Skocz do zawartości
Lisek

Acer Travelmate 4651lmi

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, oto moja historia z wrzucaniem biosu 1.9, a przy okazji male info na temat pamieci, bo wlasnie zakupilem Kingstona 1GB DDR2-533 :D

 

BIOS

Czekalem dosyc dlugo na to, czy ukaze sie wersja 1.9 z winflashem - niestety na prozno. Pewnego milego wieczora szukajac jakiegos innego zajecia (zeby nie robic tego co trzeba) postanowilem wrzucic bios 1.9. Na innym kompie z fdd utworzylem sobie najpierw dyskietke bootujaca (zgodnie z zaleceniami z readme.txt odnosnie himem.sys itd.), przerzucilem potrzebne pliki, stworzylem z niej plytke bootowalna i heja, do dziela ;) Odpalilem z niej lapa, zapodalem flash.bat, wszystko leci sprawnie i wg softu wsio ok. Reset i..... :mur: lap sie wlacza, ale matryca czarna, dysk dalej nie pracuje czyli prawdopodobnie system stoi na poziomie biosu <_< I niestety zadne dalsze resety, wylaczenia lapa itd. nic nie daja. Slabo mi sie zrobili, nocka nerwowa i wizja wyjazdu porannego do serwisu Acera w Bielsku (mam tam jakies 100km) z nadzieja, ze poradza sobie od reki z problemem. No to zaczynam kombinowac i czytam dalej readme.txt (sekcja "using crisis"). I tak pokolei:

1) uzywajac buildrom.bat stworz pliki .rom z biosami, a odpowiedni dla twojej platformy zmien nazwe na bios.rom

2) skopiuj bflashit.bin i bios.rom na dyskietke

3) podlacz zasilacz, floppa

4) nacisnij jednoczesnie Fn+Esc i trzymajac nacisnij Power (Zasilanie)

5) pusc Fn+Esc, czekaj i modl sie B)

Postudiowalem, wykonalem krok 1 (tworzy sie 6 plikow .rom) i poszedlem sie zdrzemnac na moment, zeby zaraz z rana jechac do serwisu Acera, bo niby skad mam wiedziec ktory z tych szesciu plikow zapodac. Ale rano cos mnie najpierw tknelo, zeby zadzwonic. Dzwonie, tlumacze co i jak (oczywiscie mowie o flashowaniu biosa 1.8, bo 1.9 nie jest oficjalnie dostepny - jeszcze by sie technik zdziwil ze cos takiego jak csd.acer.com.tw istnieje :D ). Gostek najpierw probuje mi wmowic, ze wgralem bios nie do tego lapa i wrecz pyta sie mnie o sciezke do serwera skad bios sciagnalem :mur: Wyprowadzilem go z bledu, pytam czy sa w stanie to naprawic na miejscu wlasnie przez ten tzw. crisis disk - nie sa, bo.... nigdy czegos takiego nie robili :mur: No to pytanie nastepne dotyczace tego, ktory ew. z tych szesciu plikow .rom mam wgrac, jakby mi sie jakims cudem udalo dojsc do tego jak zrobic cos czego serwis acera nigdy nie robil - gostek nie ma bladego pojecia, oni takie rzeczy odsylaja za granice :mur: Dzwonie jeszcze do serwisu w Wawie z nadzieja, ze tam maja bardziej profesjonalnych technikow - niestety, nadzieja matka glupich ;) No nic, wiec wyjscia mam dwa: albo sobie sam poradze, albo lapek leci do serwisu i nie mam go conajmniej dwa miesiace - wybralem to pierwsze. Z zaprzyjaznionego sklepu komputerowego pozyczylem floppa na USB. Zaczynam rozgryzac nazwy tych szesciu plikow .rom i dochodzic ktora jest do mojego lapa. Po przestudiowania wszystkich readme.txt do innych biosow i wszystkiego co znalazlem dochodze do czegos takiego:

 

43M.ROM - wersja z GeForce Go6600 (oznaczenie kodowe NV43M), bez gniazda stacji dokujacej

43MDOCK.ROM - wersja z GeForce Go6600, z gniazdem stacji dokujacej

44MV.ROM - wersja z GeForce Go6200 (oznaczenie kodowe NV44MV), bez gniazda stacji dokujacej

44MVDOCK.ROM - wersja z GeForce Go6200, z gniazdem stacji dokujacej

UMA.ROM - tu juz sie tylko domyslam, ze chodzi o wersje ze zintegrowana grafa intela, bez gniazda stacji dokujacej

UMADOCK.ROM - jak wyzej + gniazdo stacji dokujacej.

 

Tworze odpowiedni "crisis disk" (43MDOCK.ROM -> BIOS.ROM), odpalam zgodnie z instrukcja, czekam kilka minut i wylaczam kompa. Wlaczam i...... dziala :banana: :banana: :banana: Oddalem floppa z mysla, ze jak bedzie nadmiar finansow to chyba sobie zafunduje i potestowalem troche bios 1.9. Zmian w dzialaniu wentyla nie przyuwazylem, mialem troche zwisow dziwnych (jak sie pozniej okazalo jednak nie z powodu biosa 1.9, ale innych testow). Nie majac jednak pewnosci, ze wszystko jest z biosem tak jak trzeba, postanowilem wrzucic 1.8 przez WinFlasha - tak tez zrobilem. Zdziwilem sie troche, jak winflash zapodal mi wersje 1.8 (bez "D") :blink: wiec juz recznie kazalem mu wstawic 1.8D (co tez bez sprzeciwu zrobil), bo tak mi sie kojarzylo, ze wlasnie mialem 1.8D (i zgadzaloby sie to z nomenklatura biosow - bez "D" czyli bez gniazda stacji dokujacej, z "D" czyli z gniazdem). Dochodzac do tego gdzie zrobilem blad w moim pierwszym dzialaniu doszedlem do czegos takiego:

na rozpakowaniu paczki z biosem mamy plik all.rom (512kB) i dwa pliki dl00190a.rom i dl00190d.rom (po 597kB). Na poczatku myslalem, ze wlasnie te dwa pliki to odpowiednie wersje biosow do tego lapa. Jednak po tym wszystkim juz wiem, ze soft flasciach!acy najpierw rozpakowuje te pliki .rom tworzac z nich szesc innych po 512kB!! Nawet mi sie spomnialo, ze podczas flashowania biosu z plyty CD mignelo mi okienko, ze cos tam rozpakowuje, ale nie wywalil zadnego bledu. A tymczasem nie mogac zapisac tych szesciu plikow na CD pewnie wrzucil ta wersje all.rom bez przeksztalcenia jej pod odpowiedni sprzet. Dziwne jest to, ze soft flasciach!acy nie jest w stanie stwierdzic czy flasciach!e dobrym biosem - mozna mu wskazac inny bios i tez go zapoda (jak np. w przypadku winflasha z 1.8 na 1.8D). Uff, to tyle w tym temacie - rozpisalem sie troche, ale mam nadzieje, ze nie macie mi tego za zle - ktos musial przetrzec sciezki ;) Dlatego lepiej nie podchodzcie do biosow (tych bez winflasha) nie posiadajac floppa na USB :D Acha, lap od tej przygody smiga jak przedtem, czyli wsio ok, a bylo to juz chyba z ponad miesiac temu ;)

 

 

PAMIEC

na szybko tylko pare wynikow z testow Everestem V.2.20.405 (bez reinstalki, system troche zmulony, powylaczane komunikatory, NHC itd.) Wyniki zapisywane w ten sposob:

Odczyt [MB/s] / Zapis [MB/s] / Czas oczekiwania [ns] / Timingi

 

1x256MB DDR2-400 => 2330 / 664 / 97.0 / 3-3-3-8

2x256MB DDR2-400 => 2928 / 774 / 101.2 / 3-3-3-8

1x1024MB DDR2-533 => 3133 / 747 / 109.3 / 4-4-4-12

1x1024MB DDR2-533 + 1x256MB DDR2-400 => 2807 / 720 / 98.5 / 3-3-3-9 (DDR2-533 chodzi jako DDR2-400)

 

Tak wiec na razie w lapku siedzi jeden Kingston 1024MB DDR2-533 i chyba sie skusze na drugiego ;)

 

UPDATE 06.12.2005r:

2x1024MB DDR2-533 => 2434 / 769 / 103.9 / 4-4-4-12 - nie najlepiej :(

 

 

NAPIECIA PROCA

To juz tak bez zapowiedzi na wstepie, ale skoro juz tyle pisze o moim lapie, to niech tez tu bedzie (gdzies juz tez to umieszczalem). Uzywam NHC (Notebook Hardware Control) w wersji 1.9 beta 03. Ustawione napiecia przy poszczegolnych mnoznikach:

 

6x - 0,700V

8x - 0796V

10x - 0,892V

12x - 0,988V

 

Na tych ustawieniach wiatrak pracuje znosnie rzadko, choc wolalbym, zeby wogole sie nie wlaczal przy 800MHz (normalnie siedzie na Dynamic Switching). Dziwi mnie troche, ze w starym Dellu na PIV-M 1.8GHz wiatrak wlaczak sie przy 65st.C i wylaczal przy 60st.C, a tu przy Sonomie wlacza przy bodajze 45st.C i wylacza przy 40st.C - nie wiem czemu tak...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak na razie jedyne rozwiązanie to było obniżenie taktowania procesora i pamięci w geforce 6600, poprzez opcję w oprogramowaniu nvidii PowerMizer, który to zmniejsza GPU z 375 do 200, a pamięć na karcie z 600 do 400, takie gry jak call of duty tego i tak nie odczuwają, ale call of duty 2 tak, szkoda że pomimo tak świetnej karty niemogę wpełni z niej korzystać.

jest moze jakies inne rozwiazanie tego problemu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaarek: a probowales jakies inne stery ze strony http://laptopvideo2go.com ?? ja aktualnie mam 82.10 i zadnych problemow - tylko ze nie grywam za bardzo ;)

Ja probowalem te drivery ale odpalenie HL2DM powoduje natychmiastowego BSOD-a. Dodatkowo wyniki w 3D Mark z tymi driverami sa o ponad 500 pkt nizsze niz z 74.00.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaarek: a probowales jakies inne stery ze strony http://laptopvideo2go.com ?? ja aktualnie mam 82.10 i zadnych problemow - tylko ze nie grywam za bardzo ;)

a jak ja biore te stery i probuje instalowac to wyskakuje komunikat, ze "Program instalacyjny nVidia nie moze znalezc sterownikow zgodnych z aktualnym sprzetem. Program instalacyjny zakonczy prace."

dzialaja tylko stery od acer-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1776444[/snapback]

PAMIEC

na szybko tylko pare wynikow z testow Everestem V.2.20.405 (bez reinstalki, system troche zmulony, powylaczane komunikatory, NHC itd.) Wyniki zapisywane w ten sposob:

Odczyt [MB/s] / Zapis [MB/s] / Czas oczekiwania [ns] / Timingi

 

1x256MB DDR2-400 => 2330 / 664 / 97.0 / 3-3-3-8

2x256MB DDR2-400 => 2928 / 774 / 101.2 / 3-3-3-8

1x1024MB DDR2-533 => 3133 / 747 / 109.3 / 4-4-4-12

1x1024MB DDR2-533 + 1x256MB DDR2-400 => 2807 / 720 / 98.5 / 3-3-3-9 (DDR2-533 chodzi jako DDR2-400)

 

Tak wiec na razie w lapku siedzi jeden Kingston 1024MB DDR2-533 i chyba sie skusze na drugiego ;)

 

UPDATE 06.12.2005r:

2x1024MB DDR2-533 => 2434 / 769 / 103.9 / 4-4-4-12 - nie najlepiej :(

 

Czemu taki slaby odczyt na 2x1024 ?? :blink: A dziala w dual channel :(

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1796775[/snapback]

A tak przy okazji, wkurzaja mnie dwie rzeczy w tym lapie:

1) przycisk wifi swiecacy na pomaranczowo - na codzien nie uzywam wifi, nawet jak wylacze karte w menadzerze urzadzen to i tak po ponownym uruchomieniu lapa przycisk sie swieci (choc system dalej ma karte wylaczona). Po hibernacji nie swieci - co zrobic zeby caly czas byl wylaczony?

Jeśli się zdefiniuje własny profil w Acer ePowerManagement i w nim wyłączy wifi to to działa (to znaczy lampka się nie świeci). Profil musi być własny (nie standardowy) i ustawiony jako domyślny. W zasadzie to trzeba włączyć dwa profile (dla pracy na kablu i bateriach).

 

W trakcie włączania komputera lampka wifi się zapala, ale potem sama gaśnie.

 

Jeśli chodzi o bluetooth to u mnie działa, a przynajmniej działał, wtedy kiedy się bawiłem. System standardowy (nie reinstalowany).

 

Na csd.acer.com.tw jest już wersja winflash biosów 1.9d i 2.1d. Ktoś spróbuje wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na csd.acer.com.tw jest już wersja winflash biosów 1.9d i 2.1d. Ktoś spróbuje wgrać?

Skoro sa winflashe to pewnie niedlugo nowy BIOS bedzie na oficjalnym FTP-ie. Szkoda ryzykowac ladowaniem nie do konca pewnie jeszcze przetestowanego biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny ten Acer, choc po sieci krazy opinia, ze Acery sa do d... pod wzgledem trwalosci i serwisu - no ale ilu uzytkownikow tyle opinii.

Jakie macie odczyty temperatur w Everescie?

no wlasnie troche mnie to denerwuje, najczesciej narzekaja na acera ludzie ktorzy nie mieli z nim stycznosci. nie chce mi sie szukac i przytaczac linka podanego przez jednego z uzytkownikow tego forum. artykul tyczyl sie porownania awaryjnosci laptopow roznych firm. jaki to byl wielki szok dla wielu ale acer mial lepsza pozycje niz uwielbiany hp, musze dodac ze test ten przeprowadzony by w usa. pewnie zaraz znajda sie ludzi ktorzy stwierdza, ze w europie acer sprzedaje kompy drugiej kategorii. na poczatku napisalem ze denerwuje sie tylko troche. mam juz swojego kompa i nie zaluje. oczywiscie chcialbym zeby byl tak trwaly jak niektore ibm'y i ladny jak asusy, ale bardziej wole zeby byl tanszy. znam osobiscie 7 posiadaczy acerow i tylko jeden z nich stwarzal problemy (felerna nagrywarka).na koniec prosze Was 'nieposiadacze' acerow zastanowcie sie zanim cos napiszecie o laptopach tej firmy. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro, zgadzam sie calkowicie ze stwierdzeniem "ilu uzytkownikow tyle opinii". wcale nie stwierdzilem ze to ty powinienes zweryfikowac swoje zdanie/wypowiedzi. jako chyba jeden z wielu twoje uwagi uwazam za w pelni obiektywne. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie jakie macie odczyty temp w Everescie, bo w moim Fujitsu pokazuje temperaturke procka grafiki (w trybie 2D) 60 stopni C, otoczenia procka grafiki 56 stopni C, dychol 47C a procek 44 stopnie C.

Tylko dziwne, ze w Biosie wiatrak chodzi na full - wychodzi na to, ze stery powoduja zmiane pracy wentylatora, bo po zaladowaniu Windy juz sie wylacza :)

Everest nie czyta temperatur z 465x, jedyny soft jaki znalazlem, ktory to potrafi to HMonitor. On jednak pokazuje jedynie proca i HD. U mnie obecnie podczas normalnego uzywania (odpalone Steam, eMule, GG i Norton Antyvirus, Total Commander, VLC media player, Creative MediaSource, 2xFirefox plus soft Acer-a) jest 46 stopni CPU i 48 HD. Wylaczenie tego wszystkiego powoduje spadek temperatury o jakies 2 stopnie. Komp stoi na biurku za ktorym jest kaloryfer wiec ma dosyc cieplo. W biurze, gdzie jest klimatyzacja, w spoczynku jest ponizej 40 stopni (wentylek sie wylacza).

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z gory za maly offtopic, jednak postanowilem to napisac tutaj, ze wzgledu na to ze posiadam podobny model - Acer 4652Lmi, ktory kika dni temu zakupilem. Przyznam ze nie uzywalem go na poczatku do gier jednak dzis chcialem potestowac, odpalilem BIA, Conflict Vietnam..etc, niestety po kilku sekundach w kazdej z nich (10-20s) pojawial sie czarny ekran i restart pc. Pomyslalem ze to troszek dziwne skoro pamiec testowalem (memtest), konfiguracja windows jest fabryczna, jaka daje Acer.

 

Z tego co slyszalem mozna przestawic AGPx4 czy cos takiego, jednak ten bios wydaje sie tak okrojony ze sprowadza sie do wpisania hasla i bootowania.

 

Wirusow tez zadnych nie mam, praca przy zwyklych okienkach Windows, programach nie powoduje restartow.

Moja karta w tym modelu to GF6600 64mb.

 

Pozdrawiam serdecznie i porsze o pomoc.

Lukasz

Edytowane przez luk14133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z gory za maly offtopic, jednak postanowilem to napisac tutaj, ze wzgledu na to ze posiadam podobny model - Acer 4652Lmi, ktory kika dni temu zakupilem. Przyznam ze nie uzywalem go na poczatku do gier jednak dzis chcialem potestowac, odpalilem BIA, Conflict Vietnam..etc, niestety po kilku sekundach w kazdej z nich (10-20s) pojawial sie czarny ekran i restart pc. Pomyslalem ze to troszek dziwne skoro pamiec testowalem (memtest), konfiguracja windows jest fabryczna, jaka daje Acer.

Wyglada na przegrzewanie sie grafiki ale dla pewnosci wylacz autorestart dla bledow krytycznych Windows i sprawdz czy bluescreen sie jakis pokaze. Jesli tak to moze cos bedzie sie dalo z niego wyczytac(np czy wywala sie jakis sterownik, etc). Wylacza sie to we wlasciwosciach Moj Komputer, zakladka Zaawansowane, nastepnie przycisk Ustawienia w sekcji Uruchamianie i Odzyskiwanie i tam nalezy odznaczyc opcje Automatycznie Uruchom Ponownie.

 

BTW, wlasnie dostalem od kolegi info ze sobie kupil 4652LMi i u niego odpalenie Civilization 4 powoduje restart w ciagu okolo minuty, innych gier nie testowal. Mam jakies dzwine wrazenie ze wszyscy, ktorzy pisali o takim problemie, mieli wlasnie 4652. Moze to jakas wada fabryczna albo np. jakis bugowaty BIOS.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zdazylem przeinstalowac system (zwylky XP Home), probowalem przeinstlowac stery od biosu (chipsetu) ze strony Acer, odpalilem BIA, teraz system sie restartuje ZAWSZE po 1 lub kilku strzalach z pistoletu, na poprzedniej konfiguracji systemu bylo lepiej - przeszedlem 2 lokacje:) Niestety nawet po wylaczeniu autorestartu (swoja droga dzikuje za instrukcje, teraz wiem jak sie to robi:), bylo tak jak poprzednio, bez bluescreenow.

 

Przyznam sie ze to nie moj pierwszy problem z tym laptopem. W pierwszy dzien siadla mi ladowarka (spalila sie), nie wiadomo z jakiego powodu, roznicy temperatury nie miala, pamietam ze zmienialem ja na inna (LiteON; swoja droga... jakiej firmy macie ladowarki? To torche nie smieszne ze kiedys byl LiteOn a teraz jakis badziew?), ze wzgledu na to ze moj poprzedni notebook byl tez Acer-a: 3200. W pierwszy dzien kopnela mnie leciutko klataatura, dwa dni pozniej to samo. Wydaje mi sie ze moze miec to spory zwiazek.

 

Chyba zostaje mi jedynie wysylka do serwisu:/

 

Pozdrawiam serdecznie,

Lukasz

Edytowane przez luk14133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manux>> Uzywasz 1400x1050? Nawet po systemowej rozcigalosci na 120dpi mi sie to nie podoba z wygladu:) Czesc programow nie moze sie dostosowac. Duza czesc...

Oczywiscie 1400x1050 + 96 dpi, przy 120 dpi czcionki byly za wielkie. Sprobuj zmienic, o wiele lepiej to wyglada.

 

Ja mam 4651LMi i mam ten sam problem :mur: gry 3D i restart.

A jakiego masz BIOS-a? Probowales robic update jesli nie jest najnowszy? Ja z takim problemem zaczalbym od wymiany egzemplarza przez sklep. Jak sie do nich zwrocisz to praktycznie nie maja podstaw sie wywinac od wymiany(przynajmniej z prawnego punktu widzenia). Mozecie jeszcze sprobowac sciagnac sobie i zainstalowac HMonitor i nim pobadac jaka temperatura jest podczas dzialania gry - zaraz po wlaczeniu gry Alt-Tab do windowsa i zobaczcie co sie dzieje z temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie 1400x1050 + 96 dpi, przy 120 dpi czcionki byly za wielkie. Sprobuj zmienic, o wiele lepiej to wyglada.

A jakiego masz BIOS-a? Probowales robic update jesli nie jest najnowszy? Ja z takim problemem zaczalbym od wymiany egzemplarza przez sklep. Jak sie do nich zwrocisz to praktycznie nie maja podstaw sie wywinac od wymiany(przynajmniej z prawnego punktu widzenia). Mozecie jeszcze sprobowac sciagnac sobie i zainstalowac HMonitor i nim pobadac jaka temperatura jest podczas dzialania gry - zaraz po wlaczeniu gry Alt-Tab do windowsa i zobaczcie co sie dzieje z temp.

Ja używam 1400x1050 i 110% (czyli 106dpi). Standardowe czcionki były dla mnie za małe, a duże za duże. Fakt, że ikonki w taskbarze nie wyglądają najładniej i niektóre programy trochę nie do końca są kompatybilne. Ale ogólnie da się z tym żyć i jest w miarę wygodnie.

 

Jeżeli chodzi o restarty, to zdecydownie warto sprawdzić bios. Większość z nas ma chyba wersję 1.8D. Można ją sprawdzić w Acer eSettings/System Information/Bios. Jeśli przyczyną jest natomiast przegrzewanie się to może warto spróbować włączyć wiatrak na full obrotach cały czas. To hałasuje, ale chodzi o test - można to włączyć w Acer eSettings/Boot Options/Fan Always Enabled.

 

No i pytanie, jakie masz sterowaniki do grafiki. Acer wystawia ForceWare 74.00. Ja takich używam i nie mam problemów z restartami (w Doom3, Quake4, Civilization4, HalfLife2). Dla testu można też spróbować spowolnić grafikę, żeby sprawdzić, czy się nie przegrzewa. Czyli w sterowanikach w opcji PowerMizer wybrać Maximum Power Savings nawet przy zasilaniu z kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec jakim narzedziem moge zrobic underclocking GF6600 Go - najlepiej cos takiego jak ATI Tray Tools - wchodze do trybu 3D to mam full speed, a w trybie 2D mam obnizone taktowanie ?

Ale to jest defaultowo, w sterownikach nvidii: właściwości: ekran/ustawienia/zaawansowane/geforce go 6600/powermizer maximum power savings - balanced - maximum performance.

 

Dodatkowo możesz poszukać pliku 'nvtweak.reg', który odblokowuje w sterownikach nvidii dodatkową zakładkę, gdzie możesz ręcznie steować zegarem grafiki: clock frequency settings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przelaczeniu powermizer na Maximum Power Savings gra dzialala, strasznie wolno, ale dzialala przy tym HMonitor wskazywal tempeature max 61stopni a wiatraczek caly czas sam byl zalaczony.

 

Tez uzywam ForceWare 74.00.

 

Czy to znaczy ze to przez temperature czy konkretnie karte graficzna?

 

Flashowanie biosu tez nic nie pomoglo.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez luk14133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy ze to przez temperature czy konkretnie karte graficzna?

Wyglada ze grafika sie przegrzewa skoro pomogla zmiana jej taktowania (wybor trybu pracy do tego sie sprowadza). Sprobuj moze jeszcze na dynamicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manux> Dynamicznym? Z czym to sie je?:) jak zalaczyc?

Tryb pracy karty graficznej ustawiany w okienku PowerMizer we wlasciwosciach NVidiii. Sorry, nie nazywa sie to Dynamic tylko Balanced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala dosc poprawnie, czasami skacze ale jes w porzadku. Tylko moze i tak przeslac go do Acera? W kopncu to nienormalne:)

Mam to samo. Więc chyba w tym modelu to normalne :angry: . Zauważyłem że nie wewszytkich grach łapie zawieszkę. np w CoD2 i Quake4 tak, ale w AmericasArmy i w 3d marku 03,05 nie. Dziwne :mur: dodam ze działam na strownikach 8210 (z http://laptopvideo2go.com/) Edytowane przez jaarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. zadnej poprawy, zreszta poczytajcie liste zmian:-)

 

1) manux, czy Ty masz jakies prblemy ze swoim sprzetem?

 

2) Dlaczego np na 17 LCD uzytkownicy maja 1280x1024 a na naszych 15 jest 1400x1050 i tylko wtedy dobrze widac?

 

3) Co teraz mozna zaproponowac? Czy na stale mam miec balanced? (Raczej mi to nie przeszkadza, ale pytam) Czy jakies programy do obnizenia?

 

4) Czy temp 48stopni przy normalnym uzytkowaniu nie jest za wysoka?

 

5) Niektorzy z forumowiczow maja w stopce do swojego Centrino dopisek ze obnizone maja napiecie. Jak to zrobic i co to wlasciwie daje?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Widzę że dołączyłem do grona szczęściarzy, którzy zakupili ACERa z rodziny 465x.

 

Mam identyczny problem, kiedy odpalane są nowe gry 3d, system wiesza się po krótkim czasie, obniżenie częstotliwości rzeczywiście przynosi rezultaty i system działa, a także gry - tylko pytanie dlaczego ja mam płacić za coś z czego nie mogę skorzystać? Uważam że problem leży gdzies po stronie rozwiązań firmy ACER i architektury ich sprzętu. Właśnie napisałem email do acer-europe i czekam na ich reakcję, w poniedziałek mam zamiar dzwonić do polskiego serwisu, a jak będzie to konieczne to ich odpowiedników zachodnich, mam nadzieję że mi to jakoś wynagrodzą, albo podadzą dobry sposób na rozwiązanie problemu. Jeżeli ktoś kontatkował się z nimi i może jakoś pomóc będę wdzięczny.

 

pozdrawiam

 

anas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ponownie.

 

No więc tak: po zastosowaniu kilu myków(włączony wentylator na stałe) i jakichś odnalezionych sterowników do GeForce'a w sieci, nie trzeba nawet obniżać częstotliwości i wszystko pracuje jak należy. Z tym że dlaczego ma mi coś szumieć i dlaczego muszę tak kombinować? Co do wsparcia i obsługi to nie widzę problemu - dobre imię marki robi swoje i jak będzie trzeba będę prosił o przełożonych, aż do skutku. Jako konsument mam swoje prawa, z których będę krzystał :). Jako firma która wdraża systemy IT, poprostu nie polecę nikomu marki ACER jeśli mnie źle potraktują, a jako inżynier informatyki jakoś sobie w tym przypadku poradzę(może jakieś alternatywne chłodzenie).

 

pozdrawiam

 

anas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. zadnej poprawy, zreszta poczytajcie liste zmian:-)

 

1) manux, czy Ty masz jakies prblemy ze swoim sprzetem?

 

2) Dlaczego np na 17 LCD uzytkownicy maja 1280x1024 a na naszych 15 jest 1400x1050 i tylko wtedy dobrze widac?

 

3) Co teraz mozna zaproponowac? Czy na stale mam miec balanced? (Raczej mi to nie przeszkadza, ale pytam) Czy jakies programy do obnizenia?

 

4) Czy temp 48stopni przy normalnym uzytkowaniu nie jest za wysoka?

 

5) Niektorzy z forumowiczow maja w stopce do swojego Centrino dopisek ze obnizone maja napiecie. Jak to zrobic i co to wlasciwie daje?

Ad. 1 Problemow zadnych jak do tej porty nie mam. Z gier 3D grywam w HL2 i Civilization 4 i o zadnym zawieszaniu sie nie ma mowy.

 

Ad. 2 Bo to taki model jest, w parametrach zwykle pisza jaki jest typ matrycy. Ja z premedytacja kupowalem model z SXGA bo chcialem miec LCD wysokiej rozdzielczosci.

 

Ad. 3 Ja bym poszedl do sklepu i zazadal wymiany egzemplarza albo udal sie do serwisu. To jest stuprocentowa usterka techniczna i ja bym tego nie odpuscil.

 

Ad. 4 To zalezy od temperatury otoczenia, w domu mam dosyc cieplo i takie 48 to jest u mnie normalna temperatura. W pracy gdzie jest dobra klima normalna temperatura w spoczynku waha sie w okolicach 40 stopni.

 

Ad. 5 Zdaje sie ze mozna to zrobic przy pomocy Notebook Hardware Control, szeczolow jednak nie znam bo nie uzywam.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...