Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za jakieś info.

 

Ale co do tej wydajności to jest to dość logiczne, tylko bym to troszeczkę inaczej wyraził, mianowicie jak już pisałeś to najważniejsza jest grafika i jak się ją mocno obciąży to wydajność w grach zależy od niej. Jak się ją zacznie odciążać po przez zmniejszenie jakości, rozdzielczości, etc to zaczyna pojawiać się/zwiększać się różnica spowodowana resztą lebszych podzespołów, przede wszystkim procesora... Bo CPU przy dużej rozdzielczości, AA i AN tak samo się napracuje jak przy niskich rozdzielczościach, ale przy niskich widzimy jego wpływ a przy dużych widzimy jakość grafiki...

No i co prawda nie mam 7900GS@... Ale ta grafa i tak jest za słaba, żeby w niektóre gry grać w takiej rozdzielczości przy takich ustawieniach... Mówię tak, bo wiem co się dzieje z 8800GTS w Company of Heros. Ale to ogólnie znowusz jest wina niedopracowania gry... I nie tylko w COH ale i w wielu innych tytualch także.

 

A jeszcze jedno, to pytanie...

Np. jak gram sobie w grę na X2@2700Mhz i ta gra jest uruchomiona na jednym rdzeniu to ta gra chodzi szybciej niż na A64@2700Mhz? A jeśli się da na dwóch rdzeniach ją uruchomić to wydajność się podnosi/wzrasta znacząco czy w ogóle nie ma to wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. jak gram sobie w grę na X2@2700Mhz i ta gra jest uruchomiona na jednym rdzeniu to ta gra chodzi szybciej niż na A64@2700Mhz? A jeśli się da na dwóch rdzeniach ją uruchomić to wydajność się podnosi/wzrasta znacząco czy w ogóle nie ma to wpływu.

Jak przydzielisz jedno jajo dla gry to zasadniczo smiga tak jak na A64@2700 (drugiemu przydielasz Explorera, gg etc.) Większośc gier narazie nie wspiera wielowątkowości więc przyrostu mocy nie uświadczysz poza kilkoma tytułami vel Q4. Czas dwóch jaj nadciagnie wraz z Crisis i UE 3 cierpliwości :> Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Na newegg spadła cena brisbane X2 3600+ (65 nm 1900 MHz 2*512 L2)

Obniżka była znaczna bo z 115$ na 105$ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile zablokować MHZ szyny Pci-E podczas podkręcania ??

 

I może znacie jakiś dobry poradnik co i jak w podkręcaniu X2

 

Bo ten na forum to już taki dla bardziej oblatanych :(

ad.1

 

zdaje się, że jest 100mhz

 

ad.2

 

tak samo jak w zwykłych A64, przecież prosty jest ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie szyny PCI-E moze podniesc troche wyniki w markach :D ale tak max do 120MHz bo wyzej sie SATA wysypuje.

Podniesie tylko gdy mamy doczynienia z bardzo wysokim OC. Np. niektórzy w 7300GT Galaxy wyciągają z pamięci po 2GHz i rdzeń po 900MHz. Wtedy szyna 100MHz ogranicza przepustowość grafiki itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś na jakim minimalnym napięciu może pracować x2 3800+ (windsor), mam wersję ee, która działa na 1.2V, ale podejrzewam że można zejść niżej, tylko czy jest jakieś minimum po którym procek nie wstanie?

 

edit:

 

Czy to jest normalne zachowanie procka dwurdzeniowego podczas kompresji rarem?

Dołączona grafika

 

Pytanie dotyczy oczywiście jednoczesnego wykorzystania obu rdzeni :]

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wiedziec jakie jest min Vcore to je po prostu znajdz. jak przesadzisz to sie najwyzej komp nie podniesie, albo sie zrestartuje.

 

 

nowsze wersje winrara obsluguja wielo-rdzeniowosc, wiec takie zachowanie jest jak najbardziej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było: jak włączyć C&C?

 

Sterowniki do procka zainstalowane, core optimizer też, "minimalne zarządzanie energią" ustawione, w biosie C&C włączone, pozostałe parametry ustawione na auto. I doopa, nie działa a działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostalem Athlona X2 3800+ EE 65W 90nm, gdyz uznalem ze nie chce mi sie czekac na 65nm, a poza tym patrzac na waty to wyjdzie tyle samo (tj. 65) :)

 

Dostalem:

ADO3800IAA5CU

LDB5F 0646BAP

1502402K60009

 

zapewne nic ciekawego?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieistotne... Po prostu podkręć go i napisz, jak chodzi, napięcia, na jakich maksymalnych przy stnadardowym napięciu, ile max idzie, temperatury itp... Płyte masz dobrą, więc powinno byc ok. Chłodzisz go Freezerem, czy boxem?

Ps. boxy na x2 maja heatpipe, czy takowe tylko opki mialy?

 

Też sie przymierzam do najsłabszych X2, jednak słyszałem że X2 3600 się lepiej kręci, ale nie widzalem porównań z OC pomiędzy 3600-3800. Wiem, że ten dwu krotny cache przy tych 2.0Ghz daje niecałe 5% tylko w niektórych aplikacjach, ale przy wyższych taktowaniach może byc większa różnica. Tylko jeśli 3600 idzie na wyższych taktach to też jeszcze może się odwrócić. Tak czy owak nadal tylko gdybanie.

Sam bym z chęcią sie pobawił, ale niestać mnie żeby kupować tak i testować, choicaż w sumie fajne hobby by było :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Mam pytanie, lepiej kupic X2 4600+ EE czy doplacic i wziac 5000+ ?? Proc nie bedzie krecony.

 

I druga sprawa: rozumiem ze jedno jajo podczas giercowania zajmuje sie grą a drugie jajo podczas gdy ja sobie gram zajmuje sie reszta komputera? Jesli tak to jaka jest realna roznica miedzy np. X2 4600+ a P4 3Ghz HT w windowsie podczas grania gdy chce Alt+Tabowac gierke...na P4 taki Gothic 3 wychodzi mi do systemu ze 20s jak nie wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez kręcenia to wiadomo że 5000+ lepszy bo szybszy.

 

Co do obciążenia rdzeni to w przybliżeniu tak to wygląda jak opisujesz choć wiadomo nigdy nie jest idealnie.

X2 na pewno będzie szybszy od P4 ale trudno powiedzieć o ile szybciej wyjdzie z gry :) zwróć uwage że masz mało ramu i to jest w dużym stopniu powodem tego bo przepisuje zawartość pamięci na dysk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez kręcenia to wiadomo że 5000+ lepszy bo szybszy.

 

Co do obciążenia rdzeni to w przybliżeniu tak to wygląda jak opisujesz choć wiadomo nigdy nie jest idealnie.

X2 na pewno będzie szybszy od P4 ale trudno powiedzieć o ile szybciej wyjdzie z gry :) zwróć uwage że masz mało ramu i to jest w dużym stopniu powodem tego bo przepisuje zawartość pamięci na dysk!

dzieki za szybką odpowiedź, jednak sie chyba skusze na 4600 EE bo dosc znacznie tanszy, za 700zł już wyrwe po ustnych negocjacjach ze sprzedawcą ;) a i @ w sumie troszke nie zaszkodzi o ile pamięci wogole pozwolą o te 200Mhz zmałpować (@) go...a następny krok to kolejne 2x512ddr2 goodramka czyli lacznie 2GB no a potem 8800GTS lub ostatecznie 7900GTO@GTX :) takie mam plany do zrealizowania z 1,5-2 miesiace max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle pieniędzy to C2d sobie kup. Po pierwsze jest szybszy, po drugie lepiej sie kręci. Ram... Czytałem,że jak sa 4 kości pamięci to z OC są problemy... Osobiście nie miałem 4 kości i sie nie bawilem, choc totez na pewno od MOBO zależy. A jesli upierasz się na X2 to i tak uważam, że szkoda przeplacać za wyższe modele, tym bardziej, że w tej cenie sa o wiele szybsze C2D... Każdy ma jednak wlasne podejście do życia, ale ogolnie jeśli chcesz X2 to ja jak już polecam Ci X2 3600-3800 i do tego dużo, dobrego ramu, 2Gb minimum. Cenowo będzie porównywalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle pieniędzy to C2d sobie kup. Po pierwsze jest szybszy, po drugie lepiej sie kręci. Ram... Czytałem,że jak sa 4 kości pamięci to z OC są problemy... Osobiście nie miałem 4 kości i sie nie bawilem, choc totez na pewno od MOBO zależy. A jesli upierasz się na X2 to i tak uważam, że szkoda przeplacać za wyższe modele, tym bardziej, że w tej cenie sa o wiele szybsze C2D... Każdy ma jednak wlasne podejście do życia, ale ogolnie jeśli chcesz X2 to ja jak już polecam Ci X2 3600-3800 i do tego dużo, dobrego ramu, 2Gb minimum. Cenowo będzie porównywalnie.

Jak nie miałeś 4xram to po co piszesz głupoty? Kontroler pamięci jest w procesorze a nie na płycie to jak od płyty ma to zależeć? Jest w dziale Pamięci wątek o 4xram, wystarczy poszukać :? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle pieniędzy to C2d sobie kup. Po pierwsze jest szybszy, po drugie lepiej sie kręci. Ram... Czytałem,że jak sa 4 kości pamięci to z OC są problemy... Osobiście nie miałem 4 kości i sie nie bawilem, choc totez na pewno od MOBO zależy. A jesli upierasz się na X2 to i tak uważam, że szkoda przeplacać za wyższe modele, tym bardziej, że w tej cenie sa o wiele szybsze C2D... Każdy ma jednak wlasne podejście do życia, ale ogolnie jeśli chcesz X2 to ja jak już polecam Ci X2 3600-3800 i do tego dużo, dobrego ramu, 2Gb minimum. Cenowo będzie porównywalnie.

moglbym kupic C2D nie ma problemu, nawet mam mobo pod C2D ale poporstu nienawidze intela...chciałem sie przekonać do niego, kupilem mobo pod c2d, kupilem procka intela....(co prawda p4 ale intela) i co? same problemy...i nie mowie tu o szybkosci, ale o mniejszych i wiekszych innych sprawach ktore mnie denerwują a ktorych nie ma w AMD i CHCE KUPIC AMD skoro przez duzo lat dzialalem na XP a potem na A64....wiec teraz czas na X2...koniec kropka :) takie jes tmoje podejscie do tego wlasnie...mysle ze X2 4600 EE bedzie ok na początek a po minięciu gwary na mobo zaczne @...(do tego czasu odłoże kase na kolejny komp) jakby co mobo juz zamowilem (DFI Infinity nF Ultra II-M2) wiec A64 na AM2 przesądzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tak samo

 

tylko moze powie mi ktos czemu w everescie jeden rdzen mi wskazuje 37, a drugi 30 stopni temperatury? CoreTemp to samo... Dziwne to czy nie?

 

Bylo o tym juz ladnych pare razy. Chodzi o kalibracje czujnikow (diod) w procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jdnak bede cial budzet...czy warto kupic za 400zł nówke X2 3800+ AM2 zwyklego? (nie EE) planowana przesiadka na cos mocnego (5000+ albo wyzej) za jakies pol roku

 

PS. moze ktos podac linka do programiku co pomaga X2 dzialac ok w win xp sp2 ?

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jdnak bede cial budzet...czy warto kupic za 400zł nówke X2 3800+ AM2 zwyklego? (nie EE) planowana przesiadka na cos mocnego (5000+ albo wyzej) za jakies pol roku

...

Jeśli jest planowana przesiadka na coś dużo mocniejszego to najlepszym wyborem jest brisbane z płytą której bios to obsługuje.

Przyczyna jest prosta: nowe wydajne CPU od AMD będą miały też połówkowe dzielniki.

Widać to na dole tabelki z tej strony http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest planowana przesiadka na coś dużo mocniejszego to najlepszym wyborem jest brisbane z płytą której bios to obsługuje.

Przyczyna jest prosta: nowe wydajne CPU od AMD będą miały też połówkowe dzielniki.

Widać to na dole tabelki z tej strony http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=5992

no coz, za pozno ;) kupilem tego 3800 (bylbym bez komp jakbym nie kupił...) i jestem zadowolony zwydajnosci, poprzedio mialem P4 3Ghz i jest ciut lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...