Skocz do zawartości
morwi

Straszny Problem Z Pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam bardzo dziwny i przykry problem. otoz moja pamiec nie chce pracowac na standardowym taktowaniu czyli na 200 mhz. gdy jest wlasnie ustawione 200 to wystepuja bledy w programach testujacych ram, wieszaja sie gry i pojawia sie niebieski ekran z nieokreslonym bledem. jednak gdy zmniejsze taktowanie o jeden stopien (w moim przypadku jest to 180 mhz) to wszystko jest ok. wiem ze moglbym zostawic to ustawienie no ale nie oto chodzi :/. nie wiem czy mam reklamowac pamiec czy co robic. moj sprzet to: adm athlon 64 3000+, gf6600 (mam podobny problem z karta bo wiesza gry na standardowym taktowaniu ramu - 500 mhz. musze zejsc do 370 aby bylo ok :(), pamiec kingstona 2 x 512 dual channel - KVR400X64C3A/512, plyta glowna gigabyte ga-k8nf-9. pomozcie jesli potraficie. za kazda uwage bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam!

 

 

jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić każdy moduł osobno, ale dokładnie np Goldmemory, może tylko jeden moduł jest uszkodzony. Jeżeli tak to upewnisz się że to wina RAMów a nie zasiłki czy płyty głównej.

Jak pamiąć sypie błędami to jest powód do reklamacji, jak kupowałeś Dual Chanell Kit to oddajesz obie kości, a jak kupione osobno to tylko tą uszkodzoną (no chyba że obie są walnięte).

A co do grafy to tęż powinieneś reklamowć jeżeli jesteś pewny że tam leży przyczyna.

Może spróbuj jeszcze na innych sterownikach tą kartę przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj zasilacz ma 400W i pfc. nie jest jakis markowy ale chyba nie powinno byc tam przyczyny. jesli chodzi o krate to wierzcie mi ze chyba wszystkich sterow probowalem :P. jednak bede musial reklamowac. sprawdze pamiec jeszcze osobno. napiecie na pamieci mam 2.6V - nie wiem czy tak ma byc, mam tak domyslnie. dzieki za rady. pozdro!

Edytowane przez morwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze jak bedziesz mial zasilacza 900W jakiejs szajskiej firmy noname to bedzie dobrze? Zmien na cos markowego, nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja dobry sprzet a jak im sie skopci to beda zalowac....ja nie mam ramu a wzielem za 300 zasilacz. Przynajmniej mam pewnosc ze nie zjara sie to co mam juz kupione....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet mialemt tak 300 wat zasilacz noname to po zmianie karty grafiki na 9550XT z 9200 w grach mi sie monitor wylanczal i VPU krzyczal i musial procesor graficzny resetowac po zmianie zasilacza na 350 :P to samo wrescie kupilem firmowy za 200zl chefteca 360wat i to znikło :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem programem prime95 juz wczesniej i byly bledy przy pamieci ustawionej na 200 mhz. przy 180 juz jest ok takze w innych programach testujacych.

jesli chodzi o everest:

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej Gigabyte K8NF / K8N Ultra / K8NXP Series

 

Temperatury

Procesor 32 °C (90 °F)

SAMSUNG SV4002H 31 °C (88 °F)

 

Wentylatory

Procesor 2482 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+3.3 V 3.28 V

+12 V 12.16 V

DIMM 2.59 V

 

podczs testowania napiecie DIMM sie nie zmienia, jest stale

Edytowane przez morwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napiecie na pamieci jest okay. i jak sprwdziłes te kosci i grafike w innym kompie? moze poprostu sprawdz tego kompa z dobrym zasilaczem? Najlpeiej zaopatrz sie w porzadny zasilacz mimo wszystko, poniewaz lepiej nie ryzykowac. Zasiłka jest podzespołem na ktorym na pewno lpeiej nie oszczedzac!

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiary napiec z everesta i tym podobnych to mozna sobie o kant d*** rozbic... miernik w dlon i zmierz chociaz +5 i +12 z molexa ale pod porzadnym obciazeniem. jesli bledami sypie pamiec, a wczesniej jeszcze karta graficzna to BARDZO prawdopodobne ze to wina zasilacza... sprzet na domyslnych taktowaniach powinien dzialac bez takich szopek. mocno watpie zeby ram na grafice i DDRy to byl zbieg okolicznosci. testowanie w sklepie raczej nic nie da jesli beda sprawdzac na takim samym zasilazcu. znajdz kogos z PRAWDZIWYM zasilaczem 400w(enermax, chieftec, tagan itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.. to bomba z opoznionym zaplonem. nie mozesz myslec o zasilaczu w kategoriach 'jakikolwiek - aby dzialal'. inwestujesz w karte graficzna, proca - a czesto zapomina sie ze te czesci sa bezuzyteczne jesli nie zapewni sie im wlasciwego i stabilnego zasilania. nie wspominajac juz o konsekwencjach ewentualnego spalenia zasilacza - mozna pogrzebac w ten sposob pol kompa :? mozesz kupic jakiegos modecoma(350gtf) na szybko - nie sa drogie a na pewno duuuzo lepsze od twojego obecnego i potem, w miare spokojnie odkladac na cos z prawdziwego zdarzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...