Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników AMD Athlon64 X2 3800+ s.939 Manchester. Jak wygląda u Was oc tych prockow ?

 

U mnie spokojnie idzie na HTT=220. Czyli 2200 MHz. Na boxowym coolerze.

Idzie też normalnie na 2400 , ale trochę się grzeje - pod 60* , dlatego czekam na nowe chłodzenie - scythe katana Cu :)

 

Wszystko na standardowym napięciu.

 

Ogólnie - każdy proc kręci się inaczej. Niektórzy wyciągają nawet 2600-2800 ale to już raczej woda i pewne hobby ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że moje kłopoty z działaniem na 1,1v wynikały ze złego zarządzania mechanizmem c&q :)

W crystalcpu włączyłem mutiplier management i narazie jest w porządku.

 

Powiedzcie mi jeszcze,czy takie programy jak Bitcomet do ściągania torrentów mają kłopoty z działaniem na dwóch rdzeniach?

 

Pare razy wywaliło mi niebieski ekran błędu stop, dzielenie przez zero(po kodzie sądząc).

 

I to się działo na obniżonych taktach :blink:

 

A jak teraz przełączylem proces na jedno jądro to nic się nie dzieje.

 

Mam nadzieję,że inne programy się nie złożyly na to. Mam jeszcze zainstalowany antyspyare - winpatrol.

 

No i używam firewalla NVIDII.

 

 

 

P.S.

 

Przed chwilą wyłączył mi się komp podczas gry w doom 3 Nosz k...a!!!! :mur: :mur: :? :blink:

Co może być przyczyną?

 

Zasilacz?

 

Do grania chyba będę używał stałych parametrów bez c&q.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Mam płytę Asus M2N32SLI Deluxe Wirelles Edition, proca AMD X2 4200+, 2x512MB DDR2 Geil Ultra 800MHz, Gigabyte GF 7900GT Zalman Edition, zasilacz Tagan 430W U22.

Mam problem ze znalezieniem informacji nt. temperatur procesora. W teście SP2004 wszystkie testy były na "pass" ale temperatura sięgała max 63*C.

Pytanie - czy nie za dużo?

Jeśli tak to co zrobić? Dodam, że na procu mam ThermalTake Mini Typhoon na paście firmowej (silicon) i dodatkowo wyciągający Arctic Cooling w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturki duzo za duze. Ja na podkreconym X2 do 2700MHz i na Freezerze puszczonym na LOW mialem w stresie 59 max. Sprawdz dokladnie chlodzenie i moze zmien paste.

Mozliwe tez jest ze po prostu Asus Ci zle pokazuje temperaturki.

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Aktualnie posiadam A64 4000+ na s939, zastanawiałem się na przesiadkę na jakiegoś X2, 3800 lub 4200, pytanko czy jest jakikolwiek sens ?

Reszty flaków nie zmieniam, a aktualny procesor nie jest raczej wąskim gardłem, pytam bo mam okazję tanio wymienić tego 4000+ na X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Aktualnie posiadam A64 4000+ na s939, zastanawiałem się na przesiadkę na jakiegoś X2, 3800 lub 4200, pytanko czy jest jakikolwiek sens ?

Reszty flaków nie zmieniam, a aktualny procesor nie jest raczej wąskim gardłem, pytam bo mam okazję tanio wymienić tego 4000+ na X2.

 

No jak masz taka okazje to sie przesiadz. JEst roznica miedzy 1 a 2ma rdzeniami. Wszystko chodzi szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po testach katany :D

Pasta to oczywiście Arctic silver 5.

 

Jednym słowem REWELACJA! Podkręciłem X2 3800 na 2400 i puściłem SP2004 na półtorej godziny - po jednym SP2004 na każdy rdzeń.

 

W stresie temperatury wyglądają następująco:(mierzone core temp beta 0.9.0.91)

 

CORE#1 - 53-55*

 

CORE#2 - 48-50*

 

Oczywisice żadnych błędów itp. nie ma.

 

W idle temperatury nie przekraczają 35* :)

 

Pełne zadowolenie :D

 

I chyba takie takty zostawię na stałe. Nie będę się bawił w żadne cool&quiet bo widze,że to nie ma sensu na dual core.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne zadowolenie :D

:lol2:

 

Heh to ja po 1h Orthosa mam przy 260x10 def vcore

T#1: 45-47C

T#2: 42-44C

Na Freezerze :D

 

Więc jak dla mnie wygląda to kiepsko.

Jakie masz napięcie na tym cpu?

 

CORE#1 - 53-55*

 

CORE#2 - 48-50*

A żeby nie być gołosłownym zajrzyj TU

 

Mam jeszcze pytanko

SpeedFan pokazuje vcore dal dwóch redzni osobno z tym że u mnie jeden ma 1.3v a drugi 1.17v :| - czy to normalne bo faktycznie przy wyższych taktach wywala się tylko jedno jajo.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie mam standard - 1,35V. Może ASUS źle podaje tempy?

 

Było gorzej,bo jak testowałem wcześniej to tempy sięgały 60* i więcej na tym taktowaniu i boxowym coolerze.

 

A napięcie muszę mieć ustawione ręcznie,bo inaczej płyta podaje mi na procka 1,30V a są spadki do 1,28 nawet.

 

Przeciąg w budzie też mam: z przodu 2x80mm , z tyłu 2x80mm i 1x 92mm z boku.

 

Według mnie każdy egzemplaż procka kręci się inaczej,więc tempy tez powinny być inne.

 

Pozatym widzę,że masz Toledo ;) To nie ma znaczenia?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko

SpeedFan pokazuje vcore dal dwóch redzni osobno z tym że u mnie jeden ma 1.3v a drugi 1.17v :| - czy to normalne bo faktycznie przy wyższych taktach wywala się tylko jedno jajo.

To drugie napięcie to jest napięcie na na magistrali htt czy coś takiego, a nie na 2 rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja na TT Golden Orb II (coś jak Zalman albo Pent) i przy 2,6 na 1,3v miałem pod 55*C a jest to przecież stara konstrukcja. Popraw SAVER paste np. wymień na jakąś lepszą, powinno pomóc.

 

Już w porządku :) Scythe był po prostu źle zamontowany :mur: Dokładnie odwrotnie o 180*

 

Wskutek czego ciepłowody były skierowane w dół zamiast do góry :lol2:

 

Poprawiłem i od razu tempy spadły :D - w idle jest teraz 29-30 na obrotach low. Zamiast 35 i więcej.

 

A pasta jest i jest to najlepsza pasta :P - artic silver 5 :razz: B-)

 

Później potestuję cpu i dam znać.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem X2 BV( manchester)

Póki co 2414mhz 1,35v bios, 1,32v system. Leci orthos.

Na zalmanie 9500 moocno przykręconym + ceramique mam w stresie 33-35 stopni :o coś dziwnie mało . . czyżby czapka dobrze załozona ? Zalmana przykręciłem na maxa mocno, paste też równomiernie rozłożyłem... ale hmm tempa dziwnie niska...

Chyba nie ma mozliwości żeby jeden z rdzeni np. nie pracował ?

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temperatury dosyć niskie ... krzywa czapka to mit dla przedszkolaków ... a mozliwości że jedno jajo nie pracuje to raczej nie ma :wink:

Hmm a czemu mit ?

Moja doświadczenie mówi ( a miałem już 6 procków K8) że jest wręcz odwortnie, czapka ma duży wpływ na temperatury...

Cały czas leci orthos i temp procka to 37 stopni a temperatura chipsetu 47 stopni :) dziwne żeby dwu jajowy proc grzał sie mniej od chipsetu :D

coreTemp podaje mi tempy

Core1-45stopni

core2- 41 stopni

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem X2 BV( manchester)

Póki co 2414mhz 1,35v bios, 1,32v system. Leci orthos.

Na zalmanie 9500 moocno przykręconym + ceramique mam w stresie 33-35 stopni :o coś dziwnie mało . . czyżby czapka dobrze załozona ? Zalmana przykręciłem na maxa mocno, paste też równomiernie rozłożyłem... ale hmm tempa dziwnie niska...

Chyba nie ma mozliwości żeby jeden z rdzeni np. nie pracował ?

No własnie mam teraz venice e3 na 2.7g no i grzeje się mocniej niż x2 przy 2.6g.

 

Dziwne ale możliwe, pewnie załozeni czapki ma coś do tego.

 

Jedno jajko sprawdza sie o wiele lepiej w grach, żeby nikt nie miał wątpliwosci,

btw x2 odszedł za dobrą kase ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury to kwestia czapki w duzej mierze

 

dzis testowalem 2 procki - i taki a64@2.8ghz grzal sie do 47-48 stopni , a takie temperatury mialem na x2@3ghz.... zmienilem procka na innego a64 i temperatura w stresie 37-39 stopni przy tych samych ustawieniach .wniosek - krzywa czapa

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jajko sprawdza sie o wiele lepiej w grach, żeby nikt nie miał wątpliwosci,

A to ciekawe bo ja myślałem że "tak samo albo lepiej" :wink: czyli wątpliwości są ...

W sumie nie przypominam sobie żeby jakaś giera gorzej mi działała z x2 niż na Venecji 2.6 więc skąd taki wniosek? :wink:

Oblivion po małym modzie w ini na obsługe wielowątkowści przyspieszył ze 3-4 fpsy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Więc po godzinie ORTHOSA miałem takie tempy:

 

Core #1 - 52-54*

Core #2 - 48-50*

 

A jak leciał ORTHOS i wszedłem na forum, to komp się sam wyłączył :lol: :blink: :blink:

 

Mam nadzieję,że to nie wina proca, bo na SP2004 puszczonym po jednym na każdy rdzeń nic takiego nie miało miejsca.

 

Ten orthos chyba niedokońca jest dopracowany. Tak mi się wydaje.

Co sądzicie?

 

Zasilacz chyba wyrabia :huh:

 

 

Acha - wentylator na Scythe katana jest zamontowany tak,że wieje od dołu w górę,w kierunku zasilacza.

 

A może powinien być na górze? :unsure:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ortos dopracowany -tylko procek nie daje rady i tyle . chociaz na xs mozna przeczytac ze dual prime nie chce chodzic i sie wysypuje a orthos smiga ..ja np tak mialem ze dual prime na 3.04 ghz zrobilem a orthosem na 3.05 , wiec moze i cos w tym jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zaległe testy z oc mojego cpu, rewelacji nie ma ale i tak jest zajebiście ;]

Toledo LCBIE 0627 TPMW

270x10 1.375v

http://img146.imageshack.us/my.php?image=x...1376vdfift4.jpg

Co jest z miniaturami?

 

Niestety 2800 nie chce zrobić :| nieważne jakie vcore 1.4 czy 1.425 wywala się po chwili i orthos i sp2004

Wiem że napięcia mierzy się miernikiem ale SpeedFan zczytuje chyba tą wartość z biosu podając 11.71v dla linii +12v co gdyby było prawdą jest wartością "lekko" za niską :>

Co sądzicie? Psu powyżej 2700 nie ciągnie?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj po godzinie OTHOSA komp się wyłączył :)

 

Na 2400 MHz.

 

Ale zaznaczam,że TYLKO I WYŁĄCZNIE po odpaleniu przeglądarki i wejściu na forum :lol:

 

Tak chodzil bez problemu ponad godzinę.

 

A komp wyłączał mi się już wczesniej - m.in. jak na mnożniku 5x ustawiałem 1,1V.

 

Więc to wszystko nie jest takie proste.

Może zasilacz nie wyrabia, może... sam już nie wiem :-|

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czapki. Mój BV też tak ma naprawdę ciężko go do 50 stopni rozgrzać. Ja tyle widziałem (dokładnie 51) jak mu dałem 1,7V :lol2: . Widać ogromną różnicę między CD a BV tak w OC jak i w temp.

 

Nie patrz na to że masz 11,7V nawet na mierniku. Vcore jest z przetwornicy impulsowej i jej to wcale nie przeszkadza czy jest 13 czy 10. Ważna jest tylko wydajność prądowa. Przy niższym napieciu musi dawać większy prąd (moc musi być stała)

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra napięcia napięciami, ale nie wiem z czego wynika taka przepaść ze na niewiele większym vcore jak stockowe śmiga 270x10 a przy 280x10 to już mu nawet 1.42 +104% nie pomaga :| cpu by sie skończyło? tak szybko? ;] jakoś w to wątpie ...

 

Dzięki bogom że to DFI tak podratowało sytuację bo do 270x10 na Epoxie 9NPAJ SLI którego miałem ostanio trzeba było dać 1.5v!!! :mur: a na DoktoRze SLI tylko 1.375v potrzeba :)

Epoxa już raczej nie kupie oj nie.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...