Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Heryf > nie masz zaniskiego vcore? Jak dobrze pamiętam,to standard dla x2 3800 jest 1,35v , a tobie pokazuje 1,31.

 

Nawiasem mówiąc, to u mnie na parametrach AUTO też tak się dzieje. A są spadki nawet do 1,28.

 

Dopiero jak ustawię ręcznie to wtedy trzyma.

 

 

DODANO:

 

P.S.

 

Już jestem po testach nowego chłodzonka :) XP120 jest rewelacyjny! Co firma to firma jednak ;)

 

Po pół godzinie orthosa temperatura nie przekroczyła 48 stopni na cieplejszym jajku. Na chłodniejszym było 45.

 

W idle tempy też spadły i nie przekraczają 30.

 

Co więcej - spadła mi temperatura płyty( chipsetu) o 10 stopni do 35 (z 45).

 

Radiator od heatpipe'a chipsetu mam tuż pod XP120.

 

Co ciekawe, procek teraz zadowala się napięciem AUTO. I w cpu-z pokazuje mi od 1,31 do 1,28 :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko 1 ... a procesor z takimi oznaczeniami na jakim rdzeniu jest?:

amd athlon 64

ada3800dep4aw

cbazc 0438vpcw

1097343i40121

Widze, że również pytałeś o tego x2 na allegro... szczerze to jest tam pomyłka, bo takie oznaczenia miały 3800+ ale nie x2 tylko zwykle a64. Mowa dokładniej o tej http://www.allegro.pl/show_item.php?item=134243927 aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 3600EE

 

2700MHz na 1.4V, a potem sciana i nawet 1.55V nie pomaga aby polecial na 2750MHz :lol:

 

Cudowne procki AMD ;)

 

No i wkońcu wyjaśniło się dlaczego komp mi sie wyłącza przy zejściu poniżej 1,3 v ;)

 

Mam zwykłego manchestera, nie EE :)

 

Jednak 2 rdzenie to nie to samo co venice,gdzie dawało się 1,1v i dalej chodził :)

 

Sandra podaje mi ,że min. napięcie dla procka jest 1,3 a max stockowe 1,35.

 

A już myślałem,że zasiłka mi pada. Ale i tak idzie do wymiany po zebraniu funduszy. Musze mieć jakieś 500-600W coby starczylo na długo :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam tą płytkę. Większych problemów z nią nie ma.

 

Poza tym,ze od jakiegoś tygodnia mam dziwne objawy, że losowo komp potrafi mi się wyłączyć.

żadnego resetu,nic tylko pyk i cisza.

 

Nawet na stockowych parametrach CPU lub na obniżonym mnożniku.

 

Ale myślę,że to wina zasilacza - może się kończy?

Wcześniej nic takiego się nie działo.

 

Obstawiam zasilacz - a wy?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to moze i miec z 1V na def :)

 

Skoro jego temp nie przekracza 50C przy pelnym obciazeniu to o co mu chodzi, ze nie chce wiecej poleciec :blink:

 

Teraz sie naprawil i dziala na "az" 305x9 :lol:

boje sie :cry: , bo jeśli mój będzie sie podobnie kręcił to :mur: , powiedz ze uda Ci sie jescze "coś" z niego wykrzesać pliss :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka jest naprawde fajna, bawiłem się na niej ostatnio i same pozytywne wrażenia. Oc w stosunku do dfi prawie identyczne, jedynie przy ponad 3,1ghz miałem problemy ze stabilnością (pewnie za mało znam tą płyte :wink:). Następna była A8N32-SLI na której tak samo dobrzę się krecił x2 jak na dfi, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie do tego fajne chłodzonko na chipsetach i mosfetach. Naprawde fajna mobo.

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pomeczylem mojego X2 3800 (manchester) z pol godziny w orthosie. Ustawilem w koncu na 2.6 i napiecie 1.4. Na 2.7 tez by chodzil ale to juz wyzsze napiecie musialbym ustawic, chyba nie ma sensu. Pamiatki mi poszly na dzielniku 1do1 czyli 260mhz (3 3 3 6). Tylko te temperatury, tcasemax mam 63 a po polgodzinym meczeniu pokazywaly ok 52-57 z plyty to mialem 45. Ktos tu napisal zeby nie brac pod uwage tych temp w dwoch rdzeni bo niby zle skalibrowane. Chyba kupie ten Coollaboratory Liquid Pro bo teraz mam na Ceramique. Przekonal mnie ten tescik:

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?p=11682

 

Myslalem nad zmiana coolera na Ninje ale nie wiem czy jest sens teraz mam Gigabyte CPU PCU22-VG Rocket

 

Wczoraj wlasnie zapodalem ten plynny metal na procka, faktycznie temp spadly 4-5stopni, po polgodzinnym meczeniu w orthos temp. byly 49-55 a z plyty 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem.

Do tej pory miałem Venice 3000+@2.7ghz na szynie 300MHz, pamięci XBLK PDP i wszystko łaziło pięknie na 300MHz.

Kupiłem od jednego usera z forum selekta X2 toledo i fajnie lazi na 3Ghz ale tylko i wysłącznie na szynie 200Mhz. Nie moge zmusić pamięci do pracy powyżej 200Mhz bo kończy się to blue screenami w windzie.

Co to może być ? Bios mam najnowszy 403 do płyty.

Czyżby kontroler pamięci poszedł w procku ? czy może nie lubi samsungów TCCD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem.

Do tej pory miałem Venice 3000+@2.7ghz na szynie 300MHz, pamięci XBLK PDP i wszystko łaziło pięknie na 300MHz.

Kupiłem od jednego usera z forum selekta X2 toledo i fajnie lazi na 3Ghz ale tylko i wysłącznie na szynie 200Mhz. Nie moge zmusić pamięci do pracy powyżej 200Mhz bo kończy się to blue screenami w windzie.

Co to może być ? Bios mam najnowszy 403 do płyty.

Czyżby kontroler pamięci poszedł w procku ? czy może nie lubi samsungów TCCD ?

 

A mnożnik szyny hyper transport ustawiłeś na 3x? HT nie może przekroczyć 1000 MHz, bo wtedy proc napewno nie będzie stabilny.

 

Swoją drogą ja mam kingmaxy i też raczej stabilne nie sa powyżej 200 MHz.

 

Takie kostki ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnożnik szyny hyper transport ustawiłeś na 3x? HT nie może przekroczyć 1000 MHz, bo wtedy proc napewno nie będzie stabilny.

 

Swoją drogą ja mam kingmaxy i też raczej stabilne nie sa powyżej 200 MHz.

 

Takie kostki ;)

ht mam na 3 ustawione, bo przecież venice latał na 300Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...