Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy o hotfixie od gejtsa sie dowiedzialem w ogole jakis tydzien po tym jak zaczalem uzywac dwujajowca :) . Mialem tylko dual core optimizer a zdazylem juz porzadnie pomeczyc kompa, testy, kompresja wideo i tego typu rzeczy i wszystko chodzilo jak nalezy. Przeczytalem tez, ze ten hotfix potrafi powodowac syf w systemie wiec go sobie odpuscilem zwlaszcza, ze zyski wydajnosciowe z jego obecnosci tez sa nikle. Jade na samym optimizerze i jest ok, zreszta lepsze jest wrogiem dobrego dlatego hotfix niet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w koncu znalazlem troche wolnego czasu wiec od rana zaczalem testy. Test pierwszy zakonczony i oto wynik:

Zabieram sie dalej za krecenie bo wiem ze proc duzo potrafi. Chlodzenie i reszta configu w moim sigu. Ogolnie Infnity daje rade :D

 

EDIT: No i jednak musze powiedziec ze AC juz nie wystarcza na wiecej. Testowalem potem 10x306, lecz na napieciach od 1.39 do 1.49 wywalal po ok 20 minutach. Zawsze byl to pierwszy rdzen. Wg wskazan Core Temp na tym rdzeniu wlasnie powyzej 3GHz temp siega 70 stopni i wtedy Orthos wlasnie wywala blad. W kazdym razie dla mnie 3 GHz stabilnie na AC to jest i tak bardzo duzo. Pozdro banti oby tak dalej, moze pobijesz WR :D

Wiec nie zniechecajac sie mozliwosciami mojego Toledo postanowilem pojechac w dol, tzn. stwierdzilem ze 2.7GHz zupelnie wystarczy do codziennej pracy wiec przy takich ustawieniach 300x9 go zostawilem. Przyszedl czas na undervolting wiec jak narazie Orthos 2h stable na 1.21 V. Aktualnie testuje na 1.19V zobaczymy co z tego wyjdzie :D Ponizej screen oczywiscie zeby nie bylo.

 

EDIT2: Na 1.19V wywalil drugi rdzen. Na dzis koniec testow, ale chyba nie jest zle :D

post-9454-1159432495_thumb.jpg

post-9454-1159447099_thumb.jpg

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych moich zwiech (może ktoś jeszcze pamięta, pisałem o tym niedawno ;) ), po ostatniej był raport o błędzie, napisane że to driver, więc sprzęt odpada. Chyba to jednak wina tego hotfixa. Wstawiam link, może ktoś rozpozna o co chodzi

 

http://oca.microsoft.com/en/response.aspx?...ee05&SID=10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych moich zwiech (może ktoś jeszcze pamięta, pisałem o tym niedawno ;) ), po ostatniej był raport o błędzie, napisane że to driver, więc sprzęt odpada. Chyba to jednak wina tego hotfixa. Wstawiam link, może ktoś rozpozna o co chodzi

 

http://oca.microsoft.com/en/response.aspx?...ee05&SID=10

Sprzet nie odpada bo driver moze sie wywalic przykladowo od bledu RAM ,cache CPU i.t.p.

Najlepiej to sprawdzic instalujac druga kopie windy (inna wersja jesli ta sama nic nie zmienila)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałem czas i dostałem nową mobo żeby potestować swoje Toledo bo na starej płycie to była tragedia. I tak nie jest rewelacyjnie, bo do 2700 full stable chce 1.4v. Jednak róznica na korzyść DFIw porównaniu do Epoxa jest kosmiczna np:

 

Epox 9NPAJ SLI

260x10

1.45v (!) bios

1.5h 2xSP2004

 

DFI SLI-DR

270x10

1.4v bios

1.5h 2xSP2004

 

Na 280x10 przy 1.425 jedno jajo wywala się już po starcie sp2004 a narazie 1.45v nie dawałem.

Temeperatury na freezerze nie przekraczają 60C

Trochę szkoda że nie idzie więcej ale i tak wydajność na poziomie FX60 mnie satysfakcjonuje :wink:

Jako że nie jestem jeszcze obeznany z ogromem możliwości jakie daje Sli-Dr

to może coś jeszcze się z niego wyciśnie.

Morał jest tylko taki że na epoxie się zawiodłem i nie mam zamiaru więcej ich płyt kupować.

 

Może go sprzedam i zaczaje się na jakies inne x2 co mi na defalut 2.8 zrobi :]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temeperatury na freezerze nie przekraczają 60C

 

Może go sprzedam i zaczaje się na jakies inne x2 co mi na defalut 2.8 zrobi :]

To dużo, nawet bardzo

 

Najpierw zmień chłodzenie. Wymienisz proc czy nie - lepsze chłodzenie się zawsze przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dużo, nawet bardzo

A dokładniej max jakie widziałem to 59C a generalnie utrzymuje się przy 57C

 

W planch jest ninja - ale sądzisz że to coś da?

Przy 280x10 wywala się w parę sekund po odpaleniu sp2004 wiec na dobrą sprawę nawet się nie rozgrzewa.

Może kwestia ustawień w biosie?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od zmiany chlodzenia , przy takich tempach to norma ze ci prime sie sypie .obniz vcore -ja ostatnio doszedlem ze do 3ghz styka 1.4v ,a jeszcze niedawno jechalem na 1.45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj się zebrałem i podkręciłem swojego "dwujajowca" :D

 

Bez zająknięcia poszedł na HTT 240. Czyli w sumie 2400 MHz na standardowym napięciu.

 

Nawet się nie grzeje - w idle 38-40 i max 45-47 w stresie.

 

Na razie pomęczyłem go parę godzin w 3dmarkach i grach. Narazie nic się nie dzieje.

 

I to wszystko na boxowym coolerze.

 

Jakaś dobra sztuka mi się trafiła :-P

 

Pewnie poszedł by 2500 i więcej na 1,4V ,ale po pierwsze musiałbym zainwestować w lepsze chłodzenie.

 

Po drugie lepsze pamięci,bo te nie tolerują przetaktowywania powyżej 400 MHz(DDR). Najlepiej jakieś Geile 500 MHz.

 

Po trzecie póki co niepotrzebna mi większa moc B-)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam male jazdy z x2 po przesiadce z venica

czesto gram w cod2 i teraz na x2 jak skonczy sie mapa robia mi sie zwisy tzn staje ladowanie nowej mapy i nic sie niedzieje czasem idzie wyjsc z gry czasem nie czy ktos juz mial takie jaja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem takie jaja z Richard Burns Rally, gra sie instalowala, startowala ale w momencie jak sie ladowalo pierwsze okno z utworzeniem nowego profilu to zwis i ani wyjsc ani nic tylko reset. Z kolei z Colinem 5 nie bylo problemow wcale. Mysle, ze Richard nie toleruje dwujajowcow bo za jego czasow (2004) chyba jeszcze ich nie bylo wiec go nie zoptymalizowali. Za to przykladowo w Prince of Persia 3 nie moge sobie zupelnie popykac a to dla tego, ze programik Starforce Nightmare do ukrywania napedow chyba nie kuma sie z moim chipsetem ULI i nie dziala w ogole, wiec albo recznie odepne napedy albo sie postaram o orginalna wersje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety odpadam już z rywalizacji o WR... Procek już nie chce więcej nawet na wc z lodem, może tylko fc by pomogło jeszcze...

Życze reszcie jakiegoś WR :wink:

 

BTW : Widze,że też masz serię WPMW ;) Ja mam 0614WPMW ,tyle ,że Manchester :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow X2 i DFI lp. Jaki bios macie na swoich plytach??

Cos mi sie wydaje ze moj bios nie lubi CPU/RAMu.

 

Ja używam Xcell2 update, szczerze mówiąc zainstalowałem go po wersji 623 (oczywiście pod winbondy) i poprawiło mi stabiność mem. Wsadzając x2 nie wiedziałem jak będzie się z nim sprawował ale nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Xcell2 update, szczerze mówiąc zainstalowałem go po wersji 623 (oczywiście pod winbondy) i poprawiło mi stabiność mem. Wsadzając x2 nie wiedziałem jak będzie się z nim sprawował ale nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.

Musze inny bios sprobowac a najlepeij kilka. Moj procek sie dziwnie zachowuje. RAz sie 1 wywala raz 2ka. Mozliwe ze to wlasnie bios.

 

Na 2800 chodzi na defcore. Orthosem meczylem go przez ponad 2h. Liczylem na 3GHz. Bede dalej walczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Jednak niestabilny na HTT 240.

 

Puściłem mu SP2004 , test blend(CPU I RAM) - przeszedł pół godziny.

 

Puściłem na stress CPU - komp sie wyłączył po paru minutach :blink:

 

Teraz testuję go na 2200 MHz. Zobacze jak będzie. Podbiłem napięcie do 1,325 bo zauważyłem,że są skoki nawet do 1,28.

 

Czyżby płyta zaniżała napięcie?

 

 

Chyba wiele nie zwojuję na boxowym coolerze :lol:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz testuję go na 2200 MHz. Zobacze jak będzie. Podbiłem napięcie do 1,325 bo zauważyłem,że są skoki nawet do 1,28.

O ile mnie pamięć nie myli to standardowe napięcie dla x2 3800 wynosi 1.35v więc jak ustawiłeś mu 1.325v moglo spowodować że przy htt 240 stał sie niestabilny :wink: Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to standardowe napięcie dla x2 3800 wynosi 1.35v więc jak ustawiłeś mu 1.325v moglo spowodować że przy htt 240 stał sie niestabilny :wink:

 

Hmm... Na AMDBOARD podają że działa z napięciami 1,3 do 1,4. Natomiast moja płyta na AUTO ustawia zawsze 1,3 <_<

Dziwne.

 

Jezeli rzeczywiście standard to 1,35V to mamy wytłumaczenie.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien ten manchester spokojnie poleciec na 2400MHz, moze rzeczywiscie namieszales z napieciami. u mnie na default spokojnie leci na 2500 nawet (wtedy juz pamieci sie wysypuja nieco), inna sprawa, ze moja plyta nieco zawyza napiecia takze na deafult zamiast 1,35 daje jakies 1,37-1,38V co napewno pomaga tez prockowi utrzymac stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś było z napięciami. Ustawiłem ręcznie 1,35V i narazie test SP2004 - CPU idzie bez problemu już 20 minut.

 

Zastanawiają mnie tylko temperatury z core temp beta 0.9.0.91. CORE #1 - 59-62 *C , CORE#2 -55 *C

 

Natomiast Aibooster od asusa podaje mi 51.

 

Czy są to bezpieczne temperatury? Czytałem,że Tcase max = 69 *C.

 

Przypomne,że mam boxowy cooler.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tempy troche wysokie, roznica miedzy rdzeniami tez chociaz ludzie pisali, ze takie roznice w tempach mieli. U mnie w sumie nie przekracza w stresie 48-50* w zaleznosci od temp. zewnetrzenej ale ja mam inne chlodzenie. Wg mnie tempy do 60* nie powinny wplywac jakos negatywnie na procka ale niech sie wypowiedza ci co takie tempy przez dluzszy czas osiagali.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...