Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

@bleys

bylo juz o tym pare razy ze na x64 te procki z reguly osiagaja mniejsze MHz niz na windzie 32 bit podbij napiecie troszke i powinno byc ok

podbilem z 1.3 na 1.325 po 30 minutach jest na razie ok, 2x sp2004 + superPI+film :>

 

radiator na chipsecie bardzo cieply hmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się dzisiaj Toledo udało upolować na Allegro. Zamierzam siedzieć na 939 ile się da. Może na jakiś czas do giercowania starczy :D...

Pewnie że wystarczy - zmienisz grafe w razie potrzeby a procek jeszcze spokojnie da sobie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wow ta cena mnie zabila ;) Chyba bardzo musisz lubic swoja dotychczasowa platforme ,zeby wydac 800 zeta na proca 939 zamiast kupic core + mobo do niego ;)

 

PS. Na ile tak standardowo leca x2 3600+? Mozna sie spodziewac , ze kazdy pojdzie na 2500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wow ta cena mnie zabila ;) Chyba bardzo musisz lubic swoja dotychczasowa platforme ,zeby wydac 800 zeta na proca 939 zamiast kupic core + mobo do niego ;)

 

PS. Na ile tak standardowo leca x2 3600+? Mozna sie spodziewac , ze kazdy pojdzie na 2500?

ja mam problemy z uzyskaniem stabilności na 2500, tzn prime nie przechodzi testu, ale tak tylko lajtowo podkręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxa bo latwiej bedzie sprzedac za pol roku przy wymianie na core2 czy k8L :)

 

I 3600 czy 3800 to juz od roznicy w ceni zalezy przy ok 40 chyba bralbym 3600 bo i tak tych pare procent nie da sie zauwazyc w normalnym uzytku.

 

Ehh kurcze czemu u nas nie ma jeszcze 65nm 3600+ widze , ze wiekszosc bez problemu leci w okolice 2.8-3.1 ghz w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, jak kupie na allegro Abita i X2 3600+ 65nm to jak ja to uruchomie, jak takii Abit ma wgrany bios, który raczej nie poradzi sobie z polówkowymi mnożnikami, prosic sprzedawce zeby odeslal do serwisu po aktualnizacje biosu i dopiero kupowac? Nie mam znajomych z AM2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, jak kupie na allegro Abita i X2 3600+ 65nm to jak ja to uruchomie, jak takii Abit ma wgrany bios, który raczej nie poradzi sobie z polówkowymi mnożnikami, prosic sprzedawce zeby odeslal do serwisu po aktualnizacje biosu i dopiero kupowac? Nie mam znajomych z AM2 :P

wątpię żeby to zrobił, zresztą chyba nie ma takowego biosu zrobionego? bo czemu by nie miałby być dostępny, skutecznie by zachęcał do zakupy takowej płyty, a Abit pewnie liczy ze ludzie kupią następne ..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/Default.aspx

Wklepcie sobie po pierwsze x2, po drugie 3600+. Wyskakuje tylko 2x512Kb 65nm i zonk. No i AMD na tej stronie nie podaje, aby były jakies inne 3600+ X2.

A w sklepach o ile się nie mylę to 3600+ 90nm się sprzedaje, czy 65nm w końcu? Są na tym forum sprzedawcy itp, także może oni coś wiedzą, kiedy wreście 65nm wejdą na stale do sprzedarzy. Pytam bo juz wystawilem s939 i pokrewne na aukcji i w sumie chcę albo EE albo 65nm. I w sumie nawet pomiędzy tym cięzko mi wybrać... Oczywiście chodzi o OC... Aha no i może ktoś przypomni, EE są na różnych rdzeniach, czy na jakich, chodzi o nazwę, żeby w sklepie mnie w ...... nie zrobili. I w sumie tak samo z nazwą rdzeni 65nm?

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90nm 3600 ma 2000 MHz i 256 kb Cache L2, 65nm 3600 ma 1900 MHz i 512 kb Cache L2. EDIT: 65nm X2 3600+ i 90nm X2 3600+ EE mają po 65W. 65nm nie jest jeszcze dobrze przetestowany, ale testy, które są w necie, mówią ze podkręca się lepiej niż 90nm wersja.

 

wątpię żeby to zrobił, zresztą chyba nie ma takowego biosu zrobionego? bo czemu by nie miałby być dostępny, skutecznie by zachęcał do zakupy takowej płyty, a Abit pewnie liczy ze ludzie kupią następne ..

Pozdrawiam

Myslisz ze niektore plyty w ogole nie doczekaja się aktualizacji biosu? Zaczynam się bac... Moj Abicie, nieeeeeee :blink: Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie wiem, tylko tyle na plus sie dowiedziałem, że OC 65nm jest wyższe, bo resztę wiem. Chodzi mi o nazwy typu Venice, Toledo, Barcelona, etc... A w sklepie na CPU nie jest napisane, 1900, 2000, tylko 3600 i w sumie guzik to mówi, a cache też nie jest jednoznaczny, Waty też raczej nie sa opisywae, o ile pamietam, ale za raz sobie w FAQ zobacze. Nazwa i jej skrót na końcu OPN ( o ile się nie mylę ) prawdę mi powie.

 

Ps. też zastanawiam się nad KN9 Abita... Wiem, ze ma tylko pełne dzielniki, no ale co z tego? Przecież procesor powinnien chodzić, najwyżej będzie dzielnik 9 zamiast 9,5 i tyle, czy w ogóle płyta go nie wykryje?

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh dobre pytanie tez sie zastanawialem nad tym abitem ;)

 

A biostar na nf550 mi sie nie usmiecha bo jakbym chcial jedno gniazdo ide to bym sobie cos na core 2 zmontowal bez problemu.

W tej chwili do x2 65 nm i dwoma ide to Asus M2N-E SLI (AM2) za 320.

Jesłi nie jest potrzebna mocna grafa to taniej wyjdzie Gigabyte M55Plus-S3 za 260.

BOX X2 4000+ 2100 MHz można kupić za 500 zł.

(Ceny brałem z pcprojekt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze niektore plyty w ogole nie doczekaja się aktualizacji biosu? Zaczynam się bac... Moj Abicie, nieeeeeee :blink:

tak jak na bios do Abita NF-7 od 2004 jak sie nie myle czekalem.. a to byla kultowa plyta i nadal w sumie jest. tylko ze tam byly chociaz nieoficjalne robione przez chyba merlina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie napewno wyjda modowane :)

Sam dzis zakupilem do budget zestawu (dla brata) k9n i X2 3600+.

Przetestuje zdam relacje jak dziala :D (mysle o oc ;) )

post-4066-1172093385_thumb.jpg

post-4066-1172093410_thumb.jpg

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie napewno wyjda modowane :)

Sam dzis zakupilem do budget zestawu (dla brata) k9n i X2 3600+.

Przetestuje zdam relacje jak dziala :D (mysle o oc ;) )

X2 3600+ na 65nm z 512 kb cache L2 i 1900 MHz? Czekam niecierpliwie na relacje testów, wprost nie mogę wysiedziec na krześle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup Jakie masz standardowe taktowanie rdzenia, albo może jego oznaczenia spisałeś i jeszcze napięcie standardowe mnie interesuje?

Bynjamniej znając życie to jest jeszcze 90nm. Ale i tak jestem ciekaw wyników. Ten box ma od spodu chociaż troszkę miedzi czy to jest samo aluminium? Jak bedziesz coś z OC sprawdzal to weż także podaj temperatury i napięcia, bo to dość istotne, a niektórzy czasem zapominają.

Edit:

Za późno...

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarek

siem tak nie niecierpliw z tymi 65nm a może to są kupy a nie procesory ??

 

Spokie zdaje się miał chrabke na 65nm i miał ściągać z zagranicy nie wiem jak jest bo mnie tu tydzień nie było ;)

 

@Michaelius

 

w apollo mają też oema x2 3600+ ;) za 319 więc znowu się przy oszdzędzi, ja wezme jednak x2 3800+ i z głowy.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to o to mi chodzi. Jeśli to jest chłam to na pewno nie będę chciał mieć 65nm dla samego faktu, że mam 65nm :damage_wall: Ale głupie bo CPU juz dawno wyszły a u nas pusto. Poza tym jeśli nagle wejdą 65nm to szybko znikną 90 a jak 65 sie okarzą lipne to 90 już nie będzie w sprzedarzy. Może trzeba zacząć natarczywie pytać sklepy o 65nm CPU, to oni się zainteresują i sprawdzą kiedy będą albo może i oni nawet to troszkę przyśpieszą, "bo klienci sie niecierpliwią". A swoją droga AMD troszkę przycina w ..... na tej swojej stronie. Czy może juz się do części sprzedanych CPU nie przyznają, choćby do tego co sobie Pageup kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup Jakie masz standardowe taktowanie rdzenia, albo może jego oznaczenia spisałeś i jeszcze napięcie standardowe mnie interesuje?

Bynjamniej znając życie to jest jeszcze 90nm. Ale i tak jestem ciekaw wyników. Ten box ma od spodu chociaż troszkę miedzi czy to jest samo aluminium? Jak bedziesz coś z OC sprawdzal to weż także podaj temperatury i napięcia, bo to dość istotne, a niektórzy czasem zapominają.

Edit:

Za późno...

Procek kupiony z marszu wiec nawet o tym 65nm nie pomyslalem ;)

Ale jest to napewno 90nm ;)

BOX nie ma miedzi.

Oc postaram sie na szybko zrobic jeszcze dzis :P

pomimo ze komp dla brata to nie moge sobie odmowic :D

ps. sorki za jakosc foty ale napisy widac co wazne :P

post-4066-1172099415_thumb.jpg

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...