Skocz do zawartości
Lisek

Acer Travelmate 4651lmi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no jasne,spoko.Tylko chodziło mi o dość dokładne zdjęcie matrycy w jej natywnej rozdziałce bo ja się cały czas wacham między 4102WLMi + dodatkowe 512MB RAM + rozszerzona gwara albo 4651LMi.A głównym kryterium jest właśnie matryca bo nie lubię zbyt małych czcionek :) i karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji to nie wiem czy wiesz ale jesli kupujesz sprzet jako osoba fizyczna to standardowo dostajesz 24 miesiace gwarancji, w przypadku firm jest 12 miesiecy.

 

A co do wielkosci czcionek - standardowo ustawione bylo rozdzielczosc 120 dpi, czcionki byly za duze jak dla mnie (na pececie mam rozdzialke 1280x1024) wiec zmniejszylem do 96 dpi i mi pasuje. Wzroku sokolego nie mam, nosze okulary wiec mysle ze nie jest z tymi malymi czcionkami zle :) Nie mowiac juz ze jak odpale Netbeans czy Visual Studio to jest sam miod, tyyyyle miejsca na ekranie :D

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancjią to mnie zaskoczyłeś,wszędzie jest napisane 1 rok..Ja na stacjonarnym pracuje w 1024x768 na 17" CRT i głownie o to sie boję.Jak ty na stacjonarnym pracujesz w 1280x768 to dla ciebie jest ok..

 

EDIT

A oczęta też mam niezbyt moce, 3,25 dioptrii na obydwa oczka 8(

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz w tym lapku - wentylatorek chodzący nonstop na niskich obrotach. Włącza się zaraz po pojawieniu się pulpitu windowsa - wczesniej wlacza sie na sekunde po wlaczeniu zasilania i nie kreci sie wogole zanim nie wystartuje windows. po starcie windy nigdy nie przestaje się kręcić. Dla porównania mój stary laptok, oparty na Athlonie-XP Mobile włączał wentylator co ok. 10 minut przy normalnym używaniu - a tutaj centrino o wieje cały czas :|

 

Zainstalowałem sobie więc sobie taki programik Centrino Hardware Control, który znalazłem na tym forum. Programik ten ma min. wyświetlać temperatury proca, płyty i dysku. Okazuje się, że na moim lapku odczytuje tylko temperaturę dysku. Co to moze oznaczac? Czy to moze byc uszkodzenie czujnikow temperatury? Jakim innym softem mozna odczytac wskazania tych czujnikow?

post-113246-1119299880_thumb.jpg

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odczytu temperatury to chyba Centrino Hardware Monitor poprostu nie potrafil tego zrobic, znalazlem innym programik - HMonitor, ktory ta temperature odczytuje. Czyli wyglada ze czujnik temperatury proca jest ok. Temperatura wskazywana przez HMonitor wacha sie w granicach 50 st. C (~45-55 st) a wiartaczek caly czas zasuwa na niskich obrotach. Czy takie zachowanie jest normalne? W starym notebooku wiatrak dzialal tak ze wlaczal sie gdy procesor osiagal temperature okolo 70 st, schladzal go bodajze do 40 st i sie wylaczal. Tutaj chodzi caly czas, wprawdzie raczej cicho ale jednak. Myslalem, ze laptopy z Centrino sa przez wiekszosc czasu calkiem ciche.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam opinie posiadaczy po ochlonieciu?? Moze sie wypowiecie po paru dniach uzytkowania ;) Manux: co z tym wentylem? Dalej chodzi caly czas czy udalo ci sie cos z tym zrobic? Moglby mi ktos jeszcze to sprawdzic, czy w biosie jest opcja bootowania z USB-HDD? Napiszcie cos wiecej - jak teraz postrzegacie matryce, czy ten lap ma jakies wady, jak sie sprawuje wi-fi? No i jakies fotki wieksze, please ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aparatu nie udalo mi sie skolowac wiec fotek narazie nie ma :|

 

Co do opcji bootowania z USB-HDD to nie stwierdzielm, w menu bootowania jest FDD, HDD, CDROM i PXE. W BIOSie tez nic w tym kierunku nie znalazlem.

 

Co do wentyla to u mnie przy dzialaniu na zasilaczu nawija praktycznie caly czas, cicho na wolnych obrotach, temperatura procka oscyluje wtedy w granicach 50 st. W przypadku wiekszego obciazenia, gdy procesor sie nagrzeje, wentylator przechodzi na wyzsze obroty i schladza go do 40st po czym sie wylacza. Po czym przy niskim obciazeniu proca znow zaczyna ciagle poganiac po cichu. Byc moze trzeba pokombinowac z progami temperatur dla roznych predkosci obrotow wiatraczka. Przy dzialaniu na baterii wentylek wlacza sie tylko raz na jakis czas, schladza procka doraznie i sie wylacza. Byc moze ma tutaj jakis udzial takze procesor karty graficznej, ktorego w jakis sposob trzeba chlodzic.

 

Do krzywej klawiatury juz sie przyzwyczailem, jeszcze troche sie myle przy uzywaniu PgUp, PgDn, Del, Ins itp bo w starym notku mialem troche inny uklad.

 

Karta graficzna jest bardzo fajna, wprawdzie nie grywam w nic bardzo wyrafinowanego ale odpalilem demo doom3 i dziala plynnie na High Quality w 1024x768. Dodatkowo moge powiedziec ze skalowanie do rozdzielczosci 1024x768 jest bardzo ladne. Wyniki w 3DMarkach praktycznie takie same jak w przypadku Liska, roznice pojedynczych punktow. Matryca ma zywe kolory (porownuje do starego lapa), jest lekkie smuzenie, ale zwrocilem uwage to zjawisko dopiero jak Lisek o tym napisal. Nic uciazliwego, w grach tego nie zauwazam wogole. Oczywiscie rozdzielczosc to miod dla kazdego kto uzywa jakiegos srodowiska tworzenia aplikacji jak Visual Studio, Netbeans czy Eclipse. Tak jak napisalem wczesniej przy czarnym ekranie pod odpowiednim katem widac przy samej gornej krawedzi matrycy delikatnie jasniejsze obszary w miejscach gdzie sa diody podswietlajace. Przy czyms innym niz calkiem czarny ekran wogole tego nie widac.

 

WLAN-a nie mialem jeszcze okazji potestowac, bluetooth oczywiscie bardzo przydatny do laczenie z telefonem komorkowym. Baterii narazie zbyt intensywnie nie testowalem - rozladowalem ja raz korzystajac z sieci i grajac w Quake3 - pociagnela cos pod 3h. Dysk jest calkiem cichy, to ze dziala poznaje po migajacej diodzie. Troche boli jednak jedynie 4200 RPM, widac to przy kopiowaniu duzych plikow.

 

Jakos wykonania ocenilbym na 95%, notebook jest bardzo elegancki z milego w dotyku plastiku, sprawiajacy wrazenie solidnosci. Obudowa "klapy" jest sztywna co zabezpiecza przed wyginaniem matrycy. Nie podoba mi sie pasek czarnego "falowanego" plastiku pomiedzy klawiatura a zawiasami matrycy (tam gdzie sa diody i przyciski zasilania i programowalne) - toche nie pasuje do calosci obudowy - mogli go chociaz zrobic plaskim a nie "falowanym". Najlepiej wedlug mnie ten element powinien byc wykonany z tego samego srebrnego materialu jak reszta obudowy.

 

Fajnym elementem sa dwa przyciski od frontu obudowy uruchamiajace i wylaczajace funkcje bluetooth i wlan. Dzieki nim latwo wlaczac i wylaczac te funkcje oszczedzajac przy tym czas, szczegolnie wazny przy pracy na baterii. Inna fajna rzecz to naped DVDRW umieszczony w wyjmowanej kieszeni zgodnej ze standardem Media Bay. W stadnardzie Media Bay dostepne sa inne akcesoria do notebookow takie jak dodatkowe baterie, stacje dyskietek itp. Szczegolnie mozliwosc zaaplikowania dodatkowej baterii wydaje sie byc uzyteczna.

 

To tyle na teraz, fotki postaram sie dorzucic jak tylko bede mial taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dotyczące pamięci RAM.Czy są na pamięciach jakieś plomby gwarancyjne czy coś takiego? Generalnie chodzi mi o to czy można bez problemu wyjąć je i sprzedać a włożyć 2x512MB bez utraty gwary. Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten HMONITOR robi mi natychmiastowa zawieche kompa(bez zadnego podkrecania) NIE POLECAM

To raczej dziwne, bo on tylko odczytuje wskazania pewnych sensorow. U mnie dziala bez problem, krecenia tez nim nie robilem. A powiedz czy Centrino Hardware Control daje rade u ciebie odczytac temperature proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrino Hardware Control_1.9b02 dziala :) teraz bawie sie nim w obnizanie napiecia,ale nie wiem co na to moje gry :?

 

ps. u mnie wiatrak wlacza sie dopiero gdy temp.przekroczy 70C

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrino Hardware Control_1.9b02  dziala :) teraz bawie sie nim w obnizanie napiecia,ale nie wiem co na to moje gry  :?

 

ps. u mnie wiatrak wlacza sie dopiero gdy temp.przekroczy 70C

1516969[/snapback]

O widzisz, tej wersji jeszcze nie probowalem, moze i u mnie tez zadziala.

A co do ciagle krecacego sie wiatraka to zaczalem podejrzewac, ze to moze byc jakis wentylek od grafiki. Cos moze w tym byc bo pomimo uruchamiania gier 3D (demo Doom3, Fifa2005), nie zauwazam zwiekszonego wydzielania ciepla. Dodatkowo wiatrak w takim trybie dziala tylko na zasilaniu, w przypadku baterii wlacza sie okazjonalnie. Przy wlaczonym zasilaniu probowalem recznie obnizyc taktowanie procka, tak jak sie z automatu dzieje przy baterii, lecz nie spowodowalo to wylaczenia wiatraczka. Byc moze wiec chlodzi on jednak karte a nie CPU. Wydajnosci grafiki zdaje sie tez jest redukowana w przypadku pracy na baterii, co moze powodowac wylaczenie jej chlodzenia jesli takowe wogole instnieje.

 

Wyslalem pytanie na ten temat do supportu Acera, zobaczymy co "zaspiewaja" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. u mnie ,zeby grafika nie grzala za mocno podczas pracy w necie to w Opcji POWERPLAY obnizam taktowanie grafiki do "Optymalna Zywotnosci akumulatora" i temp otoczenia procesora graficznego spada o 20C, a ,ze wiatrak dla cpu i gpu mam jeden(wspolny) JEST CICHO jak makiem zasial :D

 

no ale kolega ma geforca.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. u mnie ,zeby grafika nie grzala za mocno podczas pracy w necie to w Opcji POWERPLAY obnizam taktowanie grafiki do "Optymalna Zywotnosci akumulatora" i temp otoczenia procesora graficznego spada o 20C, a ,ze wiatrak dla cpu i gpu mam jeden(wspolny) JEST CICHO jak makiem zasial  :D

W panelu nvidii tez jest jakas podobna opcja, musze wyprobowac moze sie uciszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lisek za foty,są fajne,o takie mi chodziło. Jeśli mógłbyś jeszcze cyknąć zdjęcia samego ekranu (prosto i pod kątem) i wysłać mi na motofan2@wp.pl albo tu umieścić to bedę dozgonnie wdzięczny :)

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dotyczące pamięci RAM.Czy  są na pamięciach jakieś plomby gwarancyjne czy coś takiego? Generalnie chodzi mi o to czy można bez problemu wyjąć je i sprzedać a włożyć 2x512MB bez utraty gwary. Jak to jest?

1512629[/snapback]

Wprawdzie z powodu braku śruboskręta nie sprawdziłem czy są plomby ale zasięgnąłem informacji u źródła, czyli w supporcie Acera. Oto odpowiedź:

Wymianę pamięci może pan przeprowadzić we własnym zakresie i nie ma to wpływu na gwarancję, oczywiście pod warunkiem, że przy tej operacji nie powstaną uszkodzenia mechaniczne, nie ma takiej konieczności aby zachowywał Pan wymontowane pamięci.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji to nie wiem czy wiesz ale jesli kupujesz sprzet jako osoba fizyczna to standardowo dostajesz 24 miesiace gwarancji, w przypadku firm jest 12 miesiecy.

1506147[/snapback]

Masz moze jakiegos linka do zrodla? Bo wszedziej pisze, ze 12 miesiecy :( A sprzedawca dopiero rozeznaje temat :( Rozumiem, ze ty masz wpisane w gwarancji, ze masz 24 miesiace? Bo na stronie Acera tez pisze, ze tylko 12 miesiecy... Czy moze chodzi o prawa konsumenta, ze przez 2 lata mozesz dochodzic swoich praw z tytulu niezgodnosci towaru z umowa?

 

I jeszcze drugie pytanko: udalo sie Wam w koncu uciszyc te wiatraki??

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moze jakiegos linka do zrodla? Bo wszedziej pisze, ze 12 miesiecy :( A sprzedawca dopiero rozeznaje temat :( Rozumiem, ze ty masz wpisane w gwarancji, ze masz 24 miesiace? Bo na 1525676[/snapback]

Informacje o gwarancji mam od sprzedawcy (firma Power Computers w Krakowie) oraz potwierdzenie tej informacji w biurze Acer Computer Poland (info@acer.com.pl). Akurat maila od nich mam jedynie w pracy ale brzmial on tak, że na wszystkie notebooki jest 24 miesiace gwarancji przy zakupie przez osobe fizyczna i 12 miesiecy przy zakupie przez firme/instytucje. Zreszta taka informacje podaja juz tez niektore sklepy (MobilWorld). Info na stronie polskiego Acera jest chyba nieaktualne albo dotyczy wariantu minumum. Co do karty gwarancyjnej to takowej wogole nie ma, zdaje sie ze instutycja karty gwarancyjnej przechodz do historii - gwarancja jest honorowana na podstawie dowodu zakupu, tak jak wszedzie w EU.

 

Co do wentyla to nic z nim nie robilem. Ciagle na niskich obrotach kreci mi sie gdy odpalam sprzet w mieszkaniu gdzie jest dosyc cieplo i dzialajac pod kontrola WinXP. Gdy odpale SuSE Linuksa, to juz "wieje" z przerwami bo Linuks przykreca moc procka gdy ten nie jest wykorzystywany. Natomiast w pracy, gdzie jest dobra klimatyzacja nawet i pod Windows wlacza i wylacza sie co jakis czas. Roznica w srednich temperaturach CPU pomiedzy praca a domem siega nawet 10 stopni. Przy czym obserwujac wskazania hmonitora mam wrazenie, ze na podgrzewanie procka ma jakis wplyw temperatura dysku, ktory w domu skutecznie "podgrzewam" uzywaja pewnego programu p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coraz bardziej zaczynam sie zastanawiac nad LCi. Jest ok. 800 zeta tanszy, powinien byc cichszy (brak grzejacego GeForce'a) i dluzej trzymac na bateriach. Na grach mi nie zalezy - na lapie glownie pracuje, bardziej mi zalezy na wyjsciu DVI (mam nadzieje, ze ta zintegrowana grafa Intela poradzi sobie z LCD i obraz bedzie w miare ok). Pracuje glownie w CAD'zie, a pozatym www, tekst itd. Za roznice w cenie spokojnie mozna rozbudowac ram do 1GB, a jakby komus zalezalo to nawet o nagrywarke DVD.

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakbyś miał podsumować Manux to laptop należy do głośniejszych?

1529758[/snapback]

Czy nalezy do glosniejszych to nie wiem, to jest moj pierwszy lap z centrino. Moj poprzedni laptop (FS, na mobilnym Athlonie) mial inny tryb uruchamiania wentyla, ktory jak juz dzialal to byl sporo glosniejszy niz ten w TM4651. W kazdym razie wyobrazalem sobie ze centrino jest jednak prawie calkiem ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś miał kupować drugi raz to czy byś wybrał ten sam model lapka? Zadowolony jesteś z niego? Czy jednak teraz byś wybrał co innego?

1529936[/snapback]

Wybralbym na 100% tego samego, jestem z niego bardzo zadowolony. W tej cenie nie ma chyba nic lepszego z SXGA+, BT, IRDA i dobra grafika. A cena tego notka chyba ostatnio spadla, standarodowo sa juz po ok. 5300, zawsze mozna cos jeszcze potargowac :) Oprocz tego wentylka nie mam mu raczej nic do zarzucenia. No, moze moglby byc troche mniejszy - malosci nigdy za malo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym wentylem to licze na jakis nowy bios, bo cos wydaje mi sie ze prog wlaczania wentyla jest za niski. Jak odpalam sprzet w pracy to temperatura CPU mi oscyluje pomiedzy 38 a 50 stopni (duze obciazenie), wtedy wentyl wlacza sie przy 46 stopniach a wylacza przy 40. Nie jestem fachowcem ale wydaje mi sie ze mogliby ten prog uruchamiania chlodzenia spokojnie o 10 stopni przesunac albo lepiej i tez by bylo. Wtedy prawie wogole by sie nie wlaczal bo 60 stopni to nawet w cieplym mieszkaniu osiagam jedynie grajac w NFSU2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...