Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe co to za zwierza te opki ;)

 

btw

 

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=470493

 

by CAL930

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=212257

 

bardzo ciekawe oc podobnie jak temp cb :D

 

 

 

+1

Tyle na LN2 potrafiły stare x2 zrobić.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto chętny na testowanie bo mnie ciekawość zjada :rolleyes:

Kurcze, chciałem klyknąć kup teraz, ale te g1 mnie zniechęciło -_-

 

Tyle na LN2 potrafiły stare x2 zrobić.

Znaczy full stable boot? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców historii AMD.

 

Czemu "te nowsze" brisbane mają tylko 1mb L2, a starsze ( 90nm ) miały 2mb L2 ?

Czemu to zmienili ? Nie lepiej by było zrobić mniejszy proces ( 65nm ) z 2mb L2 ? Jak to było z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... fajna teoria.

Nie widziałem jeszcze Brisbana z 2mb w dodatku w procesie 90. Bo takiego NIE ma.

 

Windsor 2mb 90nm od 5200+ (am2)

Brisbane 1mb 65nm taki był i innego nie ma.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze Brisbana z 2mb w dodatku w procesie 90. Bo takiego NIE ma.

Czy ja Pisałem , że taki jest ?

 

Pytałem się czemu takiego nie ma ( 65nm with 2mb L2 ) Panie Sopel xD

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo nie zrobili, bo może jakieś nowe rozwiązania pod K10 już testowali na 65nm K8, może po prostu stwierdzili, że zysk z 1024kb względem 512kb jest na tyle niewielki że nie opłaca się zużywać na to dużo więcej krzemu. To dlaczego tak jest a nie inaczej wiedzą tylko inżynierowie AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja Pisałem , że taki jest ?

 

Pytałem się czemu takiego nie ma ( 65nm with 2mb L2 ) Panie Sopel xD

Tu raczej chodziło o oszczędność kasy, wiedzieli, że będą musieli rywalizować z Intelem ceną, więc obcięli ilość cache i skupili się na taktowaniu. Różnica wydajnościowa wynosiła jakieś 5%, a koszty były zapewne nieproporcjonalnie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od aplikacji. Kiedyś dawno temu robiłem porównanie Sempronów z 256kb i 128kb cache w paru syntetykach, gdzieś w topicu o Sempronach jest. W niektórych przypadkach na 128kb potrzebowałem 50MHz żeby wyrównać wynik, w innych 150MHz. Oczywiście wiadomo, że inna skala wielkości cache to inne zachowanie się proca, nie można jednoznacznie tego stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;) Gdzieś chyba jeszcze Spookie podobne porównania na swojej stronie robił, trzeba by poszukać.

 

Z tym że też nie wolno tak od razu odnosić 1024kb vs 512kb na 90nm (a nawet F2 do F3, bo też kosmetyczne różnice są z tego co pamiętam) do podobnego przypadku który mógłby potencjalnie zaistnieć na Brisbane, tak trochę pomodyfikowali Cache i kontroler pamięci więc nie wiadomo jak to by się zachowywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od aplikacji. Kiedyś dawno temu robiłem porównanie Sempronów z 256kb i 128kb cache w paru syntetykach, gdzieś w topicu o Sempronach jest. W niektórych przypadkach na 128kb potrzebowałem 50MHz żeby wyrównać wynik, w innych 150MHz. Oczywiście wiadomo, że inna skala wielkości cache to inne zachowanie się proca, nie można jednoznacznie tego stwierdzić.

Oczywiście, że zależy. Te 5% to taka umowna średnia. Gdzieś mi kiedyś przemknął taki test, właśnie 512kb vs. 1024kb i można było dojść do wniosku, że 512kb to najbardziej rozsądna ilość cache dla Athlona X2. Te 1024kb to był już przerost formy nad treścią.

 

@Grobel

Czekamy w takim razie na test :wink:

 

A o G1 to nawet nie wspominajcie... To dopiero była porażka - zwiększone opóźnienia w cache L2 miały poprawić OC, a wyszło, że był zauważalnie mniej wydajny od F2 i F3, a przy tym kręcił się tylko trochę lepiej od F2...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;) Gdzieś chyba jeszcze Spookie podobne porównania na swojej stronie robił, trzeba by poszukać.

 

Z tym że też nie wolno tak od razu odnosić 1024kb vs 512kb na 90nm (a nawet F2 do F3, bo też kosmetyczne różnice są z tego co pamiętam) do podobnego przypadku który mógłby potencjalnie zaistnieć na Brisbane, tak trochę pomodyfikowali Cache i kontroler pamięci więc nie wiadomo jak to by się zachowywało.

http://spookie.lancut.org/pc_hardware/test...s_vs_2/2000MHz/

http://spookie.lancut.org/pc_hardware/cpu/...bris/2850/bris/

http://spookie.lancut.org/pc_hardware/cpu/...bris/2850/opty/

 

Jeszcze gdzieś więcej miałem tego...

Było na moim forum ale padło i niestety obecna forma jest "zdeka" nieprzejrzysta :damage_wall:

 

Były testowane MHz w MHz procki Semprony / Athlony / Athlony X2 / Opteron 1 i 2 rdzeniowe z rev F2 / F3 / G1

 

Z moich testów wychodziło [od najszybszego]

 

F2 -> F3 -> G2 -> G1

 

EDIT:

 

Poprosiłem sprzedawcę "Opterono-X2" o fotkę i dodał ją w aukcji:

http://img401.imageshack.us/img401/6369/p1020565tx3.jpg

Ale dziwadła.

 

Opteron z oznaczeniami Athlona X2 rev F3 wykoanyny chyba w 65nm z rew G1.

 

Teraz nie mam przekonania do tego czy CPU-Z podaje poprawnie że to rew G1...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o G1 to nawet nie wspominajcie... To dopiero była porażka - zwiększone opóźnienia w cache L2 miały poprawić OC, a wyszło, że był zauważalnie mniej wydajny od F2 i F3, a przy tym kręcił się tylko trochę lepiej od F2...

Bez przesadyzmu....

 

1

2

 

Są troche wolniejsze.

 

Chyba nie czytaleś tego [ciach!]ianego testu (g1vsg2) na forum pcloloa?

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłbym ile mój Brisbane G2 wyciska MHz'ów ale z tym zasilacz to chyba samobójstwo.

Ja na Feelu I 350. 5600+@ 3,3 1,55v 85gt wykręcony ile się dało i wszystkie napięcia na płycie max.

I dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to nie było brisków z 2mb cachu ponieważ wtedy musieli by także produkować opki z 2mb cachu, a jako że 65 nm mieli opanowane (w sensie produkcji a nie samego procesu) to ich nie wypuścili bo nie długo później weszły phenomy, jakoś w ten sposób info znalazłem dawno temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłbym ile mój Brisbane G2 wyciska MHz'ów ale z tym zasilacz to chyba samobójstwo.

Twoja płyta główna to samobójstwo :]. Jak coś, to proca możesz podesłać do mnie ;). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta główna to samobójstwo :]

 

Masz rację, już to pisałem, ale co tam , Pamięci obniżone takty, podniesione napięcie, HT też obniżone ( ponoć nForce 4 gwarantuje stabilne 800mhz, ) no i zaczynam.

 

210mhz - wstał, godzinka testów

215Mhz - wstał, godzinka testów

225Mhz - NIE WSTAŁ xD

220Mhz - nie wstaje

216Mhz - nie wstaje <lol2>

 

I co o tym sądzicie ? Procek ma ścianę już przy 215Mhz ? Śmieszne, a może ja coś źle robię ?

 

Jak coś, to proca możesz podesłać do mnie

 

XD A ja ? Na czym będę pracował ? xD

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, już to pisałem, ale co tam , Pamięci obniżone takty, podniesione napięcie, HT też obniżone ( ponoć nForce 4 gwarantuje stabilne 800mhz, ) no i zaczynam.

 

210mhz - wstał, godzinka testów

215Mhz - wstał, godzinka testów

225Mhz - NIE WSTAŁ xD

220Mhz - nie wstaje

216Mhz - nie wstaje <lol2>

 

I co o tym sądzicie ? Procek ma ścianę już przy 215Mhz ? Śmieszne, a może ja coś źle robię ?

Płyta... miałem styczność z dwoma egzemplarzami - ani jeden ani drugi 220 nie chciał pyknąć. Na forum znajdziesz kilka tematów o tej płycie - ktoś tam chyba zrobił nawet 225 :D. Ogólnie płyta do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...