Skocz do zawartości
/// Kaszpir ///

MAKSYMALNY dylemat :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Na pocżatku powiem że bardzo polubiłem WIN XP pro. Niestety na moim poprzednim kompie (Duron 1Ghz , 512Mb ram) działał on w miarę dobzre ale nuestety mocno mulił się przy np. kopiowaniu w tle danych pomiędzy partycjami lub dyskami. Po modernizacji komputera (AMD XP1600+ @ 2100+ (FSB 166) i 512PC 333 niestety system oczywiście zaczął działać widocznie wydajniej ale te objawy dalej występowały.

 

Dowiedziałem się że u kompla są dokałdnie takie same objawy i że mój kumpel pytał się na grupach innych ludzi i potwierdzili mu że czasami system sie zamula i nie pomaga ti nawet wyłaczenie indexowania lub tweakowanie za pomoca dodatkowego softu.

 

Doczytałem gdzieś że MS lekko przegiał z zabezpieczeniami i że WinXp monituje i "nadzoruje| każda opercję kopiowanie i że kopiowanie pzrebiega dlatego wolniej niz np. pod Win98se jak i bardzi obciąza system.

 

Myślałem że SP1 załatwo sprawę ale okzała się że system sie jeszcze bardzi zmulił ...

 

Oczywiscie wszystkie steru mam poinstalwoane i dma oraz ULTRA-ATA5 uaktywnione.

 

Lekko mnie to wkurza boi zaistalowałem sobie dla porównania Win98se i tam poprostru system "fruwa" ...

 

Powiem tak jeśli mógłbym określić prędkosć pracy systemu to win98se porównałbym do formuły 1 a WinXP + SP1 do jakiegoś golfa :-(

 

WinXP mi się podoba ale nie lubię jak coś nie działa tak jak mogło by.

 

W WinXp podoba mi sie stabilność a Win98 wydajnosć i szybkość ...

 

Myślę nad pzrejściem na win98se ale lekko się boję neistabilności :-(

 

A jak u Was z Win98 ? Jest super stabilne ? Czy raczje meczyć się z WinXP a Win98se omijać szerokim łukiem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys XP i 98 ale te przelaczanie systemu szybko sie nudzi :? XP stabilny wiec ma byc niby do pracy netu itd a 98 do gier i kopiowania? :lol:. Przełaczenie systemu trwa z minute lub dluzej jak sie ma wlaczone czyszcznie pliki stronicowania w XP, a czasem sie cos sciaga z netu czy co tam i jak tu iść zagrać albo skopiować :D

Polecam jednak "męczyć" sie na XP 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam zmienic winde na 2k

I co na Win2000 nie występują wymienione przezemnie problemy ?

:?:

win98 jest szybki nadaje sie do gierek;

winXP dla mnie to to samo co win ME (kijem nieruszac)

win2000 to "wymieszka" windowsa NT i 98, najstabilniejszy obecnie windows, a co do grania to tylko gry sie dluzej wczytuja - ale predkosc dzialania jest ta sama (IMHO)

 

wiec jesli niechesz miec dwoch OS`ow i chcesz miec stabilny system operacyjny (calkiem nadajacy sie do grania) to tylko win2000 - moje zdanie

 

PS niezaszkodzi sprobowac ;)

PSS a co do tych bug`ow to niezauwazylem ich na zadnym oesie (k7vza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te "bugi" nie kazdy "widzi" :-)

 

Poprostu najłatwiej sobie zainstalwoac win98se i XP aby samemu zobaczyć ...

 

Najbardzije się przymula przy kopiowaniu kilku plików na raz w tle (przy operacjach dyskowych). Nie mówie że XP działą źle , działa bardzo ładnie ale to przymulanie lekko mnie wkurza.

 

Moze i Win2000 będzie dobra alternatywą , tylko pytanie czy Win2000 jest lepszy od XP ? Czy jednak zostać przy XP , tym bardzije że nowy dysk twardy (wydajniejszy)_ będę miał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te "bugi" nie kazdy "widzi" :-)

 

Poprostu najłatwiej sobie zainstalwoac win98se i XP aby samemu zobaczyć ...

 

Najbardzije się przymula przy kopiowaniu kilku plików na raz w tle (przy operacjach dyskowych). Nie mówie że XP działą źle , działa bardzo ładnie ale to przymulanie lekko mnie wkurza.

 

Moze i Win2000 będzie dobra alternatywą , tylko pytanie czy Win2000 jest lepszy od XP ? Czy jednak zostać przy XP , tym bardzije że nowy dysk twardy (wydajniejszy)_ będę miał :-)

kiedys zanistalowalem winXP... po 2 godzinach zabawy polecial format c: :evil:

 

co do kopiowania to niewiem, mam tak partycje zaplanowane ze zdarza mi sie to rzadko, jedynie jak sciagam mp3 to zapisuje na "c" a po segregacji umieszczam je na "e" - to jest prawie wszystko z moich "operacji" dyskowych ;)

slyszalem ze XP bazuje na w2k (???) plus dodane <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly upiekszajace :roll: ; jak pisalem musisz sprobowac, jak sie niespodoba to 98 z XP :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch systemów nie chce bo to jest raczej mało wygodne ...

 

Gier starych nie uzywam a to co miałem działało pod XP to będzie tez pod WIn2000 zapewne ...

 

Pzrez kilka godzin używałem LUNY w WinXp ale potem wyłaczyłem i używam klasycznego wyglądu (tego z win2000) . Dodatkowe <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły mi są nie potrzebne bo i po co to komu ?

 

Dlatego myślę o win2000 + Sp3 + IE6PL z SP1.

 

Win98se bardzo lubię ale niestety z tego co wiem nie jest on zbyt stabilny i nie można mu całkowice zaufać. A juz przyzwyczaiłem się do stabilnosci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Twojego (Kaszpir) problemu z XP Pro. Co wiecej - wg mnie kopiowanie pod XP wrecz smiga. Zwalnia przy jedoczesnym puszczeniu np 8 kopiowan (np Windows Commander "w tle") ale sadze, ze to normalne (...po hibernacji :lol: ).

Do Phil'a: dziwi mnie Twoje zdanie o XPkach. Sam uzywalem 2000 Prof. przez jakis rok i od pierwszej chwili bardzo mi sie ten system spodobal. Niedawno zainstalowalem XP Prof. i do tej pory korzystam. Po dorzuceniu pamieci dziala jak zloto - nigdy nie stwierdzilem zeby bylo wolniej. Irytujace kreatory powylaczalem. A interface jest po prostu ladny :)

Nigdy bym nikomu natomiast nie polecal 98, nawet (a moze zwlaszcza) do gier. Bardzo nie lubie restartow komputera. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch systemów nie chce bo to jest raczej mało wygodne ...

ja mam w2k + rh ;)

 

Gier starych nie uzywam a to co miałem działało pod XP to będzie tez pod WIn2000 zapewne ...

xp ma/mialo wieksze problemy z kompatybilnoscia :roll:

 

Pzrez kilka godzin używałem LUNY w WinXp ale potem wyłaczyłem i używam klasycznego wyglądu (tego z win2000) . Dodatkowe <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły mi są nie potrzebne bo i po co to komu ?

dla niektorych OS ma byc ladny 8O

 

Dlatego myślę o win2000 + Sp3 + IE6PL z SP1.

zobacz ie5.5 + sp2 , ie6 jest zbyt "nowy" zawiera/l duzo bledow, a piateczka jest juz sprawdzona ;)

 

Win98se bardzo lubię ale niestety z tego co wiem nie jest on zbyt stabilny i nie można mu całkowice zaufać. A juz przyzwyczaiłem się do stabilnosci ...

no wlasnie liczy sie stabilnosc, a nie wyglad i 2 fps wiecej w grach;

na Twoich 512ddr w2k bedzie slodko mykal ;)

 

PS sorki za takie cytowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Do Phil'a: dziwi mnie Twoje zdanie o XPkach. Sam uzywalem 2000 Prof. przez jakis rok i od pierwszej chwili bardzo mi sie ten system spodobal. Niedawno zainstalowalem XP Prof. i do tej pory korzystam. Po dorzuceniu pamieci dziala jak zloto - nigdy nie stwierdzilem zeby bylo wolniej. Irytujace kreatory powylaczalem. A interface jest po prostu ladny :) ...

juz niepamietam dokladnie co bylo powodem mojej odrazy do XP, chyba to ze polowa gier i progsow niedzialala :roll: a o wolnosci juz niewspomne (mialem wtedy d850 i 256 ramu); a kolejny raz tak szybko niesprobuje - bo i po co ? jak wszystko ladnie bryka pod windowsem 2000 ;) przez 2msc tylko raz mialem ze windows powiesil sie sam od siebie, reszta to juz byla moja wina :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

juz niepamietam dokladnie co bylo powodem mojej odrazy do XP, chyba to ze polowa gier i progsow niedzialala :roll: a o wolnosci juz niewspomne (mialem wtedy d850 i 256 ramu);

Mnie na szczescie uprzedzono zeby nie startowac z XP z 256MB :D

A problemow z nie dzialajacymi programami nie zauwazylem... na razie. :D

 

a kolejny raz tak szybko niesprobuje - bo i po co ? jak wszystko ladnie bryka pod windowsem 2000 ;)

Podoba mi sie Twoje wytlumaczenie. Tez je dlugo stosowalem.

 

przez 2msc tylko raz mialem ze windows powiesil sie sam od siebie, reszta to juz byla moja wina  :P  :D

Amen, bracie :D - ja mialem przez jakies 9mies. tylko jeden powazny problem, jak sobie sprzeta troche krecnolem za bardzo :wink: Przyzwyczailem sie do stabilnosci przy 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciezkie kopiwanie pomiedzy partycjami lub dyskami moze byc przez to ze partycje systemowa masz na NTFS a inne partycje na FAT32.

Nie.

 

Wszystki mam w FAT32 ...

 

Choc kiedyś zaryzykowałem i skonwertowałem partycję systemową na NTFS i ... szybko wróciłem do Fat32 ...

 

Nie mówię o wolnym kopiowaniu ani o cięzkim ale o dużym obciązeniu systemu podczas kopiowania a to duża różnica ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Win XP... p[odoba mis ie - stabilny. Zapycham go roznym softem i smiga bez zawieszania sie, co prawda muli troche ale ja to jakois przezywam...

 

Teraz mam 98 bo chcialem potestowac Dooma na nowym systemie a ze to tylko 20 min instalacji to walnolem 98 - i co ?? mialem go 2 godziny i juz widzialem Blue Screeny....

 

Co innego jest z linuxami... tam mozesz sobie sciagac, sluchac muzyki, przegladac WWW i kopiowac 5 GB i tak wszystko bedzie ok - zainstaluj LINUXA !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trochę przesadzasz z tym "muleniem" XP i pozostanie przy tym systemie Ci polecam (zwłaszcza że, jak sam napisałeś, przyzwyczajiłeś się do niego) Druga sprawa nie wiem co macie do 98 u mnie działa już ok. rok bez przeinstalowywania i 100% stabilny (nie było żadnego BSOD) tak jak XP którego mam 2tygodnie :P I na konieć win2k jednym słowem odradzam, co prawda na swoim kompe go nie miałem ale u kumpla chodzi na dwóch kompach jeden to serwer i tam jest super a drugi to normaly komp do wszystkiego i tam porażka (może trochę przesadzam) stabilny jest oczywiście ale to dopiero muł dlatego namawiam go na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trochę przesadzasz z tym "muleniem" XP i pozostanie przy tym systemie Ci polecam (zwłaszcza że, jak sam napisałeś, przyzwyczajiłeś się do niego) Druga sprawa nie wiem co macie do 98 u mnie działa już ok. rok bez przeinstalowywania i 100% stabilny (nie było żadnego BSOD) tak jak XP którego mam 2tygodnie :P I na konieć win2k jednym słowem odradzam, co prawda na swoim kompe go nie miałem ale u kumpla chodzi na dwóch kompach jeden to serwer i tam jest super a drugi to normaly komp do wszystkiego i tam porażka (może trochę przesadzam) stabilny jest oczywiście ale to dopiero muł dlatego namawiam go na XP.

Chyba masz rację :-)

Jutro odbieram nowy dysk do mojego kompa (Caviar 800BB 7.200obr) i powinno być juz lepiej niż na mojej u5 seagate (a teraz chwilowo Samsungu 5.400obr) :-)

 

Niestety na to sie nic nie poradzi , ze systemy sa coraz bardziej wymagajace i posiadajac coraz wiecej zbytecznych wodotrysków ... , które zwiekszaja objetosc zajmowania na hdd , obciazaja procka i zajmuja coraz wiecej ram ...

 

No to chyba nie ma wyjścia i trzeba zostać przy WinXP ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Nie mówię o wolnym kopiowaniu ani o cięzkim ale o dużym obciązeniu systemu podczas kopiowania a to duża różnica ...

jak to? sprawdzałeś obciążenie proca? jak tylko kopiujesz bądź winda sama miesza w pliku wymiany i proc jest przez to bardziej obciążony niż 5% to faktycznie coś nie gra.

BTW - czy masz ustwiony tryb dma dla dysków POD windowsem? poza tym proponowałbym ci pośledzić obciążenie kompa w menedżerze zadań - ile % co zabiera.

 

do phila:

w2k = windows NT5.0

winXPprof = windows NT5.1

winME, winXPhome = 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...