Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta do kitu :P Wymęczyłem ją na 218 x 13.5 = 2940MHz. Temperatury się nic nie zmieniły, identyczne jak wcześniej. Potem chciałem dać 219 x 13.5 to komp nie wstawał, płyta piszczała i skończyło się na zworce xD.

 

Mnożnik zniżałem, kombinowałem nic, kaplica a nie płyta główna.

 

ALe nie powiem, bo te 240Mhz sporo dały w CS:S, podczas gry z botami ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny trochę ten "Opteron" bo jest to niby 4600+, a gościu odpisał mi że standardowe taktowanie tego procka to 1.8GHz, a na pytanie na jakim standardowym napięciu to chodzi, odpisał że wszystko jest na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem poprzednie posty, ale nie wiem jaki z tego wniosek, bo na dwurdzeniowym procu siedzę dopiero od miesiąca i się nie znam.

 

To opłaca się go brać czy nie?

 

Podajcie jakieś konkretne za i przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja kupiłem, zobaczmy co potrafi :). Mam nadzieję, że pójdzie na dfi :ph34r:

teraz też chętni będą mogli go sprawdzić ? :wink:

 

tylko dwa zostały a ja mam mały dylemat czy kupić tego czy dozbierać do quada, ekhm zycie trolla :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

teraz też chętni będą mogli go sprawdzić ? :wink:

 

tylko dwa zostały a ja mam mały dylemat czy kupić tego czy dozbierać do quada, ekhm zycie trolla :unsure:

No pewnie, wręcz jest to wskazane dla mojej matury :rolleyes: .

 

Napisaliście, że się opłaca jak nic to biorą, też mi dziwne ;P.

 

edit: i wyszły :wacko: :blink:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, kto by pomyślał, że się tak nagle rozejdą nagle, chciałem z jutra zamówić :blink:

zamówiłeś jednak, dziś ? :wink:

 

 

No pewnie, wręcz jest to wskazane dla mojej matury :rolleyes: .

 

Napisaliście, że się opłaca jak nic to biorą, też mi dziwne ;P.

 

edit: i wyszły :wacko: :blink:

heh :razz:

 

jak ktoś już dostanie to niech pisze co to za zwierze :wink:

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis na szybko pobawilem sie swoim procem, do 3,2 potrzebuje 1,375V w biosie,a myslalem,ze smignie na def. napieciu.Czyli sztuka niezbyt dobra,biorac pod uwage,ze jest to 6000+.Wiecej sie juz nim nie bawie,za tydzien chyba przeskocze na cos nowego,mniej pradozernego.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zorientowałem, że moja płyta to oszust :D wg. tego co wybrałem cep powinien mieć napięcie na poziomie 1,3750 tymczasem, mobas karmi go 1,42...i to nie programy kłamały -_- . Winnym jest pewnie ten BIOS =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zorientowałem, że moja płyta to oszust :D wg. tego co wybrałem cep powinien mieć napięcie na poziomie 1,3750 tymczasem, mobas karmi go 1,42...i to nie programy kłamały -_- . Winnym jest pewnie ten BIOS =/

U mnie przy 1,375 z biosu,programy pokazuja 1,285V,wiec nie patrze w ogole na progsy,nawet na temperatury,bo sa z kosmosu. Jedynie Cpu-z zdaje sie podawac prawidlowe V

Dzis zapodalem 3300 przy 1,4V,orthos wywala sie po 10min,wiecej V nie bede dawal,bo to przerost formy nad trescia,wiec zabawy koniec.

Jednak cpu-z tez zle wskazuje, przy 1,45v cpu-z pokazuje 1,365V. Kurde,co moze byc grane,ze przy mocniejszym oc sieciowka wariuje??niby wszystko na sztywno ustawione,a tu taki zonk i kabla nie widzi :damage_wall:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę u Ciebie wskazania są odwrotne do moich ^^. Ty ustawisz 1,375, pokażą Ci 1,285 ja ustawię 1,375, to pokażą 1,4v...

 

Obecnie nie mam za bardzo ochoty na kręcenie cepa, więc zająłem się płytą :) Zdam relację, jak sie skończy ;)

Cholera by wzięła ASUS'a i te jego coraz nowsze rewizje BIOS'ów -_- Na poprzednim płytka robiła 349mhz (więcej nie próbowałem ^^) bez problemów, a na najnowszym (2101, który jest jakąś przykrą pomyłką :/ ) ma wall'a przy 310mhz.....Próbowałem na różne sposoby, przy napięciu 1,2v na NB chodzi stabilnie 310, a 320 nie szło nawet przy 1,32v....Chyba będę musiał wyszperać jakiś inny BIOS :(

 

Grzeg, z tą Twoją sieciówką dziwna sprawa, ja miałem jeszcze dziwniejszą....moja płyta była w zestawie z anteną Wi-Fi (teraz jadę na kablu, bo tamto mnie wnerwiało...), jak ustawiłem napięcie na cepie poniżej 0,9v to mi zrywało połączenie z netem...wtf :D ?

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie na ile max może pójść 5000+ (rewizja g2 nie BE )na powietrzu ?,kurcze 3.3 GHz nie mogę przekroczyć napięcie na procesor ustawiłem na 1.375 v (w biosie) dalej trochę się obawiam nic nie ruszałem z pamięciami i mostkami chodzi oczywiście o napięcia pamięci raczej nie będą blokowały warto iść w górę z wartościami o 50-100 MHz czy zostawić tak jak jest jak takie OC ma się do tego modelu procesora ?

Edytowane przez jarekkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 3,3 masz stabilnie?

Czym to chłodzisz? Jeżeli coś lepszego niż box to wal spokojnie do 1,45v.

300x11,pamięci oczywiście zaniżasz (667) bo na (800) dało by Ci 1100mhz,czego te A-Daty nie potrafią.

HT,zmniejsz.

Na pamiątki możesz dać spokojnie 2,2v.

Widzę że płytka konkret,zasilacz też?

Aha, i BE to też rewizja G2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.3 stabilne ,wszystko chodzi bez żadnych zwiech (gry , aplikacje ,etc),buda od kompa otwarta z jednej strony chłodzony jest na pentagramie dokładnie takim pentagram memy lecą na 667 oczywiście tak jak w sygnaturze 5-5-5-15.. dzięki popróbuje z napięciami vCore chociaż mój zasilacz może nie wytrzymać no name 350 ale tez za dużego obciążenia nie ma płyta procek 1 dysk nagrywarka + gpu zintegrowane (wiem wiem ...ze powinienem zmienić ale teraz brak funduszy) ..ale poczekam na spadek Phenomów II i wtedy zasiłka do wymiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...