Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Uważamy , że jako pierwszy to przetestujesz i wtedy będziemy mieli punkt odniesienia do tego co uważać:) itd.

Dziękuję za nieusuwanie tego posta.

OK to czekam na wysyłkę suchyjastrzab, postaraj się w tym tygodniu to potestuje.... <_<

Trudno o tych nowych procesorach jakieś rzetelne recki znaleźć, tylko tyle że mniej temperatury wydzielają a OC takie sobie do 2.5GHz....

Liczyłem ,że może ktoś z forum ma więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma byc w nich lepszego, przeciez to te same procki co 65w tylko zmniejszyli napiecie z 1,3 do mniejszej wartosci, to samo mozesz osbie zrobic sam programami, a podkrecanie bedzie slabsze bo napiecie domyslne mniejsze, jak zwiekszysz do 1,3 to bedzie podobne!

ciekawa propozycja athlon x2 3800 ADD 35W zasilanie 1,025 / 1,075, ja na swoim 3800 mam 0,900/ 1,075 iz nacznie mniej sie grzeje od domyslnych!

http://proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+3800+35W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - ostatnio grałem w Carbona a nero przerabia film z avi do DVD i jakoś zaciecia nie widziałem, chociasz predzej ustawiłem po jednym rdzeniu na aplikacje tak z przekory ale mysle że i bez tego wszystko by poszło bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca jeden proces nie moze pracować naraz na wielu rdzeniach/procesorach! Niektore gry/aplikacje mają swoje procesy tzw. workery które generalnie mają rozkładać obciązenie ale jeżeli działa w jednym procesie to nie zajmie 2 rdzeni jeden proces.

 

jeden proces == jedna jednostka wykonawcza (rdzeń).

Edytowane przez SlashBeast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlashBeast

Owszem, proces może pracować na jednym rdzeniu ale nie powiedziane że to przez cały czas musi być ten sam rdzeń. Kolega wyżej przydzielił konkretne rdzenie do aplikacji dlatego, że część z nich miała problem z poprawnym działaniem skacząc raz na jeden ran na drugi core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wreszcie przeinstalowalem system, uzywa juz obu jajek i musze powiedziec, ze czuje roznice.

Czas od zalogowania do konca uruchamiania wszystkich programow w tle sie zauwazalnie skrocil, szybciej da sie pracowac na kompie.

Nie lapie tez az takich "zmulek", jak jakas aplikacja wlaczy duze zuzycie procka - mozna nadal spokojnie korzystac z innych rzeczy.

 

W grach jeszcze nie testowalem, ale wstepnie jestem nastawiony na plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wreszcie przeinstalowalem system, uzywa juz obu jajek i musze powiedziec, ze czuje roznice.

Czas od zalogowania do konca uruchamiania wszystkich programow w tle sie zauwazalnie skrocil, szybciej da sie pracowac na kompie.

Nie lapie tez az takich "zmulek", jak jakas aplikacja wlaczy duze zuzycie procka - mozna nadal spokojnie korzystac z innych rzeczy.

 

W grach jeszcze nie testowalem, ale wstepnie jestem nastawiony na plus :)

2.7ghz na 1,425 to ten mój ex :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.7ghz na 1,425 to ten mój ex :D ?

A owszem :) Wyzej go nie ciagnalem, bo zaczyna sie mocno grzac (wentylator na Katanie mam skrecony na minimum) - moze kiedys... na l4f tydzien temu max screena mielismy gdzies w okolicach 3.4 GHz na DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A owszem :) Wyzej go nie ciagnalem, bo zaczyna sie mocno grzac (wentylator na Katanie mam skrecony na minimum) - moze kiedys... na l4f tydzien temu max screena mielismy gdzies w okolicach 3.4 GHz na DI.

A Coldbuga nie miał ? :blink: Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screena, bo raczej powinny być 2 zielone na XP.

System od nowa powinien być zainstalowany po zmianie z 1 na 2 rdzenie.

Dołączona grafika

 

system był przeinstalowany, łatki i stery do 2 rdzeni są, w menedżerze urządzeń wykrywa 2 procesory, ale cpu-z już jeden oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system był przeinstalowany, łatki i stery do 2 rdzeni są, w menedżerze urządzeń wykrywa 2 procesory, ale cpu-z już jeden oO

Zwykle wygląda tak, to jest akurat z P4 HT, ale to nie ma znaczenia.

Dołączona grafika

 

Nie masz przypadkiem w boot.ini przełącznika /onecpu ?

To może być wynik tych łatek, nie wszystkie działają na plus.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie mogę przełączyć, no to lol [;

wynika to z tego, że mam instalkę nLitem przygotowaną dla komputera jednoprocesorowego, ale widać że Orthos odpalony i jeden rdzeń na maxa, a czerwony niziutko (film, muzyka i kilka dokumentów w tle.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo, nie - zasuwal przy ok. -40*C :D

Lepsza jazda bylo krecenie San Diego, ktory mial CB ok. +7*C - utrzymanie tego na DI bylo niezla sztuka :)

Mój Sandwicz podobnie, bootował spokojnie przy -30 na parowniku, system chodził normalnie, ale jak podnosiłem fsb to od razu zwis. Max fsb spadło do około 280-290...

A utrzymywanie plusowych tempów skutkuje dużym skraplaniem, a ja nie posiadam obecnie żadnej izolacji(wcieło mi gdzieś maty).

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie mogę przełączyć, no to lol [;

wynika to z tego, że mam instalkę nLitem przygotowaną dla komputera jednoprocesorowego, ale widać że Orthos odpalony i jeden rdzeń na maxa, a czerwony niziutko (film, muzyka i kilka dokumentów w tle.)

Sugestia na przyszlosc: robiac instalke, ustaw typ komputera jako "default" (w wersji PL "automatyczny") - i tak podczas instalacji nie pyta, a sam sobie wybierze jaka trzeba. A przy okazji nie usuwa tez chyba wtedy sterownikow od pozostalych typow, wiec instalka sie robi bardziej uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia na przyszlosc: robiac instalke, ustaw typ komputera jako "default" (w wersji PL "automatyczny") - i tak podczas instalacji nie pyta, a sam sobie wybierze jaka trzeba. A przy okazji nie usuwa tez chyba wtedy sterownikow od pozostalych typow, wiec instalka sie robi bardziej uniwersalna.

tak też zrobiłem z nową instalką :)

ale nie mam teraz czasu na formata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tresc tego posta powienna być w dziale sprzedam ale myślę iż bardzo zainteresuję dużo czesci forumowiczów

 

w sprzedaży mam procki X2 3800 pod s939 ale na jądrze TOLEDO

 

to u prawdziwa rzadkosć - nówki z gwarancją

juz na tym forum handlowałem SD 4000 (zobaczcie posty)

wiecej informacji na

http://allegro.pl/item210633313_athlon_x2_...edo_do_oc_.html

http://allegro.pl/item216142940_athlon_x2_...edo_do_oc_.html

 

cena dla użytkowników forum poza allegro - 320 zł+koszty wysyłki

lub tez odbiór osobisty

 

dodatkowo można dokupić arctic freezer 64 za 55 zł (oczywiście nowe)

 

jak cos to :

marek.gegotek@gmail.com

lub 662567585

 

bardzo prosze o niestawianie bana na tego posta - duzo ilosć osób myśli iż sie ucieszy z tego faktu bo TOLEDO o potencjale podkręcania chyba nie muszę mówić jest już rzadkością.

zostało jeszcze kilkanaście sztuk - juz osoby z tego forum pytały wiec ofertę wrzuciłem w ten właśnie dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku zostało to już dziesiątki razy powiedziane i przetestowane!

Troche wysiłku i zapału, przeczytasz chociaż pierwsze kilkadziesiąt stron i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...