Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

I co, zadna madra glowa z naszego forum nie wie jak zainstalowac ww. hotfixa na polskim XP?

Gdzies wyczytalem, ze trzeba zmienic jakas wartosc w rejestrze - ta sama, co w przypadku instalki Explorera 7 Beta EN.

Napiszcie, bo szukac mi sie nie chce :wink:

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa zestawiku x2 3800 @ ~2700 + Scythe Infinity - jak to się sprawuje?

Bo jak dobrze pójdzie mój Toledziak będzie za tydzień ;]

I teraz się zastanawiam nad Ninja albo Infinity ...

 

@Woj84 - wziłem tam gdzie Ty więc pewnie beziemy mieli podobne możliwości OC bo zdaje się że wszytskie z tej samej serii :wink:

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi x2 toledo i dzielnikami pamieci to jest wogole dziwna sprawa (przynajmniej na dfi)

 

na 10 -dzielnik 150 nie dziala wogole .

 

przy 325x9 div 140 -system 100% stabilny -po zmianie na 326 nawet sie nie uruchamia windows :) mimo ze i memki i procek moga sporo weicej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa zestawiku x2 3800 @ ~2700 + Scythe Infinity - jak to się sprawuje?

Bo jak dobrze pójdzie mój Toledziak będzie za tydzień ;]

I teraz się zastanawiam nad Ninja albo Infinity ...

 

@Woj84 - wziłem tam gdzie Ty więc pewnie beziemy mieli podobne możliwości OC bo zdaje się że wszytskie z tej samej serii :wink:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211196&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi x2 toledo i dzielnikami pamieci to jest wogole dziwna sprawa (przynajmniej na dfi)

 

na 10 -dzielnik 150 nie dziala wogole .

 

przy 325x9 div 140 -system 100% stabilny -po zmianie na 326 nawet sie nie uruchamia windows :) mimo ze i memki i procek moga sporo weicej

Ja odziwo nie mam żadnych problemów, każdy dzielnik działa bez problemów, ale nalepiej 166 lub właśnie 150.

Jade jednak cały czas na mnożniku 10x, na 9x nie miałem czasu się jeszcze bawić...

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI (pewnie na innych mobo też, bo kontroler jest w procku) jest to kwestia pamięci. Generalnie ludzie z pamięciami na bh-5 itp nie mieli chyba problemów z dzielnikami. Kwestia doboru BIOSu. Ale to już zależy od pamięci.Pozostają testy BIOSów i tyle.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wiesci z pola bitwy.

 

Postanowilem obnizyc napiecie z 1,35V na 1,3V przy OC 2GHz @ 2,7GHz i komp smiga stabilnie. Jeszcze mam do sprawdzenia 1,275V. Radze wam rowniez poszukac najnizszych Vcore. Toledo w 3800+ to jednak wibitnie udany rdzen :)

 

 

//EDIT

 

jednak 1,3V to najnizsze na jakim smiga stable. Ja tam jestem zufrieden :P

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem albo 0 albo 1 (ale wybór, hehe) trzeba by poczytać ten wątek do końca bo inne zdanie ma AMD inne MS. Już wiem - ZERO. Ale nie mam tej chole*** łatki M$ - ktosik ma?

1 - Throttle musi być WŁĄCZONE!

 

Jakby ktoś był zainteresowany to przetłumaczyłem nieco z tego topicu na XtremeSystems

TU macie. Łaty też szukam :unsure:

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z nie OEMowym XP moglby sie skontaktowac z pomoca techniczna M$ (Hotline) i poprosic o ta late (KB896256) dla polskiej wesji systemu?

Podobno udostepniaja bez problemu - tutaj koles z Czech napisal jak zdobyl wersje dla XP Pepik Editon

 

@ChrisG - co chcesz sprawdzac jak nie masz hotfixa do polskiej windy?

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dorwalem w koncu polska wersje niedostepnego publicznie hotfixa M$ KB896256:

 

 

info: http://support.microsoft.com/?kbid=896256

 

down: http://rapidshare.de/files/32121263/Window...6256-v3-x86.exe

how to: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=81429

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

mirror: http://www.toolboy.centelia.net/WindowsXP-KB896256-v3-x86.exe

ten link tylko dla uzytkownikow naszego forum, prosze go nie udostepniac!

Enjoy it!

 

 

@Evil One - dzieki za pomoc

 

PS. Jakby byly jeszcze jakies watpliwosci: 'WinXPdualcorehotfix.exe' = 'WindowsXP-KB896256-v3-x86.exe'

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evil One, skoro jest już Polska łatka to czy mógłbyś do tego textu wstawić jeszcze screenshoty przy kolejnych fazach tej instalacji? Zwłaszcza przy zabawie w rejestrze.

 

Byłbym bardzo wdzięczny (być może nie tylko ja).

 

@toolboy fajnie że to znalazłeś :)

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce jeszcze wrocic do mojego problemu z mobo. narazie olalem ta temp na niby mosfetach. Ale nie do konca dlatego ze nie moge uzyskac dobrego OC. nie mam pojecia ale pewnie jedno ma wplywa na drugie. Zanim mialem jeszcze Ninje+, x2 chlodzil ac freezer64 i co prawda temp byly wysokie ale jak dalem 275x10 to lecialo w dualprime 1,5h i nic nie wywalalo. A teraz po 10min wywala blad na jednym rdzeniu. Teraz testowalem 280x10 dajac + 0.1v (czyli wychodzi 1.45v). 4min i stopped :/ :( :? Przeciez chyba tak nie powinno byc na toledo.. ku***.... bedzie trzeba zmienic jednak ta mobo, bo szkoda by taki potencjal sie marnowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mobo od epoxa srednio sie nadaje do oc -osiagi nawet o 200mhz mniiejsze niz na dfi -identyczny problem mial koles z opkiem i ja wczesniej -kumpel kupil selekta 2.9ghz ,a mu ledwo bootowal na 2,8 na epoxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Toledo LCBIE 0627 TPMW.

 

Teraz jadę 1,2V 2,4GHz. Na 1,2V 2,45GHz prime wysypał sie po 20 minutach.

Wartości pośrednich nie próbowałem.

Jak kupię lepsze chłodzonko wtedy zabiorę się za lepsze OC :) Bo ten mój AC Silencer nie został stworzony do X2 i na wyższych V temp. zaczyna przekaczać 55*.

Tymczasem dzisiaj chyba kolejne osoby dostaną Toledo z tej serii, mam nadzieję że pokażą na co stać tego proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o całej marce czy tylko o tym konkretnym modelu? - bo chyba miał niefart straszny albo coś knocił, na 9NPAJ SLI htt przy 380 śmiga bez problemu, może dzielnika nie ustaswił odpowiednio niskiego? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wiesci z pola bitwy.

 

Postanowilem obnizyc napiecie z 1,35V na 1,3V przy OC 2GHz @ 2,7GHz i komp smiga stabilnie. Jeszcze mam do sprawdzenia 1,275V. Radze wam rowniez poszukac najnizszych Vcore. Toledo w 3800+ to jednak wibitnie udany rdzen :)

//EDIT

 

jednak 1,3V to najnizsze na jakim smiga stable. Ja tam jestem zufrieden :P

Dzieki za cynk :)

Tez ustawilem 1,3V i komputer dziala stabilnie. Procesor mam z tej samej serii co Ty, wiec wiedzialem czego moge sie spodziewac.

Temperatura procka spadla o 1 stopien, natomiast chipsetu o 3. Wiec jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dzisiaj chyba kolejne osoby dostaną Toledo z tej serii, mam nadzieję że pokażą na co stać tego proca :)

Mój zamówiony i już czeka, opłacę go w piątek albo poniedziałek to na następny tydzień powinien być ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox robi imo dobre plyty (juz mialem pare wersji), na tej obecnej nie bylo zadnych problemow nigdy (venice 300x9). Lecz widze ze jest poprostu moze technicznie nie przygotowany do X2, a zamontowanie X2 bylo mozliwe dopiero po wydaniu jakos chyba 2go (od poczatku) biosu do tej plyty. Nic, bedzie trzeba myslec nad jakas w miare cenowo dostepna plyta (DFI jednak za drogie narazie na moja kieszen) ;]

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...