Skocz do zawartości
mtek

Nieiwleka Ilosc Punktów :( Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanwiają mnie moje wyniki 3D Marku. Mam kartę graficzną GeForce FX 5200 Ultimate, a moje wyniki w powyższym programie to około 5000pkt. Wcześniej miałem 256MB RAMu i wynik wynosił 4805pkt. Teraz dokupiłem druga kostke pamięci i łącznie mam 768MB, a wynik zwiększył się nieznacznie - obecnie wynosi 5021pkt.

Na googlu znalazłem komentarze osób które przy tej karcie i gorszym od mojego sprzęcie wyciągają ponad 10000pkt (bez podkręcania). Ja też nie podkręcałem nigdy karty - jest tak ustawiona jak była po wyjęciu z pudełka. Czy w takim razie mój wynik jest normalny i czym może być spowodowane to, że jest on tak niski (dwukrotnie niższy niż na gorszym sprzęcie u innych osób.

 

Sprzęt taki, jak w sygnaturce, a poza tym:

DirectX, jaki mam zainstalowany to wersja 9.0c

Sterowniki karty graficznej w wersji 6.14.10.6672

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 5200 niestety nie należy do najmocniejszych ;) Według mnie to normalny wynik na tej karcie...

 

Ja mam sprzęt tak jak w podpisie( CPU nie kręcone , Grafika krecona(380/850) i mam nastepujące wyniki:

 

2001 SE: 18754

2003: 10426

2005: 4211

 

 

Poza tym sprawdź czy w sterownikach nie masz włączonego antyalisingu i filtru anizo.

No i wgraj nowe sterowniki 71.89 ze strony NVIDII.

 

Defragmentacja dysku też by się przydała ;)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko mam tu jeden przykład z benchmark.pl:

 

karta taka jak moja, athlon 1200mhz, 256mb ramu i wynik w 3d marku 2001SE 6010pkt a u mnie 1000 mniej :( to mnie własnie zastanawia, w odybwu przypadkach karty nie były podkrecane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 5200 niestety nie należy do najmocniejszych ;) Według mnie to normalny wynik na tej karcie...

 

Ja mam sprzęt tak jak w podpisie( CPU nie kręcone , Grafika krecona(380/850) i mam  nastepujące wyniki:

 

2001 SE: 18754

2003: 10426

2005:  4211

Poza tym sprawdź czy w sterownikach nie masz włączonego antyalisingu i filtru anizo.

No i wgraj nowe sterowniki 71.89 ze strony NVIDII.

 

 

1498138[/snapback]

to slabiutko - ja na 6600gt mam niewiele mniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo nie słabo teraz liczy sie tylo 2005

U mnie prawie 5000 i ciągle próbuje do tego dobić...

1498466[/snapback]

Ja mam w 3D Mark 03 prawie 11 000 pkt a w 3D Mark 05 ok. 3900 pkt !! LOL nie wiem jak wy to robicie że macie tak dużo w 3D Mark 05 !! Szczególnie ty Kobrowisko, prawie 5000 pkt !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, niezły OT sie wam tu zrobił. A co do twojego słabego wyniku w 2001se to pewnie dlatego ze masz celerona a 3dmark 2k1se do ilosci punktów składa takze cpu score a nie jak 2003 i 2005 tylko grafe. aa no i podałes przykład jakiegos kolesia który miał wiecej na Athlonie 1200MHz, owszem, mógł mieć wiecej poniewaz ten procesor jest szybszy od twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 3D Mark 03 prawie 11 000 pkt  a w 3D Mark 05 ok. 3900 pkt  !! LOL nie wiem jak wy to robicie że macie tak dużo w 3D Mark 05 !! Szczególnie ty Kobrowisko, prawie 5000 pkt !!

1499387[/snapback]

to spojrz na moje wyniki :lol: :lol: cos musisz miec nie tak z grafa..potoki odblokowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE :) Jesli to jest 3dmark2003 to wynik jest zajefajny, a jeśli 3dmark2005 to w......y w kosmos!!!

 

Ale na poważnie, to widze, ze na sprzecie sie kolego nie znasz. Napisane masz w sygnaturze, że posiadasz procesor CELERON D 1,7GHz. Jedno z drugim się wyklucza. Jesli 1,7GHz to nie celeron D. A jeśli tak jest, to przyczyną marnej ilości punktów w 3dmarku 2001 jest własnie CELERON (Northwood) z tylko 128kb cache L2. Poczytaj sobie wieęcej jak celeron spisuje sie w grach. Celeron D jest juz sporo lepszy.

 

A pewnie te lepsze wyniki z podobną kartą o których wspomnialeś to maja ludzie na P4 lub Athlonach XP. Nawet na P3 1000Mhz lub AMD ATHLON 1200MHZ.

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was zaskocze, mam taki konfig jak w opisie i w 3D Marku 2001 nigdy nie mam wiecej punktów niz 5500 a mam duzo lepszego procka. Z ta karta sa poprastu jakies jaja, jest na pewno 128 bitowa a mimo to wyniki sa na niej slabiutkie. Jesli masz na niej 64 MB pamieci to masz identyczna jak ja o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was zaskocze, mam taki konfig jak w opisie i w 3D Marku 2001 nigdy nie mam wiecej punktów niz 5500 a mam duzo lepszego procka. Z ta karta sa poprastu jakies jaja, jest na pewno 128 bitowa a mimo to wyniki sa na niej slabiutkie. Jesli masz na niej 64 MB pamieci to masz identyczna jak ja o ile sie nie myle.

1501068[/snapback]

no to już mniej więcej wiesz dlaczego ją wszyscy odradzają.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moja karta ma 128 bitów a nie 64.

2. Potoków nie mam odblokowanych bo nigdy nie majstrowałem przy karcie i nic nie podkręcałem. Ściągnąłem teraz RivaTuner i szukałem gdzie odblokować te potoki ale nie wiem niestety która to opcja :(

3. Z wrażenia nie napisałem o który 3D Mark chodzi, ale domyslić się mozna ze 2001SE :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Potoków nie mam odblokowanych bo nigdy nie majstrowałem przy karcie i nic nie podkręcałem. Ściągnąłem teraz RivaTuner i szukałem gdzie odblokować te potoki ale nie wiem niestety która to opcja :(

1501702[/snapback]

odblokowywanie potoków w 5200? pierwsze słysze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowywanie potoków w 5200? pierwsze słysze..

1502307[/snapback]

Hmm.... ja też :D W 6200 to i owszem, w niektórych egzemplarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz ktos zalozyl taki temat to sie podepne z pytaniem.

Czemu mam tylko 41-43 tys w aquqmarku?

W 3d marku 2003 mam 10500, w 2005 3900. Czyzby ograniczal mnie slaby proc i pamiec? Sprzet jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, to byla odpowiedz do Trendzika, czy potoki odblokowane, czytajce ze zrozumieniem...

1503152[/snapback]

tak i co jeszcze.. kto tu nie czyta ze zrozumieniem..

imo gość uzyskuje tylko pkt, bo to już max.. można jeszcze ew. pobawić się sterownikami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i co jeszcze.. kto tu nie czyta ze zrozumieniem..

imo gość uzyskuje tylko pkt, bo to już max.. można jeszcze ew. pobawić się sterownikami..

1503341[/snapback]

wez sie w garsc , załóż bryle i przeczytaj jeszcze raz ten temat co?? nie widzisz ze to JA odpisalem TRENDZIKOWI na temat tych potokow (tak jak krzychoo mowi) a nie autorowi topicu?? myslenie nie boli :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizas co za temat :blink: nie ma to jak sie pochwalić swoimi wynikami.....

wracając: -celek, -małe fsb ofkors, -karta poprostu z ...., - zasyfiony system? mozesz sprawdzić filtry w sterach, ale wątpie... Co za OT :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sie w garsc , załóż bryle i przeczytaj jeszcze raz ten temat co?? nie widzisz ze to JA odpisalem TRENDZIKOWI na temat tych potokow (tak jak krzychoo mowi) a nie autorowi topicu?? myslenie nie boli  :mur:  :mur:  :mur:

1503506[/snapback]

sorry że ot ale muszę -

odpisałeś trendzikowi, rozumiem, mnie to nie obchodzi.. ale:

 

1. Moja karta ma 128 bitów a nie 64.

2. Potoków nie mam odblokowanych bo nigdy nie majstrowałem przy karcie i nic nie podkręcałem. Ściągnąłem teraz RivaTuner i szukałem gdzie odblokować te potoki ale nie wiem niestety która to opcja :(

3. Z wrażenia nie napisałem o który 3D Mark chodzi, ale domyslić się mozna ze 2001SE :) :)

1501702[/snapback]

to napisał mtek który posiada FX5200, z takiego też powodu napisałem że fx5200 sie nie da zmodować.. może to Ty przeczytasz topic od początku?

eot panowie!

Edytowane przez aRczii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 3D Mark 03 prawie 11 000 pkt  a w 3D Mark 05 ok. 3900 pkt  !! LOL nie wiem jak wy to robicie że macie tak dużo w 3D Mark 05 !! Szczególnie ty Kobrowisko, prawie 5000 pkt !!

1499387[/snapback]

Mój wynik nie jest wcale taki wyjątkowy.Zerknij co lukk ma w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo mtek zebys zrobil zdjecie tej karty i nam pokazal to ci powiem czy mam taka sama. Acha i czy masz na niej 64 MB pamieci ?

1503155[/snapback]

Moja karta ma 128MB pamięci i tak też wykrywa ją system przy starcie.

 

A co do zdjęcia to wygląda ona dokładnie tak jak ta tutaj (pudełko tez na tym zdjeciu jest takie samo):

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inna, a poza tym mam 64 MB. No coz ja zrobilem wszystko zeby poprawic wydajnosc tej karty a i tak nie przekroczylem nigdy 6000 pkt w 3DMarku 2001 SE. Poprostu obaj ze tak powiem mozemy sobie ja w buty wsadzic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety nie mam odblokowanych potoków, bo są chyba zrąbane.

1506429[/snapback]

no to chyba sobie jajka robisz ze chcialbys miec pod 5000 w 2005 :blink: :blink: :blink: niedosc ze potokow odblokowanych brak, to jeszcze karta mizernie wykrecona..zobacz jakie ja mam taktowania (i to przy ODBLOKOWANYCH potokach!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...