Skocz do zawartości
Sniper

Creative X-fi Nowy Procesor Dźwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

  mój kolega ma X-Fi.pożyczyłem go od niego na jeden dzień i na moich Logitechach X-530 nie słychać żadnej różnicy w porówaniu z Audigy 2 OEM.Ciekawe jakie trzeba kupić głośniki,żeby usłyszeć różnicę?

Rożnica jest ale pewnie na tyle mała że trzeba by w trakcie trwanianp. jakiejś mp3 przejść z jednej karty na druga.

Wiem to po 24bit crystalizerze nei odczułbym róznicy gdybym go nei właczył podczast trwania utworu i nie słyszał tej poprawy nie jest ona po prostu tak welka jak po zmianie z ALC850 na jakies X-fi czy Audigy, aby ja usłyczeć bez jednoczesnego odsluchania obu kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica jest ale pewnie na tyle mała że trzeba by w trakcie trwanianp. jakiejś mp3 przejść z jednej karty na druga.

Wiem to po 24bit crystalizerze nei odczułbym róznicy gdybym go nei właczył podczast trwania utworu i nie słyszał tej poprawy nie jest ona po prostu tak welka jak po zmianie z ALC850 na jakies X-fi czy Audigy, aby ja usłyczeć bez jednoczesnego odsluchania obu kart.

1696993[/snapback]

Ja w ciagu 4 miechow przesiadlem sie najpierw ze soundstorma na ACL 850, potem na audigy 2 value(porazka jesli chodzi o soft i kompatybilnosc) i teraz mam X-Fi. Mam glosniczki takie jak w podpisie wiec slysze prawie wszystko:). Na poczatku roznica nie byla tak duza i troche sie zmartwilem ale po wyregulowaniu wszystkiego starannie i po sluchaniu przez pewnien czas dzwieku na tej karcie poszedlem do kolegi ktory ma soundstorma i powiem wam ze roznica jest i to duza!! Nawet u mnie jak wylacze np crystalizera to juz czuje braki w dzwieku i slychac wyraznie spadek na jakosci (wokal i basy staja sie takie przytepione i gorzej slyszalne). Polecam tym ktorzy nie slysza roznicy pobawic sie equalizerem, tonacja, basem, zapodac crystalizer i tak sobie posluchac z dwa dni na takich ustawieniach. Potem odpalic sobie muze na starej dzwiekowce- napewno bedzie slychac duza roznice!! I to co najwazniejsze!!! NA SYFNEJ JAKOSCIOWO MP3-UJCE NIE MA CO SPRAWDZAC BO NAWET X-FI 2 W TAKIM WYPADKU NIE POMOZE :D !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dziś w mym compie zagościł X-Fi Xtreme Music. Zestaw mam podpięty do Logitecha Z-2200 2.1 THX.

 

Po przesiadce z ALC 850 którego mam na DFI NF4 i odpaleniu X-Fi ze wszystkim wyłączonym odczułem wyraźną poprawę wysokich tonów - nie jest tajemnicą, że ALC 850 nie ma idealnej charakterystki i "obcina" górę daltego do tej pory wspomagałem się korektorem w tej materii a teraz bez korektora brzmi dużo lepiej.

 

Bas wyraźnie się rozciągnął i zyskał na mocy, gra jakby z wiekszą werwą oraz zmienia gradienty z dużą swobodą.

 

Po odpaleniu 24-bit Crystalizera, zyskała dynamika, po załączeniu CMSS-3D na 20% poszerzyła się baza stereofoniczna która na X-Fi jest i tak bardzo przyzwoita - sądze, że ograniczeniem są raczej głośniki i samo pomieszczenie (nie wytłumione i o nieidealnych wymiarach).

 

Dynamika zestawu Z-2200 + X-Fi jest tak duża, że przy 1/6 mocy głośników w utworach z dynamicznym basem szyby w szafie wpadają w trwały rezonans - chyba je wybiję lub zdemontuję :-P

 

Cienkie mp3 nadają się do kosza ale nie do słuchania na tym zestawie, te zdekodowane przy 160kbps można w większości zostawić ale dopiero 192, 320kbps pozwala na cieszenie się dobrej jakości dźwiękiem. [odsłuch w konfigu Winamp 5.1 + ASIO 0,62 SSE 2)

 

W grach nie miałem okazji zestawu jeszcze przetestować. EAX 5.0 można odpalić tylko w Battlefield 2 - akurat mam więc może dziś sprawdzę jak to śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciagu 4 miechow przesiadlem sie najpierw ze soundstorma na ACL 850, potem na audigy 2 value(porazka jesli chodzi o soft i kompatybilnosc) i teraz mam X-Fi. Mam glosniczki takie jak w podpisie wiec slysze prawie wszystko:). Na poczatku roznica nie byla tak duza i troche sie zmartwilem ale po wyregulowaniu wszystkiego starannie i po sluchaniu przez pewnien czas dzwieku na tej karcie poszedlem do kolegi ktory ma soundstorma i powiem wam ze roznica jest i to duza!! Nawet u mnie jak wylacze np crystalizera to juz czuje braki w dzwieku i slychac wyraznie spadek na jakosci (wokal i basy staja sie takie przytepione i gorzej slyszalne). Polecam tym ktorzy nie slysza roznicy pobawic sie equalizerem, tonacja, basem, zapodac crystalizer i tak sobie posluchac z dwa dni na takich ustawieniach. Potem odpalic sobie muze na starej dzwiekowce- napewno bedzie slychac duza roznice!! I to co najwazniejsze!!! NA SYFNEJ JAKOSCIOWO MP3-UJCE NIE MA CO SPRAWDZAC BO NAWET X-FI 2 W TAKIM WYPADKU NIE POMOZE  :D  !!!

1697575[/snapback]

no dobrze, to moze zapodalbys nam tutaj jakis przykladowy fragment wokalu czysty oraz przetworzony przez x-fi za pomoca crystalizera?? Tez sie mocno nad tym zastanawiam. Sam mam dosc cienkie glosniki CL 5300 i A2@2Zs z tym, że osobiscie odczuwam braki nawet w takiej karcie (moze to wynika od zakresu slyszalności - indywidualnej dla każdego). Pytanie, karta czy glosniki ??

 

:) ps. prosimy o mp3-ki dwie - jedna bez przerobek, a druga po opbrobce crystalizerem;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, to moze zapodalbys nam tutaj jakis przykladowy fragment wokalu czysty oraz przetworzony przez x-fi za pomoca crystalizera?? Tez sie mocno nad tym zastanawiam. Sam mam dosc cienkie glosniki CL 5300 i A2@2Zs z tym, że osobiscie odczuwam braki nawet w takiej karcie (moze to wynika od zakresu slyszalności - indywidualnej dla każdego). Pytanie, karta czy glosniki ??

 

:) ps. prosimy o mp3-ki dwie - jedna bez przerobek, a druga po opbrobce crystalizerem;)

 

pozdro

1698718[/snapback]

Wydaje mi sie ze jest to wina glosnikow. Nie jestem audiofilem, ale te wszystkie rewelacje wydaja mi sie troszke przesadzone dla zwyklego uzytkownika. Wiele serwisow zagranicznych niezbyt chwali firme Creative, szczegolnie za soft. Jest kilka firm,ktore maja dobre karty (moze nie bardzo dobre) za okolo cene okolo 20USD. Jesli chodzi o mp3 to te nagrane w 128 sa cienki i slychac roznice w stosunku 192 i wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, to moze zapodalbys nam tutaj jakis przykladowy fragment wokalu czysty oraz przetworzony przez x-fi za pomoca crystalizera?? Tez sie mocno nad tym zastanawiam. Sam mam dosc cienkie glosniki CL 5300 i A2@2Zs z tym, że osobiscie odczuwam braki nawet w takiej karcie (moze to wynika od zakresu slyszalności - indywidualnej dla każdego). Pytanie, karta czy glosniki ??

 

:) ps. prosimy o mp3-ki dwie - jedna bez przerobek, a druga po opbrobce crystalizerem;)

 

pozdro

1698718[/snapback]

Tak jak juz pisalem- nie odczujesz duzej roznicy na zwyklych gosnikach. Crystalizer dziala wlasnie w ten sposob, ze podbija czestotliwosci "zabrane" podczas kompresji. Jezeli glosniki nie potrafia ich przeniesc odpowiednio dokladnie lub co gorsza wcale to nie ma co liczyc na efekt. Ten natomiast mozna poronac to tego ze jak crystalizer sie wylaczy to wrazenie jest takie jak bys sluchal muzy w czapce zimowej na glowie. Jednak tak naprawde to sukces w osiagnieciu pozadnego i czystego dzwieku nie zalezy tylko od crystalizera ale rowniez od odpowiedniej regulacji equalizera o czym pisalem pare postow wyzej. Dopiero to polaczone oczywiscie z dobrym sprzetem i jakoscia samego utworu gwarantuje max roznicy w stosunku do poprzedniej generacji kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem- nie odczujesz duzej roznicy na zwyklych gosnikach. Crystalizer dziala wlasnie w ten sposob, ze podbija czestotliwosci "zabrane" podczas kompresji. Jezeli glosniki nie potrafia ich przeniesc odpowiednio dokladnie lub co gorsza wcale to nie ma co liczyc na efekt. Ten natomiast mozna poronac to tego ze jak crystalizer sie wylaczy to wrazenie jest takie jak bys sluchal muzy w czapce zimowej na glowie. Jednak tak naprawde to sukces w osiagnieciu pozadnego i czystego dzwieku nie zalezy tylko od crystalizera ale rowniez od odpowiedniej regulacji equalizera o czym pisalem pare postow wyzej. Dopiero to polaczone oczywiscie z dobrym sprzetem i jakoscia samego utworu gwarantuje max roznicy w stosunku do poprzedniej generacji kart.

1699036[/snapback]

a juz sie powoli napalilem na x-fi ale jesli nie ma sporej roznicy w porownaniu do a2, to moze faktycznie spasuje. Ps. CL = Creatve Labs, wiec sam juz nie wiem, czy warto zmianiac. Wiadomo ze to nie KODA i YAMAHA, ale z drugiej strony jesli ktos ma wydawac 500 zl na karte i drugie 1000 na glosniki, to moze lepiej dolozyc jeszcze z 1000 i kupic jakies kino domowe (typu amplituner i koda - oczywisice jesli takowego nie posiada) :> Niech ktos mi doradzi, czy warto wymienic tego a2 na X-fi ?(choćby dla pozycjonowania dzwięku, crystalizera)??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz sie powoli napalilem na x-fi ale jesli nie ma sporej roznicy w porownaniu do a2, to moze faktycznie spasuje. Ps. CL = Creatve Labs, wiec sam juz nie wiem, czy warto zmianiac. Wiadomo ze to nie KODA i YAMAHA, ale z drugiej strony jesli ktos ma wydawac 500 zl na karte i drugie 1000 na glosniki, to moze lepiej dolozyc jeszcze z 1000 i kupic jakies kino domowe (typu amplituner i koda - oczywisice jesli takowego nie posiada) :> Niech ktos mi doradzi, czy warto wymienic tego a2 na X-fi ?(choćby dla pozycjonowania dzwięku, crystalizera)??

 

pozdro

1699056[/snapback]

Jak masz kupca to opchnij stara dzwiekowke i kup X-Fi. Pozycjonowanie dzwieku w sluchawkach to poprostu przegiecie paly!!! Siedzielem dzis jak wryty i zamiast grac to szukalem roznych ciekawych dzwiekowo miejsc po mapach w BF2 i cieszylem sie jak dziecko ze mimo zwyklych pestek w uszach tak doskonale jestem oszukiwany przez system :D !!! Pierwszy raz czegos takiego doswiadczylem!!! Na temat crystalizera juz znasz opinie moja- na poprawe sklada sie wiele czynnikow i im wiecej ich spelniasz tym wieksza roznica jest i poprawa. Pozatym to ktos juz kiedys to powiedzial madrze- karte dzwiekowa w przeciwienstwie do reszty sprzetu zmienia sie bardzo zadko wiec warto zainwestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie to: Błąd X-FI

 

A tak na marginesie. Jak wiecie DFI ma tylko dwa sloty PCI i

tak się złożyło, że korzystam w obu - w jednym siedzi kontroler SCSI Adaptec U320, a w drugim Sound Blaster X-Fi. Problem jest taki, ze gdy z X-Fi leci muza, a dysk zaczyna wykonywać np. odczyt lub kopiowanie trwające dłużej niż 2-3 sek, pojawiają się trzaski i przerwania w utworach. W BIOSie nie ma opcji zmieniania PCI Latency, więc manewr z "dostrajaniem" sygnału odpada. Karty nie gryzą się, pracują na oddzielnych przerwaniach. Macie może jakieś sugestie jak zlikwidować te zakłócenia w pracy X-fi? Raczej na 99% jest to wina pracy tandemu kontroler+dysk SCSI, które siłą rzeczy pchają się szyną PCI. Ale co zrobić by było OK nie wiem..... Może to jest jakoś związane z problemem z samą kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha blada. Problem jest poważny. Masa ludzi narzeka na rwania i trzaski. Forum Creative aż huczy od tego. Coś zje... w sterach, albo w samej karcie. Na razie sam Creative nie wie co jest. I nie tyczy się to tylko SCSI, ale ogólnie masy innych konfiguracji. Problem lezy gdzieś w przydzielaniu przerwań i natężeniu sygnału PCI. Ciekaw jestem co wyjdzie, bo na razie to jestem mocno wkur..... Tak to jestem kartą zachwycony.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja też mam x-fi i nie mam problemów z trzaskami i piskami :razz:

po za tym, że komp wraz z windowsem wykrył mi 15 nieznanych urządzeń na pci nie miałem innych problemów, a powyższy rozwiązał nowy bios do płyty głównej B)

 

x-fi syci, nie żałuje wydanych pieniędzy B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety X-Fi na x64 nie chodzi - po prostu brak sterów. Uważam to za skandal by nowe urządzenie Creative nie posiadało sterowników do systemu, który wyszedł wcześniej niż ono samo. Nędza jednym słowem....

 

BTW - wczoraj przezywałem męki grając w Age Of Empires 3. Co doczytywanie dysku to kilka pieknych chrzęstów i trzasków w słuchawkach. To się juz mi w głowie nie mieści. Cały dział testowy Creative wywaliłbym na zbity pysk....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az chce sie powiedzieć "... a miało być tak pięknie..." ;)

 

na poważnie: oby producenci sie jakoś sprężyli z rozwiązaniem problemu, ja także chciałbym kupić x-fi ..bezkonfliktowe...

 

pozdr!

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ja nie mam nic podpiete pod PCI procz X-Fi... Choc i tak mialem klopoty- nie moge miec jej wpietej w slot na samym dole bo po zainstalowaniu sterow mometalnie zawiecha i potem juz nawet komp nie chce wstac <_< ... Dobrze ze jak dam ja pietro wyzej to wszystko ok jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja ta dotyczy tylko kart X-Fi XtremeMusic oraz X-Fi Platinum, zawierających 2 MB pamięci - pozostałe modele z serii X-Fi nie stwarzają trudności

Mam nadzieję, że to nie jest zagrywka ze strony Creative'a żeby nakłonić ludzi do kupowania droższych wersji X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos trzaskow i rwania dzwieku, byc moze przyczyna jest taka sama jak czasow nForce2 i dotyczyla ona nie tylko dzwiekowek Creativa. Proponuje zmienic sterownik komputera z "jednoprocesorowy (wieloprocesorowy- zalezy co kto tam pod maska posiada ;-) komputer z interfejsem ACPI" na "standardowy komputer PC". U mnie swego czasu pomoglo - podobne objawy mialem z karta Terrateca.

 

P.S. Obecnie katuje X-Fi i nie stwierdzilem tego rodzaju upiekszaczy dzwiekowych.

P.S.2 Ale zeby nie bylo zbyt wesolo, to u mnie przy zalaczonej funkcji, wyrownywania natezenia dzwieku ;-) czy jakos tak ;-) nie pamietam nazwy SV.. costam (pisze z pracy wiec nie moge sprawdzic) w glosnikach pojawia sie spory szumek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez juz przymierzam sie na zmiane mojego wysłużonego 6 letniego SoundBlaster Live! :)

Mam zamiar kupic fatality:) i bede miał z głowy na kolejne (mam nadzieje) 6lat spokoj:) za rok zmiana PC kompletna bedzie oprocz xfi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wysokiej ceny, tak tez zrobilem. Sprzedalem Audigy i kilka innych pierdółek, i powiem tak: karta naprawde wymiata. Jesli dla kogos te kilka klatek nie robi roznicy, to niech kupi podstawowa wersje bez panela i bedzie zadowolony

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic fatality:) i bede miał z głowy na kolejne (mam nadzieje) 6lat spokoj:)

1732210[/snapback]

Żartujesz? do tego czasu wyjdzie pewnie EAX 6,7,8 i mnóstwo innych rzeczy, które będą "niezbędne" żeby poczuć klimat gry. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad X-fi pracowali kilka lat :) wiec nie sadze by byly inne modele kart (moze EAX 6 i wyzej - byc moze) w najblizszym czasie. Gdzie wyczytalem ze w przyszlym roku ma byc wprowadzona zmiana dla x-fi ale to bylo napisane w sensie stosowania technoologii z x-fi w innych urządzeniach ,np. przenosnych.

 

ps. jesli sie walnalem, nie bijcie ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad X-fi pracowali kilka lat :) wiec nie sadze by byly inne modele kart (moze EAX 6 i wyzej  - byc moze) w najblizszym czasie.

1732844[/snapback]

Ale za jakiś czas pewnie wejdą "ulepszone" wersje X-Fi tak jak było to z A2=>A2 ZS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...