Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ale nie wiem z czego wynika taka przepaść ze na niewiele większym vcore jak stockowe śmiga na 270 a przy 280 to już mu nawet 1.42 +104% nie pomaga :|

 

Dzięki bogom że to DFI tak podratowało sytuację bo do 270x10 na Epoxie 9NPAJ SLI którego miałem ostanio trzeba było dać 1.5v!!! O_o a na Doktorz SLI tylko 1.375v :)

Epoxa już raczej nie kupie sobie

Tak samo było z moim Venice, 2,8 robił na 1,42 a do 2,85 potrzebował maksa. AMD tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci ORTHOS już 12 min.

Zwiększyłem vcore na 1,3625 i narazie jest OK. Może procek potrzebował więcej papu na tych taktach? ;)

 

Przy 1,35 komp się wyłączył,jak tylko odpaliłem test.

 

Temperatury:

 

CORE#1 - 53

CORE#2 - 48-49

 

Mam nadzieję,że taki voltaż nie skróci zbytnio żywotności procka? Chciałbym się nim min. 2-3 lata nacieszyć :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność przy stock v jest przeiceż bardzo długa, dopiero przy powyżej 1,55v może skrócić jego żywot.

 

Czyli nie mam się czym przejmować? ;) W końcu AMD dla tego procka podaje napięcia od 1,35 do 1,40V :)

 

Bo teraz jak zauważyłem w CPU-Z to napięcie podaje 1,36-1,375. Czyli płyta jakby dovoltowuje teraz w górę :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra napięcia napięciami, ale nie wiem z czego wynika taka przepaść ze na niewiele większym vcore jak stockowe śmiga 270x10 a przy 280x10 to już mu nawet 1.42 +104% nie pomaga :| cpu by sie skończyło? tak szybko? ;] jakoś w to wątpie ...

 

Dzięki bogom że to DFI tak podratowało sytuację bo do 270x10 na Epoxie 9NPAJ SLI którego miałem ostanio trzeba było dać 1.5v!!! :mur: a na DoktoRze SLI tylko 1.375v potrzeba :)

Epoxa już raczej nie kupie oj nie.

Nie wkurzaj sie na epoxa, nie uwzględniłeś, że epox ma mocne wahanie V na procku wiec wypada zrobic lekkiego vdroopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po 1,5 godzinie ORTHOSA wszystko działa.

 

Tempy mam nastepujące:

 

CORE#1 - 53-55*

CORE#2 - 49-50*

 

Widać tak ma być. Pasta(artic silver 5) równo nałożona, katana na maxa dokręcona.

Na stronie producenta Arctic Silver czytałem ,że AS 5 potrzebuje nieco czasu,by w pełni nabrać przewodności cieplnej.

 

Dla mnie jest ok. W stosunku do stockowego coolera tempy spadły o 10*.

A w pokoju mam około 23*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAVER nie informuj na bieżąco na forum co się dzieje ciekawego u Ciebie co kilkanaście minut. Temat się wydłuża a niewiele wnoszą dane statystyczne Twojego komputera :D

Potestuj kilka razy, wyciągnij średnią informacyjną dodaj jakieś ciekawostki, spostrzeżenia i napisz o tym. Chyba, że poprawiasz wynik jaki uzyskał banti wtedy wszyscy jesteśmy zainteresowani jak tego dokonujesz.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja cały czas walcze o 2800 na swoim cpu.

Okazało się że nie podłączyłem do mobo jednej wtyczki zasilania (fdd) :wink: co owocowało tym że 270x10 wymagało 1.4v +104%

Po podpięciu 2700 robi przy 1.375v ale na 2800 nadal nie chce wskoczyć.

Przu ustawieniach

280x10

1.4v

HTTx2

DDR100

Nf4 vcore 1.6v

Orthos działa 2 minuty po czym się wywala :|

A jak podbije napięcie do 1.425v to wywala sie już po paru sekundach a przy 1.45v w pierwszej sekundzie chociaż temperatury nie przekraczaja 53 C ... WTF?

Mało tego, nawet ustawienie 1.45v + 104% nie daje stabilnego 2800 :|

Czy jest coś co może mnie ograniczać, pomijając oczywiście kwestje że procek sie "skończył"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: Obecnie używam Scythe Katana Cu. Czy odczuje dużą różnicę inwestując w XP90 Cu?

 

Obecnie mam podkręconego X2 3800 na 2400,przy napięciu 1,3625V

 

i takie tempy po OTHOSIE:

 

Core#1 - 55*

Core#2 -49-50*

 

Czy w ogóle jest sens zmiany?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scythe infinity/wc

 

Hmm... W wc narazie niezamierzam się bawić.

 

Natomiast nie mam pojęcia,czy infinity mi wejdize do budy w ogóle. Mam bude i sprzet jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki w końcu bios dałeś? Mosfety w miare dobrze chłodzisz? Może jakimś cudem coś kontroler w procku. Więcej pomysłów nie mam. Szkoda by go było jak by się tak nagle skończył...

Bios zdaje się 406 ale sprawdzałem też 623-3. Poprzedni właściciel (pozdro Lysyn) tez miał x2 Toledo i leciał na 2850.

Mosfety chłodze 65mm od coolera amd - zaklesczone elegancko miedzy Freezerem a taśmą ide ;] tempy max 46-48C

No ale dlaczego się wywala przy 280x10 na wyższych napięciach szybciej niż na niższych to ja już nie wiem ... zasilacz przy 2800 nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

Bios zdaje się 406 ale sprawdzałem też 623-3. Poprzedni właściciel (pozdro Lysyn) tez miał x2 Toledo i leciał na 2850.

Mosfety chłodze 65mm od coolera amd - zaklesczone elegancko miedzy Freezerem a taśmą ide ;] tempy max 46-48C

No ale dlaczego się wywala przy 280x10 na wyższych napięciach szybciej niż na niższych to ja już nie wiem ... zasilacz przy 2800 nie wyrabia?

przy takich taktowaniach procesor może mieć jednak za ciepło [wyzsze napiecie - wyzsza temp] niekoniecznie temp samych rdzeni moze byc za duza, ale innych ukladow, chociaz rdzenie przy takiej temp na takim wyzylowaniu tez moga sie wywalac.... na wc powinno być lepiej, na fc jeszcze lepiej :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich taktowaniach procesor może mieć jednak za ciepło [wyzsze napiecie - wyzsza temp] niekoniecznie temp samych rdzeni moze byc za duza, ale innych ukladow, chociaz rdzenie przy takiej temp na takim wyzylowaniu tez moga sie wywalac.... na wc powinno być lepiej, na fc jeszcze lepiej :P

pozdrawiam

Taaaaaaaa jasne na FC. A zapomniales o coldbug'u?? Bo cos mi sie wydaje ze tak.

WC jest wystarczajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem swojego X'a :)

9 godzin w orthosie i SPI32m myślę że jest wystarczające :)

Może i 2,5ghz jest marne na tle Waszych wyników, ale i tak jestem zadowolony i uważam że nie jest źle jak na manchestera :)

 

Nieźle... A czym chłodzisz tego procka? Bo tempy masz niziutkie...

 

Mam katanę Cu. I mam 49-55 po 1,5 h orthosa. Manchester podkręcony na 2400.

 

A zastanawiam się nad XP 120. Chciałbym zejść do 45.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki możecie mi pomóc, bo się głowie a nie mogę znaleźć w googlach?? :-|

 

Potrzebne mi informacje nt zależności prędkości proca do mnożników pamięci, bo jestem na am2 , wogóle na na athlonach nowy i nie wiem co jest grane :mur:

Zapodalibyście jakiego linka czy cuś no nie wiem już :sad:

 

Edit : trudno to powiedzieć, ale znalazłem :oops: mimo to dzięki z góry

Edit2 : ale to wszystko pokręcone

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle... A czym chłodzisz tego procka? Bo tempy masz niziutkie...

 

Mam katanę Cu. I mam 49-55 po 1,5 h orthosa. Manchester podkręcony na 2400.

 

A zastanawiam się nad XP 120. Chciałbym zejść do 45.

chłodze go bardzo mocno dokręconym zalmanem 9500.

Z temp jestem mega zadowolony, po 9 godzinach orthosa miałem 38 stopni ...

na procku ładnie rozłozona ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodze go bardzo mocno dokręconym zalmanem 9500.

Z temp jestem mega zadowolony, po 9 godzinach orthosa miałem 38 stopni ...

na procku ładnie rozłozona ceramique.

 

Ja chcę zmienić na XP120 , jak tylko sprzedam Katanę Cu :) Może ktoś jest chętny? :P

 

Czy bedę zadowolony z tego XP120 pod względem spadku temperatur? Jakiś użytkownik może się wypowie? I jak wypada na tle konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem swojego X'a :)

9 godzin w orthosie i SPI32m myślę że jest wystarczające :)

Może i 2,5ghz jest marne na tle Waszych wyników, ale i tak jestem zadowolony i uważam że nie jest źle jak na manchestera :)

Jednak manchestery z 2006 to całkiem dobre sztuki, z pewnoscią dobijesz do 2.7 no znośnym vcore.

Temperatura według mnie tez jest niezła, jednak z krzywą czapką coś jest ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak manchestery z 2006 to całkiem dobre sztuki, z pewnoscią dobijesz do 2.7 no znośnym vcore.

Temperatura według mnie tez jest niezła, jednak z krzywą czapką coś jest ;/.

Zebyś się nie zdziwił :? Moj przy napięciu 1,6V (ekstreem oc :wink: ) nie chce iść stabilnie na 2.65Ghz.

 

btw: te 38C to przy otwartym oknie? i o ktorej godzinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem x2 3800 manchester (niestety) chcialem toledo ale musialem brac co bylo bo na sockecie 939 jest juz coraz mniej prockow. Poszedl na 2.7 przy napieciu 1.4

Mam win Xp i service pak 1, zauwazylem ze w gta sa faktycznie sie rabie (za szybko dziala). Wczoraj dopiero zainstalowalem service paka 2 i dual core optimizer.

Chcialem sprawdzic z ciekawosci jak chodza dwa rdzenie odpalilem photoshopa i zapodalem jakis filtr ktory dosc dlugo liczy a potem gre. Niestety w task menadzerze photoshop - brak odpowiedzi, gra chodzila. Probowalem recznie przydzielac rdzen photoshopowi a potem grze ale to tez nie pomoglo.

Czy to przez ten optimizer? co do SP2 to wyczytalem ze posiada "masę zmian w kwestii obsługi wieloprocesorowych platform / wielordzeniowych procesorów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem x2 3800 manchester (niestety) chcialem toledo ale musialem brac co bylo bo na sockecie 939 jest juz coraz mniej prockow. Poszedl na 2.7 przy napieciu 1.4

Mam win Xp i service pak 1, zauwazylem ze w gta sa faktycznie sie rabie (za szybko dziala). Wczoraj dopiero zainstalowalem service paka 2 i dual core optimizer.

Chcialem sprawdzic z ciekawosci jak chodza dwa rdzenie odpalilem photoshopa i zapodalem jakis filtr ktory dosc dlugo liczy a potem gre. Niestety w task menadzerze photoshop - brak odpowiedzi, gra chodzila. Probowalem recznie przydzielac rdzen photoshopowi a potem grze ale to tez nie pomoglo.

Czy to przez ten optimizer? co do SP2 to wyczytalem ze posiada "masę zmian w kwestii obsługi wieloprocesorowych platform / wielordzeniowych procesorów"

Co do tego to najprzód proponowałbym przeinstalowanie systemu z sp2, potem najnowsze stery i optimizer i powinno chodzić

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam odinstalowac SP2?

A tak na marginesie to biosu uzywam z przed roku, jeszcze jak mialem A64 3000 i zapodalem najnowszy to wogole nie chcial sie krecic i zostalem przy starym. Jeszcze nie testowalem na najnowszym biosie tego X2. Ten stary bios ma juz add dual core

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...