Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Athlon X2 4600+ ma dziwne taktowanie i to domyślne - 2,42 GHz - czyli nieco powyżej niż 4800+ :lol2: trochę dziwne - temperatury ok nie miałem nawet po ostrym graniu nawet 50 C :) średnio trzyma z 34-37 C trochę dziwne.

 

Coś się koledze pomyliło...4600 ma 2,4 a 4800+ 2,5 więc nie jest powyżej.

2,43 to raczej w normie u mnie gigabajt w zależności od mnożnika też czasem zawyża...

Temperatury jak najbardziej normalne.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw AMD ATHLON X2 EE4600+ , Płyta MSI (zintegrowana Geforce 6150SE), 1 GB RAM, obudowa+ zasilacz razem jako zestaw do rozbudowy za 400zł, ze starego komputera przełożyłem dysk (40 GB, ale się kupi większy :D) oraz nagrywarkę DVD - zainstalowałem tylko system i działa. :razz: myślę że dobrą transakcję dokonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh zapomniałem to dopisać że wersja EE i dlatego dziwne że zawyża FSB - niby wszystko ok (domyślne nie podkręcane) a jednak 20 MHz szybszy procesor mam ;]

No ale czym tu się dziwić? Generator częstotliwości niedokładny i tyle, nie da się zrobić w 100% dokładnego, raz zawyży 5MHz, raz zaniży 10MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No ale czym tu się dziwić? Generator częstotliwości niedokładny i tyle, nie da się zrobić w 100% dokładnego, raz zawyży 5MHz, raz zaniży 10MHz...

tylko tyle to już np. na hwbocie się uważa za podkręcenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączony C'n'Q na Viscie ale Vista jest taka, że nawet jak siedzę tylko na necie coś się dzieję i jak patrze na CPU-Za to ciągle zmienia się taktowanie a z z nim napięcie, raz 1000 MHz, raz 1800, za chwilę znów 1000 potem 2200, następnie 1800 potem 2500 i napięcie też się waha... czy to nie szkodzi CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , powiecie mi może do ilu dałoby rade wykręcić tego procka Athlon X2 3600 Windsor 90nm rewizja F2 , chciałbym mniej więcej dowiedzieć sie do ilu podkrece go i jaki ram kupić wystarczy ram Kingston 800mhz do niewielkiego OC ,

aha i to na czym będę podkręcał

Płyta główna Gigabyte GA-m55plus-S3G

Zasilacz Mode Com Fell 350w

Pamięci jeszcze nie kupiłem ,ale raczej zwykłe 800mhz

 

Z góry dzięki za pomoc , licze na szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , powiecie mi może do ilu dałoby rade wykręcić tego procka Athlon X2 3600 Windsor 90nm rewizja F2 , chciałbym mniej więcej dowiedzieć sie do ilu podkrece go i jaki ram kupić wystarczy ram Kingston 800mhz do niewielkiego OC ,

aha i to na czym będę podkręcał

Płyta główna Gigabyte GA-m55plus-S3G

Zasilacz Mode Com Fell 350w

Pamięci jeszcze nie kupiłem ,ale raczej zwykłe 800mhz

 

Z góry dzięki za pomoc , licze na szybką odpowiedź

 

A to procka już masz? Lepiej nie oszczędzaj tu na pamięciach ile masz do wydania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak procka już mam , no a ile na ram musiałbym wybulić , chodzi mi o to żeby był jak najtańszy ale też w miare dobry

 

Najtańsze i najlepsze http://www.allegro.pl/item410917656__a_dat...ta_extreme.html lub wylicytuj bedzie taniej

 

Masz procka z rewizji F2=słabe oc myślę że tak do 2,6 dociągniesz.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma G1 Brisbane a Ty F2 Windsora a to nie to samo :mur: No ale z 2,5 - 2,6 winien zrobić

Zanim zaczniesz walić łbem w mur, to poczytaj (najlepiej na spokojnie, żebyś zrozumiał) wcześniejsze posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofix ale ja nie sugerowałem sie odpowiedzią Cygana21 tylko Sopela on napisał że 2.Ghz powinien zoribć i tyle mi wystarczy a poza tym mam jeszcze jedno pytanka czy z wnetylatorka od Collera procka ma lecieć ciepłe powietrze czy zimne , dzisiaj pożyczyłem 2GB ramu OCZ Titanium i zobacze jak sie będzie procek kręcił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...