Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że źle dozuje papu przy takim OC

Przywróć takty na stock, albo podnieś napięcie i tak przetestuj.

Ja u siebie też nie żyłowałem na maksa, bo chciałem żeby to c'n'q chodziło. Kupowałem od gościa któremu ten proc stabilnie wyciągał 2.8 przy 1.5V (czyli proc już się bulwersuje). Podejrzewam, że na takich ustawieniach też by mi nie działało.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wasze BIOSy pozwalają na CnQ w przypadku niestandardowych taktowań ? :unsure:

Sam CnQ działa OK - moje toledo, właśnie zerknąłem, ma astronomiczne 28 stopni :)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że C'n'Q działa, ale nie tak jak bym sobie tego życzył :) Najbardziej mnie denerwuje ten skaczący mnożnik przy obciążeniu 1 rdzenia. Wszystko jest stabilnie.

Zwiechy były dopiero po instalacji optimizera, albo RMClocka. Więc to raczej wina softu.

 

edit:

CnQ działa przy oc ;)

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze x2 3800 65w na jaderku windsor ?

Bede cos takiego skladac koledze do krecenia na ac.

W spadku zostaja 4 ramy ddr2 667 512mb dlatego tez pytanie

o poprawnosc pracy windsora z takim obsadzeniem pamieci.

Jako plyte wybralem dla kolegi dfi na nf4 am2. Wydaje mi sie nie droga

okolo 340 zl a z tego co widze daje dobre wyniki przy oc.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co lepiej kupić X2 3800+ na am2 czy poczekać i dołożyć kasy do C2D :?:

A potrzebujesz dwa rdzenie/wyższą wydajność? Jeżeli nie to zostaw to co masz.

 

(BTW, jezeli faktycznie wykorzystasz proca dual core, to moim zdaniem bardziej opłacałoby się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> X2. Czemu? X2 3800+ jest na allegro za 430zł. Najtanszy C2D około 650zł-700zł + koszt nowej mobo...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. A kiedy oficjalnie pojawią się Opki na AM2 :?: Te 2mb kaszy by się mimo wszystko przydały :)

Opterony na AM2 sa juz od dawna - oczywiście nie w Polsce. W dziale "sprzedam" MARyoWn sprzedaje sprowadzane opterony selekty.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to C'n'Q działa troche kiepskawo. Jak jest obciążony tylko 1 rdzeń to skacze między mnożnikami 5x, 9x i 10x, a najczęściej zatrzymuje się na mnożniku 9x. Próbowałem używać RMClocka nastawiając tylko mnożnik 5x i 10x, ale wtedy komp się zawieszał. Komuś działa to "normalnie"?

Spróbuj programu Crystal CPUID :) Ja ustawiam "na sztywno" napięcie i mnożnik i mam te ustawienia w ikonach na pulpicie.

Klikam odpowiednią ikonę i przełącza się bez problemu.

C'n'Q wyłączony w biosie.

 

BTW: RMClock w ogóle mi nie działa.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam swojego Opka 170 :) CCBBE 0615EPMW :D

Jak na razie z testów wynika, że nominalne taktowania na 1.2V robi, natomiast (mam mało czasu) 2500MHz na 1.325V. (gdzie def. to 1.3-1.35) czyli na skrajnym def. pewnie zajadę wyżej :D

Next week mam 2 dni wolne od roboty to się zobaczy.

 

Jedną rzecz musiałem zmienić - troche czasu mi to zajęło... MAL/RP inne wartości w stosunku do tych z A64 3500+...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też zmieniłem procka i się jeszcze nie chwaliłem a to już miesiąc minął :)

Opteron 165 CCBBE 0615DPMW TCase max59st

na def V powyżej 2.7 robi. Na codzień mam 2.9GHz przy 1.45

 

Nie ma porównania do mojego starego 4400+ :D

 

 

@Hirotaro - dobrą serie masz i jakieś 3GHz powinieneś zrobić.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie wprowadza nowej architektury - mowa o k8l (o ile ten wogole wniesie cos nowego), ta po mojemu sa straceni. Connre ich zje. Juz z reszta widac jak duzo ludzi migruje do niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie była plotka, że od razu w Brisbane dołoża dodatkowy potok w schedulerze (z 3 na 4) ale nic z tego. Rozdzielenie jednostki Load i Store w kontrolerze pamięci również "troche" by dało.

Coś czuję, że z zakupem 2-jajecznego poczekam do K8L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie wprowadza nowej architektury - mowa o k8l (o ile ten wogole wniesie cos nowego), ta po mojemu sa straceni. Connre ich zje. Juz z reszta widac jak duzo ludzi migruje do niebieskich.

Biorąc pod uwagę to jak AMD/ATI zapewnił sobie chleb w umowach z Dellem, Microsoftem (XBox 360) i innymi dobrymi firmami sprzedającymi złożone komputery i notebooki to myślę, że mają spokojny żywot na za dwa lata naprzód... i mogą sobie spokojnie dopracowywać swoją architekturę.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby oby, a narazie to X2 lepiej brać starsze AM2 bo te nowe jest po prostu mniej wydajne, no chyba ze ceny beda adekwatnie nizsze.

Na dzisiaj to i tak nie ma w sklepach x2 65nm a cena podstawowego zestawu X2 EE + mobo jest około 450 zl mniejsza niż z z conroe.

Przykładowo w ESC:

Gigabyte M55PLUS-S /GeForce 6100/ + X2 3800+ (2.0GHz, 1MB, 65W) BOX /AM2/ =764 zł

Gigabyte 965G-DS3 /i965G/ + Core 2 Duo E6300 /1,86GHz, 2MB/ BOX = 1208 zł.

 

Jesali mamy do sprzedania stare mobo + CPU przykladowo za 400 zł to na modernizacje na X2 EE wydamy 364 zł a na conroe

808 zl. RAM do conroe nie będzie mniej kosztował niż do AM2 zwłaszcza taki do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj to i tak nie ma w sklepach x2 65nm a cena podstawowego zestawu X2 EE + mobo jest około 450 zl mniejsza niż z z conroe.(...)

Ale po co brać EE? Różni się standardowo niższym napięciem i dlatego żre mniej prądu, a do O/C i tak trzeba mu zapodać napięcie identyczne jak w wersji bez EE, czyli jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co brać EE? Różni się standardowo niższym napięciem i dlatego żre mniej prądu, a do O/C i tak trzeba mu zapodać napięcie identyczne jak w wersji bez EE, czyli jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać :P.

W cenniku AMD jest ta sama cena na EE X2 3800+ co X23800+ i tylko rynek powoduje roznice w cenach detalicznych.

Myśle ze do podkręcania lepiej mieć proca 65 nm (na razie nie wiadomo ile będzie realnie kosztował najtańszy 65 nm, w cenniku

AMD jest 17$ wiecej za X2 4000+ niz najtańszy X2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku AMD jest ta sama cena na EE X2 3800+ co X23800+ i tylko rynek powoduje roznice w cenach detalicznych.

Myśle ze do podkręcania lepiej mieć proca 65 nm (na razie nie wiadomo ile będzie realnie kosztował najtańszy 65 nm, w cenniku

AMD jest 17$ wiecej za X2 4000+ niz najtańszy X2)

Hmm, ale zeby nadrobic gorsze opóźnienia cache, 65nm X2 bedzie sie musiał kręcić adekwatnie szybciej. Pierwsze testy pokazały ze 65nm X2 wcale nie jest takie skore do krecenia, wiec ich wydajnosc stoi pod znakiem zapytania. Jedyną ich szansą jest moim zdaniem to, że ich ceny spadną o 20 - 40%. Wtedy będą realną konkurencją dla C2D Kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze na rynku detalicznym w Polsce? Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze na rynku detalicznym w Polsce?

Powinny być już pod koniec ubiegłego roku. Ostatnia plotka głosi ze w styczniu będzie X2 6000+ 2 MB L2 taktowany 3 GHz ale 90 nm.

Zazwyczaj pierwsze transporty udanych nowości od AMD trafiają do sklepów w Tokio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na udane 65nm przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać? Myślę że na pewno. Hmm, szykuje się za dwa miechy jakaś nowość, bo nic mi nie wiadomo o jakiś nowych procesorach lub nowych rewizjach? 65nm procki obecnie mają powiększone timingi cache, a nowe potężne X2 z większym MB cache są w 90nm. Jak by coś miało być za dwa - trzy miechy to by AMD juz zapowiedzialo, tak myślę, więc na nowości które AMD szykuje jako odsiecz dla obrony swojego dobrego imienia przyjdzie nam jeszcze troche poczekać.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak oni napisali w tym teście... to jest ich pierwszy procesor w 65nm. Ale myślę, że zapowiada się nieźle. Cały proces 65nm będzie cały czas ulepszany aż do pojawienia się kolejnego i tak w kółko. Tak jak napisali w tym artykule. IMO pierwsze procki w 65nm to raczej rewelacja nie będzie. Trzeba będzie poczekać pare miesięcy... w końcu AMD musi wypuścić godnego rywala E4300 itp. :)

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...