Skocz do zawartości
victor89

Problemy Z Ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem sobie linuxa ubuntu... powaliło trochę błędami (coś moja klawa mu nie pasowała i coś tam jestcze..) po ciężkiej katuszy zainstalowałem go w końcu...

 

i chciałbym jakoś wgraćdo tego linuxa środowisko graficzne ([brzydkie określenie na linuksa] mi nie wykrył karty sieciowej i dostępu do netu :/)... po uruchomieniu widnieje tylko napis login i potem password... po jego wpisaniu nadal jest tryb textowy :P.. Nie wiem jak się zabrać za tego typu sprawę, więc was proszę o pomoc

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja sobie robisz? :)

1496211[/snapback]

sory :] . nie byłem uświadomiony... to jest komenda odpalająca tryb graficzny po zalogowaniu, tak? :P

 

wybaczcie ale jestem kompletnym lin-debilem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. panowie.. kupa :D ... linux nie chce się odpalić.. przy starcie wisi :] .. sformatowałem hdd i chyba zainstaluje go jeszcze raz, albo będę kminić inną dysrtybucję ;)

1496629[/snapback]

Podejdx do tego od innej strony - poczytaj najpierw. Teoretyczne go przemiel (chodzi mi o podstawy).

Gdy będziesz miał jakies wątpliwości to pytaj, od tego jest forum. ALE NAJPIERW WYSIL SIĘ TROCHĘ!!!

 

I co ci wisi?? Jakiś czas temu mówiłeś, że stoi ! :D Logowałeś się przecież do systemu, więc linux działa, a że X-y nie chcą ruszyc to już inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdx do tego od innej strony - poczytaj najpierw. Teoretyczne go przemiel (chodzi mi o podstawy).

Gdy będziesz miał jakies wątpliwości to pytaj, od tego jest forum. ALE NAJPIERW WYSIL SIĘ TROCHĘ!!!

 

I co ci wisi?? Jakiś czas temu mówiłeś, że stoi ! :D Logowałeś się przecież do systemu, więc linux działa, a że X-y nie chcą ruszyc to już inna bajka :)

1496643[/snapback]

od początku :]... wczoraj w nocy (ok. 23) zacząłem instaować [brzydkie określenie na linuksa]a... niestety w środku instalacji zasnęło mi się :lol: .. i instalację dokończyłem rano... coś tam pomielił pomielił i wyskoczył ekran:

Login: xxxx

password:xxxx

wpisałem login i hasło.. nic się nie stało, a że musiałem biec do szkoły wyłączyłem kompa (i własnienie wiem jak się wyłącza linuxa :oops: )...

po przyjściu ze szkoły odpalam sobie kompa i.... QPA.. przy samym starcie komp zwisa... nic się nie dzieje.. trzymałem go tak chyba ze 4 min i nic... no to przepiąłem dyski na winde i biegne opisać to co mi się przytrafiło :P .. nie wiem dlaczego zwisł był...

teraz jest 22.10 to może jak teraz zaczne instalacje od nowa tego ubuntu to zdąże go potestować jeszcze :P

 

i będę pamiętał o startx :]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisałem login i hasło.. nic się nie stało, a że musiałem biec do szkoły wyłączyłem kompa (i własnienie wiem jak się wyłącza linuxa  :oops: )...

1496734[/snapback]

Czyli nacisnąłeś poprostu Powera? W Linuksach tak się raczej nie robi, czasami lubi się partycja wysypać. Ale ekspertem nie jestem co do tego tematu to za dużo nie powiem ;) Co się dzieje? Zaczyna się bootować i stoi? Co pisze?

 

A co do wyłączania kompa to służą do tego na przykład tekomendy:

halt

lub

shutdown -h now

Jak będzie pisało np. "Command not found" to musisz wtedy spod root'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

zainstalowałem sobie linuxa ubuntu... powaliło trochę błędami (coś moja klawa mu nie pasowała i coś tam jestcze..) po ciężkiej katuszy zainstalowałem go w końcu...

Zdradź nam tajemnice i napisz na jakim sprzecie instalowałes system. Instaler Ubuntu jest w miarę "mądry" i radzi sobie z większością typowych urządzeń, błedy przy instalacji świadczą o niekompatybilności lub uszkodzeniu sprzetu. Dobrym testem jest uruchomienie systemu z "live CD" ... ale poniżej 512MBRAM to dla cierpliwych masochistów :D

 

i chciałbym jakoś wgraćdo tego linuxa środowisko graficzne ([brzydkie określenie na linuksa]

Po instalacji Ubuntu automatycznie uruchamia się w trybie graficznym, jeśli iksy nie startuja to masz problem z wykrywaniem karty graficznej lub monitora.

mi nie wykrył karty  sieciowej i dostępu do netu :/)...

Jaka karta? Problem jest z kartami ISA, niektórymi kartami Intel i D-Link oraz kilkoma wbudowanymi w płyty (ViA i SiS - ale te nowsze działają)

 

po uruchomieniu widnieje tylko napis login i potem password... po jego wpisaniu nadal jest tryb textowy :P.. Nie wiem jak się zabrać za tego typu sprawę, więc was proszę o pomoc

1496088[/snapback]

patrz wyżej - tryb tekstowy uruchamia się tylko przy błędach w rozpoznawaniu sprzetu. Chyba że taką opcję wybrałeś? Włączyłes instalację po polsku? na początku wybierasz język: "polski" i klawiaturę: "polska" (nie ma opcji "polska programisty", ale takie właśnie ustawienia sa po wybraniu "polska")

A w ogóle to o której dystrubucji Ubuntu mowa? ... bo to co pisze odnosi sie do najnowszej Ubuntu 5.04 "The Hoary Hedgehog Release".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradź nam tajemnice i napisz na jakim sprzecie instalowałes system. Instaler Ubuntu jest w miarę "mądry" i radzi sobie z większością typowych urządzeń, błedy przy instalacji świadczą o niekompatybilności lub uszkodzeniu sprzetu. Dobrym testem jest uruchomienie systemu z "live CD" ... ale poniżej 512MBRAM to dla cierpliwych masochistów :D

na jakim sprzęcie? patrz pc1 ;) .. dodatkowo na nim działają windowsy XP.. czy jestem cierpliwym masochistą (miałem 256mb ramu, ale ojciec pożyczył, a mi formatu nie chce się robić :])? :lol:

Po instalacji Ubuntu automatycznie uruchamia się w trybie graficznym, jeśli iksy nie startuja to masz problem z wykrywaniem karty graficznej lub monitora.

Jaka karta? Problem jest z kartami ISA, niektórymi kartami Intel i D-Link oraz kilkoma wbudowanymi w płyty (ViA i SiS - ale te nowsze działają)

Z ubuntu już sobie poradziłem :P .. coś wtedy musiałem ostro skopać :/ ..Zrobiłem format, zainstalowałem go jeszcze raz i o odpalił od kopa (myszka się zacinała :mur: , za mało ramu :( .. a co do sieciówki.. tak mam ją na ISA :D

patrz wyżej - tryb tekstowy uruchamia się tylko przy błędach w rozpoznawaniu sprzetu. Chyba że taką opcję wybrałeś? Włączyłes instalację po polsku? na początku wybierasz język: "polski" i klawiaturę: "polska" (nie ma opcji "polska programisty", ale takie właśnie ustawienia sa po wybraniu "polska")

A w ogóle to o której dystrubucji Ubuntu mowa? ... bo to co pisze odnosi sie do najnowszej Ubuntu 5.04 "The Hoary Hedgehog Release".

1497482[/snapback]

wiesz co? nie wiem co ja ściągnąłem :D.. coś ze strony ubuntu.com :]

 

dzieki za odpowiedź ;) ... jeden z niewielu co zrozumiał linuxową pustke w mej głowie.. nie to że zostane debilem do końca życia.. już poczytałem troszeczkę i powoli pustka się wypełnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim sprzęcie? patrz pc1 ;)

PC1#: Intel Pentium MMX 200_@_250mhz @ 3.2v || 64mb Sdram twinmos Pc 133 || GeForce 2mx 100/200 32mb sdram || mobo Fic na Via || 2x HDD samsung 4,3 GB; Quatinum 2,1 GB || CDRW Asus 52x32x52 || Codegen 300W||
.. dodatkowo na nim działają windowsy XP.. czy jestem cierpliwym masochistą (miałem 256mb ramu, ale ojciec pożyczył, a mi formatu nie chce się robić :])?  :lol:
XP na 64MB i procku 250MHz? hmmm ... "działają" ...hmm ... widocznie mamy nieco odmienne kryteria jeśli chodzi o "działanie

:lol:

Poniżej PII 300/ 128MB Ubuntu chodzi tak sobie, ale jak wyłaczysz połowę tego co ładuje sie automagicznie przy starcie systemu ... czemu nie!

Z ubuntu już sobie poradziłem :P .. coś wtedy musiałem ostro skopać :/ ..Zrobiłem format, zainstalowałem go jeszcze raz i o odpalił od kopa (myszka się zacinała  :mur:  , za mało ramu :( .. a co do sieciówki.. tak mam ją na ISA  :D

Oj to musiałeś ostro namieszać, u mnie ten system odpala się z płyty "Live" praktycznie na każdym sprzęcie bez problemów :D

Sieciówkę wsadź PCI - jakąś na realteku RLT 81XX (tanie są, a system rozpozna i znajdzie net ... chyba że w sieci nie działa DHCP). Z kartą ISA też można sobie poradzić, ale to za duży problem dla początkującego (Debiany bywają uparte ...).

 

wiesz co? nie wiem co ja ściągnąłem :D.. coś ze strony ubuntu.com :]

Acha ... czyli najnowszy :D Tam jest jeszcze do ściągnięcia obraz płyty "live", właśnie jej używam do testowania sprzętu przed instalacją ... ale masz za mało pamięci żeby "live" działał choćby "znośnie" ... będzie tragicznie!

 

dzieki za odpowiedź ;) ... jeden z niewielu co zrozumiał linuxową pustke w mej głowie.. nie to że zostane debilem do końca życia.. już poczytałem troszeczkę i powoli pustka się wypełnia ;)

1500979[/snapback]

Nie ma sprawy, ja też pracuję głównie na windowsach (... bo tego używają klienci). Ubuntu jest w miarę przyjazny dla użytkownika i po zainstalowaniu ma w zasadzie wszystko co potrzebne :D

Niestety - jak wszystkie nowe dystrybucje wymagania sprzętowe ma prawie jak windowsXP (... czyli niemałe)

W razie problemów szukaj w dokumentacji i na forach, jak nie Ubuntu to Debian ... zawsze coś się znajdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP na 64MB i procku 250MHz? hmmm ... "działają"  ...hmm ... widocznie mamy nieco odmienne kryteria jeśli chodzi o "działanie

:lol:

Poniżej PII 300/ 128MB Ubuntu chodzi tak sobie, ale jak wyłaczysz połowę tego co ładuje sie automagicznie przy starcie systemu ... czemu nie!

1501625[/snapback]

Dobra... tyle że właśnie nie wiem gdzie to się robi :P.. pozatym spróbuje jeszcze tego shlacka :P Kupiłem ojcu 128mb ramu... więc może go wybłagam żeby na okres jakichś 4 tygodni, dopóki nie złoże mojego nowego pc, ta kostka wylądoała u mnie (będę miał 192mb :> )

Oj to musiałeś ostro namieszać, u mnie ten system odpala się z płyty "Live" praktycznie na każdym sprzęcie bez problemów :D

Sieciówkę wsadź PCI - jakąś na realteku RLT 81XX (tanie są, a system rozpozna i znajdzie net ... chyba że w sieci nie działa DHCP). Z kartą ISA też można sobie poradzić, ale to za duży problem dla początkującego (Debiany bywają uparte ...).

1501625[/snapback]

Jakbym miał to bym wsadził :P ... Pozatym.. ile ramu potrzebuje linux live żeby chodził w miarę przyzwoicie? Jakie są dobre live`y ?

Acha ... czyli najnowszy :D Tam jest jeszcze do ściągnięcia obraz płyty "live", właśnie jej używam do testowania sprzętu przed instalacją ... ale masz za mało pamięci żeby "live" działał choćby "znośnie" ... będzie tragicznie!

Nie ma sprawy, ja też pracuję głównie na windowsach (... bo tego używają klienci). Ubuntu jest w miarę przyjazny dla użytkownika i po zainstalowaniu ma w zasadzie wszystko co potrzebne :D

1501625[/snapback]

Wszystko :].. chciłąme se muzyki jak człowiek posłuchać i co? QPA... ani CDA, ani MP#, z ogg teżmu coś nie szło :]

Niestety - jak wszystkie nowe dystrybucje wymagania sprzętowe ma prawie jak windowsXP (... czyli niemałe)

W razie problemów szukaj w dokumentacji i na forach, jak nie Ubuntu to Debian ... zawsze coś się znajdzie ;)

1501625[/snapback]

narazie pobawie się slackiem ;)

 

dzięki za odpowiedź :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...