Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Tempami w sumie bym sie nie przejmowal. Zaraz sie pewnie przezorni odezwa i beda lamentowac, ze za wysoko i zebys zmienial chlodzenie ale powiem Tobie, ze nawet na moim chlodzeniu (ktore jest w sumie jednym z lepszych powietrznych) momentami przekraczalem 60* jak sprawdzalem proca orthosem przy konkretnym juz na nim napieciu i nic mu sie nie stalo. Zadnych akcji typu odbarwienie laminatu itp. nie mialem. Spalic proca w sumie tez sie nie da bo jak mu gdzies przy upalach i meczeniu orthosem temperatura podskoczyla to sie komp po prostu restartnal i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiek ...

mowisz ze az do 60*C na Tajfunie miales ?? o kurde, ja mam MX-1 i obecnie przy normalnym uzytkowaniu waha sie od 29-32*C. W upaly w IDLE bylo 36-37*C ... Nigdy mi 50*C nie przeskoczylo nawet w upaly w stresie. Buda otwarta. no ale teraz to mnie przestraszyles :D ja mam nadzieje ze jutro dojdzie do mnie :D bede mial zajecie przynajmniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trzeba brac pod uwage moja zamknieta bude chiefteca, ktorej blachy sa tak grube i sztywne jak kadlub radzieckiego czolgu, ktora stoi w przegrodzie w biurku czyli jest z kazdej strony oslonieta scianami biurka. Jak poloze reke na poleczce nad kompem to czuc wyraznie, ze jest cieplo. Do tego dochodzi 7900gs, ktory ma w idle ponad 50*. Obecnie przy wlaczonym Cool and Quiet i wylaczonym nawiewie mam w budzie wg czujnika 42 stopnie. U Ciebie powinno byc w stresie na procu przynajmniej z 5* nizej z uwagi na otwarta bude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław

 

Co Ty probujesz nam Wciskac ???

 

Ze niby proc dwujajowy o podobnym taktowaniu jest w grach wolniejszy od jednojajowego :)

Agronom ??? czy Agrotechnik ??

 

Co do temp , to moj na wodzie po godzinie Orthosa na jednym jajku dochodzi do 62 'C !

drugie zazwyczaj 3-4 stopnie nizej . widac CoreTemp musi troche zawyzac temperature

bo TCase Max mam 63'c .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie roznica miedzy jajami siega czesto 6-8* w stresie. Albo czujnik zle skalibrowany albo czapka krzywo siedzi (choc na oko wyglada w porzadku). Ja sie nie przejmuje bo wiem, ze jakby co to sie komp restartnie. Jak wlacze przeciag w budzie to w granicach 58* jestem w stanie utrzymac nawet przy sporym napieciu. Podejrzewam, ze tajfun nie moze u mnie wyciagnac pelnej wydajnosci chlodzenia bo przy zamknietej budzie jest jakies 2cm od sciany budy. Jedynym sposobem, zeby zasysal powietrze z zewnatrz budy to wyrzniecie dziury 12x12cm w scianie biurka i wscianie budy. Ma ktos pomysl jak to zrobic wzglednie kulturalnie bez uzycia wyzynarki, ktorej nie posiadam? Dysponuje tylko wiertarka i brzeszczotem. Nie wiem czy opcja nawiercenia otworow i pilowania brzeszczotem nie zakonczy sie tym, ze z mojego biurka pozostanie eksponat sztuki nowoczesnej a nie mebel.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej z temperaturami :D zima idzie a temp. w gore ida :D

 

@ MISIEK ...

najlepiej moim zdaniem jak bys wycial dziure nieco mniejsza od wymairow twojej budy (oczywiscie jakos zaokraglic rogi) :) drewno po wycieciu pomalowac na jakis neutralny kolor. I bedzie nie tylko duzo powietrza dla Tajfuna ale i mozesz szybke do obudowy wstawic i ladnie bedzie widac wszystko.

Ja mam taki zamiar ze swoim "stolem" zrobic :) Konstrukcja nie powinna sie zawalic :)

W wyobrazni tak to zle nie wyglada, a juz na pewno lepiej by wygladalo niz mala okragla dziura na powietrze do proca :)

 

jakiegos geodete zatrudnic do wymierzenia :D

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław

 

Co Ty probujesz nam Wciskac ???

 

Ze niby proc dwujajowy o podobnym taktowaniu jest w grach wolniejszy od jednojajowego :)

Agronom ??? czy Agrotechnik ??

Elektromonter technomechanik ;)

 

Nic nie próbuje wciskać, po prostu stwierdzam fakty. Specjalnie przetestowałem jeszcze Driver: PL i Heroes V. Nie mogę jak na razie znaleźć płytek z FEAR'em i Call of Juarez

ale jak je wyszukam to zainstaluje i sprawdzę. Zainstalowałem też 3dMark05 żeby nie było...

 

I tak:

Driver: PL -było 30 FPS, jest 30 z dziwnymi spadkami co minute do 5 :blink:

Heroes: mam 27-28FPS, było 23-25; zdarzają się spadki jak w przypadku Venice'a do 5-7 FPS - wręcz nieziemska różnica!!! :banana:

3dMark05 - 5645 - porównując do ~5100 jakie było poprzednio, chyba pójdę do kościoła i dam na tacę z tej radości.

 

Generalnie nie zauważyłem takiej różnicy jaka była podczas przesiadki z AXP 1600+ na A64 3000+, czyli bez rewelki.

Nie wykluczam, że to wina systemu, który stoi nieruszany od prawie roku, ale teraz nie mam czasu na zabawy w stawianie nowego. Jak to zrobię może zmienię zdanie ale póki co stwierdzam że to jednak średnio wydane 300 zł. Ale przynajmniej mam teraz trendy procesor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janisław

 

Wiesz ja tam lubie miec proca, ktory pozwala mi nie nudzic sie podczas konwertowania kilku godzin (czyt. kilkudziesieciu gigabajtow) filmu z kamery po wakacjach. Na jednym jaju puszczam konwersje do dvd a na drugim przechodze w tym czasie pol FEAR'a. W ciagu roku tez zdarzaja sie takie akcje bo jestem muzykiem i duzo koncertow nagrywam.

 

@szczepoxx

 

Pomysl warty uwagi. U mnie konstrukcja napewno sie nie zawali, gdyz calosc trzymaja skrajne plyty biurka a ta srodkowa tworzy z krancowa z prawej strony "jame" gdzie stoi komp. Chyba nie bede juz dziadowal i kupie wyzynarke w tesko za 30zl. Na ta jedna operacje powinna wystarczyc:)

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław

 

Na zdrowy rozsadek , albo jak kto woli na logike

proc dwu-jajowy o podobnym taktowaniu powinien byc wydajniejszy w grach/multimediach

niz jedno-jajowy brat . Jesli jest inaczej to wina sterownikow-systemu-albo al-kaidy

 

Sie tak zastanawiam czy by mojemu czapki nie ciachnac ??

co myslicie ?? bedzie jakas poprawa oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdobędę gdzieś floppa to postawię od nowa system i może wtedy będzie lepiej.

@Misiekskrzypek

Z tym się całkowicie zgadzam, komfort przy kilku aplikacjach naraz jest o wiele większy więc tutaj plus dla X2. Ale teraz zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej było skusić się na C2D...

 

Ale za to OC mi się podoba :D wczoraj wycisnąłem 3.0G (300x10) niestety działało przez jakieś 2 minuty a potem blue screen. Na 290x10 chodzi bezproblemowo, akurat teraz mam tak zestrojonego i jakoś nie narzeka.

Ciekawi mnie czy na wyższym napięciu, np. 1.45V 3.0GHz było by stabilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 316x9.5 pamięci nie wyrabiają na dzielniki 533 i 4-4-4-12 dlatego teraz uzywa 308x9.5 ale, gdy przestawie ramki na ddr400 bez problemu mam stabilne 3GHz przy 1.3Vcore(lm_sensors mówi, że mam 1.34V a w biosie 1.3). Ale, że nie chce tracić na wydajności ramu to siedze na 2.9GHz - różnicy nie mam duzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wsadziłem do kompa nowego proca X2 4200+ kupionego od TEGO gościa i pierwsze wrażenia są pozytywne. System wstał bez problemu, okienka jakby szybciej chodzą, zdecydowanie szybciej uruchamia się Word i Photoshop. Carbon i Company Of Heroes latają bez problemu, pasjansa jeszcze nie sprawdzałem :) i to chyba na razie tyle. Jedyny problem wystapił ze skanowaniem systemu programem AntiVir, gdzie po kilku minutach skanowania występowały resety. Reinstalacja programu rozwiązała ten problem. Temperatury na defaultowym zegarze są w normie i dochodzą w stresie do 46 stopni, w idle coś w granicach 32-34 stopnie, a pobór prądu wzrósł o około 20 W. Optimizera nie instalowałem, bo na razie nie widzę takiej potrzeby, za to już na wstępie zapodałem stery do procesora. Jak się nacieszę nowym nabytkiem i sprawdzę stabilność na defaultowych zegarach, to spróbuję coś wykręcić, jeżeli tylko moja biedna pamięć na to pozwoli. Ogólnie jestem zadowolony, bo system zyskał na elastyczności.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię na swoim windsorze ostateczne testy przed sprzedażą i dostaję szału :damage_wall: orthos sobie leci i różnica między rdzeniami dochodzi do nawet 10 stopni co daje ofc reset (temp prawie 70-60) <_< Wczoraj wieczorem zapodałem orthosa, wszystko ładnie chodzi, przechodził do dziś ~15 (20h) i zresetował się przy wyłączaniu wygaszacza... n/c, wracam do sempa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wsadziłem do kompa nowego proca X2 4200+ kupionego od TEGO gościa i pierwsze wrażenia są pozytywne. System wstał bez problemu, okienka jakby szybciej chodzą, zdecydowanie szybciej uruchamia się Word i Photoshop. Carbon i Company Of Heroes latają bez problemu, pasjansa jeszcze nie sprawdzałem :) i to chyba na razie tyle. Jedyny problem wystapił ze skanowaniem systemu programem AntiVir, gdzie po kilku minutach skanowania występowały resety. Reinstalacja programu rozwiązała ten problem. Temperatury na defaultowym zegarze są w normie i dochodzą w stresie do 46 stopni, w idle coś w granicach 32-34 stopnie, a pobór prądu wzrósł o około 20 W. Optimizera nie instalowałem, bo na razie nie widzę takiej potrzeby, za to już na wstępie zapodałem stery do procesora. Jak się nacieszę nowym nabytkiem i sprawdzę stabilność na defaultowych zegarach, to spróbuję coś wykręcić, jeżeli tylko moja biedna pamięć na to pozwoli. Ogólnie jestem zadowolony, bo system zyskał na elastyczności.

a skąd wiesz że akurat o 20W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że akurat o 20W ?

 

obstawiam mierniki za zasilaczem albo mniej dokładne - zwykły miernik mocy który w LIDLu można kupić za 25 zł :) - mierzy moc rożnych urządzeń bo zakończony normalną wtyczka :) - pomiar taki trzeba jednak przyjąć za ogólnikowy

 

 

PS. został mi jeszcze jeden procek z tej serii - źle policzyłem jak wystawiałem :) (ten co wziął "rally" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja trzymam wlasnie X2 od marka_voodoo ;) ...

jak tylko zrobie screeny wydajnosciowe Venice 3000 to zabieram sie za instalacje ;)

 

napiszcie prosze co musze najpierw sciagnac z neta zeby mi sie nie pokrzaczylo wszystko przy uruchomieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlozony ;)

a pieprzony backplate od asusa sie zespol bo gwint sie wygwincil i jestem na prowizorce :/

 

puki co IDLE 34-36*C

 

Dołączona grafika

 

prosze puki co o programy do pomiaru obciazenia dwoch rdzeni, i do pomiaru temp. rdzeni,

bo wiem ze ORTHOS jest do katowania jajek :)

to tak na szybko :D ... jeszcze musze plyte do budy wlozyc i zobaczyc czy Tajfun sie bedzie trzymal ...

 

zdrowia puki co ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak masz jeszcze plyte poza buda to wypieprz ten oryginalny backplate i zaloz ta litere H od tajfuna na tyl. Ja tak od razu zrobilem, backplejty oryginalne sa czesto za malo wytrzymale, zeby utrzymac naszego 800gramowego tajfunka:) Bez dobrego docisku tajfun nie bedzie odprowadzal ciepla. Ja mam tak docisniety, ze jak popatrze z boku na plyte na ta litere H to widac, ze juz "gubi" linie prosta tam gdzie sa sruby a sam wiesz z jakiego grybego metalu ta ksztaltka jest zrobiona.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pozno :-] ... jak wpadnie mi w lapy pasta Zalma STG... costam albo AC5 to przysiegam ze zmienie bo backplate sie poprostu zepsol i jak by nie prowizorka to byl bym bez kompa :-]

 

pierwsze wrazenia X2 bardzo pozytywne :)

moj zasyfiony komputer uruchomil sie szybciej, tzn po pojawieniu sie pulpitu :)

wypakowywalem sobie filmy sciagniete przez noc (oczywiscie po 2 na raz :D ) w marku 2006 wyniki wzrosly o 800pkt ;) czyli nie jest zle ;)

i to na DOMYSLNYM TAKTOWANIU :D (na venice 2,6GHz bylo ich nie cale 4100)

 

nie przepuszcze wykrecania dzisiaj temu procesorowi :D mam jeszcze 3 dni wakacji wiec w pelni je wykozystam :P

 

EDIT !!!!!!!!!!!!

bez zajakniecia poszedl na 2530MHz

... ale co do kontrolera pamieci mam powazne zastrzezenia ... jak jeszcze raz sie nie wlaczy to sie zdenerwuje (timingi ustawilem na 2-8-3-3) ... :-]

 

EDIT 2 !!!!!!!!!!!!

2970MHz zrobione ... w biosie ustawilem napiecie 1.425V , na 1.4V byly resety.

sprobuje zrobic stabilne 3GHz :)

 

EDIT 3 !!!!!!!!!!!!

no nie jest tak kolorowo 3GHz nawet na 1,45 nie poszlo (restety), ustawilem 1,465V ... Programy wskazuja lekko ponad 1,5V

i jak by nie temperatura ktora w momencie startu orthosa wzrasta do ponad 60*C ... mam wlaczone zabezpieczenie zeby powyzej 60*C ratowalo :)

 

PYTANIE: JAKIE JEST MAX. BEZPIECZNE NAPIECIE DLA TOLEDO ???????

I JAKA JEST MAX. TEMPERATURA ... bo mi dochodzi do ponad 60 i od razu wylaczam orthosa ...

 

ale dziwna sprawa bo tylko jeden rdzen w orthosie dochodzi do ponad 60*C ...

 

DUAL CORE OPTIMIZER nie zainstalowany

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

nie ma sensu wiecej niz 1,55v obawiam sie, ze jesli to wciaz bedzie za malo to jest to koniec proca.

 

u mnie w orthosie jest czasami roznica 12stopni na rdzeniach. dobrze by bylo abys nie mial 70* na budziku

Edytowane przez Monolith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja sie nie obawiam o napiecie ... bo 3GHz wstaje ladnie na 1,4625V (w biosie)

tylko temperatura jednego rdzenia momentalnie skacze do ponad 60*C ... obawiam sie wlasnie ze ta moja prowizorka z Tajfunem doprowadza do takiego szybkiego skoku w tak krotkim czasie.

(tak sie dzieje rowniez na nizszym napieciu i nizszym taktowaniu)

 

Oczywiscie moglbym wylaczyc zabezpieczenie i ustawic na wyzsza temperature, ale nie wiem jaka tolerancje na Celsjusze ma TOLEDO 4200

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecilem swojego z 9x300 do 9.5x300 i mi sie komp co jakis czas wylancza. Po prostu dup i ciemno.

 

Zasilacz juz nie wyrabia czy proc ma za cieplo ?

Przy normalnym uzywaniu ma z 55 stopni. Czy to juz po prostu za duzo MHz albo za malo Voltow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...