Skocz do zawartości
Lisek

Acer Travelmate 4651lmi

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja:

  • Intel Pentium M 730 (Dothan, 1.6 GHz)
  • Intel Alviso i915PM
  • 2x 256 MB DDR2 400 MHz Hyundai (3-3-3-8 )
  • NVIDIA GeForce Go 6600 64 MB (375/700MHz - tak ustawiłem bo tak podaje specyfikacja - ale domyślnie sterownik 77.62 nie obsługujący Go 6600 wrzucił wartości 375/600)
  • IBM Travelstar 80GN (80GB, ATA-100, 4200 RPM, 8MB)
  • Hitachi-LG HL-DT-ST DVDRAM GMA-4080N (cokolwiek to znaczy)
Testy zostały zrobione przy ustawieniach domyślnych ze sterownikami NVIDIA ForceWare 77.62.
  • 3DMark2001SE: 14736
  • 3DMark03: 6069
  • 3DMark05: 2203
  • PCMark04: 3152
W razie możliwości postaram się jeszcze zrobić fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie :) Tez juz zamowilem TM4651LMI, bede mial w sobote :D

Tak patrzac na te wyniki wychodzi ze GF Go6600 z 64MB wypada sporo lepiej w 3DM05 niz RX007 z 64MB - porownuje do wyniku podanego na forum przez usera "webcenter", uzyskanego na TM4102WLMi - 3DMark 2005: 1530 pkt.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie możliwości postaram się jeszcze zrobić fotki.

1499277[/snapback]

I prosilbym jeszcze o odpowiedzi na moje pytania z watku: "Laptopy...." ;) No i oczywiscie szersza opinie samego usera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytowac :D

Dokladnie, czekamy na obszerna i dokladna recke - tez planuje zakup wlasnie tego modelu. Gdzie go kupiles i czemu tak drogo? ;) Aaaa, i sprzydalyby sie jakies konkretne fotki tego lapa, bo na necie same malutkie :( Jak sie pracuje na tej wygietej klawiaturze? Jak z jakoscia wykonania? Dysk jest 5400rpm czy 4200rpm? Jak z glosnoscia - czesto sie wentyle wlaczaja? Matryca jak swieci? Ile pracuje na baterii (podajesz 5h, ale inne zrodla podaja ok. 3,5h dla LMi, a 5h dla LCi)? Czy jest w biosie opcja bootowania z USB-HDD? I teraz pytanie laika w tej kwestii - da sie na takim lapie jakos podkrecic proca? Bo grafe powinno dac sie softem, ale co do proca to nie wiem ;) A niestety nie ma wersji 4650 z mocniejszym procem (choc zagranica sa wersje 4562 itd.)..

1498955[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o Warszawie to polecam sklepIT oraz firmę ZNAK. Ceny są podobne - około 5350 złotych.

Co do fotki to teraz zrobiłem pewną pozorację: http://members.lycos.co.uk/plis/stanowisko.jpg coś lepszego zrobie jak będę miał wolną chwilę.

Jak już pisałem na wygiętej klawiaturze pisze się bardzo wygodnie. Do tej pory w ogóle nie pisałem na klawiaturze notebook'owej, a przerzucenie się na tą zajęło mi kilka godzin :)

Dysk twardy jak już wyżej napisałem jest 4200 RPM, ale akurat dla mnie nie stanowi to większego problemu. Wiatrak na pełne obroty przełącza się rzadko. Ale ogólnie nonstop cośtam niegłośno sobie bziuczy.

Matryca może nie ma najlepszych kolorów, ale IMO jest zadowalającej jakości. Dla mnie liczyła się powierzchnia - 1400x1050 zamiast 1280x800 z jakimś CrystalBrite.

Gdy wyjme wtyczkę zasilającą system pokazuje, że bateria starczy na około 3,5 godziny. Jednak w rzeczywistości notebook przechodzi automatycznie w stan hibernacji po około 4,5-5h - gdy ma jeszcze mniej więcej AFAIR 10% baterii.

Co do bootowania z USB-HDD - pojęcia nie mam, musiałbym to sprawdzić.

 

Co do podkręcania procesora... zapewne tak, choć nie praktykowałem. Pentium M ma bardzo przyzwoitą wydajność. Ale z tego co sie orientowałem toto biega na około 2,0 GHz. Trzeba tylko znaleźć clockgena :) A o Acer TravelMate 4652 nawet google milczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ;) Jakbys jeszcze mogl sprawdzic to USB-HDD to bede wdzieczny. A co do mocniejszych wersji z serii 4650 to sa na pewno dostepne w USA - mozliwe, ze gdzie indziej tez...

EDIT: wlasnie sie przyjrzalym temu TM 4652 i 4654 - maja zwykla matryce XGA i grafe zintegrowana Intela :( Wczesniej mi sie przewinely w jakims sklepie inetowym i przyuwazylem tylko, ze proce maja mocniejsze - nie zwrocilem uwagi na matryce...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek a jak smużenie matrycy? Duże? I bardzo bym był wdzięczny jakbyś dał zdjęcie pulpitu windowsa na standardowej rozdziałce,ja właśnie nad tym się wacham czy czcionka w 1400x1050 nie jest za mała trochę.....

 

EDIT

Napisz jeszcze jak sprawuje się skalowanie obrazu do 1024x768? Duża utrata jakości w grach?

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do smużenia to na moje oko jest to ~25ms. Niestety widać delikatne smugi w 3DMark'u oraz przy scrollowaniu stron internetowych.

 

Co do matrycy też się tym martwiłem, ale ostatecznie okazało się, że nie ma z tym problemu. Z resztą w razie czego można zwiększyć wielkość czcionek. I tak domyślnie po postawieniu Windowsa były ustawione na 125% wielkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie dziwi najbardziej to te pamięci DDR2 400?? Co to kurczę jest,myślałem że DDR2 to dopiero od 533 się zaczynają :). Ciężko będzie coś takiego dokupić i będzie to pewnie drogie :( (ja jak bedę kupował to chciałbym od razu kupić 2x512MB)

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do smużenia to na moje oko jest to ~25ms. Niestety widać delikatne smugi w 3DMark'u oraz przy scrollowaniu stron internetowych.

Ciekaw jestem jakie na mnie sprawi wrazenie :) Obecnie uzywam dwuletniego Fujitsu-Siemesa Amilo A7600 i wogole nie zauwazam smuzenia :) Wiec albo nie jestem na to wyczulony(najpewniej) albo w Amilo jest jakas dobra matryca. Raczej nie wyglada ona na nic specjalnego, chociaz przez dwa lata dorobilem sie dopiero niedawno tylko jednego bapixela, z uszkodzona jedynie czerwona skladowa przec co wogole go nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonoma to nie jest nazwa procesora! Sonoma to nazwa kodowa drugiego wcielenia Centrino - znanego jako Centrino II. W skład Sonomy wchodzi procesor na rdzeniu Dothan, chipset serii Intel 915 oraz układ sieciowy Intel PRO/Wireless 2915ABG.

 

Mój notebook nie jest pełnowartościową Sonomą, gdyż posiada tylko 2 jej składniki - chipset oraz procesor. Zastosowana karta to Intel PRO/Wireless 2200BG.

 

Natomiast Dothan to nazwa kodowa procesora z 2MB cache L2. Jego poprzednikiem był Banias, a następcą będzie Yonah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to co to jest wogole sonoma i dothan ?

 

sonoma: nazwa centrino drugiej generacji

 

dothan to nazwa procesora(model jadra), intel stosuje dothana w centrino I jak i II (sonoma)

 

ps. lisek ale mamy synchro timing ;)

Edytowane przez kenji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek, dziwny jest wynik w PCMarku2005, ty osiągasz 3152 punkty a webcenter na 4102WLMi z Centrino 1,73 osiąga 4350 punktów.Czy aż taka duża różnica jest między 1,6GHz a 1,73GHz???? (reszta komponentów podobna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz go mam, narazie nie zdazylem dokladnie przetestowac ze wzgledu na zajecia na studiach podyplomowych. Mysle ze jesli jutro uda mi sie pozyczyc od kogos cyfrowke, to napisze jakas wieksza recke ze zdjeciami.

 

Oto kilka krotkich refleksji po niecalym dniu uzywania.

Ogolne

+ obudowa sprawia bardzo solidne wrazenie, plastik na pokrywie (z tylu matrycy) bardzo sztywny

+ plastik sprawia wrazenie solidnosci, jest gladki, wrazenie jakby to byl metal

- do wygietej klawiatury bede sie musial przyzywyczaic bo zdarza mi sie nie trafic w klawisz gdy pisze "bezwzrokowo"

+ dobre rozmieszczenie portow i 4xUSB (zwykle jest mniej) , bt, irda itd

+ wygodny w uzyciu touchpad

 

Ekran

+ kolory jak dla mnie bardzo zywe, napewno sporo lepsze niz w moim starym FSC Amilo

+ matryca bardzo jasna, musialem sciemnic o 2-3 stopnie bo na difolcie wydawala mi sie za jasna

+ zero badpixeli, przygladalem sie dokladnie i zadnego nie udalo mi sie wypatrzec.

+ znaczacego smuzenia nie odczuwam

- podswietlanie nie jest idealnie rowomierne - przy czarnym ekranie widac delikatnie ciemniejsze i jasniejsze obszary przy brzegach ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos z Was mi powiedziec, czy w biosie jest opcja bootowania z USB-HDD?? Manux: reszte konfiga masz taka sama jak Lisek (DDR2 400, dysk 4200rpm)?? Bo moze rozne podzespoly daja - wydawalo mi sie, ze gdzies znalazlem specyfikacje ze 4651 ma DDR2 533, a tymczasem Lisek ma 400 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwości procesora

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 730

Nazwa kodowa Dothan

CPUID: nazwa procesora Intel® Pentium® M processor 1.60GHz

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 1595.92 MHz (oryginalny: 1600 MHz)

Mnożnik procesora 12.0x

Procesor FSB 132.99 MHz (oryginalny: 133 MHz)

Magistrala pamięci 199.49 MHz

 

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna L1 kodu 32 KB

Pamięć podręczna L1 danych 32 KB

Pamięć podręczna L2 2 MB (On-Die, ATC, Full-Speed)

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej <DMI>

Nazwa płyty głównej Acer TravelMate 4650

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej Intel Alviso i915PM

Taktowanie pamięci 3-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Moduły pamięci SPD

DIMM1: Hyundai HYMP532S64P6-E3 256 MB DDR2-400 DDR2 SDRAM (5.0-3-3-8 @ 200 MHz) (4.0-3-3-8 @ 200 MHz) (3.0-3-3-8 @ 200 MHz)

DIMM3: Hyundai HYMP532S64P6-E3 256 MB DDR2-400 DDR2 SDRAM (5.0-3-3-8 @ 200 MHz) (4.0-3-3-8 @ 200 MHz) (3.0-3-3-8 @ 200 MHz)

 

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo nVIDIA GeForce Go 6600

Nazwa kodowa procesora graficznego NV43M (PCI Express x16 10DE / 0148, Rev A2)

Częstotliwość taktowania układu graficznego 374 MHz

Częstotliwość taktowania pamięci 299 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonoma to nie taki zwylky dothan bo przeciez gdyby tak bylo to fsb procka wynosiloby 400Mhz a nie 533 ,wiec czyms sie rozni dothan od "dothana"  :wink:

1505432[/snapback]

ehhh dothan to PROCESOR !! nawet mimo tego ze sa dothany 400fsb i 533fsb nadal to ten sam procek.

 

sonoma to nazwa technologii. w sklad sonomy wchodzi procek, chipset i karta wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek albo Manux,wrzućcie jakąś fotkę pulpitu Windy i ogólną,bo ta co Lisek umieścił to trochę kiepsa :)

1506036[/snapback]

Wrzuce fotki, tylko musze pozyczyc aparat cyfrowy, w moim staruszku Canonie niestety padla ostatnio matryca. Na szybko moge pstryknac jedynie telefonem ale jakos bedzie slabiutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...