Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

mam juz dosc tego windowsa.

odpalilem wlasnie OpenSuse - wszystko elegancko smiga. jak nie trzeba procek pracuje z 1000MHz, temperatury 35 stopni.

oczywiscie wykrywa 2 rdzenie.

Gest godny Rejtana. Daję Ci tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien?:)

przestan <_<

komputer do pracy mi potrzebny nie moge sobie pozwolic na takie eksperymenty.

po prostu trzeba sie przesiasc na nowszy system ktory z nowa architektura procesora nie bedzie mial problemu a na dodatek bedzie ja w miare wykorzystywal.

sam procek chocby nie wiem jakby byl szybki nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś potrzebował okien, uzyj VirtualBoksa, u mnie gdy skaluje się procesor do 800MHz odpalony XP pod VirtualBoxem je od 1% do 4% procesora. XP używam tylko do kilku aplikacji i oprogramowania od skanera HP bo niefortunnie, xsane-project nadal nie wspiera G4010. Ale jest potrzeba - jest metoda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy faktycznie pojawiły się procki na Am2 Athlon X2 6000+ z obniżonym poborem mocy do 89W zamiast 125W czy to jakaś lipa? Różnica dość istotna jeśli chodzi o wydzielane ciepełko.

Zastanawiam się tak z ciekawości po przeczytaniu tego:

Lista_procesor%C3%B3w_Athlon_64_X2

nie widzę tu tego proca w dostępnych specyfikacjach. Chodzi mi o brak procka z oznaczeniem 6000+ oraz ADOXXXXXX czyli chyba rewizja G.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos z forumowiczow posiada plyte taka jak ja czyli Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi AP nForce 590 SLI rozwala mnie to ze mam procka AMD ATHLON 64 X2 6400+ 3200Mhz Black Edition i procek ten ma odblokowany mnoznik fabrycznie ale jak nazlosc ta plyte nie pozawala mi na to a raczej jej bios niby obsluga jest tego procesora ale wgralem juz 3 bios i nic dalej jest zablokowany mnoznik nie mam juz sil i slow do asusa ;/ moze cos poradzicie lub polecicie inna plyte dzilajaca odpowiednio(ktora pozwala na zmiane mnoznika w gore bez problemow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos z forumowiczow posiada plyte taka jak ja czyli Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi AP nForce 590 SLI rozwala mnie to ze mam procka AMD ATHLON 64 X2 6400+ 3200Mhz Black Edition i procek ten ma odblokowany mnoznik fabrycznie ale jak nazlosc ta plyte nie pozawala mi na to a raczej jej bios niby obsluga jest tego procesora ale wgralem juz 3 bios i nic dalej jest zablokowany mnoznik nie mam juz sil i slow do asusa ;/ moze cos poradzicie lub polecicie inna plyte dzilajaca odpowiednio(ktora pozwala na zmiane mnoznika w gore bez problemow)

O ile mi wiadomo, ten procesor ma mnożnik jednak zablokowany na EG testowali tego proca na innym mobo i też nie mogli podnieś mnożnika powyżej 16, tak czy siak możesz go podkręcić przez zwiększenie HTT więc w czym problem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jak sie myle, po zainstalowaniu tego programiku wszystkie gry, aplikacje jak i system operacyjny widza procka jako jednordzeniowego, czyli jesli nawet jakas gra czy program obsluza dwa rdzenie to po instalce i tak widza procej jednordzeniowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jak sie myle, po zainstalowaniu tego programiku wszystkie gry, aplikacje jak i system operacyjny widza procka jako jednordzeniowego, czyli jesli nawet jakas gra czy program obsluza dwa rdzenie to po instalce i tak widza procej jednordzeniowy?

Nie, jeśli program jest wielowątkowy to działa normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm roznie ludzie pisza jedni pisza ze ma tylko w dol odblokowany inni pisza ze ze ma normalnie odblokowany jedni podaja ze dziala tylko na plytach AM2+ i takie tam dzwonilem do AMD i panowie powiedzieli ze ma odblokowany w gore bez problemu i to pewnie wina plyt a raczej i ch biosow :) wole mnoznikiem niz ninacze w tym problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaki jest na dzień dzisiejszy najbardziej opłacalny procek Athlon 64 X2 AM2? Chodzi mi współczynnik cena/wydajność uwzględniając podkręcanie bo kupuje też dobry zasilacz...

 

I co sądzicie o podstawie GIGABYTE GA-MA78GM-S2H pod ten procek?

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli planujesz kupic mobo+procek to chyba lepiej zainwestowac w intela. a jak sam procek to..hmm.. ja kupilem niedawno 4200+ 65nm (2,2ghz podkrecony na ponad 3ghz) dosc oplacalny wybor jesli chodzi o cene/wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na podkręcaniu, ale jak widzę w tym temacie Athlony sie nieźle kręcą, więc i tak kupuje dobry zasilacz (Corsair VX450 CMPSU-450VXEU), mobo GIGABYTE GA-MA78GM-S2H i procek w wersji oem:

AMD AthlonX2 5000+ AM2 Brisbane

 

Myślicie że będzie to dobry zestaw? Nie mam dużo funduszy, ale na moje wymagania i tak to będzie rakieta...

 

I jeszcze jedno ważne pytanie:

Kompa składam do multimediów i kupuje do niego karte SAT SkyStar 2, ale wyczytałem że niektóre płyty gigabyte nie obsługują napięcia 5V a slocie PCI.

Czy mam pewność, że moja płyta będzie obsługiwała karte Sat?

Edytowane przez j@kubof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Athlona x2 4200 EE oraz pamięci ddr2 800mhz, z tym że pamięci chodzą na 768 mhz czy jakoś tak, co trzeba zmienić zeby wszystko chodziło na full??

Pozdro

Edytowane przez faro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien dylemat ponieważ nie wiem jaki procek mam kupic :

 

- AMD ATHLON X2 4400+

- AMD ATHLON X2 5400+

- AMD ATHLON X2 5600+

 

moja reszta sprzetu to :

 

AMD ATHLON X2 3800+ 2.0@2.4

Geforce 9600 GT

2GB RAM

 

wynik w 3D Marku = 8450pkt po OC karty...

 

i czy z prockiem 5400+ bez jego OC osiagne 11000 pkt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien dylemat ponieważ nie wiem jaki procek mam kupic :

 

- AMD ATHLON X2 4400+

- AMD ATHLON X2 5400+

- AMD ATHLON X2 5600+

 

moja reszta sprzetu to :

 

AMD ATHLON X2 3800+ 2.0@2.4

Geforce 9600 GT

2GB RAM

 

wynik w 3D Marku = 8450pkt po OC karty...

 

i czy z prockiem 5400+ bez jego OC osiagne 11000 pkt ??

 

Osiągniesz lekko powyżej 9k. Zamiast kupować kolejny X2 lepiej zainwestować w nową płyte pod 775 i jakiegos DualCore albo Core2Duo, bo wtedy bedzie spory skok wydajności cpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągniesz lekko powyżej 9k. Zamiast kupować kolejny X2 lepiej zainwestować w nową płyte pod 775 i jakiegos DualCore albo Core2Duo, bo wtedy bedzie spory skok wydajności cpu...

 

hmmm zbytnio kasu nie mam max do 320zł a co powiecie na to :

 

http://allegro.pl/item355275429_dual_core_...r2_gratis_.html

 

Core 2 Duo E2160 z 1.8 spokojnie sie podkreci na 3.2ghz, ale wlasnie jak ta plyta ?? ma możliwość zmiany napięcia procesora ??

w ogole opłaca sie ją brać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj sie w zadnego ecsa na szmelcowatym chipsecie. Najlepiej bedzie ja zakupisz to:

 

GA-P31-DS3L

http://allegro.pl/item348914138_gigabyte_g...urier_12zl.html

 

E2160

http://allegro.pl/item349869442_intel_dual..._najtaniej.html

 

Budzet troche przekroczysz ale lepiej dozbierac niz potem narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj sie w zadnego ecsa na szmelcowatym chipsecie. Najlepiej bedzie ja zakupisz to:

 

GA-P31-DS3L

http://allegro.pl/item348914138_gigabyte_g...urier_12zl.html

 

E2160

http://allegro.pl/item349869442_intel_dual..._najtaniej.html

 

Budzet troche przekroczysz ale lepiej dozbierac niz potem narzekac.

 

hmm co do płyty to jak pamiątki sa oblsugiwane : DDR2 800/667 MHz to ja już nie wsadze 533 MHz ?? bo ramów nie mam zamiaru kupowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Athlona x2 4200 EE oraz pamięci ddr2 800mhz, z tym że pamięci chodzą na 768 mhz czy jakoś tak, co trzeba zmienić zeby wszystko chodziło na full??

Pozdro

Zeby pamieci 800 mhz chodzily wlasnie na tej czestotliwosci musisz podniesc fsb/ht do wartosci okolo 216 mhz.

Wtedy procek nieco przyspieszy a pamieci z 768 wskocza na oryginalne 800.

Niestety niektore modele amd maja okrojony kontroler pamieci wiec taki zabieg jest konieczny ale nieszkodliwy.

Ja tez musialem podniesc fsb/ht w nieco wyzszym modelu amd z tym, ze u mnie wystarczylo podniesc szyne o 14 mhz.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby pamieci 800 mhz chodzily wlasnie na tej czestotliwosci musisz podniesc fsb/ht do wartosci okolo 216 mhz.

Wtedy procek nieco przyspieszy a pamieci z 768 wskocza na oryginalne 800.

Niestety niektore modele amd maja okrojony kontroler pamieci wiec taki zabieg jest konieczny ale nieszkodliwy.

Ja tez musialem podniesc fsb/ht w nieco wyzszym modelu amd z tym, ze u mnie wystarczylo podniesc szyne o 14 mhz.

 

Dzięki wielkie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatne oprogramowanie.

AMD Dual-Core Optimizer - program optymalizujący pracę procesorów dwurdzeniowych AMD X2. Zalecana instalacja.

Ile w tym prawdy - aktualnie? Opłacalna jest instalacja?

 

Mój procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego kijem z dwóch metrów nie tknął.Potrafi wyłączyć jeden rdzeń w aplikacjach działających na dwóch.Jak nie masz dziwactw w grach (szarpania na przemian z wariackim przyspieszaniem) to daj sobie spokój.A jak masz problemy to ctrl+alt+del i w procesach prawy myszy na kłopotliwym procesie(np.Most Wanted ma speed.exe jak plik startowy gry).Potem ustaw koligację i odznaczasz "ptaszka" z CPU 1 ,wracasz do gry i...jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...