Skocz do zawartości
Doctus

2 X 512: Corsair, Geil... Do 450 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce kupic pamiec 2 x 512MB. Mysle o modelach CL2,5. W podkrecanie nie bede sie raczej bawic.

Bralem pod uwage:

- Geil (430 zl)

- Corsair (455 zl) - bez radiatorkow.

 

Krotkie pytanie, ktore z w.w. byscie wzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze tak...

Jakis miesiac temu kupilem jedna kosc GEiL'a PC3200 DDR400 512MB (2.5-3-3-6) z takim niebieskim radiatorem ktora kosztowala 216zl i kostka jest niezla bo kreci mi sie na 240MHz przy Vdimm 2.75V (2.5-3-3-6)...dodatkowo z supportu GEiLa odpisali mi ze kosci spokojnie pracowac powinny do napiecia 2.9V bez strachu ze sie moga spalic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te geile to hyniksy wiec po co doplacac tyle hajsu za radiatorek ktory i tak nic nie daje:)

to wyjdzie znacznie taniej 1500226[/snapback]

ja nie wiedzialem za GEiLe te co mam to Hynixy...po czym to poznac mozna ???

To moze ktos wie jakie maks FSB wytrzymaja moje GEiLe (przy 2.5-3-3-6) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Hinixy tylko że Geil selekcjonuje najlepsze kości. Gdzieś czytałem że po odklejeniu radiatora (a strasznie trzeba się namęczyc żeby odkleć) widać nie dokońca "przebite" (Geil poprostu robi swój nadruk na kościach) symbole kości Hinix. Ja też polecam Geile sam takie mam i produkt wysokiej jakości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości to moje na miedzianych radiatorach i napięciu 2.7 V (mam do 2.8 na płycie ale podczas obciazenia spada do 2.7 :( ) wyciągają stabilnie 230 Mhz i stand. timingach (oczywiście synchr. z prockiem), to zależy na jaką kość się trafi :( maiałem taką samą to nie szło na niej timingów zapisu ruszyć ani trochę ale za to mhz miały super, a te co mam teraz mają umiarkowane mhz i można timingi przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co  do  prędkości  to  moje  na  miedzianych  radiatorach  i  napięciu 2.7 V  (mam do  2.8 na  płycie  ale  podczas  obciazenia spada do  2.7 :( )  wyciągają  stabilnie  230 Mhz i  stand. timingach (oczywiście  synchr. z  prockiem),  to  zależy  na  jaką  kość  się  trafi :( maiałem  taką  samą  to  nie  szło  na  niej  timingów  zapisu  ruszyć  ani  trochę  ale  za  to  mhz  miały  super,  a  te  co  mam  teraz  mają  umiarkowane  mhz  i  można  timingi  przestawiać.

1501001[/snapback]

Hm...ze zmiana timingow na GEiLach to faktycznie u mnie tez jest problem...jednak ja mam szczescie ze mi plyta zawyza i jak mam ustawione w BIOSie max dla pamieci 2.8V to mi daje 2.85V-2.87V wiec tak jak pisalem narazie jest 240MHz na pamieciach synchro z prockiem.

 

To ze GEiL to dobra firma to sie przekonalem wysylajac do ich supportu maila z zapytaniem jak wysokie napiecie moge ustawic na swojej pamieci zeby jej nie spalic...wyslalem maila o 23:20 a o 23:39 juz dostalem odpowiedz ze moje kosci spokojnie chodza do 2.9V wiec juz sie nie boje ze wyzsze napiecie moze je spalic bo i tak plyta nie daje wiecej niz 2.9V ;)

 

Dodatkowo wyczytalem na stronach GEiLa ze ich wszystkie pamieci przechodza 3V burn-in test wiec mysle ze jak za taka cene to te pamieci sa bradzo dobre :)

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Geile to nie tylko Hynixy. Są też podobno na BH-5:

 

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=59957

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...14&page=1&pp=25

 

Generalnie ciężko coś jednoznaczego o nich powiedzieć i chyba trafić na dobrą partię. Sam mam 2x256, gdzie pozwalają na zmianę timingów 2-2-3-5 i nadal dobrze się kręcą. Miałem jednak inną parę identycznych kości (zestawy dual) i ani rusz z timingami, choć kręciły się jeszcze lepiej niż ta pierwsza para. Jak się okazało, pomimo, że były z tej samej dostawy/partii - pierwszy zestaw był to były kości dwustronne, zaś drugi jednostronne. Niestety nie wiem jak wygląda to przy "pięćsetkach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

Te Geile to nie tylko Hynixy. Są też podobno na BH-5:

 

1501320[/snapback]

tia tylko znajdz mi takie na allegro heh:) mozna je po blaszkach wyczaic tylko tylko wmow kolesiowi zeby przewalil caly stos pamieci w poszukiwaniu tej z malymi blaszkami;d

Dołączona grafika

te winbondy sa montowane w nowej parti wiec kicha na allegro pewnie same starsze:P

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

Jesli tak to ja jednak bym dolozyl 50 zl, zeby miec 5 lat gwarancji a nie 2 lata:)

1502133[/snapback]

no jezeli bedziesz jechal na tych samych pamieciach przez 5lat...;) moj radiatorek na corsairach jest letni;) i tak samo jest jak dam 2.8v Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia tylko znajdz mi takie na allegro heh:) mozna je po blaszkach wyczaic tylko tylko wmow kolesiowi zeby przewalil caly stos pamieci w poszukiwaniu tej z malymi blaszkami;d

Dołączona grafika

te winbondy sa montowane w nowej parti wiec kicha na allegro pewnie same starsze:P

1501476[/snapback]

Mam geile 2x256 i mam pytanie do ciebie po ktorych blaszkach?? Chodzi ci o styki czy o co innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...