Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

To nie box tylko scythe ninja i pasta ocz też zdziwiły mi trochę te temperatury. Nie wiem czy nie za mało pasty nałożyłem.

To temperatury masz strasznie wysokie. Nie lookałem w sig bo identyczne temperatury ma moj znajomy na X2 3800+ bez oc na M2NE i boxie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pasty też nie może być za dużo bo się zrobi z niej izolacja. Jeżli już to ja bym sprawdził jak dociska Ninija do procka, może tu trzeba szukać przyczyny

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardzie miałem 52c w stresie niecałe 40 w spoczynku teraz 57c w stresie 40c w spoczynku i temperatura bardzo szybko wzrasta pod obciążeniem nawet o 3 c na 2s i po obciążeniu też bardzo szybko spada. A pasty nałożyłem malutko. Ninja chyba dolega bo tak to by tej temperatury tak szybko nie zbijał tak mi się wydaje. Jutro zdejmę wszystko i na nowo założę zobaczę czy będzie różnica.

Edytowane przez Tomek.czwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz temp? Jak Core temp to takie skoki są normalne.

Zobacz czy Cię nie oszukuje program, postaraj się dotknąć możliwie blisko podstawy jak komp bedzie pod obciążeniem (tylko nie zrób zwarcia!!!). Jak tempy nie są przekłamane to będzie ciężko utrzymać palec.

Pozdradrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Ninii + x2@2700 mogę Ci tylko dla porównania podac swoje temperaturki

 

Idle 25

Stress 50

 

Pasta to AS V, więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy u Ciebie jest ok ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przez rok używałem ninji z 4400+ i te temp sa kosmicznie wysokie! 41st w idle!? Coś nie tak na pewno.

Powinno być do ok35st max w idle przy dużym napięciu. W stresie to różnie i zalezy czy to np w grach czy pod primem. Bo w grach rzadko takie temp można osiągnąć co pod primem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownego grona, używa x2 pod vistą? Głównie chodziło by mi o wrażenie z użytkowania x2 am2, jako że właśnie zmieniam sobie platforme i chciałbym zakupić vistę. Czytałem kiedyś trochę ten temacim i wychodziło na to że xp słabo sobie radził z obsługą procków dwurdzeniowych od amd (a może dotyczyło to tylko procków na s939 a z am2 jest lepiej?). Raczej skłaniam się do zakupu wersji 32-bitowej, bo testowałem trochę 64-bitową i to chyba jeszcze nie czas.

Proszę o jakies informacje na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Vista, ale mogę napisać, że na XP jest wszystko w porządku. Na początku X2 niektórzy mieli problemy bo OS przerzucał wątki z jednego jajka na drugie i część aplikacji się waliła. Teraz są dostępne łatki i sterownik i jak ktoś ma problemy to po instalacji jest OK. Czytaj ten temat wstecz, jest dużo więcej opinii pozytywnych.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale czy warto inwestować jeszcze w tego opka w dobie c2d? Jest gdzieś necie test FXa 62(to samo co opek) zegar w zegar z c2d?

No a co będzie tańsze procek czy procek+mobo+ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co będzie tańsze procek czy procek+mobo+ram?

 

witam - wpsniałe to forum :)

głownie szalej a topicu z SD 4000 s939 ale i tutaj moje pytanie - mam w ofercie

http://www.allegro.pl/item160716407_athlon...1_2_v_nowe.html

 

powiedzcie co sądzicie o tych prockach z obniżonym poborem i czy sa warte tej ceny ???

 

teraz mam zamiar kilka X2 4200 na s939 sprowadzic - warto ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służę uprzejmie:

 

Największa encyklopedia CPU:

2498883[/snapback]

Amd x2 na 939 na rdzeniu toledo to tylko 4400+ i 4800+

Hmmm wydawało mnie się że x2 3800+ też na E6 jest, hmm nawet mam takiego :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zmienia postać rzeczy, przydałoby się zaktualizować pierwszą stronę.

-Caleb- dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu :wink: a Tomek.czwa chodziło chyba o procki z serii 4xxx

pozdr,

 

marek_voodoo

Ile miałby kosztować ten 4200+ i czy był by to Toledo

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...