Skocz do zawartości
docxxx

Jak Magik Przecina Osobe Na Pol?

Rekomendowane odpowiedzi

M CHINA WALL ;-)

TO CZYTAŁEM, ZE JAK ZASŁANIALI TO TO KOPERFILC PRZEBRAŁ SIĘ ZA ZWYKŁĘGO PRACOWANIKA I NORmalnie przeszedł na drugą strone jako pomocnik, a następnie teżsię przebrał za koperfilca i to tyle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam sa 2 karly :)

1497843[/snapback]

(...)Tukamon ma racje, tam sa dwa skrzaty:)

1498462[/snapback]

widzieliście kiedyś prawdziwego karła?

jak nie to obejrzyj sobie willow

ciekawe jak im przedłużyli te krótkie nóżki i rączki...

 

(...) Bardziej mnie interesuje jak Koperfilc  :lol:  w jednym odcinku podniósł wagon pociągu bez użycie dźwigu i jak przeszedł przez mur chiński  :blink:

1498502[/snapback]

M CHINA WALL ;-)

TO CZYTAŁEM, ZE JAK ZASŁANIALI TO TO KOPERFILC PRZEBRAŁ SIĘ ZA ZWYKŁĘGO PRACOWANIKA I NORmalnie przeszedł na drugą strone jako pomocnik, a następnie teżsię przebrał za koperfilca i to tyle ;-)

1498775[/snapback]

Generalnie czytałem kiedyś że sam koperfild ma sztab ludzi do opracowania swoich trików. np rzuca temat: chcę latać

siedzi banda ludzi o lotnych umysłach i wymyśla jak to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak robił to że na tv były wyświetlone numerki i trzeba było sobie jeden wybrać. Następnie się skakało, to w lewo to w prawo i został na końcu jeden. On wiedział który to jest :? Wie ktoś jak to można zrobić? Domyślam się że to jakoś idzie obliczyć, ale za cholere nie wiem jak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dwoje ludzi w pudle itd ale niech ktos mi powie jak koperfield zrobil swoj trick w ktorym polozyl sie na plaskim stole, zakryl metalowym czyms jedynie odcinek okolo miednicy (to cos mialo szerokosc okolo 30cm moze) i przeciela go wielka pila po czym odstawili obydwie czesci stolu od siebie i nimi krecili a on ruszal nogami? pamieta to ktos? oczywiscie stol mial plaski blat i pokazywali to przed trickiem

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak robił to że na tv były wyświetlone  numerki i trzeba było sobie jeden wybrać.  Następnie się skakało, to w lewo to w prawo i został na końcu jeden. On wiedział który to jest :? Wie ktoś jak to można zrobić? Domyślam się że to jakoś idzie obliczyć, ale za cholere nie wiem jak :?

1498907[/snapback]

To jest czysta matematyka. Wiele jest takich sztuczek ze 'wymysl sobie liczbe 4-cyfrowa, odejmij x, dodaj y, przemnoz, podziel, dodal i cos jeszcze' i zawsze wyjdzie Ci np. 5.

 

Tak samo jest z kartami. Np. sztuczka z tym ze wiem o jakiej karcie pomyslales.

W skrocie: Na koncu po operacjach, zawsze wyjdzie Ci ze jest to 9 karta z kupki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niech ktos mi powie jak koperfield zrobil swoj trick w ktorym polozyl sie na plaskim stole, zakryl metalowym czyms jedynie odcinek okolo miednicy (to cos mialo szerokosc okolo 30cm moze) i przeciela go wielka pila po czym odstawili obydwie czesci stolu od siebie i nimi krecili a on ruszal nogami? pamieta to ktos? oczywiscie stol mial plaski blat i pokazywali to przed trickiem

Ja pamiętam. Za Chiny ludowe nie mam pojęcia, jak oni to zrobili. Tam naprawdę nie ma miejsca na żadne sztuczki i grę świateł...

 

Najbardziej denerwujący jest w takich sztuczkach fakt, że widzisz coś na własne oczy, wydaje się to skrajnie realne, ale logika i prawa fizyki podpowiadają Ci, że to co widzisz nie istnieje, nie ma prawa bytu.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mialbym pomysl jakby kladl sie na jakiejs skrzyni czy czyms co ma spod ale on lezal przeciez na plaskim cienkim blacie na nozkach z kolkami ktore to nozki byly krzyzowane wiec nie bardzo nawet lustra by pomogly (przynajmniej tak mi sie wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem teorie (autorstwa jakiegos paranormalnego ciula co go z jakiegos uniwersytetu wywalili) ze koperfild jest kosmita :> i ze nami manipuleje a potem on z kolegami wyloncza nam swiadomosc i wykorzystuja ludzi seksualnie [;

 

ja kiedys umialem wyciagac drobne z uszu ale dawno sie nie bawilem i nie wychodzi paluchy mi skostnialy

 

 

mnie zastanawia jak koperfild zrobil ze taka laska fruwala :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jak koperfild zrobil ze taka laska fruwala :>

1498988[/snapback]

jest pewien rodzaj linek które są niewidoczne przy odpowiednim oświetleniu a jednocześnie są na tyle mocne by utrzymać człowieka :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docxxx ty studiujesz ? sorry ale na podstawie twojego rozumienia tekstu ocenilbym, ze jestes gimnazjalista.

Z tym pudlem przepilowanym na pol juz tyle razy ci wytlumacyzli, ze tam siedza DWIE osoby, a ty sie zastanawiasz, jak to mozliwo, ze te pudla jezdza sobie osobno. No bo do cholery, tam sa dwie ROZNE osoby, jedna pokazuje glowe, druga nogi. Czego ty tu nie rozumiesz ? jesli tak banalnej rzecyz nie umiesz pojac, to co dopiero jakis skomplikowany trick.

 

A co do Coperfilda, gdzie bylem kiedys na takiej stronie, gdzie ujawnili wszystkie jego tricki. Ten trik ze znikajacym pociagiem polegal na tym, ze wokol pociagu byla podniesiona pozniej zaslona - w momencie w ktorym mial zniknac. Trik polega na tym i jest naprawde tak glupi, ze az zal dupe scieska, iz ta plachta ktora zakrywala znikajacy pociag, byla trzy-stronna, tzn z jednej strony miala dziure, albo wrecz nie bylo tam sciany tej plachty. PRaca kamer i swiatel pozwolila to bez problemu ukryc, podobnie jak odjezdzajacy pociag i tory ktorych to niby tam nie bylo.

Triki Coperfilda sa chyba najbardziej banalne jakie mozna wymyslic - ale widac to dopiero jak juz ktos powie, na czym ten trik polega. On po prostu ma na wszystko duzo kasy i tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My raz byliśmy w podstawówce na jakimś "iluzjoniście" :D Jeden z numerów to maszynka co powieksza nominał kasy - nie chcielismy go wysmiac ale był to banał :D

Co do obręczy to założę się że nie są one bez jakichś odstepow. Oczywiście na pierwszy rzut oka wyglada taka obręcz jak jednolita ale coś w tym musi być :)

 

A co do zakładania "obroży" i przekłuwania szyji mieczem to też banał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na pewnej stronce, takiej ruskiej gdzie grupa jakiś studentów po kolei tłumaczyła jak on to robi, i rzeczywiście to było proste. Nie moge znaleźć tej stronki teraz. Z tego co pamiętam to sztuczka z lataniem polegała że on wisiał na jakiś super cienkich i super wytrzymałych linkach (technologia kosmiczna) i poprostu nie było ich widać. Linki są dwie, musi on stale utrzymywać odpowiednią pozycję ciała. Widać jak nienaturalne są jego ruch. Wszystkie sztuczki z kartami i ręką dotykajacą ekranu to tylko matematyka, kumple w akademcu mnie nauczyli to jest banalne. Zauważcie żę jest kilka sztuczek takich samych i tylko stale się scenografia zmienia. Przy takim budżecie można zafundować swietną grę świateł, efektów specjalnych i wtedy oko już nie widzi przekłamań. Pamiętam jeszcze jedną sztuczk. Była taka jedna że jest zakuty i ucieka z burzącego się wieżowca. Przy DOKŁADNYM oglądnięciu widać szczegóły iż dwa filmy (jeden taki mały w rogu a drugi duży) różnią się. Poprostu jest nagrany wcześniej i tyle. Telewizja, kasa i technika robi cuda. I tak lubię go oglądaćtylko że już mniej więcej wiem o co w tym wszystkim chodzi :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docxxx ty studiujesz ? sorry ale na podstawie twojego rozumienia tekstu ocenilbym, ze jestes gimnazjalista.

Z tym pudlem przepilowanym na pol juz tyle razy ci wytlumacyzli, ze tam siedza DWIE osoby, a ty sie zastanawiasz, jak to mozliwo, ze te pudla jezdza sobie osobno. No bo do cholery, tam sa dwie ROZNE osoby, jedna pokazuje glowe, druga nogi. Czego ty tu nie rozumiesz ? jesli tak banalnej rzecyz nie umiesz pojac, to co dopiero jakis skomplikowany trick.

 

 

1499316[/snapback]

 

Hmm :lol:

 

No to wytlumacz mi bo ja nie rozumiem. Biora goscia (niech i bedzie podstawiony) ktory 180cm wzrostu. Wstawiaja goscia do skrzyni, ktora ma, powiedzmy 150cm (bo odjeciu glowy i stop). 'Przecinaja' go, ROZSTAWIAJA dwie polowy i co teraz?

Wedlug Ciebie, w jednej siedzi ten gosciu i wsadzil sobie nogi w d..., a w drugiej czesci siedzi karzelek, czy skrzat, tak?

 

Ale ja to glupi jestem, nie to co Ty.

 

Jak nie masz sensownej wypowiedzi to nie porownuj mnie do swoich rowiesnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla szymoona to takie proste wszystko jest, ze nie wiedziec czemu sam nie zostal iluzjonista :P :lol: A ja wciaz nie rozumiem tricku z przecieciem i nie sądze, aby ktorakolwiek z odpowiedzi, jakie tu padly, byla poprawna:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@docxxx: A są i tacy co potrafią sobie nogi w d... włożyć ;) Może nie dosłownie ale tak się zgiąć ;)

 

A co do kart to też potrafiłem -ojciec mnie nauczył - matematyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@docxxx: A są i tacy co potrafią sobie nogi w d... włożyć ;) Może nie dosłownie ale tak się zgiąć ;)

1499751[/snapback]

Tak, zgadzam sie, ale na juz nie ma takich, co potrafia sobie wlozycz cialo w d... od pasa w gore :D

 

No chyba ze 'Szymoon' :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie sie zastanowcie, co piszecie - ten trick nie moze opierac sie na tym, ze ktos sie "zgina" i wchodzi druga osoba. Mowicie tak, jakbyscie nigdy tego na oczy nie widzieli:> Jest sobie skrzynia na stojaku, o szerokosci moze o kilka centymetrow wiekszej, niz czlowiek. Jednak skrzynia jest KROTSZA niż czlowiek. Iluzjonista otwiera skrzynie i pokazuje ja ze wszystkich stron. Nastepnie kladzie sie w niej gosc, ale CAŁY CZAS widac mu glowe i nogi. Skrzynia zostaje zamknieta. Poczym iluzjonista rozdziela skrzynie na dwie czesci. Teraz powiedzcie mi prosze, KIEDY ze skrzyni wychodzi koles, a wchodza dwa karły :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docxxx to zrob sobie maly tescik. Wez zmierz ile masz wzrostu, nastepnie przykorcz nogi w najlepszy sposob jaki potrafisz - tj. tak zebys ani nie mial ich za wysoko, anie za bardzo wyprostowanych. NAstepnie znowu zmierz dlugosc i zmierz wysokosc jaka bys potrzebowal w pudle.

Pudlo ma wiecej jak 180cm dlugosci, zapewne jest dosc wysokie, zeby mozna sobie bylo bardziej lub mniej swobodnie podkurczyc nogi, ja nie widze zadnego problemu w zrobieniu takiego triku. A jesli pudlo wydaje sie byc calkowicie plaskie - no to zapewniam cie tylko sie takie wydaje.

Chyba, ze wolisz wierzyc, ze jest to magia, prosze cie bardzo, mi nie zalezy na tym, zebys myslal racjonalnie.

Rozwiazanie z dwoma osobami jest najprostsze i najlatwiejsze do wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docxxx to zrob sobie maly tescik.

1499774[/snapback]

No to moze zacytuje slowa Lcs'a, bo widze ze jakos malo uwaznie czytasz wypowiedzi:

 

Lcs:

 

ok, dwoje ludzi w pudle itd ale niech ktos mi powie jak koperfield zrobil swoj trick w ktorym polozyl sie na plaskim stole, zakryl metalowym czyms jedynie odcinek okolo miednicy (to cos mialo szerokosc okolo 30cm moze) i przeciela go wielka pila po czym odstawili obydwie czesci stolu od siebie i nimi krecili a on ruszal nogami? pamieta to ktos? oczywiscie stol mial plaski blat i pokazywali to przed trickiem

 

<koniec cytatu>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, szymoon chyba czegos nie kuma. Postaram sie to wyjaśnic w mozliwie prostych słowach. Skrzynia umieszcznona jest na stojaku, skladajacym sie tylko i wylacznie z czterech (opcjonalnie ośmiu) nóg. Zatem przez cały czas trwania tricku widzimy wyraźnie, ze nic nie dzieje sie pod spodem. Do najbliższej ściany jest zawsze kilkanaście metrow. Iluzjonista pokazuje ZAWSZE wnetrze skrzyni (niekiedy nawet, dla spotegowania efektu, skrzynia jest całkowicie rozkladana i budowana przez magika na oczach widowni). Niech zwolennicy teorii dwoch gosci objasnia mi (bom ciemny), w ktorym momencie wchodzi do skrzyni drugi gosc. Czekam.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troszke i znalazłem. Stronka nazywała sie copperfield.ru ale nie działa dogrzebałem się jednak do jej jakiegoś mirora i mam zdjęcią i filmiki flash jak się to robi :) Niestety nie ma opisów nie wszystko jest ale można sporo się dowiedzieć. Kto chętny niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zwolennicy teorii dwoch gosci objasnia mi (bom ciemny), w ktorym momencie wchodzi do skrzyni drugi gosc. Czekam.

1499807[/snapback]

 

Czyli wg. teorii Szymoona, jestes z gimnazjum :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...