Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Bierzcie te procki bo pozniej nie bedzie... jeszcze sie nei spotkalismy z Toledo co nie robilo 2,9 na rozsadnym napieciu. Jezeli nie macie zamaru zmieniac platformy na C2D to jest najwydajniejszy procek jaki mozecie wyrwac w tej cenie. 650 to nie tak duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem ze jak ktos nie ma zamiaru zmieniac platformy... pozatym dobre mobo pod C2D kosztuje 600-700 zl a wiec sa dodatkowe koszta.. do tego dochodzi zmiana RAM'u itp itd... duzo zabawy jezeli ktos nie ma na to ochoty/czasu/pieniedzy to bierze dobre X2 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisujcie sie w dziale sprzedam, tam jest specjalny wątek.

 

@@05_03_1992 już było by razem z tobą 5 procków, czyli cena 610.

 

 

Edit: jak ktoś jeszcze ma ochotę się zapisać, to proszę w dziale sprzedam, tam jest przyklejony wątek.

Rzeczywiście syf tu robimy.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem zestawu na am2: asus m2n32-sli deluxe, x2 3800+, Patriot 2x1GB LLK 800Mhz, Arctic Cooling Freezer 64 Pro. Na razie udalo mi sie wykręcić procka na 2610 Mhz (290x9) oraz ramy na 435 Mhz (ustawione w biosie na 667). Napiecia podnioslem nastepująco:

 

procek: 1,472 V

ram: 2,1 V

na chipsecie, mostku polnocnym i poludniowym oraz na HT napiecia rowniez zwiekszylem.

 

Niepokoją mnie natomiast dwie dziwne rzeczy:

1. na powyzszych ustawieniach temperatura procka wg. AiBooster wskazuje ponad 60C przy ciaglym obciazeniu obu rdzeni modem programu Prime. Czy nie sa to zbyt wysokie wskazania?

 

2. jeszcze bardziej dziwią mnie rozne wskazania temperatur dla kazdego z rdzeni podawane przez program Core Temp. Przy max obciazeniu kazdego z nich roznica temperatur wynosi ponad 10C. czy jest to normalna sytuacja?

 

post-10599-1157023285_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Ja już dostałem swojego x2 i teraz go własnie testuje ;]. jak narazie idzie na 1.4V (bios) bez rzadnych problemów. Później dam więcej wyników.

 

Teraz chciałbym sie podzielić odczytem temperatury z chipsetu według smartguardiana;]:

 

Dołączona grafika

 

Przed odpaleniem SP 2004 (28C)

 

Dołączona grafika

 

Odpalenie na 1 rdzeń (39C)

 

Dołączona grafika

 

Dual Prime ;] (52C)

 

PS:Miałem już kilka zwisów ale to dlatego że pamięci chodziły na 217Mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem że się grzeje do tych 52*? Tyle to mu jeszcze nie zaszkodzi, ja chłodze chipset standardowym wyjcem jeszcze i pozwalam mu sie grzać do jakiś 52* właśnie, nigdy nie miałem z tego powodu jakiś problemów.

 

HUD, spróbuj te 2,6 na niższym v, może sie uda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCBWE 0617FPMW

oczywiscie CD

Moge taki dostac tylko nie ma nic o tym w necie :-(

0617FPMW jest w opteronach i chodza na okolo 2.7 przy def V a 3000 przy okolo 1.4-1.45 tylko czy sie to przelozy na X2??

Co powiecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moga byc np odpady z niesprawnym cache -obcieli polowe i dali do x2 -wiec mysle ze oc na podobnym poziomie moze byc-ale roznie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki po 2h dual prime:

Dołączona grafika

 

 

W pełni stabilne zaraz spróbuje pokombinować z niższym vcore..

 

@ banti to nie jest czujnik na nf4 tylko gdzies inczej na płycie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ banti to nie jest czujnik na nf4 tylko gdzies inczej na płycie..

No właśnie... oj banan, banan... :P

Mój X2 na razie słabiutko.

2700@1,36V na Orthos'ie idzie.

Bootuje się nawet na 3GHz, ale jądro #1 ma błędy już na 2800 :|

Wydaje mi się, że w pewnym stopniu nie jest to wina proca.

No i zauważyłem, ze bardzo nie lubi dzielnika na mem 266 <_<

 

Będę musiał iść go sprawdzić do banana kiedyś :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogule to jakies dziwne rzeczy sie dzieją.

1.W programach nie rozróżnia zmiany napięcia w biosie

2.Temperatura w "core temp" non stop skacze o 3-4 stopnie

3.Układy zasilajace na płycie straaaaasznie sie grzeją ;]

4.chyba standardowe napięcie tego proca to 1.3V i maks na płycie to teraz 1.45 ;/

 

Teraz pytanko jak ustawić żeby na jednym rdzeniu był boinc a na drugim np jakaś gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupowal cos w tym sklepie? Ceny maja nieziemsko niskie.

ja kupowalem grafe, ale... tutaj zreszta krotka relacja -> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=195295

 

wracajac do tematu x2. dzis dostalem ninje plus, swiezo co ja zamontowalem (pasta ocz ultra5). i nie jestem jakos pozytywnie zaskoczony. temp w idle jak na screenie a pod obciazeniem ponad 60st na rdzen (i dodatkowo te ~10st roznice miedzy jajkami :( ). nie wiem moze zle go zalozylem, no ale dziwne by to bylo. dodatkowo chcialem zapytac co sie kryje w everescie w czujnikach pod "plyta glowna"? bo odkad mam x2 (ile to 2dni) temp strasznie wzrosla, co mozna zauwazyc w odczycie speedfana. moje mobo to epox 9npa3j (zasilacz seasonic s12 600w), od nowosci mam wylaczony ten wentylek na mostku i nigdy wczesniej nie mialem takich odczytow (a tak wyglada) http://www.ocinside.de/assets/mainboard/ep...ultra_part2.jpg

 

Po wlaczeniu go temperatura sie nic nie zmienia :/ Aha i jeszcze jedno: czy smartguardian dziala poprawnie na plytach epox?

Dzis juz nie bede nic testowal bo na noc do pracy :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...