Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra,to ja ci proponuje dozbierac na ten zasilacz i dopiero sie wziac za krecenie.

No i nie wytrzymałem musiałem sprawdzić 3.4GHz

SPi już nie liczy( na 11x305 liczy ) ale winda się ładuje i działa stabilnie ...pod grami nie sprawdzałem napięcie 1.4v na procesorze pamięci bez zmiany napięcia .Dalej nie kręcę bo faktycznie zasilacz i cała reszta w kosmos poleci :-)

Edytowane przez jarekkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem musiałem sprawdzić 3.4GHz

SPi już nie liczy( na 11x305 liczy ) ale winda się ładuje i działa stabilnie ...pod grami nie sprawdzałem napięcie 1.4v na procesorze pamięci bez zmiany napięcia .Dalej nie krece bo faktycznie zasilacz i cała reszt w kosmos poleci :-)

 

Ładnie :) Ja mam w windzie 3,3 na 1.4V ale niestety orthos zalicza krzaki już po 1min:/ narazie maks stab. to 3245 MHz również na 1,4V.

 

Dołączona grafika

 

Valid:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=473312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Proc niestety już przyszedł... Niestety, bo jestem w trakcie przeprowadzki, która przesunęła się w czasie i kompa teraz nie złożę, bo wszystko jest spakowane, prócz tego dfi leży u mojej drugiej połówki, bo kiedyś jej się popsuła i używała tej i jakoś tak zapominałem cały czas wziąć, a teraz jest potrzebna, to nie ma :P. Wizualnie mogę powiedzieć, że ma naprawdę napis "Opteron" i końcówkę oznaczenia "CZ" :blink: . Na testy niestety musicie poczekać do niedzieli (mam nadzieję, że nie dłużej :razz: ).

 

Komuś jeszcze przyszedł? Nie spodziewałem się, że po świętach paczka będzie szła 2 dni :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podesłałbym Ci memki ale nie mam kasy na przesyłkę ;/

 

TeamJapan to naprawdę zdolni ocerzy na każdej platformie ;)

 

walki z 7750 ciąg dalszy :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

oraz wprawdze odrzucone ale 4.3ghz :D

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=473826

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jakby lepiej z OC w stosunku do starych X2 ( ~4.3Ghz

4295.49 MHz with an AMD Athlon 64 X2 5400+ Black Edition (65 nm)

Ja tam różnicy nie widzę. Dzięki Trofix.

 

Jabud, a jak wygląda reszta sprzętu? Szczególnie jaki zasilacz masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sprzęt jak w podpisie

Trochę bym podkręcił proca (myślę że z mojego sprzętu bym coś wycisnął)

Pytanie mam jedno jak miałem płytę asrock dual sata2 to był taki programik fajny kalkulator w którym podawało się częstotliwość proca którą się chciało osiągnąć i potem po zmianie taktowania ramu oraz jeszcze kilku parametrów w oknie po prawej były nastawy biosu.

Tak pytam bo nie znam się na kręceniu a chciałbym to zrobić szybko i bezboleśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

tego athlona latwo w biosie podkrecisz zwiekszajac fsb klawiszem + iczastotliwosc taktowania sie zwiekszy,le ostroznie!<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabud, a jak wygląda reszta sprzętu? Szczególnie jaki zasilacz masz?

Mój konfig wygląda tak:

 

AMD Athlon X2 4200+ Windsor F2 @ 2600MHz 1.475V

DFI Infinity NF4 SLI M2

OCZ SLI Ready 867Mhz CL4 4-4-10-15

Galaxy 7900GS 256MB/256bit @600/1600Mhz

Chieftec 420W

 

Tamten 6000+ już poszedł...

 

Zastanawiam się nad zmianą platformy na Intela. Co radzicie?

Edytowane przez Jabud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta grafika wcale nie ogranicza Athlona ;), to zazwyczaj procesory są wolnym gardłem :D W tym przypadku ewentualnie procesor może mieć nieco mniej do roboty :P (sam miałem 4k+ 2,8Ghz i nie wydawało mi się, żeby był wąskim gardłem dla 7900gs :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko z powodu słabej ( nie do końca ) grafiki, ma nie przechodzić na Intela ? Przecież grafikę sobie wymieni za miesiąc dwa i będzie fajnie.

Dlatego że gdy zmieni tylko grafikę odczuje niezłego kopa,i może na razie mu wystarczy?

Ja właśnie tak bym zrobił...

 

Druga sprawa, kupi płytkę i procka-to będzie leżeć do puki nowa grafa nie dojdzie. Proc i płytka to nie wino.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa

 

Kupi lepszą grafikę, a co ze słabym prockiem? Nowa grafika będzie się marnować.

 

Kupiłby jakiegoś E5200 i by pozamiatał nasze kochane Athlony :P

 

Druga sprawa, kupi płytkę i procka-to będzie leżeć do puki nowa grafa nie dojdzie. Proc i płytka to nie wino.

Nie rozumiem? Można też najpierw kupić Grafikę i jechać na starej, dopóki nowa nie dojdzie. Potem się będzie sprzedawać 79GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...