Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem wczoraj późno wieczorem Hotfixa (miałem juz wcześniej zainstalowany AMD Dual Core Optimizer) jednak ze względu na późną porę nie robiłem juz restartu komputera. Dzisiaj po pracy uruchamiam komputer i po chwili restart, uruchamia sie ponownie i znowu restart (Uruchomiłem w trybie awaryjnym i usunąłem Hotfixa) dopiero po usunięciu hotfixa windows uruchomił się normalnie. (mam Windowsa XP Professional + SP2)

 

Miał ktoś podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje stworzyć wątek o hotfixie i optymalizerze bo robi się bałagan.

woj84: optimalizer był pierwszy, trudno więc powiedzieć że hotfix ma być pierwszy...

Wrzucić info do 1 postu i zamknąć tę sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy bios pod BH-X to moim zdaniem 510-xcell2 czy cos ala :) jechalem na nim od poczatku i nigdy problemow z zadnym dzielnikiem :] wrzucilem kiedys 70X i klapa.

Ja również jade na tym biosie cały czas, nigdy nie było problemów.

Ps dobrze się też sprawował z ultra-x'ami na tccd :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj późno wieczorem Hotfixa (miałem juz wcześniej zainstalowany AMD Dual Core Optimizer) jednak ze względu na późną porę nie robiłem juz restartu komputera. Dzisiaj po pracy uruchamiam komputer i po chwili restart, uruchamia sie ponownie i znowu restart (Uruchomiłem w trybie awaryjnym i usunąłem Hotfixa) dopiero po usunięciu hotfixa windows uruchomił się normalnie. (mam Windowsa XP Professional + SP2)

 

Miał ktoś podobny przypadek?

hmmm ja tez go zainstalowalem po otymalizerze i nie zauwazylem czegos takiego, co prawda dopiero 1 raz wlanczylem kompa od kiedy go zaisnatlowalem ale dziala juz troche i nic takiego nie mialo miejsca. Tez mam XP SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie bałagancie już w tym topicu na temat hotfix'a i optymalizera założyłem nowy temat (kopia mojego tłumaczenia z tweak'a): "Prawidłowa Instalacja Sterowników A64 X2 I Hotfix'a MS"

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed godzina przyjechal do mnie moj Toledo od Pana Tomasza. Zapakowany w malutka kopertke i wyslany poleconym w bombelkach. Wlasnie jestem w trakcje testow SP2004. Na dzien dobry ustawilem 9x300 (2700MHz) i 1.26V. Jak narazie temperaturka na Freezerze 64@LOW to w stresie po 24 minutach ~59 stopni. Roznica temperatur miedzy rdzeniami to ok 3 stopni wiec czapeczka jest raczej dobrze zalozona :D Ciekawe czy wytrzyma kilka godzinek takiego katowania :D Trzymajcie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toolboy & Crusio bombowe wyniki :)

Sam niebawem bedę mial x2 z tej serii jak wasze więc dojdzie kolejny mam nadzieje dobry wynik ;]

Interesują mnie zwłaszcza wyniki waszych cpu na zaniżonym napięciu bo zanim dostanę Ninje albo Infinity to 2 -3 tygodnie jeszcze bedę użytkował Freśka ...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmmm dochodze do wniosku ze podczas gdy mosfety maja 60* i wyzej moj proc na 1,44v 2900mhz wywala a jak mosfety mają <50* to nie.....

moje tempy tez sa wysokie, na 1,5v rdzenie maja ponad 60*... a w smartguardian 45.... czym się sugerować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po 1 godzince testu. :D :D :D

 

TEmperaturki wskazywane przez SmarGuardiana i CoreTemp roznia sie od siebie znacznie, tylko nie wiem czemu.

Za niemożliwe uwazam różnice która jest miedzy rdzeniamy w coretemp więc lepiej uznawać odczyty np: smartguardiana.

 

 

 

edit:

@grykom: 40C to przy takich taktowaniach tochyba przy fwc...

Edytowane przez HUD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja właśnie uświadczyłem 71/66* w Core Temp

wrzuciłem 1,3V + 110% i jakoś tak wydawało mi sie, że będzie 1,313V :lol:

Wszedłem do windy na 2750, włączyłem Orthosa i po fgodzinie patrze na tempu - 61* w SMartguardianie :D ... a Woltaż 1,392V fuck... zwaliłem

ale proc nawet nie zajęknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grykom: 40C to przy takich taktowaniach tochyba przy fwc...

U mnie na moim amatorskim WC proc podkrecony do 2700mhz mial 45*, a po obnizeniu napiecia 44*. Uzyskanie 40* nie jest jakims wielkim wyczynem. Oczywiscie kazdy ma inne zdanie jaka temperatura jest dobra - wiadomo jednak ze im nizsza tym lepsza.

 

Tak czy inaczej temperatura 59* wedlug mnie jest stanowczo za duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to przy 2.6g i 1.4V na manchesterze miałem na 49st przy wc które schładzało venica do 40st, przy 2.4 i dosc wyskich woltach.

 

Popierem Twpije zdanie co do temperatury-59C to zdecydowanie za dużo.

 

Juz ile wcześniej była to rozmowa o coretempie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro fizycznie nie jest możliwa różnica temperatur między rdzeniami (no powiedzmy marginalna) to skąd u jednych 2C a u drugich 10C różnicy? Krzywa czapa? .. bez jaj ... to niemożliwe na taką skale .... wychodzi więc na to że Core Temp jest goofno wart i jeżeli są to błędy odczytu to może lepiej temperaturę mierzyć programem który pokazuje wynik dla jednego rdzenia - a w sumie zbiorczo dla dwóch - to chyba sensowniejsze.

x2 ma w sobie 2 czujniki temperatur osobno dla każdego rdzenia? czy jeden? o_O

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...