Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

<zazdrosny>

<bardzo_zazdrosny>

 

:| a u mnie zegar wynosi 2560mhz przy rozsadnym V (1,48V - mierzone miernikiem)......

 

EDIT:

hmmm u ciebie dem TcaseMax wynosi 65C a u mnie 63C, TDP u ciebie 71,9 W a u mnie 65,6 W.

 

@AndyN a jak to u ciebie wyglada?

 

u mnie wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

proc bez IHS-a, wcześniej z czapką miał w stresie ~50C, Core miało ~63C. Prime-a przeszło przez noc z czapką i takimi temperaturami, teraz zapuściłem ponownie aby sprawdzić czy wszystko ok.

 

vcore w biosie ustawione na 1.475V.

 

rewelacji nie ma ale narazie tyle styknie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić 4400, aby mieć 2MB cache'u, ale dobrze zrobiłem, że wziąłem 3800. W sumie, bardziej mnie cieszy wysoki zegar, niż więcej pamięci podręcznej.

Mój procek, jak widać, ma beret prosty, bo temperatury są rewelacyjne i nie zamierzam go skalpować.

W biosie mam ustawione 1,400v.

 

PS. TUTAJ znajdziecie SP2004 dla prosecorów wielordzeniowych. Jest o tyle ciekawy, że wystarczy odpalić jedno okno, w którym "lecą" testy dla wszystkich dostępnych rdzeni. A co za tym idzie, mamy więcej wolnego miejsca na pulpicie, by pokazać inne programy.

 

Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

2259480[/snapback]

Powinieneś mieć na płytce CD od mobo, jakis program do pomiaru temperatury.

Mam ale on dupiasty jest, nie lubię go. Everest? Speedfan?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale on dupiasty jest, nie lubię go. Everest? Speedfan?

 

speedfan pokazuje temp. diody na procku oraz z wewnetrznego sensora w procku. Przynajmniej tak twierdzi autor: "Internal temperature sensor for Sempron, Athlon 64 and Opteron."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, a SmartGuardian nie będzie działał na MSI?

 

SELEKT 3800+X2/NISKIE NAPIECIE(TU ROZUMIEM1.4V NA SELEKTA)/AC CHLODZENIE/2.9GHZ=LISTA DO SWIETEGO MIKOLAJA :lol2:

http://www.cpudatabase.com/index.cfm?action=search

@1.55V-1.6V TO JEST BARDZO WYKONALNE.

:twisted2:

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz na mysli "wydajnosc" ?

Bo z ta karta graficzna w sigu to szczerze - obojetnie co wsadzisz

czy bartona 2500 czy core2 roznicy za duzej nie odczujesz :-)

Pzdr

Mainowicie to nie chodzi mi tu o wydajność podczas grania bo w ciągu wakacj poswięciłem na to może 2-3h a o wydajność podcas pracy kopiowanie, pakkowanie, konwertowanie itp. Choć faktem jest że grafe też planuje zmienić może na 7600gt albo 7900gt jeszcze nie wiem jak się z kasą ułoży.

A i jeszcze jedna sprawa skąd wziąć athlona x2 na toledo. Na allegro nie widzaiłaem ani jednego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D ja niedawno wrocilem z Zakopca a widze ze troche sie tu wydarzylo... :D

 

Dem niezly wyniczek :D

 

widze ze wszystkie te procki sie tak wariacko kreca.. takze moj na pewno tez o ile przyslali mi CD :D

 

nie odebralem jeszcze paczki a nie moge sie juz doczekac.. ah:> bedzie kreconko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas, tylko tyle, ile w sygnaturce. Wyżej będzie testowany wkrótce. Nie wiem do ilu dociągnie ten procesor, ale i tak przerósł już moje oczekiwania, zwłaszcza, iż był kupowany jako pierwszy lepszy - Toledo - ze sklepu.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADA3800DAA5CD

LCBIE 0618EPMW

Z93757XXXXXXX

 

-----------------------------------------------------------

 

2,7GHz (5.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 27 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,35V (na odczyty z MBM nie patrzcie)

Chłodzenie: WC - PowerX 2.0, BIX2, Eheim1048, pasta AS5

Dołączona grafika

 

Wiem, że godzina to mało ale te 2,7GHz to chyba nie kres tego procesora. Nie chce mi się czekać. Będę sprawdzał czy pójdzie wyżej - wtedy test będzie trwał dużo dłużej i zamieszczę screen z Sandry aby móc wynik dodać do zestawienia "SP2004 Stable"

 

-----------------------------------------------------------

 

2,8GHz (5.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 26 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,35V

Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------

 

2,9GHz (6.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 25 st.

Temperatura wody - ok. 30 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,40V

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------

 

3,0GHz (11.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 23 st.

Temperatura wody - ok. 27 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,40V + 9,9% (max)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

c.d.n. (?)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie gdzieś pomyliłem (a z pewnością nie jeden raz), to piszcie na PW, będę poprawiał błędy.

 

Dostępne procesory AMD Athlon™ 64 X2 socket 939.

Zintegrowany kontroler pamięci DDR.

 

X2 3800 | 2x512kb cache | 2000MHz 10x200 | Manchester (ADA3800DAA5BV- rewizja e4), Toledo (ADA3800DAA5CD- rewizja e6)| ~600zł*

X2 4200 | 2x512kb cache | 2200MHz 11x200 | Manchester | ~ 700zł*

X2 4400 | 2x1024kb cache | 2200MHz 11x200 | Toledo | ~ 900zł*

X2 4600 | 2x512kb cache | 2400MHz 12x200 | Manchester | ~ 960zł*

X2 4800 | 2x1024kb cache | 2400MHz 12x200 | Toledo | ~ 1150zł*

FX 60 | 2x1024kb cache | 2600MHz 13x200 | Toledo |

 

Dostępne procesory AMD Athlon™ 64 X2 socket AM2.

Zintegrowany kontroler pamięci DDR2.

 

X2 3800 | 2x512kb cache | 2000MHz 10x200 | Windsor | 89W, 65W, 35W** |~ 600zł*

X2 4000 | 2x1024kb cache | 2000MHz 10x200 | Windsor | 89W, 65W** |

X2 4200 | 2x512kb cache | 2200MHz 11x200 | Windsor | 89W, 65W** |~ 750zł*

X2 4400 | 2x1024kb cache | 2200MHz 11x200 | Windsor | 89W, 65W** |

X2 4600 | 2x512kb cache | 2400MHz 12x200 | Windsor | 89W, 65W** |~ 900zł*

X2 4800 | 2x1024kb cache | 2400MHz 12x200 | Windsor | 89W, 65W** |

X2 5000 | 2x512kb cache | 2600MHz 13x200 | Windsor | 89W

FX62 | 2x1024kb cache | 2800MHz 14x200 | Windsor ?

 

 

* Przybliżone ceny na dzień 05.08.2006

** Dostępne w wersjach o obniżonym poborze prądu, tzw. EE (Energy Efficient)

 

Przydatne oprogramowanie.

 

AMD Dual-Core Optimizer - program optymalizujący pracę procesorów dwurdzeniowych AMD X2. Zalecana instalacja.

 

SP2004 dla procesorów wielordzeniowych - program do testowania stabilności procesorów.

 

S&M 1.8.1 - kolejny program do testowania stabilności.

 

AMD64 TCaseMax v1.19 - maleńki programik, pokazujący maksymalną temperaturę CPU, TDP oraz kilka innych opcji.

 

 

Przydatne Linki:

 

Wszystko o AMD Athlon™ 64 X2 - oficjalna, polska witryna AMD.

 

Optymalizacja X2 w grach - czyli, czasami zdarzają się problemy. Przykładowy opis, jak sobie z nimi poradzić.

 

Jak podkręcić A64 - bardzo krótki poradnik autorstwa Raptora - przydatny również dla posiadaczy procesorów dwurdzeniowych AMD.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh tak jak widze te 2,7Ghz na toldeo na defV to chyba pokombinuje i postaram sie zamienic swojego Bv-ka na CD-ka ;)

 

Mam takie troche dziwne pytanie, czy wasze x2 "piszcza" podczas pracy?? Tzn czy podczas np wypakowywania rarow nie slychac jakby metalicznego dzwieku? (nie z dysku tylko z cpu)

 

Przed wymiana procka tego nie bylo a teraz jest, troche mnie to denerwuje :/

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

620 to w miarę normalna cena. Co znaczy "gwarancja" w tej aukcji? <- dopytaj. I niech przyśle oznaczenia proców - czy to rzeczywiście Toledo

 

Jeśli to naprawdę Toledo i nie ma tu jakiejś ściemy to można właściwie brać w ciemno

 

--------------------

 

Aktualizacja wyniku: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...087&st=1543

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

620 to w miarę normalna cena. Co znaczy "gwarancja" w tej aukcji? <- dopytaj. I niech przyśle oznaczenia proców - czy to rzeczywiście Toledo

 

--------------------

 

aktualizacja wyniku: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...087&st=1543

Pisałem do niego pare godzin temu narazie cisza ale tu trafiłem na podobno toledo http://allegro.pl/item118616026_athlon_64_x2_3800.html pisałem do niego.Odpisał ze mają koncowke cd . Gosc jest z mojego miasta to sie przejde sprawdze ale dopiero w czwartek tylko troszke dziwna ta aukcja. No i wysłałem maile chyba do wszystkich sklepow jak cos bede wiedzial to dam znac. Mam dylemat moze pomozecie . Składam całego kompa i ten toledo fajny ale znowu w socket 939 i ddr sie pchac. Ale z drugiej strony wyjdzie am3 to i tak bede musial wszystko zmienic. Prosze o rade

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek /wtorek maja byc nowe dostawy tych prockow w sklepach -bo obecne zapasy sie juz koncza(lub skonczyly) wiec sa szanse ze znowu beda toledy nowki boxy i to w lepszej cenie niz dotychczas bo dolar mocno w dol polecial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

widze że mamy podobny dylemat, pisałem do tego gościa co miał na allegro 5 toledo miał bo juz aukcja zakończona, ale pisał mi że jak znajdzie 4-5 osób do może sprowadzić podobno z niemiec a o oznaczenia można chyba go jeszce spytać. pozdro

 

--------------

@robot o jakie dokladnie sklepy chodzi???

Edytowane przez chrums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

 

Mam takie troche dziwne pytanie, czy wasze x2 "piszcza" podczas pracy?? Tzn czy podczas np wypakowywania rarow nie slychac jakby metalicznego dzwieku? (nie z dysku tylko z cpu)

 

Przed wymiana procka tego nie bylo a teraz jest, troche mnie to denerwuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu - Ja sądze ze to mogą być cewki z układu zasilającego cpu...Wcześniej miałes mniejszy pobór prądu bo proc miał jeden rdzeń, teraz dual core - większy pobór prądu więc i większe obciązenie co skutkuje piszczeniem cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

widze że mamy podobny dylemat, pisałem do tego gościa co miał na allegro 5 toledo miał bo juz aukcja zakończona, ale pisał mi że jak znajdzie 4-5 osób do może sprowadzić podobno z niemiec a o oznaczenia można chyba go jeszce spytać. pozdro

 

elo,

 

procki sprowadziłem na próbę, zeszły wszystkie po 600pln.. i były to TOLEDO na 100000%.. i raczej już ich nie będe miał, skoro mają być niedługo nowe dostawy w PL. pozatym dość kłopotliwe wysyłanie do Niemiec na gware:(

 

jakby ktoś był zainteresowany, to mogę podesłać PM z adresem sklepu z Niemiec, gdzie za procek z przesyłką do Polski będzie ~580pln. i bedzie to Toledo:] bo mają go w katalogu.. u nas też by się mogli tego nauczyć :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...