Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Freezer-a 64 Pro i [gluteus maximus] nadal w stresie 63 stopnie (250x11) 2750 przy 1.4V (niestety więcej nie chce iść a niby taka dobra seria ADA4200DAA5CD Toledo) wentyl wyje jak straż pożarna i jeszcze ta dziwna różnica między jednym a drugim rdzeniem w porywach 12 stopni - eeee chyba pożegnam sie z AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Freezer-a 64 Pro i [gluteus maximus] nadal w stresie 63 stopnie (250x11) 2750 przy 1.4V (niestety więcej nie chce iść a niby taka dobra seria ADA4200DAA5CD Toledo) wentyl wyje jak straż pożarna i jeszcze ta dziwna różnica między jednym a drugim rdzeniem w porywach 12 stopni - eeee chyba pożegnam sie z AMD

Jakiś czas temu też kupiłem Freezer-a 64 Pro i też miałem przeboje. Całą pastę straciłem na niego (tyle razy zakładałem). Na standardowych taktach miałem w stresie od 63 do wyłączenia kompa, a o kręceniu nie było co marzyć. Czy miałeś jakieś problemy z zapinką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już lecimy po Frezeerze 64 Pro to i ja wspomnę, iż mój stary Pentagram miedziowy 80Cu miał chyba lepsze osiągi (idle 30, stress 58) niż ten nowiutki. Tu w idle mam średnio 34 a już w stresie potrafi 60 i więcej wydusić... a miało być lepiej! Nawet budę kupiłem nową i powkładałem kilka wentyli ale nic... miałem Tracera z "rączką" a teraz Chiefteka LBX i tempy są prawie identyczne, no może LBX daje większe możliwości ;)

Na razie walczę z tymi dzikimi zwiechami i wg. wskazówek kolegów zmieniam te ustawienia pamiątek choć nie bardzo wiem jak te pozostałe mam zostawić w default skoro w biosie są na auto??? Zczytać z np. CPU-Z?

co do tych gwałtownych skoków temp. to też tak mam i już nie raz o tą przypadłość pytałem... jest 28* i w ciągu sekundy skacze do 56* i sobie rośnie do ok. 60* - ale skok jest nagły!!!

 

chyba jak @MarKov zaczynam powoli myśleć o zmianie tej platformy na pentka ale jeszcze trzeba jakoś "zutylizować" aktualny sprzęt i co gorsza wiedzieć co kupić w zamian - a to już dla mnie kolejny temat i nie ukrywam nie łatwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na boxie od 25 - 32 w idle i pod 60 w stresie ale nie miałem przebojów żeby sięsam wyłączał. Dopiero jak mi zasiłka padła to się sam wyłączył, ale działa i jest git teraz.... pastę mam taką za 3,5 na tubie pisze H i tyle. Ale na pewno jest lepsza niż to co aplikuje AMD. Btw. jaki producent firmuje Wasze box coolery? Mój coś dziwny jest ale teraz nie pamiętam co i kto tam podpisał.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już lecimy po Frezeerze 64 Pro to i ja wspomnę, iż mój stary Pentagram miedziowy 80Cu miał chyba lepsze osiągi (idle 30, stress 58) niż ten nowiutki. Tu w idle mam średnio 34 a już w stresie potrafi 60 i więcej wydusić... a miało być lepiej! Nawet budę kupiłem nową i powkładałem kilka wentyli ale nic... miałem Tracera z "rączką" a teraz Chiefteka LBX i tempy są prawie identyczne, no może LBX daje większe możliwości ;)

Na razie walczę z tymi dzikimi zwiechami i wg. wskazówek kolegów zmieniam te ustawienia pamiątek choć nie bardzo wiem jak te pozostałe mam zostawić w default skoro w biosie są na auto??? Zczytać z np. CPU-Z?

co do tych gwałtownych skoków temp. to też tak mam i już nie raz o tą przypadłość pytałem... jest 28* i w ciągu sekundy skacze do 56* i sobie rośnie do ok. 60* - ale skok jest nagły!!!

 

chyba jak @MarKov zaczynam powoli myśleć o zmianie tej platformy na pentka ale jeszcze trzeba jakoś "zutylizować" aktualny sprzęt i co gorsza wiedzieć co kupić w zamian - a to już dla mnie kolejny temat i nie ukrywam nie łatwy ;)

tak jak pisalem ustaw te wartosci ktore Ci podalem jak masz wsadzone tylko te gorsze kosci (z timingami 3-4-4-8 ) po ustawieniu na sztywno wlacz kompa zobacz co i jak np w orthosie, wylacz kompa wsadz ten lepszy komplet i zostaw ustawienia !! kosci beda pracowac z gorszymi timingami ale w zgodzie z gorszym kompletem, aha na sztywno mozesz jeszcze ustawic czas 1T

 

ja tez mam skoki temperatur ale nie az takie ostre, juz pisalem co do coolerow scythe infinity wymiekal przy moim pentagramie 100cu+ wiec go zostawilem !! AMD to dobry sprzet jeszcze - co do przesiadki to w moim wypadku jak wyjdzie Gothic 4 ;)

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa....

właśnie jestem po "zwieszce" i to o dziwo będąc w necie. Tylko Everest jest zapuszczony abym widział temperatury... były niskie 23-25* i proc szedł w QnQ i prądu żarł tylko 1,1V a tu naraz zwiecha!!!

Najgorsze to ta niewiedza, na Venice przez rok nie byłożadnej zwiechy i jak czytałem o Asrocku, że to shit to się w duchu śmiałem ale teraz to już po prostu nie wiem co myśleć!

Może to nie wina płyty ale zmieniłem tylko proca i dla faktu Collera ale tylko logicznie w dwujajowcu można się dopatrywać przyczyn tych zwiech! No chyba, że można jakoś inaczej to wykryć ale ja komp chodzi w trybie oszczędnym i ma zwiechę???

 

Zrobię jeszcze tak jak podpowiadacie, tylko nowy dysk z nowym systemem, tylko dualcore optymizer od AMD i może jeszcze jak będzie zwiecha to wyciągnę te pary pamiątek i zobaczę czy jest poprawa na jednym komplecie.

 

Co do Orthosa to mam go zapuszczać pomimo temp. powyżej 60*???

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak bedziesz w domu jak sie procek kreci. kupilem na tej samej aukcji ale jeszcze czekam na przesylke. Pozdr.

Siostra go ma przywiezc, ale dopiero w przyszly weekend. Jak sie wk.rwie to zadzwonie do domu zeby mi go wyslali autobusem, w koncu z Zakopanego do Krakowa tylko 100 km. Mam byc dzis na dworcu wieczorem, wiec moze to jest rozwiazanie...

 

Innymi slowy, dam znac na pewno :) predzej czy pozniej :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak bedziesz w domu jak sie procek kreci. kupilem na tej samej aukcji ale jeszcze czekam na przesylke. Pozdr.

Witam, też kupiłem na tej aukcji ;-) raczej 2.7 gwarantowane ja dostałem 0721spmw na necie znalazłem u wielu osób 3ghz . Trochę płyta mnie ogranicza bo na 2800 chodzi bez problemu 10*280 bootuje na 2900 przy napieciu 1,4V i na BOXie. Tylko ta poprawka że u mnie płyta zaczyna się sypać pow fsb 280 i na dodatek brakuje odpowiedniego dzielnika . Teraz jade na V stock 2600 (max wykorzystanie pamięci).

 

Temp w normie tj idle 35C w stresie do 60C MAX, róznica miedzy jajami 3-5 stopni czyli luz

 

Teraz wrazenia odnosnie tego co się wczesniej pytałem ( dla tych co mają podobne wątpliwosci jak ja). W nowych grach naprawde czuć róznice zwlaszcza w grach na UT3, czy NFS PS w starszych tez lepiej bo wieksze OC;-),

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzisiaj dostalem procka. Oznaczenia LCBIE 0721SPMW Y991447F70532 Athlon x2 3800+ Toledo. Dzisiaj bede testowac u kumpla bo u siebie nie chce mi sie rozbierac pol kompa zeby zdjac tajfuna z manchestera. Dam znac jak wypadnie OC:)

 

 

 

Szybkie wrazenia z sylwestrowego OC:)

2,8GHz z pocalowaniem w IHS na standardowym napieciu 100% stable 2,5h Orthosa i zadnych bledow. Podobnie jak u kolegi na 2,9GHz wstaje na 1,4V. Kumpel ma taka plyte MSI jak ja ale strasznie jezdza napiecia na procesorze i ciezko jest ustawic jakas konkretna wartosc. Te 2,8GHz to niby na stock voltage ale w rzeczywistosci napiecie latalo od 1,33 do 1,36 co jednak nie przeszkadzalo w zachowaniu stabilnosci. Przy 1,45V komp wstaje i dziala na 3GHz, jednak Orthos sie wykrzacza. Podejrzewam tutaj dwie rzeczy: niestabilne napiecia na plycie oraz mala ilosc pasty na fryzjerze gdyz potrafi procek wtedy osiagnac na jednym jajku ponad 60stopni. Generalnie na dzien dzisiejszy 2,8GHz to potwierdzony wynik przy naprawde normalnych tempach rzedu 55stopni na skreconym do 1500obr. fryzjerze. Dzis podejde do kumpla i pokrecimy dalej, procek zostal u niego bo o 4 rano nie bylem go wstanie wymontowac z plyty i przyniesc do domu:)

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie moze co to za athlony x2 3600 na s 939 wyszly calkiem niedawno chyba z miesiac temu pojawily sie w znajmomym sklepie i sie wlasnie zastanawiam czy sobie nie zafundowac takiego 2jajkowca. wiem tylko ze procki sa w wersji oem i maja 12 miesiecy gwary, moge miec takiego nowke za ok 125-130zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to moze zadam jeszcze jedno pytanie, czy oplaca mi sie przesiasc z tego co mam w podpisie dodam ze na codzien lata to to na 2.4, mem na ~432 na def vcore chodzi mi np czy odczuje wzrost wydajnosci w grach typu wiesiek, airbone, rs vegas itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z was ktoś ma http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...pelny,id,45744/ jak sie podkręca????? czy 4gb do rade?

Poza tym, że widziałem taki sam za 550zł, ściąga 125W i wymaga dokupienia wentylatora bo blackedition nie posiadają to wszystko ok.

Obsługa 4gb zależy od tego, czy masz system 64bit, jak jest 32 bit to nie będzie obsługiwał.

OC na tym procku chyba jest bez sensu, jak chcesz kręcić to kup sobie x2 5200 2*1024kb i go kręć, albo kup x2 4200 2*512kb i tego kręć. Kupować fabrycznie wykręcony by jeszcze kręcić jest wg mnie nietrafionym pomysłem, chyba, ze chcesz bić rekordy.

Jeszcze jedno, do tego zestawu przydało by się chłodzenie wodne.

 

A ja mam do Was pytanie, czy była taka seria jak podaje w 4speed?

X2 5200+ 2*512kb

Typ procesora AMD Athlon 64 X2

Nazwa kodowa procesora Windsor

Proces technologiczny 90 nm

Gniazdo procesora Socket-AM2 (940)

Magistrala FSB / HT HT 2000 MHz

Częstotliwość taktowania 2600 MHz

Mnożnik 12,5

Pamięć Cache L1 256kB (po 128kB na każdy rdzeń)

Pamięć Cache L2 1 MB (po 512kB na każdy rdzeń)

Liczba rdzeni w strukturze procesora 2

Opakowanie BOX

Informacje dodatkowe kontroler pamięci 128 bit, instrukcje SSE3!!!

Okres gwarancji 36 miesięcy

Czy to radosna twórczość sklepu? Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomnialem w kwestii mojego Toledo. Ciekawe oznaczenia na IHS ma. Poza standardowym Assembled in Malaysia jest jeszcze Diffused in Germany tuz nad tym pierwszym. Wie ktos o co moze w tym chodzic? Google na ten temat milczy.

Moim zdaniem po prostu magazynowe w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzisiaj dostalem procka. Oznaczenia LCBIE 0721SPMW Y991447F70532 Athlon x2 3800+ Toledo. Dzisiaj bede testowac u kumpla bo u siebie nie chce mi sie rozbierac pol kompa zeby zdjac tajfuna z manchestera. Dam znac jak wypadnie OC:)

 

...

Spoko. Ucieszylem sie. Zastanawiam sie nad dekapitacja, i tak mam WC. Jest zatem szansa na 3 GHz :) dobrze, bo moj 3000+ cos ostatnio nie domaga, chyba mu wolty zaszkodzily :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie procki pochodza z jednej palety i serii bo mam ta sama serie co kolega wczesniej pisal i kretliwosc procka tez jest podobna. 2,8GHz na stock, bardzo ladnie procek pracuje. Z 3Ghz mam problem po pierwsze przez temperatury a po drugie przez jezdzace napiecia na plycie kumpla (vdrop to sie chyba nazywa, strasznie sa zanizane, nic sie wyregulowac nie da tak jak czlowiek potrzebuje) w zwiazkuz czym Orthos kapituluje.

 

W ogole mam zamiar zaladowac to Toledo na plyte Biostar Nforce 4 Ultra-a9a. Mial ktos kiedys do czynienia z ta plyta jesli chodzi o dwurdzeniowce? Przeczytalem caly temat o tej plycie w wersji non-ultra i niebardzo widzialem zeby ktos tam dwa jaja pchal. Na stronie biostara niby procek jest supportowany.

 

Tak na zakonczenie dodam, ze u kumpla proc ladnie latal z 4x512MB ramow Infineona i nie bylo zadnych problemow z kontrolerem pamieci co moze ucieszyc uzytkownikow posiadajacych 4 kosci ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na zakonczenie dodam, ze u kumpla proc ladnie latal z 4x512MB ramow Infineona i nie bylo zadnych problemow z kontrolerem pamieci co moze ucieszyc uzytkownikow posiadajacych 4 kosci ramu.

4x512 latal 1T czy chodzi o to ze sie odpalil, a nie wybrzydzal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci lataly 2T ale dlatego, ze kazda jest z innej parafii tylko na takich samych kosciach (az cud, ze w ogole dual dziala). Niezaleznie od procesora (3700+ Sandiego, 3000+ Venice, moje Toledo) na 2T nie lataja takze podejrzewam, ze to od nich zalezy a nie do kontrolera w procku. Zreszta nie przejmowalbym sie tym zbytnio bo z tego co wiem to 1T/2T daje wzrost wydajnosci tylko w testach:)

 

Jak testowalem proca na 2,8GHz to byly ustawione zdaje sie, ze na standardowe 400MHz (wytrzymuja chyba do 460) i testowane Orthosem (test blend) przez 2,5h.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca pojmuję zasadę kręcenia procesorów i szczerze robię to tak trochę na "pałę" ale... mając na początku pamięci ustawione na AUTO w biosie Toledo ruszył spokojnie na @2750MHz.

Dal przypomnienia: mobo Asrock939DuallS2, a pamięci to dwie parowana pary kości czyli 2x512 + 2x512 o różnych CL 2,5 i 3 jakoś nie zauważyłem aby był problem, no może na początku bo teraz po instalowaniu tych fix'ów i optymizerów naraz zaczęło coś wywalać i krzaczyć choć orthos nie wyrzucał błędów.

Jednak jak wspomniałem jestem cieniutki i może coś po prostu przegapiłem lub lekko mówiąc skopałem!

Tu taka prośba do tych co posiadają taką płytę o pomoc choć w ustawieniach BIOSU, tak co trzeba ogólnie zmienić po załadowaniu ustawień defaultowych i nie tylko odnośnie kręcenia....

resztę jeśli chodzi o sprawdzanie pamięci i proca to będę szukał a już zmiana HTT np z 4 na 5 to chyba w biosie tego niema ;(, można częstotliwość FSB i mnożnik ale HTT???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ... to jest dla mnie trochę za trudne chyba.: skąd będę wiedział pod biosem jaki dzielnik dostały pamięci?

 

dla mnożnika 9.5 przy HT 200 to będzie 9,5*200=1900 no i teraz co ? która opcja mi powie jaki dzielnik dostają w tym momencie pamięci lubn jak to wyliczyć ? Co to deprymuje ? HTT czy coś innego ? bo znudziła mi się zabawa w kotka i myszkę gdzie jak zmieniam po prostu szybkości pamiątek to one różne dzielniki dostają ... no chyba, że w tej opcji to jest na stałe przypisane? DDR 400, 533, 667 i 800 jaki dzielnik dla jakiej szybkości jest przypisywany? Bo z tabelki to się nie wyznaję szczerze mówiąc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...