Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

siemasz.

jestem poczatkujacy a jutro wpadnie mi w lapki:

athlon x2 3600+ brisbane

ac freezer 64 pro

abit kn9

 

mam wiec pytanie dot. pasty termoprzewodzacej. czy jest ona od razu nalozona na procesor? czy musze to zrobic wlasnorecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Nie musisz się martwić, jeżeli jest jak piszesz to standartowo na Fryzjerze masz nałożoną w miare wydajna pastę termo(arctic mx-1,)trochę długo się wygrzewa ale daje dobre rezultaty...

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi wyjasnic "po ludzku" o czym ty do mnie rozmawiasz ? :blink:

im procek z nowszej serii tym na 99% najnowszy stepping. proste. (seria jest chyba w drugiej linii na procku zaczyna sie od pieciu liter a potem dwie cyfry typu 0712 oznaczajace 12 tydzien 2007).

 

am I right?

 

moj jest 0642, pamieci 4x512, mam stabilne 230 (DDR460) na 2T.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Nie musisz się martwić, jeżeli jest jak piszesz to standartowo na Fryzjerze masz nałożoną w miare wydajna pastę termo(arctic mx-1,)trochę długo się wygrzewa ale daje dobre rezultaty...

czyli nie ma potrzeby kupowania innej pasty? btw. powiedz mi jakie masz u siebie temperaturki. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma takiej potrzeby jak narazie, max w stresie mam około 50'C w idle około 26-28(przy takim taktowaniu jak w sigu).Także wystarczy Tobie bo pasta jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki ... kurde wim że było ale nie mogę się dokopać :? nie bijcie :wink2:

jakie jest krytyczne napięcie x2 3600 windsor 90nm??

obecnie mam tak jak poniżej 1,425V (2,6 mhz) i wczoraj było OK (męczyłem orthosem pare godzin - temp ok 52 stopnie, czyli OK), a dziś :mur: orthos się burzy hmmm, no to 1,45V i jest OK......... hmm ale czy na długo?

ile tam mu mogę voltów podać żeby nie zemdlał?? może sie za bardzo cackam z gnojem??? hmmmm

HELP!

 

sie pytam lekko przestraszony bo mi właśnie monitor (19") klękł :cry: :cry: :cry: (zrobił cyk cyk, zielony obraz, zaśmierdziało i :zonk: ) i następnej straty mogę finansowo i psychiatrycznie nie przetrwać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie jest krytyczne napięcie x2 3600 windsor 90nm??

Można nawet dać i 1.6V przy dobrym chłodzeniu, ale osobiście uważam że 1.55 jest bezpieczne.

 

męczyłem orthosem pare godzin - temp ok 52 stopnie, czyli OK), a dziś :mur: orthos się burzy

Burzy się bo mu za gorąco ;) dziś upalnie i temperaturka mogła pójśc trochę w górę i się wywala, juz to przechodziłem...

 

właśnie monitor (19") klękł :cry: :cry: :cry: (zrobił cyk cyk, zielony obraz, zaśmierdziało i :zonk: ) i następnej straty mogę finansowo i psychiatrycznie nie przetrwać :?

 

Mi niedawno też poszła 19-stka ale chodził wysłużenie 5 lat non stop :)Także bez obawy z tym napięciem dla procka ale z rozsądkiem...

 

Pozdro

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście kiedyś coś takiego :

Dołączona grafika

 

Procek kupiony w komputroniku jako X2 3800+ manchester. Wszystko OK, procek śmiga jak szalony, dobre oc, ale czemu IHS ma napis jak na fotce 4000 :o ?

 

Słyszał ktoś o takim czymś ? AMD pomyliło się kiedy nakłądało IHS'y ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek kupiony w komputroniku jako X2 3800+ manchester. Wszystko OK, procek śmiga jak szalony, dobre oc, ale czemu IHS ma napis jak na fotce 4000 :o

 

 

Kiedy przesiadłem się z semprona na athlona też miałem takie wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek kupiony w komputroniku jako X2 3800+ manchester. Wszystko OK, procek śmiga jak szalony, dobre oc, ale czemu IHS ma napis jak na fotce 4000 :o

Kiedy przesiadłem się z semprona na athlona też miałem takie wrażenie

Ehhhhhhhh.

Sprawa nie aktualna, palnąłem taką gapę że świat nie widział.

Wszystko się zgadza, po prostu pomyliłem procki :lol:

Byłem przekonany że w kompie zamontowałem SanDiego, a w rzeczywistości był to X2.

Tak więc robiłem fotki nie temu prockowi któremu trzeba...

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhhhhh.

Sprawa nie aktualna, palnąłem taką gapę że świat nie widział.

Wszystko się zgadza, po prostu pomyliłem procki :lol:

Byłem przekonany że w kompie zamontowałem SanDiego, a w rzeczywistości był to X2.

Tak więc robiłem fotki nie temu prockowi któremu trzeba...

:lol:

ta i komus bys opchanl san deigo? Zamiast x2. Fajnie masz :D. A potem bys mial hoho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta i komus bys opchanl san deigo? Zamiast x2. Fajnie masz :D. A potem bys mial hoho.

Heh na szczęście się w porę skapnąłem.

Takiej pomyłki jeszcze nie miałem :E

a Sandiego nie najgorszy 3.1ghz 1,35v :] Więc może by nie było hohoh :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca mi się wymienić athlona x2 3800+ 2,5Ghz na semprona 3000+ 3Ghz ?? Jak to będzie z tą wydajnością ? Oczywiście bez żadnej dopłaty

To jakiś żart ? Jasne że się nie opłaca, choćby ze względu na cache. I jeszcze bez dopłaty z jego strony . . .. l ol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart ? Jasne że się nie opłaca, choćby ze względu na cache. I jeszcze bez dopłaty z jego strony . . .. l ol

cache aż takie ma znaczenie ? Czy zegar o 500Mhz większy nie nadrobi zaległości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie wymienil nawet jakby mi doplacali(no chyba ze duzo). ;p

Jezeli masz uruchomione conajmniej 2 aplikacje(albo 1 wykorzystujaco 2 rdzenie) to juz mozesz wykorzystac cala moc procesora, czyli 5GHz, w tym wypadku na sempronie masz tylko 3GHz, czyli 5:3 na korzysc x2.

Cache nie jest AZ tak wazny (roznica nie jest duza) ale to nie jest zegar o 500MHz wiekszy tylko efektywnie o 2000MHz mniejszy.

Edytowane przez adamski8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie wymienil nawet jakby mi doplacali(no chyba ze duzo). ;p

Tu masz racje nie ma sensu zmieniac x2 na sempa No chyba ze jest ktos hmmmm idiota.

 

Jezeli masz uruchomione conajmniej 2 aplikacje(albo 1 wykorzystujaco 2 rdzenie) to juz mozesz wykorzystac cala moc procesora, czyli 5GHz, w tym wypadku na sempronie masz tylko 3GHz, czyli 5:3 na korzysc x2.

Cache nie jest AZ tak wazny (roznica nie jest duza) ale to nie jest zegar o 500MHz wiekszy tylko efektywnie o 2000MHz mniejszy.

A ppo tej wypowiedzi mi lapy opadly. No sorry ale sumowanie 2*2,5GHz to tylko w "sklepie nie dla idiotow". Wiec nie pisz takich bzdur bo sie krotko mowiac osmieszasz.

 

Cache wbrew pozorom ma znaczenie i to niekiedy znaczne. Testow tego jest na necie w cholere. Przydaje sie np dosc mocno w grach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ppo tej wypowiedzi mi lapy opadly. No sorry ale sumowanie 2*2,5GHz to tylko w "sklepie nie dla idiotow". Wiec nie pisz takich bzdur bo sie krotko mowiac osmieszasz.

Wiem ze sumowac nie mozna w przypadku jednej aplikacji, ale chyba mnie nie zrozumiales. Jezeli masz wlaczonych kilka programow(ja np teraz mam wlaczone: skype,gg,flashget,opera,avast,autoconnect,foobar + uslugi systemowe) i te wszystkie programy maja do wykorzystania moc 5GHz a nie 3Ghz, a to jest roznica. Sam tez juz dawno temu wysmialem gazetki z media marktu w ktorych sumowali taktowanie rdzeni. Osmieszyles to sie ty tym ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. :wink:

Przyznaje w grasz te x2 nic mu nie da, chyba ze w tle bedzie miec wlaczony jakis program antywirusowy, sciaganie plikow+cos jeszcze, no to wtedy moze byc nawet lepiej niz na tym sempronie.

Edytowane przez adamski8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie szybko opinia

 

W sklepie w ktorym chce kupic (Brisbane) maja tylko taki opis ogolny serii procesora 3600+ - ADO3600CUBOX - niestety bez podanej technologii wykonania.

Niby w rozmowie tel. powiedziano mi ze to 65nm ale chcialbym sie upewnic, bo szukajac na necie info o oznaczeniu ADO3600CUBOX trafialem tylko na procki 90nm.

Czy wiec to przypadek a oznaczenie ADO3600CUBOX odnosi sie zarowno do tych 65nm i 90nm i nie ma sie czego bac ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe jest zeby toledo 3800 syczało w czasie pracy?

 

-moj obecny zasilacz to delta 350w.

-gdy uruchamiam komputer slysze 1 sekundowy pisk z plyty albo proca.

-gdy komputer sobie odpoczywa wydobywa sie z niego taki delikatny pisk.

-podczas spi cos ewidentnie piszczy/syczy. Obstawiam cewki albo proc.

 

pytania:

-czy cewki na dfi sa skopane?

-czy przyczyna moze wydawac sie zbyt słaby zasilacz?

-ja sie zastanawiam, jak w procku moze cokolwiek piszczeć? to jest w ogole możliwe?

 

Na venice 3000+ wszystko jest ok. Nie kreciłem nim za duzo z uwagi na pamieci. 2,2ghz bez podnoszenia napiecia i było cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe jest zeby toledo 3800 syczało w czasie pracy?

 

-moj obecny zasilacz to delta 350w.

-gdy uruchamiam komputer slysze 1 sekundowy pisk z plyty albo proca.

-gdy komputer sobie odpoczywa wydobywa sie z niego taki delikatny pisk.

-podczas spi cos ewidentnie piszczy/syczy. Obstawiam cewki albo proc.

 

pytania:

-czy cewki na dfi sa skopane?

-czy przyczyna moze wydawac sie zbyt słaby zasilacz?

-ja sie zastanawiam, jak w procku moze cokolwiek piszczeć? to jest w ogole możliwe?

 

Na venice 3000+ wszystko jest ok. Nie kreciłem nim za duzo z uwagi na pamieci. 2,2ghz bez podnoszenia napiecia i było cicho.

Jak cos piszczy to plyta no ewentualnie zasilka a raczej cewki z tych urzadzen.

Procek nie moze piszczec sam z siebie.

 

hmm zasilka az tak slaba nie jest, ale konfig tez to malo pradozernych nie nalezy. Skombinuj mocniejsza zasilke 450W i zobacz czy piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...