Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ps. też zastanawiam się nad KN9 Abita... Wiem, ze ma tylko pełne dzielniki, no ale co z tego? Przecież procesor powinnien chodzić, najwyżej będzie dzielnik 9 zamiast 9,5 i tyle, czy w ogóle płyta go nie wykryje?

KN9 Ma mnoznik 9.5

Edytowane przez RaJaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to milutko. Chyba moj core2 poczeka w takim razie jakies pol roku dluzej :D A ja sie pobawie x2.

Co do 65nm to chyba nie jest taka kupa poczytalem na hardocp i te pare osob co je maja wyciga 2.7-2.8@stock.

zdecydowanie oplaca sie brac KN9+x2 3600 wychodzi z tego naprawde mocna maszynka, c2d jest spoko ale po co przeplacac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma napewo polowkowe :)

Poki co 2500MHz na 1,2v (stock).

Musiscie mi uwierzyc na slowo bo musze nowy system postawic :P

Nie na 100% ale superpi 16m przelazi :D

swoja droga cala noc spedzilem bez swiatla bo mialem walniety kabel zasilajacy...ale walnelo z gniazdka...nie mialem klucza do bezpiecznikow :(

A wogole modecom 350gtf rzadzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i męczę :razz: Ale jak temperatury? I co za problem masz z pamięciami?

Skoro płyty maja te połówkowe mnożniki, to nie wiem z czym w ogóle wcześniej był problem, albo bios w między czasie jakiś wyszedł, albo poszła jedna wielka fama i tyle.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy...hmm w biosie bylo cos kolo 27 :P

wiecej nie patrzylem.

Chlodzenie box na 2200rpm.

Z pamieciami taki problem ze nie wiedzialem gdzie na tej plycie jest CAS itp...ale juz wiem :P

poprostu jak sadze one powodowaly niemozliwosci zrobienia 2600 na def V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy...hmm w biosie bylo cos kolo 27 :P

wiecej nie patrzylem.

Chlodzenie box na 2200rpm.

Z pamieciami taki problem ze nie wiedzialem gdzie na tej plycie jest CAS itp...ale juz wiem :P

poprostu jak sadze one powodowaly niemozliwosci zrobienia 2600 na def V ;)

w biosie to wiesz ja mam 13 stopni :) (mam tak zimno w pokoju gdzie jest komp kiedy przyszedłem do chaty :> )

co SP2400 to na 2500 probowalem do 1.4 (wyczytalem ze na 1.4 zrobiono 2700) więcej nie chce podnosić, to po ponad 30 minutach siada ;/

 

temperatury w stresie @2000 42-43 (czasami nawet wentylator nie zalacza sie na maxa :) (docelowa temperaturę ustawioną mam na 40 stopni, zakres błędu 3 stopnie)

w stresie na 2500@1.4 45-46, ale wentylator już na maxa :)

 

moze nie najlepszy sposob na sprawdzanie temp no ale.. :) sprawdzane sandra, everestem i abitem EQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup: Tzn, że teraz na def V chodzi na 2600? Próbowałeś jeszcze więcej? Temp pod obciążeniem trzeba sprawdzić, np. z everesta, przyda się Tobie, choć gdyby żeby wiedzieć, czy nie za dużo jak na Boxa. W poniedziałek tez idę na zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są ;)

clockgenem doszedlem do 2900 na 1,2V :P

ale superPi odrazu powiedzial dosc ;)

2600 przechodzi z 2 loopy i zglasza blad...mysle ze kolejna zabawa dopiero w srode bo wtedy mam wolne :(

plyta dostanie nowy bios pobawie sie timmingami i wykrece go :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie to wiesz ja mam 13 stopni :) (mam tak zimno w pokoju gdzie jest komp kiedy przyszedłem do chaty :> )

co SP2400 to na 2500 probowalem do 1.4 (wyczytalem ze na 1.4 zrobiono 2700) więcej nie chce podnosić, to po ponad 30 minutach siada ;/

 

temperatury w stresie @2000 42-43 (czasami nawet wentylator nie zalacza sie na maxa :) (docelowa temperaturę ustawioną mam na 40 stopni, zakres błędu 3 stopnie)

w stresie na 2500@1.4 45-46, ale wentylator już na maxa :)

 

moze nie najlepszy sposob na sprawdzanie temp no ale.. :) sprawdzane sandra, everestem i abitem EQ

 

wedlug mnie to iwna temperatury. Ostatnio mialem pad pompy w ukladzie. Odpalalem Orthosa i proc sie wysypywal po 1,5-2 minut. Temperatura no sockecie okolo 45 stopni. Jezeli tyle jest na sockecie to na rdzeniach jest 15-20 wiecej. zmien chlodzenie na cos mocniejszego i powinnien procek isc wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to iwna temperatury. Ostatnio mialem pad pompy w ukladzie. Odpalalem Orthosa i proc sie wysypywal po 1,5-2 minut. Temperatura no sockecie okolo 45 stopni. Jezeli tyle jest na sockecie to na rdzeniach jest 15-20 wiecej. zmien chlodzenie na cos mocniejszego i powinnien procek isc wyzej.

ac64 freezer pro za slaby? z dodatkowym wentylatorem wyciagajacym w obudowie? nie wiem moze dalem za duzo pasty?, ktora powinna dobrze odprowadzac cieplo, tzn artic silver 5, moze skusze sie na Coollaboratory Liquid PRO chociaż wydaje mi się, ze to już dość zbędny wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac64 freezer pro za slaby? z dodatkowym wentylatorem wyciagajacym w obudowie? nie wiem moze dalem za duzo pasty?, ktora powinna dobrze odprowadzac cieplo, tzn artic silver 5, moze skusze sie na Coollaboratory Liquid PRO chociaż wydaje mi się, ze to już dość zbędny wydatek

Obstawiam błędy RAM, warto sprawdzić przy pomocy GoldMemory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WinterX

Panowie, jakie chłodzenie kupić do X2 3600+?

Właśnie takiego wczoraj zamówiłem, nie chciałem czekać na Brisbane, ale pomyślałem, że lepiej przesiedzieć na chwilę na BOXie, bo patrząc na wyniki O/C nieźle się na domyślnym chłodzeniu kręcą te procki.

Mogłem kupić X2 3800+, ale 5% dzięki 2x więcej cache raczej nie robi mi różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie chłodzenie kupić do X2 3600+?

Właśnie takiego wczoraj zamówiłem, nie chciałem czekać na Brisbane, ale pomyślałem, że lepiej przesiedzieć na chwilę na BOXie, bo patrząc na wyniki O/C nieźle się na domyślnym chłodzeniu kręcą te procki.

Mogłem kupić X2 3800+, ale 5% dzięki 2x więcej cache raczej nie robi mi różnicy.

A jaką ilością kasy chciałbyś przeznaczyć na ten cel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość WinterX

Na płytę? Ciężko będzie, obecnie moja płyta jest na licytacji, jak pójdzie za 180 zł to będzie git, myślę, że z 60-70 zł mogę dołożyć.

Chcę coś na nForce4, bo moja obecna K9N Neo na nForce 550 to totalna kichawa, brak kontroli vcore w płycie w 2007 roku to śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytę? Ciężko będzie, obecnie moja płyta jest na licytacji, jak pójdzie za 180 zł to będzie git, myślę, że z 60-70 zł mogę dołożyć.

Chcę coś na nForce4, bo moja obecna K9N Neo na nForce 550 to totalna kichawa, brak kontroli vcore w płycie w 2007 roku to śmiech na sali.

Płyta tania i odpowiednia do OC – Abit KN9 (255zł). A chłodzenie AC 64 Freezer PRO (60 zł) powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam taką ciekawostkę. Chodzi o Ortho'sa. Wczoraj zarzuciłem go na nocke Stress CPU&Ram, i rano ku mojemu zdziwieniu bład generalny programu (z windowsa) ale orthos caly czas działał na jednym jajku. Czy to moze byc błąd poprostu windy czy moze zbyt pociasniłem timingi. Bląd wyrzycił po 5 h Orthosa. Dziwi mnie tylko to, że orthos nie głosił legendarnego STOPPED!! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi prosze który procesor bardziej opłaca się kupić:

 

Athlon 64 x2 3600+ s.AM2 BOX

 

czy

 

Athlon 64 x2 3800+ s.AM2 BOX

 

Wydaje mi się że ten 1wszy. Procek jest do kumpla, a nie mam czasu przeglądnąć tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi prosze który procesor bardziej opłaca się kupić:

 

Athlon 64 x2 3600+ s.AM2 BOX

 

czy

 

Athlon 64 x2 3800+ s.AM2 BOX

 

Wydaje mi się że ten 1wszy. Procek jest do kumpla, a nie mam czasu przeglądnąć tego tematu.

 

no powiem tak

mój login : marek_voodoo (tutaj sprzedaje je na konto kuzyna)

na tym forum sprzedałem juz wiele procków Athlon 4000 SD (przejżyj posty)

co do ceny ostatecznej poza allegro mozemy sie dogadać

http://allegro.pl/item170907060_athlon_x2_...nowe_tychy.html

 

550 komentarzy zobowiązuje

 

a tak na marginesie - BOXa nie kupuj - drogie i żałosne wentulatory

lepiej TRAY i dokupic wentyl dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi prosze który procesor bardziej opłaca się kupić:

 

Athlon 64 x2 3600+ s.AM2 BOX

 

czy

 

Athlon 64 x2 3800+ s.AM2 BOX

 

Wydaje mi się że ten 1wszy. Procek jest do kumpla, a nie mam czasu przeglądnąć tego tematu.

Różnicy duzej w wydajności obu procków nie ma, ale różnica w cenie tez nie jest jakaś ogromna więc dopłaciłbym do 3800+.

 

a tak na marginesie - BOXa nie kupuj - drogie i żałosne wentulatory

lepiej TRAY i dokupic wentyl dobry

Owszem, w BOXach są słabe wentylatory, ale za to mamy gwarancje na 3 lata, a nie na rok jak w przypadku procesora TRAY/OEM [; Plus ładne pudełeczko które można postawić na półce :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy duzej w wydajności obu procków nie ma, ale różnica w cenie tez nie jest jakaś ogromna więc dopłaciłbym do 3800+.

Owszem, w BOXach są słabe wentylatory, ale za to mamy gwarancje na 3 lata, a nie na rok jak w przypadku procesora TRAY/OEM [; Plus ładne pudełeczko które można postawić na półce :-P

 

jakosc do ceny 3800 jest bardzo dobre (dlatego je sprzedaje) - wyższe zegary juz gorzej wypadają

 

co do gwarancji na 3 lata - myślę iż przesadzony chwyt reklamowy

 

długo gwarancja to dobra rzecz na czesci mechaniczne - dyski przede wszystkim

Zawsze bawia mnie ludize którzy sie podniecają 3-5 letnia gwarancja na RAM albo karty SD

jak nie padnie w pierwszym roku użytkowania to będzie na baaardzo długo

takie ejst moje zdanie - które raczej jest podyktowane aspektami ekonomicznymi niż super-jakościowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc do ceny 3800 jest bardzo dobre (dlatego je sprzedaje) - wyższe zegary juz gorzej wypadają

 

co do gwarancji na 3 lata - myślę iż przesadzony chwyt reklamowy

 

długo gwarancja to dobra rzecz na czesci mechaniczne - dyski przede wszystkim

Zawsze bawia mnie ludize którzy sie podniecają 3-5 letnia gwarancja na RAM albo karty SD

jak nie padnie w pierwszym roku użytkowania to będzie na baaardzo długo

takie ejst moje zdanie - które raczej jest podyktowane aspektami ekonomicznymi niż super-jakościowymi

Hah, ja wiem o tym ;) Na forum nie jestem od "wczoraj" tylko jednak troche tu siedze więc i "troche" wiem ;) Po prostu niektórzy ludzie cenią sobie czas gwarancji więc napisałem to co wyżej mogłes przeczytać :) BTW, orientujesz się moze kiedy do Ciebie trafią proce 65nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...