Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie tez powoli zastanawiam nad zmiana. Teraz tylko pytanie czy wybrac X2 czy Conroe? Przesiadka na nowa platforme to jest niestety bardzo duzy koszt dla przecietnego uzytkownika chcacego co nieco podkrecic. Najgorszy to jest chyba koszt samej plyty glownej dobrej do OC. W drugim przypadku czyli jesli mialbym wybrac AMD X2, koszt takiej przesiadki jest znacznie nizszy. Plyta zostaje bo przeciez jest jedna z najlepszych pod S939, pamieci sprzedaje, a kupuje 2x1GB DDR cos z selekcji (koszt tego bedzie na pewno mniejszy niz 2x1GB DDR2 pod Conroe). Wiec czy jest sens zaplacic znacznie wiecej za Intela,czy roznica w wydajnosci jest warta tej doplaty, czy moze zostac przy tym co mam z drobna modyfikacja? Jak myslicie?

Do tego dojdzie jeszcze juz niebawem zmiana grafy na cos z DX10 jak tylko sie pojawia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wg przy tych cenach x2 nie ma sensu przesiadka na coroe dla ludzi posiadajacych ograniczone fundusze , bo do codzinnego uzytkowania gier i programow w zupelnosci starca taki x2 a obecnie nawet zwykle jednordzeniowce. dobre mobo + procek to praktycznie koszt zakupu samego procka conroe

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamona w zasadzie nie gra roli, ale to jest wlasciwie inny problem bo wlasciwie szkoda mi troche wydawac tyle kasy na kompa, bo zawsze moze sie na cos pozyteczniejszego przydac. Ale z tego co widze to chyba faktycznie lepiej bedzie przesiasc sie na X2. Do gierek,multimediow i internetu zupelnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to i tak dużo, nawet jak na selekta. Takie procki tanio nie chodzą... Jeżeli w ogóle ktoś zainteresowany sprzedażą jest.

Powiedzialbym ze hmmm wymagania wysokie, ale jesli Dem ma kase na selekta X2 ladnie latajacego to znajdzie sie nie jeden taki.

 

btw. raczej w PL takiego nie znajdzie sie, polskie X2 boxy to tak samo jakby jakies odpady :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym ze hmmm wymagania wysokie, ale jesli Dem ma kase na selekta X2 ladnie latajacego to znajdzie sie nie jeden taki.

 

btw. raczej w PL takiego nie znajdzie sie, polskie X2 boxy to tak samo jakby jakies odpady :kijem:

SELEKT 3800+X2/NISKIE NAPIECIE(TU ROZUMIEM1.4V NA SELEKTA)/AC CHLODZENIE/2.9GHZ=LISTA DO SWIETEGO MIKOLAJA :lol2:

http://www.cpudatabase.com/index.cfm?action=search

@1.55V-1.6V TO JEST BARDZO WYKONALNE.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamona w zasadzie nie gra roli, ale to jest wlasciwie inny problem bo wlasciwie szkoda mi troche wydawac tyle kasy na kompa, bo zawsze moze sie na cos pozyteczniejszego przydac. Ale z tego co widze to chyba faktycznie lepiej bedzie przesiasc sie na X2. Do gierek,multimediow i internetu zupelnie wystarczy.

Mówicie o tym jakby s.939 była starą zapomnianą platformą jak socket370 lub coś takiego :? bez przesady - dopiero co wszyscy krzyczeli, że AM2 to nic nie wnosząca zmiana a teraz jak spadły ceny to X2 s.939 ledwo do internetu wystarcza... :-| Nie rozumiem to jakiś szał jest chyba :)

Przecież to wciąż bardzo mocna platforma!

Dopóki nie wejdą procki z jakąś nową architekturą to obecne AM2 prawie nic nie wnosi i jestem pewien że jak ktoś chce być na górze rankingów na pewno z dobrym selektem 939 może się znaleść.

 

Uważam, że nawet jak dla kogoś zakup nie stanowi problemu finansowego to i tak jest to bezsensem zmiana platformy przez co najmniej pół roku.

X2 górą!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz z tymi "2,9 Ghz przy niskim napięciu" co to w Twej sygnaturce widnieje (linku właściwie)???

Nie, nie przesadzam. Choć w tym wypadku wyrażenie "niskie napięcie", przyznaję, jest bardzo subiektywne.

Dla jednego będzie to 1,35v, dla innego 1,45v, etc.

2.9GHz @ 1,45v z czapką byłby w sam raz :twisted2:

 

Jakiś czas temu Lancer sprzedawał na Allegro Opka 165 @ 2.9 @1.456.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SELEKT 3800+X2/NISKIE NAPIECIE(TU ROZUMIEM1.4V NA SELEKTA)/AC CHLODZENIE/2.9GHZ=LISTA DO SWIETEGO MIKOLAJA :lol2:

http://www.cpudatabase.com/index.cfm?action=search

@1.55V-1.6V TO JEST BARDZO WYKONALNE.

Pisalem wczesniej juz, ze w PL takiego procka ciezko znalezc, wiem bo sam bawilem sie X2 w ilosci sztuk kilka ;) i wiem jak z ich podkrecalnoscia.

 

1.55V-1.6V to gniot a nie selekt.

 

Popatrz na XS jak lataja X2 to sie zdziwisz troche.

 

 

@ Dem : 2.9GHz na 1.4V-1.45V to imho bdb proc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na monarchcomputer.com mozna jzu dostac athlon x2 za pol ceny czyli szybciej niz sie spodziewano, np am2 3800+ retail 157$, oem 150$,

Jedna wada : trzeba u nich razem z procem kupic plyte glowna ale sadze ze wiekszosc i tak by msuialo to zrobic

 

EDIT. przed chwila sie dowiedzialem ale juz podobne (50% off) ceny sa w PL np. w apollo.pl

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego 4400+ sprzedałem za 1k PLN i kupiłem FX60 za 1,2 k. Czyli dopłaciłem 200 PLN za wzrost taktów z 2750 na 3030 MHz. Uważam, że było warto i na tej platformie (939) przeczekam kilka miesięcy jak w Q2 2007 AMD wypuści coś nowego. Obecna wydajność jest extra w grach, obróbce video.

Patrzcie uważnie może ceny FX60 też spadną bardzo znacznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek, AMD na dodatek wie że przez nowe procesory INTELA może dużo stracić i zrobiła BOOM z cenami :) tylko jest jedno ale za niedługo znikną procki na 939 :( co za tym idzie trzeba się spieszyć, bo nie wieże żeby każdemu chciało się kupować DDR2, zresztą AM3 już w drodze gdzieś za rok już będzie, a AM2 szkoda gadać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego 4400+ sprzedałem za 1k PLN i kupiłem FX60 za 1,2 k. Czyli dopłaciłem 200 PLN za wzrost taktów z 2750 na 3030 MHz. Uważam, że było warto i na tej platformie (939) przeczekam kilka miesięcy jak w Q2 2007 AMD wypuści coś nowego. Obecna wydajność jest extra w grach, obróbce video.

Patrzcie uważnie może ceny FX60 też spadną bardzo znacznie?

Daj linka albo powiedz gdzie kupiłeś fx60 za 1,2k :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

troche wiecej nawet niz kilku... bo od momentu wejsc p4 to amd mialo wydajniejsze procki -kazdy wie co soba prezentowaly pierwsze p4 chyba willamete to sie nazywalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tańsze i lepsze.

co do tematu, bardzo kusi cena ~600zł. nasuwa sie pytanie, c2d ~700zł, porzadna mobo ~800zł.

a64 x2 ~600zł, mobo ~350zł. czy warto dla tych 20%stu procent pchac sie do niebieskich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tańsze i lepsze.

co do tematu, bardzo kusi cena ~600zł. nasuwa sie pytanie, c2d ~700zł, porzadna mobo ~800zł.

a64 x2 ~600zł, mobo ~350zł. czy warto dla tych 20%stu procent pchac sie do niebieskich ?

Zapomniałes jeszcze o dobrych memkach do c2d, bo na 533 czy 667 to niezbyt....A tak jak ktoś ma teraz 939 i low-endowego athlona, moze wymienic na x2 i przeczekac do prockow amd w nowej technologi.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...