Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Kiepko cos... trzeba bylo brac te Toledo co My :D ... w sensie mam nadzieje ze moje Toledo gdzies lezy w magazynie Stolicy... dzwonilem do Pani i byla nie mila.. nie wiem gdzie moja przesylka wrr... czekam na 4speed otwieraja od 10 zadzwonie i musze dostac nr przesylki :/ jak odeslali to zabije po prostu zabije. :(

A Ty Saimek zamowiles tego proca w 4speed za jakas dodatkowa oplata? czy normalnie napisales ze chcesz z koncowka na toledo, i ile czekales w sumie od zlozenia zamowienia do wyslania? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam konfiga jak w podpisie (niekręcony) i tak się zastanawiam czy by nie zainwestować w X2 - pytanie (1.)) do osób które przesiadały się z A64 3000+

 

1.) jest różnica w komforcie codziennej pracy ? mam zwyczaj mieć odpalonych kilka aplikacji (Kaspersky, IM, uTorrent, WinAmp, FireFox, Thunderbird + monitorujacy Everest)

i dodatkowo:

2.) jak wyglądają temperatury XP 3800+ niekręconego w IDLE i STRESS? [na BOXowym! chłodzeniu w A64 3200+ w idle mam przy tych upalach 34C, przy stress: 48C ale wentyl jest puszczony na 2.4k rpm i wtedy jest na prawde cichy - X2 sie pewnie grzeje bardziej, ale do tego procka raczej doszedlby Big Typhoon do chlodzenia jednak chcialbym miec podobne temperatury no i zachowana cisze :) )

 

ps: problemy z grami mnie raczej nie obchodzą - gram może 5h w ciągu miesiąca i to w tytuły mało wymagające graficznie (FM 2006)

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty Saimek zamowiles tego proca w 4speed za jakas dodatkowa oplata? czy normalnie napisales ze chcesz z koncowka na toledo, i ile czekales w sumie od zlozenia zamowienia do wyslania? :-P

Bez dodatkowej oplaty ;) w uwagach napisalem ze chce koncowke CD i innej maja mi nie przysylac. Koles mowil ze tak mam zrobic. Paczka przyszla 31 lipca juz ale mnie tydzien nie bylo i probuje ja wlasnie teraz odebrac i dzwonie do Stolicy ale nikt nie odbiera wrr... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4ciek Piszesz, że nie grasz. Czy używasz innych aplikacji wymagających wydajności procesora? Jeśli nie, to po co w ogóle wymieniać procesor?

nie dodałem najważniejszego :oops: [to co na liście wymienione - zawsze gdzieś tam odpalone jest] a głównym procesem jest często Photoshop, czesto tez ripuje z formatu dvd->div-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ripujesz to w takim razie jak najbardziej.. mozna wtedy ripowac i robic cokolwiek innego a nie zwalnia nic :)

 

Tylko musisz sie liczycz z wydatkiem jakos 350 zl wiecej..

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dodałem najważniejszego :oops: [to co na liście wymienione - zawsze gdzieś tam odpalone jest] a głównym procesem jest często Photoshop, czesto tez ripuje z formatu dvd->div-x

Ha, więc mogę Ci powiedzieć, że różnica w używaniu jest masakryczna ! Właśnie wczoraj miałem okazję poznać potęgę dwurdzeniowca w trakcie rekonwersji divx -> divx celem pozbycia się QuarterPixel. Nie wypowiem się co do czasu trwania, bo już nie pamiętam ile to na Venice@2,7Ghz trwało, ale w każdym razie albo trzeba było na ten czas zapomnieć o używaniu kompa, albo ustawić priorytet na idle i całość trwała co najmniej 1,5h, a i to czuć było że komputer się muli. Na dwurdzeniowcu ja po prostu nie wiedziałem, że cokolwiek się konwertuje, i to przy normalnym priorytecie! Mozilla - pyk, odpalona, działa. Winamp - pyk, odpalony, gra. OpenOffice - pyk, już jest, gotowy do pracy.

Reasumując: w twoim przypadku powinieneś odczuć duuużą różnicę. Nie wiem jaka będzie w prędkości rzeczonego Photoshopa, ale w komforcie pracy różnica będzie widoczna i to zdecydowana.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katoda

Ale ta konwersja gdy jest "sama" wykorzystuje oba rdzenie czy też tylko jeden a drugi pozostaje na użytek innych programów?

Hm, używam DivXa 6.2 niby wspierającego wielowątkowość, oba rdzenie obciążone na 100%.

 

ale np poszukiwanie blednych klatek za pomoca VirtualDubMod obciaza tylko jeden rdzen. Dziwne

Prawdopodobnie nie jest realizowane przez kodek tylko przez VirtualDuba, który - z tego co wiem - nie jest aplikacją wielowątkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, zapraszam do umieszczania wpisów w tym zestawieniu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=143350

 

Kilka wpisów dwurdzeniowców już tam jest:

 

AC

2862 - Zulusman - Opteron 165 05XX XXXX, 9*318, AC: Ninja+Fander120, pasta: ASV - SCREEN

2750,8 - Atomel - X2 Toledo 4400+ 0537 RPMW, 11*250, AC Ninja, Vcore: 1,55V - SCREEN

2718,7 - Jimmy007 - Dual Core Opteron 165 CCBWE 0547TPMW Toledo , 9*302,1, AC: Ninja + 2x Delta 120mm, Vcore: 1,39V - SCREEN

 

WC

 

3000,6 - Znakomity - A64 X2 3800+ LCBIE 0618EPMW, 10*300, WC: Bloczek Misiego, Vcore: 1,55V - SCREEN, SANDRA

2900,0 - AndyN - A64 X2 3800+ LCBIE 0618EPMW Toledo 5CD, 10*290, WC: PowerX 2.0, AS5, Vcore: 1,40V - SCREEN, SANDRA

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, zapraszam do umieszczania wpisów w tym zestawieniu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=143350

To możesz dodać i mnie :)

X2 3800+ Toledo 0616 - 2.8GHz, 1.375V, cooler BOX

 

Moje pamięci to zwykle 4*512MB DDR400 więc nie dziwcie się czemu tak mało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pytanie retoryczne ale czy jest szansa ze gdyby to byl CD (Toledo) to bedzie sie slabo krecil? W proline narazie nie maja x2 3800, wyslalem maila przed chwila do 4speed. Zobaczymy.

Jak na razie próba badawcza z PurePC.pl zgłasza 100% kręcalność procków, ale tych ludzi można policzyć na palcach jednej ręki - na razie. Kojarzy mi się, że parę stron wcześniej był link do jakiegoś obcojęzycznego forum gdzie człek też testował X2 3800 Toledo i też osiągnął imponujące wyniki. Myślę, że z Twoim prockiem nie będzie źle, szczególnie jeżeli trafisz w 18 tydzień 2006 r. , z tego co widzę to wszystkie obecne na forum Toledo są z tego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info ;]

w 4speed nie maja narazie CD :( jakby ktos wiedzial gdzie mozna dostac to rowniez prosze o takie info. btw gdyby ktos byl zainteresowany moim prockiem http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208433 :)

 

edit:

hmm Pan z 4speed napisal mi w moim zapytaniu czy moge zlozyc zamowienie i dopisac ze interesuje mnie tylko z koncowka CD i dopiero wtedy (jak przyjda procki) zostanie mi takowy wyslany, ze "raczej sie nie da bo nie sprawdzamy na biezaco serii procesorów, a przy 100 zam dziennie ciezko o tym pamietac"

 

hmm czyzby sie wycwanili? czy w slowach "raczej sie nie da" pachnie $? ;ooo

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mini FAQ, które dostępne jest w 1 poście tego tematu. Jeśli macie ciekawe propozycje co do jego kształtu i zawartości merytorycznej, to proszę odezwać się na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos moze z rdzeniem Toledo w 4200+ ?

 

Jeszcze jedno pytanko, czy wszystkie toledo podkrecaja sie jak 3800+ ? chodzi mi o to czy 4400+ na rdzeniu Toledo ma takie same (lub podobne) mozliwosci oc jak 3800+ ?

 

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz :]

 

EDIT: Bo bym mojego gofnianego menchestera zamienil na Toledo 4400+ i sie przestal chrzanic z nim, tylko nie wiem czy dociagne chociaz do 2,7Ghz (na 1.375V -1.4V) na toledo 4400+.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, czy wszystkie toledo podkrecaja sie jak 3800+ ? chodzi mi o to czy 4400+ na rdzeniu Toledo ma takie same (lub podobne) mozliwosci oc jak 3800+ ?

Tip: zobaczy wyniki ThemOn'a ....

 

-------

 

Czyli kicha ? (tyle samo co menchester) :(

To jeden jedyny przypadek. Nie wiadomo .... :? Ale .... Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kicha ? (tyle samo co menchester) :(

 

EDIT:

Wynik z cinebencha:

8. 37,4 - rafa [Abit AN8S] - A64 X2 4400+@2653MHz (10x264) RAM 2x1024 (265MHz) 3-4-4-8 |

 

niewiele....

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 3800+ na Toledo to jakas zlota seria.. po prostu cud miod. Nie bylo chyba takich X2 jeszcze... nie spotkalem sie ze stable 2,9 Na 1,4 :]

Czy stable to zobaczę gdy puszczę SP2004 na naprawdę kilka godzin. Albo S&N (czy jak mu tam ;) ) Albo 3Dmarki ....

 

-------------

 

Heh, pomysleć ile procków z tej serii (0618 CD) trafiło do nieswiadomych użytkowników albo do komputerów w firmach .... Zgroza ..... ;)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, używam DivXa 6.2 niby wspierającego wielowątkowość, oba rdzenie obciążone na 100%.

Prawdopodobnie nie jest realizowane przez kodek tylko przez VirtualDuba, który - z tego co wiem - nie jest aplikacją wielowątkową.

Mam divx 5.2 i 3.1 a mimo to VirtualDubMod koduje dual core...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szansa na CD dopiero za kilka dni jak beda nowe dostawy w sklepach (koniec tygodnia) i nie wiadomo czy bedzie ten sam tydzien itp i jak bedzie sie podkrecal -wiec jezeli masz teraz decydowac to ja bym bral 4400 -i jak sie dobry trafi to tez powinien wysoko poleciec

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...