Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sie martwie ze przy obciazeniu mam 55C :blink:

Pomecz go troche to sprawdzimy jaka temperature jest w stanie wytrzymac x2 4400+ :)

 

ps.sprawdz maxtcase swojego proca. Zakladajac ze masz teraz 61C to obudowa ma jakies 51C. Wiekszosc 4400+ ma maxtcase 55C.

Jestes bardzo blisko granicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomecz go troche to sprawdzimy jaka temperature jest w stanie wytrzymac x2 4400+  :)

juz pisalem, ze w s&m dochodzi do 85st i dziala...tylko czy faktycznie to jest taka temp. bo cos bardzo w to watpie...

 

ps.sprawdz maxtcase swojego proca. Zakladajac ze masz teraz 61C to obudowa ma jakies 51C. Wiekszosc 4400+ ma maxtcase 55C.

51st. przy 85st ta granica zostala przekroczona o 34st wiec? temp. potrafi skakac z 85 na 35st w ciagu 1 sekundy... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85C to na 100% blad odczytu. Wiem ze u mnie speedfan i everest podawaly zle temperatury (zanizone).Sprawdzam teraz Asus probe i panelem z czujnikami.

61C wydaje mi sie jak najbardziej prawidlowym odczytem.

U mnie przy procu na 2.6G i 1.5v bylo max 55C ( temperatura obudowy proca 44C) na xp120 + Tt 2000obr.

 

ps. Jaka masz plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulaco:

 

Czym chłodzisz Swojego X2?

 

Jest trzeci egzemplarz X2 na tweaku :wink:

 

Edit17:19

@kszonek

 

Dzieki za podpowiedz przeoczyłem tego posta :wink:

(xp120+papst@1600rpm...)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby do sprawy podejść inaczej - czyli dzisiaj mam 2x2500 MHz = 5000MHz to chłodzenie powietrzem i to przy pełnym obciążeniu jest rewelacyjnym wynikiem.

Jeżeli się nie mylę , to postaram się przepowiedzieć przyszłość : kilka rdzeni w jednej obudowie , ale nie przekraczających pewnej granicy właściwej dla procesu technologicznego (AMD).

Czyli : 4 x 2500 MHz = 10000 MHz !

Myślę , że takie cuda mają już w AMD. Ale to "jest pikuś mały", problemem jest brak cywilnego i łatwego systemu , który to obsłuży. Plizzz , tylko nie piszcie mi nic o linuksie (darmowym) , bo, czy ktoś ma wersję darmową na Win64, lub 4 CPU i to łatwą w instalacji dla tylu osób co sprzedano procesorów X2?

Edytowane przez Waldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to się tyczy wszystkich procesorów a nie tylko X2, i tu chodzi o system operacyjny nie sam procesor.

1644475[/snapback]

NO przecież, a jak myślisz , że to X2 się wywalał ?!?

To nie zmienia faktu, że program, który się wywala na X2 (na nowym biosie, który widzi 2CPU, a nie wywala się na starym biosie, który widzi 1CPU) po właczeniu trybu zgodności wstecznej - działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest chetny na X2 3800+ BOX z USA za jedyne 1300 zl ??

Procki przyjechalby za okolo 2 tygodnie....

chetni pisac PW

1645258[/snapback]

Kurcze nie mogłeś wcześniej :((((, z różnicy pifkoo byśmy wypili !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest "manufacturer's warranty" bo na neweggu przy wszystkich retailach tak jest napisane???

czy to nie oznacza, że gwarancja jest realizowana przez producenta - w sensie u lokalnych przedstawicieli, w naszym przypadku AMD Polska?

nie znam tematu, więc nie wiem - takie są moje przemyślenia :D

miał ktoś jakieś doświadczenia z oddawaniem na gware proca (retaila) kupowanego gdzieś indziej?? najlepiej w stanach :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje czy ktos oddawal juz na gware proca? Interesuje mnie jakie sa szanse pozytywnej reklamacji jesli np. proc sie sfajczy  :D

1645894[/snapback]

O ile proc nie posiada widocznych fizycznych uszkodzeń szanse na gwarancje są bardziej niż duże, w zasadzie miałem kilka spalonych CPU za równo swojej „roboty” jak i z komputerów które składałem i zawsze gwarancja była uznawana o ile procesor nie miał na przykład ukruszonego jądra (SocketA) lub widocznych oznacz przegrzania typu zmiana koloru laminatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, z góry przepraszam jeśli wcześniej o tym wspominałeś... jak zachowuje Ci się 2GB pamięci przy współpracy z x2? Ciągle 2T?

Sulaco, właśnie. Jak wygląda sytuacja?

 

I z jakimi timingami? I jak wygląda OC takiego zestawu?

 

Zurzuć tutaj wynikami: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie ale jak ten E6 zachowuje się przy 4 kościach pamięci? 1T jest osiągalne?

 

PS. Koleżko u góry- kogo nazywasz debilami? Guzik mnie jak konsumenta obchodzi wyższy VAT lub marże w leperlolandii- decyduję swoim portfelem gdzie co kupię, a kupię tam gdzie taniej (naturalnie, zachowując korzyści takie jak gwarancja)...

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debile, zawsze jest TANIEJ w polsce policzcie VAT , zysk importera i wreszcie sprzedawcy

Że co proszę ? Z czymś ty wyskoczył o co biega ?

 

Wszystko pięknie, ładnie ale jak ten E6 zachowuje się przy 4 kościach pamięci? 1T jest osiągalne?

...

Na E6 4x512 1T to też bajka tak samo na E4, no ale skoro pakują E4 do FXa chciałbym zobaczyć „na własnej skórze” jak się to E4 sprawuje. Na XS większość fajnych wyników na 4x512 została osiągnięta właśnie na E4 oczywiście z 2T.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, z góry przepraszam jeśli wcześniej o tym wspominałeś... jak zachowuje Ci się 2GB pamięci przy współpracy z x2? Ciągle 2T?

1646285[/snapback]

1T (oczywiscie :D ) nie dziala. obecnie jade na 246 2,5-3-3-6 proc(E6) @2,7giga 1,5V temp maks 56st s&m. speedfan swirowal tak, wiec temp. sciagam z pcprobeII.

pamiatki nie chca isc na 1:1 i w sumie nie wiem dlaczego, a szkoda, bo x2 mimo, ze lubi szybkie pamiatki to tez ma zapotrzebowanie na ich duzy bandwidth, szczegolnie gdy oba proce domagaja sie danych - problem jednego kontrolera.

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2T nie dziala. obecnie jade na 246 2,5-3-3-6 proc(E6) @2,7giga 1,5V temp maks 56st s&m.  speedfan swirowal tak, wiec temp. sciagam z pcprobeII.

pamiatki nie chca isc na 1:1 i w sumie nie wiem dlaczego, a szkoda, bo x2 mimo, ze lubi szybkie pamiatki to tez ma zapotrzebowanie na ich duzy bandwidth, szczegolnie gdy oba proce domagaja sie danych - problem jednego kontrolera.

1647236[/snapback]

Chyba miałeś na myśli że 1T nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...