Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

Pan ze sklepu powiedział mi iz na pewno nie jest to wersja 0.65 no chyba ze sam nie wie co sprzedaje, wtedy to juz no coments.

W tym opisie produktu są sprzeczności http://www.apollo.pl/store/show_detail/32673

Windsor jest wykonany w 90 nm ale 1900 MHz i 2* 512KB L2 ma tylko 65 nm X2 3600+

Tak czy inaczej trzeba kupować według kodu producenta a nie nazwy bo mają na stanie w sklepie również 3600+ 90 nm i łatwo o

pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oplaca sie wg was przesiadac z athlona 3200+@2.5GHz na x2 3800+ ? (s939) .

 

Nastepna modernizacja byla by przewidziana na wakacje nastepnego roku :)

 

Reszta konfigu to:

2x1Gb Ram

7600gs Galaxy

Huntkey 400

 

Kolega chcialby sobie pograc w nowsze gierki na srednich / max detalach :)

 

a moze x2 nie przyniesie duzego wzrostu wydajnosci i lepiej w nowa grafe zainwestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Nie oplaca sie.Na s939 x2 jest za drogie.Juz lepiej kupic SanDiego, ktory kreci sie na 3000Mhz,a reszte dolozyc do grafy.

Może i u nas stanieje bo newegg od niedawna sprzedaje 3800+ po 110$ i to Toledo (czyli te lepsze do OC)

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103052

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak x2 4000 o.65nm staniał jeszcze i kosztuje na dziś 360zł

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id...mp;skad=skapiec

więc nie ma co porównywać do 4400 o.90nm za którego trzeba wyłozyć 420zeta, należałoby raczej go porównać do x2 3600 o.65nm który kosztuje 320zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak x2 4000 o.65nm staniał jeszcze i kosztuje na dziś 360zł

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id...mp;skad=skapiec

więc nie ma co porównywać do 4400 o.90nm za którego trzeba wyłozyć 420zeta, należałoby raczej go porównać do x2 3600 o.65nm który kosztuje 320zł.

x2 3600 o.65nm też dziś staniał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy jest ODPOWIEDŹ na to który lepiej sie pokręci?

ADO4200CZBOX czy ADO4200CUBOX a może ADO4200CSBOX

 

z tego co wiem to chyba cięzko dostać ADO4200CZBOX (czyli F3), szukałem, i niebardzo .

(a co konkreteniej oznacza F2 i F3, przy oznaczeniu procka??)

Edytowane przez lukaszek1905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZ - F3 - raczej najlepszy do o/c - na stronie AMD nie ma X2 4200+ z końcówką CZ - są tylko 3800+/4600+/5000+/5200+/5400+/5600+/6000+

CS - nie ma takiego na stronie AMD - ale są wersje 4000+ / 4400+ /4800+/ 5200+ z końcówką CS mają 2x1mb cahe.

CU - F2

 

F2 i F3 to kolejne rewizji F3 jest nowsze i zazwyczaj lepiej sie podkręca.

 

Jak się gdzieś pomyliłem to mnie poprawcie :P

 

EDIT:

 

@Tomasz76 mi właśnie tak samo wychodzi :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to f3 nie ma 4200 tylko 3800, 4600 i wyżej przynajmniej tak jest na stronie amd, najbardziej dostępny będzie ADO4200CUBOX. szukaj poprostu wersji 65w EE i tyle, reszta to już loteria no chyba ze kupisz selekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZ -F3 - raczej najlepszy do o/c - na stronie AMD nie ma X2 4200+ z końcówką CZ - są tylko 3800+/4600+/5000+/5200+/5400+/5600+/6000+

CS - nie ma takiego na stronie AMD - ale są wersje 4000+ / 4400+ /4800+/ 5200+ z końcówką CS mają 2x1mb cahe.

CU - F2

 

F2 i F3 to kolejne rewizji F3 jest nowsze i zazwyczaj lepiej sie podkręca.

czyli wsumie najlepiej brać CZ - F3, tylko czy jest on osiagalny, idzie go dostać? bo chyba ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy jest ODPOWIEDŹ na to który lepiej sie pokręci?

ADO4200CZBOX czy ADO4200CUBOX a może ADO4200CSBOX

 

z tego co wiem to chyba cięzko dostać ADO4200CZBOX (czyli F3), szukałem, i niebardzo .

(a co konkreteniej oznacza F2 i F3, przy oznaczeniu procka??)

F3 to nowy rodzaj siliconu użytego do budowy tranzystorów (mogę sie mylić bo tylko gdzieś mignęło mi na ang. języcznej stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3 to nowy rodzaj siliconu użytego do budowy tranzystorów (mogę sie mylić bo tylko gdzieś mignęło mi na ang. języcznej stronie)

Wiesz silikon to takie cos do uszczelniania tudziez innych rzeczy.

Natomiast to o czym piszesz to krzem a dokladnie wafel krzemowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz silikon to takie cos do uszczelniania tudziez innych rzeczy.

Natomiast to o czym piszesz to krzem a dokladnie wafel krzemowy.

właśnie wafel miałem na myśli, dokładnie taki do uszczelniania ;)

a to nie z takiego siliconu jak na budowie robią te procesory? to może z takiego do cycwkładek?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 3600 o.65nm też dziś staniał ;)

Gdzie/do ilu :?:

 

Albo z tej samej beczki X2 4400 2300 MHz za 420 (to jest wydajniejsze bez OC od E6300)

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...EE_AM2_BOX_65W/

 

hmm mamy rozumiec ze to "Brisby" :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanko czy temperatura dla dwurdzeniowca w stresie na 2600mhz jeden rdzeń 23 a drugi 31 jest dobra dodam że w pc probe jest temperatura 54 stopnie czyli wychodzi na to że sumuje dwa rdzenie?Taki mam odczyt z core temp i dlaczego jest taka różnica miedzy jednym jajkiem a drugim?Aha swojego brisbanea kupiłem za 310zł.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym go stresowałeś.

Trochę sporo, w lecie jeszcze parę stopni dojdzie. Było nie wyłączać stresu przy robieniu fotki. Wydajność chłodzenia najlepiej widać po rdzeniach. Pokatuj go z 15 minut orthosem.

Ja mam w orthosie 47 st

W battlefield2142 43st.

We FlatOut2 - 39st.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos nie był wyłączony chodził juz 10 minut ale w tle.Zastanawia mnie tylko jedno u ciebie na tym drugim zdjeciu masz podobne temperatury cpu i rdzen 1 i rdzeń 2.Ja na 2600mhz miałem cpu 61 rdzeń 1 35st a rdzeń 2 26st po orthosie 1,5 godziny+ granie w trakcie w test drive unlimited.Kurcze już sam nie wiem czy czujniki szwankują,przydałby sie chociaż freezer ale na razie brak kasy.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć. Patrzyłeś na rdzenie pod obciążeniem? Proc stygnie powoli, a rdzenie błyskawicznie zmieniają temperaturę

 

 

edit

Aj sorry. Ty masz EE? To chodzi na 1.15V pod obciążeniem?

 

Trochę nie jestem na bieżąco z AM2.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@MariuszDW

 

On ma x2 brisbane w 65nm i te tempy sa ok

 

@kurczak80

 

na pcprobe nie masz co patrzyc bo bzdury pokazuje raczej bym wiezyl temu wyzszemu wskazaniu w coretemp

 

a co do tej roznicy w tempach rdzeni to wynika ze zlej kalibracji czujnikow

i bylo juz o tym pare razy w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos nie był wyłączony chodził juz 10 minut ale w tle.Zastanawia mnie tylko jedno u ciebie na tym drugim zdjeciu masz podobne temperatury cpu i rdzen 1 i rdzeń 2.Ja na 2600mhz miałem cpu 61 rdzeń 1 35st a rdzeń 2 26st po orthosie 1,5 godziny+ granie w trakcie w test drive unlimited.Kurcze już sam nie wiem czy czujniki szwankują,przydałby sie chociaż freezer ale na razie brak kasy.

Wg mnie wszystko masz ok z temp - patrz na to "rdzeń nr 1 / rdzeń nr 2" i weź podgoń tego procka choć troche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proca można katować to ok dzisiaj wieczorem potestuję a jak nie to jutro.Bałem sie o tą temperaturę z pc probe a spalić procka mi sie nie uśmiecha :)

Edit:podkręciłem go trochę 300x9.5 2850 mhz 1.4625v ale po godzinie orthosa bluescreen temperatura cieplejszego jajka 44 stopnie według coretemp podbije jeszcze napięcie trochę i się okaże co to za sztuka.Ale widzę już że rewelacyjny nie jest do 2600mh potrzebuje 1.40v ale za tą cenę 310 zł jestem bardzo zadowolony no i te wyniki są na chłodzeniu boxowym.Testy trwają.No i dochodzi do tego moja płyta główna ma słabą sekcję zasilania proca pisali już niektórzy użytkownicy że na x2 robi się niestabilna a na jednordzeniowym jest ok.

 

Edit 2:szlak człowieka może trafić wczoraj proc chodził na 1.4v 2600mhz a dzisiaj się komp na tym wyłącza po 30 minutach orthosa temperatura cieplejszego jajka 34 stopnie a wczoraj po 2 godzinach nic.Szybko kołuję chłodzenie i wymieniam płytę na abita kn9 problemy niby na razie z nią są ale pewnie nowy bios załatwi sprawę.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wieki mnie tu nie bylo i zupełnie wypadłem z obiegu i formacji. Prosze napiszcie mi co robie zle. Zakupiłem sobie nowy sprzet Amd 3800 x2 65W płyta ASUS AM2-E i pamieci pqi turbo 533 3.3.3.8 i jest wszystko spoko. A teraz zachciałem sobie to podkrecic i jade samym fsb no i przy 220 mam juz problem. Mam wrazenie ze te nowe procki nie kreci sie juz tak jak te zwykłe athlony wiec penie o czyms nie wiem i chcialem sie dowiedziec. Przeczytałem kilka ostatnich strona i mi sie troche rozjasnilo ale jeszcze dla pewnosci chcialem zapytac. Jak ustawic i co. ? Moze jest ktos kto ma podobna konfiguracja chcodzi mi o płyte głowna i moze mi powiedziec/ napisac jak mam to poustawiac Bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...