Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

ja nierozumie jak to różnica między jajami w temperaturze może być 10 stopni teoretycznie nawet o 1 stopien nie powinna sie różnić. Te progi cos kłamią może przeliczają % obciązenie jajek i mnożą to przez całą temp procka i tak im wychodzi temp na jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica między jądrami jest dość dziwna...Bo na pewno to nie zależy od przylegania czapeczki.

Wracając do odczytów temp z płyt głównych to jeżeli wzorsła nagla (dość dużo) po zmianie z A64 na X2 to zapewne jest to temperatura układów zasilających procesor. Nie ma co za bardzo panikować one pewnie potrafią wytrzymać wuiększe temp niż pcb płyty głównej :wink: ale zawsze dla każdego kto bawi się w OC im niższe temp tym lepiej. Spróbujcie dać jakiś nawiew i/lub radiatorki na układy zasilające proca.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robilem dual prime na ponad 3.05 ghz i 1.49v to z nawiewem wentyla na 12 v to ledwno czasami zbilo ponizej 60 stopni...

Już o tym pisałem

 

Na mojej MSI K8N SLI Platinum na default z C&C z wentylami w obudowie na min ich temperatura to ok. 30 st. Przy 3GHz na max vcore w biosie i z wentylami na max prawie 60st! (mierzone czujnikiem z panelu wciśniętym w żeberka radiatora mosfetów)

 

To nic innego jak zwykłe MOSFETY. Zanim się spalą to pewnie odpadły by od PCB bo one tak do 150 stopni działają.

Tylko do ilu stopni "działa" PCB? ;) Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodze do wniostku że a8n-e nie jest za bardzo przystosowana do x2 a szczególnie do jego o/c. Uruchamia sie z błedami zawsze za drugim razem, a mosfety parzą!! Na starym venice były chłodne a teraz musze pomyśleć nad jakimś nawiewem dla nich. Ogólnie x2 to niezła grzałka.

 

Mi odczyty z core temp nie wydają sie realne, wyłączyłem to i teraz wszystkie temperatury mam na aiboosterze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o temp. złącza w mosfecie która jest nieznacznie większa od temp. obudowy wynika to oczywiście z tego że złącze nie "oddaje: tak szybko temp na obudowę. Prawie każdy ma 150 stopni, niektóre mają więcej. Z tym PCB to chodziło mi o roztopienie cyny gdyby tak dawało radę pod 200st. dojść na obudowie mosfeta. Samo PCB by nie ucierpiało tylko mosfet by odpadł ;)

 

@HUD

Ja znam metodę na pomiar na oko temp. tranzystorów. Nie jest ona zadobra do płyt głównych więc nie polecam. Należy na blaszkę tranzystora upuścić kropelkę wody. Tak po około 1minucie zniknie to masz tak 60-70 stopni jak szybciej to koło 100 a jak wyparuje z sykiem to już 120 i więcej. NIE POLECAM SPRAWDZAĆ TEGO TAK NA MOBO które jak wiemy wody nie lubi. Jak parzy cię w rękę to oznacza że ma 60-70 stopni.

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUD - mógłbyś podać jakie masz ustawienia dzielników pamięci ??

 

Aktualnie kręce swojego 4200+ Manchester - Chodzi stabilnie na 2.6 standard vcore- tylko mam problem z pamięciami.

 

RAM to 2x 512 Corsair XMS 3200XL 2-2-2-5 - dzielnik ustawiony na 166(333) , ale nie chcą latać na 2-2-2-5 , system wstał dopiero na 3-3-3-6 .

 

Dziwi mnie że pomimo obniżonego taktowania , nie chcą chodzić na niskich timingach ( powinny chodzić przy 400 MHz na takich )

 

Dokładne ustawienia :

CPU :2600 (10x260)

RAM: 217 MHz

 

Może jakaś wskazówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... na mosfety zalozylem takie male radiatorki (o ktorych calkowicie zapomnialem ze je mam) ( http://www.hardwaresecrets.com/imageview.php?image=470 ) lecz nawiewu nie wcisne tam ;s temp "plyty glownej" spadla niby do 77st. pozniej potestuje jeszcze w stresie. sam nie wiem co mozna z tym jeszcze zrobic :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUD - mógłbyś podać jakie masz ustawienia dzielników pamięci ??

 

Aktualnie kręce swojego 4200+ Manchester - Chodzi stabilnie na 2.6 standard vcore- tylko mam problem z pamięciami.

 

RAM to 2x 512 Corsair XMS 3200XL 2-2-2-5 - dzielnik ustawiony na 166(333) , ale nie chcą latać na 2-2-2-5 , system wstał dopiero na 3-3-3-6 .

 

Dziwi mnie że pomimo obniżonego taktowania , nie chcą chodzić na niskich timingach ( powinny chodzić przy 400 MHz na takich )

 

Dokładne ustawienia :

CPU :2600 (10x260)

RAM: 217 MHz

 

Może jakaś wskazówka :)

Proc teraz chodzi na 2500 pamięci sa ustawiene na 333mhz w biosie co przy takim dzielniku daje~213mhz więcej moje pamiątki nie ida...

 

Masz włączony napęd dyskietek w biosie? jeśli nie masz to koniecznie włącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc teraz chodzi na 2500 pamięci sa ustawiene na 333mhz w biosie co przy takim dzielniku daje~213mhz więcej moje pamiątki nie ida...

 

Masz włączony napęd dyskietek w biosie? jeśli nie masz to koniecznie włącz.

Mam włączony, mam nawet flopa zamontowanego :D

 

Ja też właśnie musiałem ustawić ram na 333 i luźniejsze timingi , bo przy 400 MHz (200) , nie wstaje :|

A na intelu te ramki sie kręciły 265 @ 2.8 V

 

Edit

Dołączona grafika

 

narazie mam tak , 2.6 na standard vcore (nie ruszane w bios - ustawione na auto) czyli taki standard jak na manchestera. Może poleci wyżej - jeszcze trochę sie pobawie zwłaszcza pamięciami. Może jakieś sugestie :D ??

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniz memki na minimum i sprawdzaj samego procka . co tu duzo mozna sugerowac innego.jak na def poleci 2.7ghz to juz na manchestera dobrze ,jak 2.8ghz to rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedzieć, że na px 0,35 ten starszy radzi sobie jakoś z tym x2, przy tych 3,06 schładza do 58*c niestety tylko. Teraz robi się chłodniej to będzie napewno lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc teraz lata na 1.375 na 2.5g stabilnie przez 2h i boincu, zaraz będe testował w 3d.

 

Mi wsumie przesiadka na x2 tak dużo nie dała, owszem komfort pracy jest o wiel wiekszy, boinc liczy 2x szybciej ;]. Denerwują mnie tylko mosfety, ale to już wina płyty

 

Niedługo będe pewnie przesiadał sie na jakies venica/opterona , więc ten procek pójdzie znowu na giełde ;]. Jak cos to PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedzieć, że na px 0,35 ten starszy radzi sobie jakoś z tym x2, przy tych 3,06 schładza do 58*c niestety tylko. Teraz robi się chłodniej to będzie napewno lepiej :wink:

uuu... to niezla przepasc w porownaniu z 32*C w stresie na optku jednojajowym (1,55v), dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu... to niezla przepasc w porownaniu z 32*C w stresie na optku jednojajowym (1,55v), dzieki za info

No ja też troche mało pozytywnie się zdziwiłem po przesiadce z venice 2,8ghz 1,56v i ladnych 34* w stresie...

Czekam na jakieś ładne wyniczki ludzi z prockami od Pana z Lubina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN - jak sie sprawuje PX na toledo z czapa - jakies znosne temperatury?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...087&st=1688

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...087&st=1543

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...087&st=1764

 

Tylko pamiętaj, że mam MSI K8N SLI Platinum. Nie porównywałbym tych odczytów z innymi markami mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TiLt dostałeś już swojego procka ? Możesz coś o nim powiedzieć ? Bo mi niestety nie doszła płyta główna i dalej mogę tylko spoglądać na mojego x2 :/

dzis rano, wlasnie go zakladam na plyte i bede sie bawil :D

zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie pare godzin temu wsadzilem swojego nowego X2 4400 no i wszytko pieknie i elegancko do czasy gdy wlanczylem sobie GTA:SA po jakims czasie bluescreen i napis Irql Not Less Or Equal kurde nie czaje o oc moze chodzic wczesniej mialem venic'a 3200 na tym samym kopie i nic nie bylo zmieniane i nigdy nie mialem czegos takiego i wszystko smigalo jak trzeba. prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

zastanawiam sie osobiście nad tym x2 3800, mozna go jzu dostac za ok 500zł (sklep.komputerowy.pl), a do czego mi komp potrzebny? głównie w tle leci troche programów , to cos sie z avi do rmvb konwertuje, to coś pakuje, wiec 2 jajka sie przydają, ale jest jedno ale, powiedzy czy nie zobacze spadku z 2.7-2.8 ghz orleansa (juz sie poszedł j@b@ć) na x2 taktowane powiedzmy 2.5ghz (gorsza opcja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie pare godzin temu wsadzilem swojego nowego X2 4400 no i wszytko pieknie i elegancko do czasy gdy wlanczylem sobie GTA:SA po jakims czasie bluescreen i napis Irql Not Less Or Equal kurde nie czaje o oc moze chodzic wczesniej mialem venic'a 3200 na tym samym kopie i nic nie bylo zmieniane i nigdy nie mialem czegos takiego i wszystko smigalo jak trzeba. prosze o pomoc.

niektore gry i programy tak maja z 2 jajowymi i takie jest wlasnie gta sa wlacz ta gre na 1 jajku i bedzie chodzila ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedzial inaczej, bo takie bledy zdarzaja sie kiedy procesor lub tez pamieci sa za bardzo nagrzane (sprawdz temperaturki) badz po prostu jest zbyt duzo przetaktowany. Mialem tak nie raz na swoim Venice. Pomoglo podniesienie Vcore i problem zniknal jak reka odjal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako pierwszy mialem procka od kolesia z Lubina ale dopiero od 2 dni mam mobo. Trzymam go typowo na 2,7 GHz na stock Vcore (hehe jak dorzre miec Toledo, kto nie kupil jak byly niech zaluje). Na 10x300 sie bootuje ale na 1,4V (chociaz z tego co odczytuje w roznych progzach to max proc dostaje jakies 1,36-1,37 niezaleznie czy dam w biosie 1,375 czy moje max czyli 1,4V). Niemniej jednak tego chcialem i to mam.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...