Skocz do zawartości
jac71

Radeon 9700---> 9700 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chce podkręcic swojego Radka 9700 do wersji PRO ---> jakie chłodzenie wybrać ?? Myślałem o:

 

ARCTIC COOLING ATI SILENCER 1 rev. 2 lub

 

(http://www.angela.pl/index.php?action=SzukanieWynik&cat=5&start=0&queryTowary=U0VMRUNUIERJU1RJTkNUIGlkX3Rvd2FydSwgbmF6d2FfdG93YXJ1LCBjZW5hX2V1LCBpZF9rYXRlZ29yaWksIGRvc3RlcG5vc2MsIGtyb3RraV9vcGlzIEZST00gdG93YXJ5IFdIRVJFIGFrdHl3bnk9JzEnIEFORCAoaWRfa2F0ZWdvcmlpID0gJzUzJyk=)

 

ARCTIC COOLING VGA SILENCER rev.3

 

(http://www.angela.pl/index.php?action=SzukanieWynik&cat=5&start=5&queryTowary=U0VMRUNUIERJU1RJTkNUIGlkX3Rvd2FydSwgbmF6d2FfdG93YXJ1LCBjZW5hX2V1LCBpZF9rYXRlZ29yaWksIGRvc3RlcG5vc2MsIGtyb3RraV9vcGlzIEZST00gdG93YXJ5IFdIRVJFIGFrdHl3bnk9JzEnIEFORCAoaWRfa2F0ZWdvcmlpID0gJzUzJyk=)

co o tym myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCTIC COOLING VGA Silencer+DHES SystemSILENT REV3

to Ci w zupełnośi wystarczy i gwarantuję Ci że będziesz bardzo zadowolony

ja mam starszą wersję tego na swoim radku 9800 pro śmiga to już prawie 2 lata na minimum obr i jest idealnie cichutkie. Oczywiście co jakiś czas biorę sprężone powietrze i czyszczę ( ale tak chyba robi każdy szanujący się użytkownik komputerka :)) Jeśli chodzi o wydajność to w cenie 30 - 35 zł nie ma nic lepszego Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - linki wstawia sie za pomoca znacznika 'http://' a nie 'code'. po drugie - bylo mnostwo tematow o chlodzeniu kart graficznych.

 

ale skoro szukajka boli - VGA silencer to dobry i tani wybor. TU jest 10zl tanszy niz w angeli. ale poniewaz niektorzy skarzyli sie ze karta im padla po zalozeniu silencera - wskazany jest jeszcze boczny nawiew na grafike zeby nie przegrzewac reszty komponentow na karcie(silencer jest dosc duzy i utrudnia cyrkulacje). jesli chcesz cos lepszego(i drozszego) TU zainteresuj sie zalmanami lub BeQuiet'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kupić Arctic Cooling VGA Silencer Rev.3.0 + cos jeszcze ?? czy samo to wystarczy ?? Czy ten wentylator chłodzi równiez pamięci i całą kartę ??

jesli nie, to co wybrać w taniej cenie zeby chłodziło wszystkie komponenty na karcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz chyba narazie wszystko wiem.... co mam kupić - 4 sztuki radiatorków na pamięci kosztuję około 30zł.

 

a jakis programik do podkręcania ??

Edytowane przez jac71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra juz chyba narazie wszystko wiem.... co mam kupić - 4 sztuki radiatorków na pamięci kosztuję około 30zł.

 

a jakis programik do podkręcania ??

1499010[/snapback]

na 9700 masz raczej 128mb wiec masz 8 kosci ..

a programik polecam ATI TRAY TOOLS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol... powaznie zstanowilbym sie nad podkrecaniem w twoim przypadku. chcesz krecic a nie wiesz czym? wykaz inicjatywy troche! w czasach google chociaz minimum wlasnego zaangazowania tez jest wazne. nastepne pytanie moze padnie 'o ile moge te karte podkrecic'? no offense, ale nie majac o czyms pojecia, najpierw bym czytal czytal i czytal. pytanie o kazda rzecz na forum to sposob prosty, szybki i zazwyczaj skuteczny -

ale niczego w ten sposob sie nie nauczysz... tyle mojej zgryzliwej dygresji :wink:

 

a konkrety: RivaTuner, ATiTool, AtiTrayTools. 2 ostatnie maja mechanizm automatycznego OC - teoretycznie powinny same znalezc maximum mozliwosci karty.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzis podskocze do sklepu kupić komponenty :D teraz zastanawiam sie ile bede mógł podkręcic zeby stabilnie chodziła...

 

Wersja PRO chodzi na 325/620 MHz - spróbuje stopniowo podkręcać do wersji PRO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim radku 9700 ( kupionym na benchark.pl gdy kosztowaly 1000 zl :) ) mam ARCTIC COOLING ATI SILENCER 1 rev. 2 oraz miedziane radiatory na pamieci. Zmodyfikowany BIOS od Radka 9700PRO z zegarami na Core-380, Mem-330.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aluminiowe radiatory na pamieciach, i

ARCTIC COOLING VGA SILENCER rev.3- hmm... myslisz ze powinno dać rade z takim taktowaniem jak Twoje- ile juz czasu Ci tak działa karta ??- stabilnie chodzi?? (Core-380, Mem-330)

 

A z ta konfiguracją biosa to przydatne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydatne o tyle ze nie trzeba krecic karty pod windowsem, chociaz zaden problem ustawic np. rivatuner'a w autostarcie... a max zegary karty jak juz wspomnialem sprawdzisz AtiTool'em - kreci karte do momentu pojawienia sie artefaktow w grafice. wlaczysz go na dluzsza chwile i powinienes znac bezpieczne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra .... Riva tuner (mozna krecic i na dodatek jest opcja pokazywania temperatur) , Speedfan (czysto do temperatur i obrotow wiatrakow , na co wskazuje nazwa ;) ) , Aida (Wszystko o kompie - w tym tempereratury) .... to powinno Cię zadowolić.

 

 

A teraz pytanko. W jakim programie mogłbym odblokowac potoki w kartach graficznych?? bo kumpel prawdopodobnie ma jakies zablokowane , ale boje sie wgrywac mu biosa od innej , zeby nie zabic karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam aluminiowe radiatory na pamieciach, i

ARCTIC COOLING VGA SILENCER rev.3- hmm... myslisz ze powinno dać rade z takim taktowaniem jak Twoje- ile juz czasu Ci tak działa karta ??- stabilnie chodzi?? (Core-380, Mem-330)

 

Karta jest stabilna chodzi tak od okolo 2-3 tygodni ( wczesniej nie mialem ARCTIC COOLING ATI SILENCER 1 rev. 2 ) Zero Artefaktow. Wczesniej na standardowym chlodzeniu + miedziane radiatory mialem Core-350, Mem-310 tymi ustawieniami mialem w 3dmarku2005 okolo 2300markow. Z biosem Core-380, Mem-330 mam okolo 2900, wzrost wydajnosci ( fps ) w grach rowzniez zauwazalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...