Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem wersje winrar 3.51 na 3.60 i to co zobaczyłem zrobiło na mnie wrażenie!

Ten sam plik który rozpakowywał się kilkanaście sekund teraz rozpakowywuje się kilka! W menegerze widać piękne równomierne obciążenie dwóch rdzeni :) Miodzio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: mój X2 3800+ idzie bez problemu na 270 X 10 a nawet 280 X 10 na standarowym napięciu 1.35V co odpowiednio daje 2700 - 2800 MHz (chodzi na tych ustawieciach w Orthosie kilka godzin i wszystko ok temp. max do 55 stopni) ale jak próbuje ustawic na 9 X 300 to już przechodzi tylko Bios i ekran robi sie czarny i dalej nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielnik zmieniałem , pamieci chodzą do 250 MHz ( testowane - procesor 10 X 250 , pamięć ustawiona na 200 MHz) Pamięć to zwykły Kingston Dual 3200(do testów 2 X 512 ) napięcie pamieci standardowe timingi : 3-3-3-8 ( chodzą nawet na 2,5-3-3-7 przy 250 ). Może zasilacz ? (NeoTec 440 - max daje 480 W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymuje spokojnie 315-330, a do testów to i 400:) Rzecz w tym że trzeba dobrać dobry Bios.

 

Odnośnie problemu z poprzedniej strony z Epoxami.

U mnie jest podobnie ale na Abicie KN8U. Prawdopodobnie sekcja zasilania jest za mało stabilna i trzeba ostro podbijać napięcia. U mnie 2,6GHz jest dopiero stabilne przy 1,53V. Chyba się szykuje zmiana na DFI bo Abit AN8 ma problemy z USB + X2.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jako ze z Bantim cierpimy na brak czasu i duże odległości do pokonania - doszlismy dzisiaj do pewnego kompromisu i udało nam się przeprowadzic bardzo ekspresowo-skrótowe testy. Wynik odzwierciedla przypuszczenia dotyczące problemów płyty epoxa z OC X2. Na mojej plycie nie był mozliwy boot proca powyżej 2600. Na dfi nie ma z tym problemu, jest o wiele lepiej i to jest podstawowa rzecz jaka nas interesowała. Tak więc epox jest dobry do OC ale procków jednordzeniowych w dowolnym zakresie. W przypadku procesorów dwurdzeniowych oc jest bezproblemowe do wartości 2500mhz - potem bywa bardzo różnie.

To wszystko co udało się nam ustalić - Banti ma kupę sprzetu do testowania a ja się żenię za parę dni :D - pozdro.

Sołtys25 czyli 260x10 1.35v na DFI Bantiego twój cpu ruszył bez problemu? Przeszedł chociaż jakiegoś marka?

U Ciebie jak wyglądało max OC bez zmiany vcore? I ile w końcu max wyciągnełś na swoim Epoxie z Toledo?

Jak tylko kumpel wroci z Ju Es Ej który ma DFI Sli Experta to skocze do niego na testy mojego Toledo i wtedy potwierdzimy ta teze raz jeszcze ;]

 

... a ja się żenię za parę dni :D - pozdro.

Gratulejszyn :D ... i jeszcze czas na testy masz? hehe

 

PS. może ktoś jako prezent ślubny podrzuci DFI Sli Experta? :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić AMD Athlona 3500+ czy 3800+??

 

Nie ma najmniejszego sensu. Lepeij kupic np 3200 albo przede wszystkim brac X2 co 2 jajka to nie jedno. A tak na serio prawie kazdego 3000 badz 3200 podkrecisz do poziomu 3500+ badz 3800+ IMHO po co przeplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu. Lepeij kupic np 3200 albo przede wszystkim brac X2 co 2 jajka to nie jedno. A tak na serio prawie kazdego 3000 badz 3200 podkrecisz do poziomu 3500+ badz 3800+ IMHO po co przeplacac.

Jak ktos ma juz komputer z mobo ktore nie pozwala robic OC to wymiana samego CPU na 3800+ jest rozsadna.

Jak ktos kupuje nowy sprzet to chyba X2 3600+ za 509 zl wyglada najciekawiej a jeszcze lepiej wstrzymac sie kilka tygodni

do nowych 65 nm X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma juz komputer z mobo ktore nie pozwala robic OC to wymiana samego CPU na 3800+ jest rozsadna.

Jak ktos kupuje nowy sprzet to chyba X2 3600+ za 509 zl wyglada najciekawiej a jeszcze lepiej wstrzymac sie kilka tygodni

do nowych 65 nm X2.

 

Nie chce wszczynac wojny no ale kazda albo prawie kazda plyta pozwoli na male OC. Niestety pytanie nie bylo sprecyzowane czy chodzi o AM2 czy S939. I tak sadze ze nie ma co przeplacac. Lepeij dolozyc do lepszej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielnik zmieniałem , pamieci chodzą do 250 MHz ( testowane - procesor 10 X 250 , pamięć ustawiona na 200 MHz) Pamięć to zwykły Kingston Dual 3200(do testów 2 X 512 ) napięcie pamieci standardowe timingi : 3-3-3-8 ( chodzą nawet na 2,5-3-3-7 przy 250 ). Może zasilacz ? (NeoTec 440 - max daje 480 W)

To o niczym nie świadczy. Ja miałem kiedyś Kingstony n akościach Mosela, które robiły 260 na dzielniku 1:1, a na innych dzielnikach pracowały tylko do wartości 192MHz. Wyżej wisiały.

 

@ ZIKU

Poprawię to jak będę miał net w domu (przyszły tydzień?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak : obecnie wszystko od kilku godzin pracuje stabilnie na takich ustawieniach : procesor 270 X 10 = 2700 MHz ( może spokojnie pracować też na 280 X 10 ale chyba pamięci go blokują) , pamięć div166 = 225 MHz timingi 2-3-3-6 , super PI robi w 13m38s476 . Zauważyłem że błędy w programach S&M, Orthos itd. pojawiają się gdy właczony jest Q&C procesora - jak wyłączę wszystko przebiega bez błędów, testuję dalej...

 

PS. Chyba skończy mi się zasilacz bo wyliczyłem ze obecnie potrzebuję 467 W a mój może odać max 480W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wszczynac wojny no ale kazda albo prawie kazda plyta pozwoli na male OC. Niestety pytanie nie bylo sprecyzowane czy chodzi o AM2 czy S939. I tak sadze ze nie ma co przeplacac. Lepeij dolozyc do lepszej mobo.

Do OC aby liczyc na stabilnisc wypada brac DFI bo na najtanszych ECS to o 10% stabilnego OC trudno.

Ponadto trzeba miec odpowiedni RAM i zasilacz.

Sa jakies mobo DFI z pasywnym chlodzeniem do OC ? bo ten wiatrak odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC aby liczyc na stabilnisc wypada brac DFI bo na najtanszych ECS to o 10% stabilnego OC trudno.

Ponadto trzeba miec odpowiedni RAM i zasilacz.

No niby tak ale nawet ECS moze robic plyty z lekkim OC i to stabilnym OC.

 

Sa jakies mobo DFI z pasywnym chlodzeniem do OC ? bo ten wiatrak odstrasza.

Chyba nie ma. Wiatrak na dfi puszczony na 45-50% jest znosny dla uszu. A tempy nie sa az tak wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie DFI jest INFINITY C51PV-M2/G ktora na obrazku ma

pasywne chlodzenie. Do OC to pewnie sie nie nadaje ale spodobala

mi sie opcja w bios (przeczytalem w manualu) wylaczenia L2 i L1.

Niestety aby cos takiego kupic trzeba szukac w czeskich sklepach.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze moj komp tak jak w sigu ustawiony na 2,4GHz ma po ok. godzinie stresu (obydwa rdzenie ~90%->kompresja wideo) 52-53* na obu rdzeniach i czapce (wg everesta), czy to troche za duzo? w IDLE jest 40-41* czapka, 38*rdzenie. W pokoju ok.25*. Podoszczelnialem sobie obudowe (znaczy otwory na wiatraki) taka 2mm rzadka gabka, zeby kurz nie lecial do srodka. Czy moze on prawcowac w takich warunkach czy jest to dla niego szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem małe testy mające na celu sprawdzenie czy wina niskiego OC x2 3800 Toledo leży po stronie cpu czy mobo.

Miałem na testy swojego obecnego i byłego procka:

 

x2 3800 Toledo LCBIE 0627 TPMW

 

240x10 - 2400 - 1.35v

250x10 - 2500 - 1.4v (250x10 1.35v w StressPrime jedno jajo wywala sie po godzinie)

260x10 - 2600 - 1.45v

 

A64 mniejsza o serie - na DFI robił 2600 na 1.42v kupowany jako selekt

 

A64 9x266 - 2400 - 1.4v

A64 9x278 - 2500 - 1.45v

A64 9x290 - 2600 - 1.475v

 

Dziwna zależność że do 2400 nie trzeba podbijać def vcore, ale już wyżej jest to konieczne :| wygląda na to że na mojej mobo bezstresowa granica OC to 2400 ... co za goofno <_<

Ale z drugiej strony to dobrze bo szkoda byłoby mi troche tego CD gdyby miał tak goofniane oc.

Ile osób ma cpu z tej samej serii co mój?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma juz komputer z mobo ktore nie pozwala robic OC to wymiana samego CPU na 3800+ jest rozsadna.

Jak ktos kupuje nowy sprzet to chyba X2 3600+ za 509 zl wyglada najciekawiej a jeszcze lepiej wstrzymac sie kilka tygodni

do nowych 65 nm X2.

hmmm co to za nowy X2?? a jeśli dwujajca by się kupowało to lepiej chyba 3800?? Bo do tego 3600 jakoś przekonany nie jestem :? tak mi się wydaje że na siłe wydali

 

W Komputroniku już X2 3800 poszło w góre :(

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...