Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

@Plasma

 

To już chyba koniec tego procka. Podnoszenie wyżej napiecia praktycznie nic nie zmienia u mnie.

Fakt, podniesienie z 1,5V do 1,55V bardzo niewiele mi dało. Bez lodu albo FC więcej nie da rady.

 

3.1Ghz @ 1.55v - nienajgorzej ;D

Też nie narzekam ;)

 

dlaczego taki niski dzielnik, na 166 winbondy Ci nie wyrabiaja? to tylko 260Mhz ;)

gratulacje B) , moj toledo przy 50* nawet sie nie zbliza do 3100

Thx :). Memki tak nisko bo nie mogę się z nimi dogadać. Powinny robić 265 @ 3,53V a max udało mi sie ~259 wyciągnąć zarówno na Venice E3 jak i na Toledo (parę dni spędziłem nad tym próbując wszystkich chyba kombinacji w biosie i nic). Może mobo ma zonka, spróbuję sprawdzić memki u kumpla jeszcze. Chciałem wyeliminować pamięci jako przyczynę niestabiności systemu, dlatego div150.

 

piekny wynik -gratulacje ,narazie najlepszy wynik na forum

 

czym to chlodzisz ? jaki blok itp , ma to ihsa ?

 

bo takie temperatury -a to jakies 1.63v real jest i w koncu 3.1ghz

Dzięki :). Chłodzone WC jak w podpisie, czyli blok PowerX. Proc bez ihs-a. Pasta to Coollaboratory Liquid Pro, zmiana z AS5 dała mi to 100Mhz więcej na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TcaseMax zazwyczaj wyznacza możliwości Oc

Może i tak ale raczej maxymalnego/ekstremalnego czyli w wypadku x2 z tej serii LCBIE 0627 TPMW granicy powyżej 3ghz bo jak widac na kilkunastu przykładach 2.8 - 2.9 robią wszytskie na podobnym napięciu Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma: Zmiana pasty 100 Mhz? ale na tym samym napieciu?!? wlasnie widzialem ze temp dziwnie niskie... a tu po prostu IHS'a nie ma i coolaboratory :] moze sie skusze na ta paste...

Podałem sumaryczny wzrost wyniku. Blokowała mnie temperatura, więc po jej obniżeniu mogłem podnieść takty i ustawić napięcie do nich konieczne :).

 

Mi zmiana pasty na CLP z AS5 dała marne 2 stopnie :(

Spróbuj jeszcze raz nałożyć. Ja za pierwszym nałożeniem trochę poskąpiłem (nałożyłem tylko na rdzeń i to cieniutko) i w efekcie miałem 80 stopni :P. Dałem ciutkę więcej na rdzeń, posmarowałem też odrobinę blok od spodu i efekt jest taki jak widać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saimek: big pingpong, i już nie zamierzam inwestycji w tą plaformę wkładać.

 

Plasma: za pierwszym razem przedobrzyłem, i wylało mi się na mobo :-) Za drugim razem pędzelkiem wyszło OK, ale być może masz rację. Brak IHSa skutecznie łagodzi mój zapęd do zrobienia 3M na AC na codzień, bezstresowego, a niewiele brakuje (wyniki w rankingu).

CLP nałożyłem mając nadzieje że na codzień TCaseMax nie przekroczę, ale po długiej pracy na dokładnie 3M, 1 jajko jest bardzo blisko swojego max i nie chcę przedobrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi troche akurat żal zdjemować ihs'a chociaż wiem że co nie co by to dało :wink: postaram się te 3,1 zrobić jeszcze z ihs'em, mam nadzieje że się uda.... narazie sklecam i przelutowuje chłodnice więc na weekend będzie do zabawy. W końcu są godni rywale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN jak zawsze sceptyk-marudnik :D

 

A mój przeszedł próbę 4,5h Orthosem przy 2800Mhz i 1.325V (tempy trochę spadły), przy niższym napięciu wyskoczyły błędy. Z uwagi na brak mnożników poza standardowymi zostaję przy tych ustawieniach (pamięci tylko do 233Mhz).

Niemniej jednak po zakupie Ninji lub Infinity przetestuje wyższe taktowania (przy 1.4V 2900Mhz szedł bezbłędnie kilkanaście minut ale robiło się za gorąco więc wyłączyłem Ortha :D)

 

...

 

banti co to za pamięci masz? 1,5-2-2-0 246Mhz :D

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banti co to za pamięci masz? 1,5-2-2-0 246Mhz :D

Zobacz w sygnaturke

 

post-135449-1158877557_thumb.jpg

LCBIE 0627TPMW

 

3120@1.59v (bios: 1.45x1.1)

 

leppiej juz raczej nie bedzie :wink:

div150 bo zworki i dodatkowego chlodzenia nie chialo sie ustawiac...

Gratulacje :wink:

Oj widze, że będzie ciężka walka, tylko te napięcia rzędu 1,59 to juz ciut wysokie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor dotarl... smierc w oczach zobaczylem, jak nie chcial wejsc od soketu i sie okazalo ze mial dwie nogi w srodku wygiete lekko (od za bardzo scisnietej na nim gabki - dziwne ze w srodku, ale nierowna byla).

 

Narazie tyle:

 

Dołączona grafika

 

Chlodzenie juz przy takich taktowaniach srednio sobie daje rade jak widac (ac 64 pro), a w dodatku pasty mialem jak na lekarstwo i jakis Arctic Cooling z karty graficznej zostal nalozony na procka.

 

Po wlozeniu procka, restarcie (sterowniki windows) i odpaleniu 270 x 10 - a potem 2 x stary prime, komputer - gdy wlaczylem CPU-Z (stara wersja widzaca toledo jako manchestera) - wylaczyl sie (odciecie zasilania). Po tym profilaktycznie zainstalowalem Hot Fixa i Optymizera od AMD oraz zaopatrzylem sie w nowe CPU-Z. Moze byc tak ze byla to wina programowa, i instalacja fix'a pomogla lub nowego CPU-Z pomogla - czy raczej podejrzewac zasilke? :) teraz 280 x 10 idzie bez problemu, komp sie nie wylacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko te epoxy jakies takie koslawe sa....kto by sie spodziewal

Ja się nie spodziewałem ... 2700 na mojej (byłej) mobo na A64 i x2 nie da sie zrobić bez napięcia 1.5v :|

W tym tygodniu puszcze go w klopie i zmieniam na DFI :) dorzuce wyniki z OC jak mobo dojdzie.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

heh wszyscy tutaj lepsi odemnie są :P czekam na 2x1gb memek (teraz jade na -patrz sig) a na teamgroupach apollo 2x1gb mam nadzieje ze bede sie mogl w oc mojego pupilka pobawic i dam WEam popalic :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@banti - no to poleciales chlopie! B) "tak zem czul", ze niezla seria Ci sie trafila, patrzac na napiecie przy 3060MHz. Mysle, ze 0627TPMW nie ma szans na 3200, chociaz troche ich poszlo i moze bedzie wsrod nich jakas perelka.

Swietny wynik i to przy dosc wysokiej temperaturze, ladna sztuka, gratulacje B)

btw. gdzie kupiles tego proca?

 

tylko te napięcia rzędu 1,59 to juz ciut wysokie...

a jednak zmieniles zdanie ;) Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@banti - no to poleciales chlopie! B) "tak zem czul", ze niezla seria Ci sie trafila, patrzac na napiecie przy 3060MHz. Mysle, ze 0627TPMW nie ma szans na 3200, chociaz troche ich poszlo i moze bedzie wsrod nich jakas perelka.

Swietny wynik i to przy dosc wysokiej temperaturze, ladna sztuka, gratulacje B)

btw. gdzie kupiles tego proca?

a jednak zmieniles zdanie ;)

Dzięki :wink:

No temp to już cięzko było utrzymać w końcu ihs'a nie ściągałem, chłodziłem nawet same cpu bo tak to gto2 mi jeszcze za bardzo dogrzewało wode...

Proc kupowany od kolesia z Lubina za 520zł :lol2:

A co do v - trzeba się trzymać czołówki, jutro licze na jakąś fajna validacje, jest w końcu do zrobienia 3450mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety do 3450mhz mi zabrakło ale i tak jest WR :wink:

Wynik na 1,59v (bios) + TT SilentTower + ziemne powietrze z zamrażalnika :lol:

W idlu ac jest jednak dużo lepsze niż wc

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=124229

 

EDIT: jako że niektózy jakoś krzywa patrzą na ten wynik tak więc pytam: gdzie moge zobaczyć jaki jest akrualny WR na takim procku?

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety do 3450mhz mi zabrakło ale i tak jest WR :wink:

Wynik na 1,59v (bios) + TT SilentTower + ziemne powietrze z zamrażalnika :lol:

W idlu ac jest jednak dużo lepsze niż wc

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=124229

 

EDIT: jako że niektózy jakoś krzywa patrzą na ten wynik tak więc pytam: gdzie moge zobaczyć jaki jest akrualny WR na takim procku?

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=59753

 

Zglos sie do prowadzacego ranking i napisz Polish Oc Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety do 3450mhz mi zabrakło ale i tak jest WR :wink:

Wynik na 1,59v (bios) + TT SilentTower + ziemne powietrze z zamrażalnika :lol:

W idlu ac jest jednak dużo lepsze niż wc

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=124229

 

EDIT: jako że niektózy jakoś krzywa patrzą na ten wynik tak więc pytam: gdzie moge zobaczyć jaki jest akrualny WR na takim procku?

Zobaczyć możesz tutaj. Jak tak patrze to masz Toledo czyli jest to WR :] Gratki [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...