Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, wogole nie znam sie na @ X2 i zrobiłem to "na pałe" przestawiajac tylko FSB poprostu...i na screenie widać HT Link 1100Mhz, czy to aby nie za duzo? Co sie moze zwalić? ktos pomoze w @ tego procka na tej płycie ;) na 2200Mhz ma na boxowym coolerze w stresie 46C (obudowa z 2x12cm + 9cm wiatrakami)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniają się podstawy OC ;) Nie ma żadnej różnicy w sposobie podkręcania X2 a jednordzeniowego (i tu nie ma FSB tylko htt). Przeczytaj najpierw ten poradnik:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry1249410

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniają się podstawy OC ;) Nie ma żadnej różnicy w sposobie podkręcania X2 a jednordzeniowego (i tu nie ma FSB tylko htt). Przeczytaj najpierw ten poradnik:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry1249410

przeczytalem, polowy nie qmam, komp poki co dziala.....:D no ale moze ktos sie wypowie troszke tak na chłopski rozum ;) czy jest ok czy nie co zmienic :) pamieci leca na 550Mhz teraz, fsb widać, proc widać...

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSIE ustaw:

- dzielnik pamięci na 400

- HT na x2

- wszystkie timingi ustaw ręcznie (najlepiej CL.5 5-5-15 2T)

- jedziesz z HTT w górę, jak będzie niestabilnie to zwiększasz napięcie procka lub pamięci....

ok dzieki pobawie sie jak zmienie cooler na mobo bo mam 58C na tym wiatraczku od DFI :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz krótką kartę graf. to daj Zalmana niebieskiego. Na tym Zalmanie z AS5 i bez nawiewu mam 48 stopni w idlu...

narazie 6600GT ale potem 7900GTO albo 8800GTS wiec cienko bedzie...

 

PS. tak jak mam teraz ustawione to grozi cos mojemu kompowi? sorry za lamowate pytania ale swoje boje z @ skonczylem dawno temu na A64 3000+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki poziom OC Cię interesuje to ustaw HT x3 bo teraz masz troszkę za wysokie. Ew. spróbuj ustawić pamięci na CL4 4-4-12 2T. Może to poprwi troszkę wydajność...

hmh jopiłem sie w bios jak w lusterko i zadnych ustaiwen HT nie widzialem, mozesz krok po kroku napisac co i jak i gdzie, nowa to dla mnie plyta i proc i nic nie qmam, za duzo ustawien :) a widze ze masz taka sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszej DFI HT sie nazywa chyba CPU'n'NB Bus Ratio Setting w sekcji Genie BIOS Setting:)

hmh ok zaraz sprawdze...a to nie tam gdzie jest x16 x16 / x8 x16 / x8 x8 / x16 x8 ?? ;P sorry nie wiem co to wiec pisze tak jak tam piszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby niewiele, za to podkrecac mozna duzo bardziej:)

 

a 3dmarka przeciez mozna sciagnac z netu...

wlasnie zaliczyłem samoczynne wylaczenie sie kompa podczas przegladania www...odkrecilem wszystko i wale to w czapke, nie tykam @ bez dobrych pamieci 800Mhz i dobrego coolera na NB...siedze czytam czytam a nagle bziooouuu...a mi serce do gardła skoczyło...i jeszcze faja wypaliłem zakoszonego ojcu a palenie rzucam :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zaliczyłem samoczynne wylaczenie sie kompa podczas przegladania www...odkrecilem wszystko i wale to w czapke, nie tykam @ bez dobrych pamieci 800Mhz i dobrego coolera na NB...siedze czytam czytam a nagle bziooouuu...a mi serce do gardła skoczyło...i jeszcze faja wypaliłem zakoszonego ojcu a palenie rzucam :[

Ale to na pewno nie wina chłodzenia na NB tylko coś nie tak poustawiałeś. Możliwe że pamięci się wysypały. Nie przejmuj się resetami - dla Overclockera to chleb powszedni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to na pewno nie wina chłodzenia na NB tylko coś nie tak poustawiałeś. Możliwe że pamięci się wysypały. Nie przejmuj się resetami - dla Overclockera to chleb powszedni ;)

reset by mi bardziej odpowiadal niz samoczynne wylaczenie sie kompa bez uprzedzenia :] resetów jak krecilem A64 3000+ mialem po tąd ;) ale teraz wole uwazac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To NB nie jest nf4 nie jest w koncu taki goracy. Jak dla mnie to temperatura i ustawienie w biose powyzej jakiej temperaturki ma byc shut down.

Podaj jakie masz tempy i jakie chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie boxowe...i absolutnie mi narazie starczy :) Mam taki przeciąg w obudowie ze nie potrzebuje (narazie) innego chłodzenia.

 

- Temp. procka @ 2300Mhz w stresie była 45-46C (2h zloopowanego 3dmarka) podobna na 2200Mhz, na 2000Mhz w stresie 44C, idle około 38C

- Temp. chipsetu ~60C (grzeje sie jak piekarnik...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa

 

mojego X2 3600+ z 2000, na 2400 1.3v na winXP zwyklym prawie 3h SP2004 i wszystko ok, a na XP x64 po 10-20 minutach restart, wina windy czy po prostu niestabilny?;/

system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@bleys

bylo juz o tym pare razy ze na x64 te procki z reguly osiagaja mniejsze MHz niz na windzie 32 bit podbij napiecie troszke i powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...