Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam ,co my sie podniecamy tymi wynikami,jak byle kastrat core wykrecony na 3Ghz kopie nam dupsko.Jeszcze teraz popatrzylem na testy PII i juz stwierdzam,ze pierwszy raz od wielu lat wracam chyba do intela.Moze i bym nie psioczyl,ale przeraza mnie pradozernosc naszych prockow po wykreceniu na odpowiednie Mhz :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam ,co my sie podniecamy tymi wynikami,jak byle kastrat core wykrecony na 3Ghz kopie nam dupsko.Jeszcze teraz popatrzylem na testy PII i juz stwierdzam,ze pierwszy raz od wielu lat wracam chyba do intela.Moze i bym nie psioczyl,ale przeraza mnie pradozernosc naszych prockow po wykreceniu na odpowiednie Mhz :damage_wall:

no tak czyli na intelu pobór mocy w ogole sie nie zwiększa, tak zrozumiałem z tego co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zle zrozumiales.Mam na mysli to,ze proc jest pradozerny jak nie wiem co,a g... wydajny,w porownaniu do intela. Wykrec x2 do 3,2-3,4 bedziesz wiedzial co mnie drazni :wink:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak my wszyscy o tym doskonale wiemy,i co? i jajco. Siedzimy na tym co mamy, jeden musi drugi nie widzi sensu zmiany a trzeci po prostu lubi tą firmę.

Nikt Ci nie karze siedzieć na AMD, bana za przesiadkę też nie dostaniesz.

Jest coś w złego w kręceniu tych procków? Nie...

EOT

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zle zrozumiales.Mam na mysli to,ze proc jest pradozerny jak nie wiem co,a g... wydajny,w porownaniu do intela. Wykrec x2 do 3,2-3,4 bedziesz wiedzial co mnie drazni :wink:

miałem 3.5 na codzień przez jakiś czas, był ciepły, mocno. Więc nie wiem ocb ?

 

miałem też przez tydzień phenoma b2 @ 2.7 chyba i działał 24/7. też był ciepły.

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,czy az tak dokladnie trzeba opisywac ocb :wink: .Do ilu trzeba wykrecic np.E5200,zeby mial wydajnosc x2 3,4,o to konkretnie chodzi i wtedy porownac pradozernosc.Briski pewnie sa oszczedniejsze,ale nie moj smok.

Koncze OT,bo mnie jeszcze fb zjedza.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,czy az tak dokladnie trzeba opisywac ocb :wink: .Do ilu trzeba wykrecic np.E5200,zeby mial wydajnosc x2 3,4,o to konkretnie chodzi i wtedy porownac pradozernosc.Briski pewnie sa oszczedniejsze,ale nie moj smok.

Koncze OT,bo mnie jeszcze fb zjedza.

7750 jest nawet lepszy od E5200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc niestety już przyszedł... Niestety, bo jestem w trakcie przeprowadzki, która przesunęła się w czasie i kompa teraz nie złożę, bo wszystko jest spakowane, prócz tego dfi leży u mojej drugiej połówki, bo kiedyś jej się popsuła i używała tej i jakoś tak zapominałem cały czas wziąć, a teraz jest potrzebna, to nie ma :P. Wizualnie mogę powiedzieć, że ma naprawdę napis "Opteron" i końcówkę oznaczenia "CZ" :blink: . Na testy niestety musicie poczekać do niedzieli (mam nadzieję, że nie dłużej :razz: ).

 

Komuś jeszcze przyszedł? Nie spodziewałem się, że po świętach paczka będzie szła 2 dni :rolleyes:

Jakieś wyniki :?:

 

Ktoś z forum kupił jeszcze tego* procka :?:

 

* http://www.allegro.pl/item515895095_jedyny...ing_sample.html

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w czym... Co tu ukrywać, nasze Athlony X2 mogą rywalizować z Pentium Dual Core E2xxx.

 

E5200- zjada każdego X2.

Na obronę starych x2 dodam że 64+ nie odstaje tak bardzo od e5200(oczywiście bez oc). Zresztą zachowujesz się jakbyś odkrył Amerykę... wiemy że dostajemy po [gluteus maximus],bo gdy te procki były projektowane,kto myślał o c2d i 45nm?

Za to nowe x2 z serii 7 dają mu już po [gluteus maximus]. A cena praktycznie ta sama. Te procki można nazwać konkurencją dla c2d,nie ma co porównywać e5200 ze starymi x2. Dwie inne klasy.

Ja nie wiem,ale na twoim miejscu przesiadł bym się na konkurencje :wink:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mi za sponsorujesz płytę i procka to bardzo chętnie.

 

bo gdy te procki były projektowane,kto myślał o c2d i 45nm?

 

A athlony 64 x2, były przygotowane na Pentium'a D - jeśli się nie mylę.

Czyli nie ma konkurencji dla C2D, trzeba je porównywać ze słabymi Athlonami X2. No to teraz powinni coś zrobić, odświeżyć i przygotować procka, który by na równi walczył z C2D.

 

Za to nowe x2 z serii 7 dają mu już po [gluteus maximus]

 

Przeglądałem test tych athlonów x2 7xxx. Nic nadzwyczajnego... z reguły E5200 był szybszy od 7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7750 jest na pewno szybszy niż stare atlhon'y (zegar w zegar), w niektórych zastosowaniach ma wydajność troszkę wyższą niż E5200 (kodowanie filmów - SSE4A), lecz w grach przy mocnych kartach (GTX 2x0) już dostaje baty. Gdyby nie 65nm i dramatycznie wysoki pobór prądu mógłby bez problemu konkurować z PDC. A tak to tylko jako upgrade na AM2. Szkoda, bo to naprawdę fajny procek ;)

 

P.S: Czy przy zwiększaniu HTT muszę podnosić napięcie na NB/SB :?: :?: :?:

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że seria 7 to dobra konkurencja, OC b.dobre a te 5-10% gorzej w testach? Czepiasz się. Nic innego nie wyjdzie.

E5200 w tej chwili są tak lipne, ze często ledwo robią 3,3Ghz, także 7750BE za ok. 280zł byłby naprawdę rewelacyjny.

 

Chcę złożyć sobie tanią platformę na (dwóch jajkach jeszcze) i ku mojemu przerażeniu to co wyprawia intel w swoich płytach woła o pomstę...

Za Raid karzą sobie dopłacać 50-100zł co jest wręcz kpiną :angry:

 

Zobaczę jeszcze tylko co pokaże E5300 i jeśli nie zrobi 3,8Ghz na ~1,3V to bye bye.

 

 

Postaram sie jeszcze w tym tygodniu kupic 7 na probe.Zalezy mi na szybkiej zmianie,poniewaz chce kupic grafe,a do x2,ktore teraz posiadam nie ma sensu nic porzadnego pchac,poniewaz proc bedzie waskim gardlem.

Z niecierpliwością czekam, bo pomimo iż nie mam płyty na AM2 to przy cenie ~300zł za dobrą płytę(AM2+) chyba warto wo to wejść. Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5200 w tej chwili są tak lipne, ze często ledwo robią 3,3Ghz,

(...)

ku mojemu przerażeniu to co wyprawia intel w swoich płytach woła o pomstę...

Za Raid karzą sobie dopłacać 50-100zł co jest wręcz kpiną :angry:

To co piszesz jest nieprawdą, może podam przykład:

 

sirius.pl:

Gigabyte EP43-DS3L (ICH10) - 294zł

Gigabyte EP43-DS3LR (ICH10R) - 317zł

 

proline.pl

Gigabyte EP43-DS3L (ICH10) - 289zł

Gigabyte EP43-DS3LR (ICH10R) - 295zł

 

Według mnie to dobrze, że można kupić taniej tą samą płytę bez RAID-u, niektórym jest on niepotrzebny, więc po co mają za niego płacić :!:

 

Co do o/c E5200, to większość robi bez problemu 3.5GHz na <1.35V, zdarzają się lepsze i gorsze sztuki - zależy jaki VID się trafi. Równie dobrze ktoś może trafić 'padake' 7750BE, nie zrobi mu 3.2GHz na rozsądnym napięciu.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki pewnie będą dobre,tylko w połowie 09,przynajmniej ja nie widzę sensu bawienia się w dwa jajka.

 

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. Moim zdaniem dwa jajka będą dalej modne. Dla nas ( posiadaczy X2 ) to już mało atrakcyjna oferta, ale jeśli ktoś składa nowy config to czemu nie? A jeśli będą dobre, to intele powinny potanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest nieprawdą, może podam przykład:

sirius.pl:

Gigabyte EP43-DS3L (ICH10) - 294zł

Gigabyte EP43-DS3LR (ICH10R) - 317zł

proline.pl

Gigabyte EP43-DS3L (ICH10) - 289zł

Gigabyte EP43-DS3LR (ICH10R) - 295zł

Ale nie zarzucaj mi pisania nieprawdy skoro nie znasz kryteriów jakimi będę się kierował kupując płytę główną :!:

Według mnie to dobrze, że można kupić taniej tą samą płytę bez RAID-u, niektórym jest on niepotrzebny, więc po co mają za niego płacić :!:

Ciężko mi jest to skomentować, bo ów argument jest tak samo prawdziwy jak i nie prawdziwy.

Otóż gdyby intel nie wpadł na pomysł dodawania funkcji RAID jako opcje to co wtedy??

W najtańszych plytach AMD masz RAID(nawet za 100zł) i uważasz, ze za to płacisz??

Idąc twoim tokiem rozumowania można stwierdzić, ze regulacja FSB jest niepotrzebna nie nie wszyscy kręcą, to samo z napięciem, zintegrowaną sieciowka, muzyką itp.

Raid to nie OC PALM w nowych P6T Deluxe, aby dopłacać.

 

Co do o/c E5200, to większość robi bez problemu 3.5GHz na <1.35V, zdarzają się lepsze i gorsze sztuki - zależy jaki VID się trafi. Równie dobrze ktoś może trafić 'padake' 7750BE, nie zrobi mu 3.2GHz na rozsądnym napięciu.

Pozdrawiam,

Zobaczymy, ale jeśli będzie to Intel to tylko E5300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zarzucaj mi pisania nieprawdy skoro nie znasz kryteriów jakimi będę się kierował kupując płytę główną :!:

To w konću chodzi o kryteria, czy o dopłacanie 50-100zł za RAID :?: :?: :?:

 

Ciężko mi jest to skomentować, bo ów argument jest tak samo prawdziwy jak i nie prawdziwy.

Otóż gdyby intel nie wpadł na pomysł dodawania funkcji RAID jako opcje to co wtedy??

W najtańszych plytach AMD masz RAID(nawet za 100zł) i uważasz, ze za to płacisz??

Idąc twoim tokiem rozumowania można stwierdzić, ze regulacja FSB jest niepotrzebna nie nie wszyscy kręcą, to samo z napięciem, zintegrowaną sieciowka, muzyką itp.

Raid to nie OC PALM w nowych P6T Deluxe, aby dopłacać.

Chodziło mi o to, że w/w płyty główne nie różnią się niczym poza obsługą RAID-u. Bo prostu chciałem sprostować to, że napisałeś, że za RAID chcą 50-100zł więcej.

 

Chyba, że Tobie chodziło o to, że za 150-200zł masz płytę na AM2 z RAID, a jak chcesz na LGA775, to musisz dać te 50-100zł więcej, bo w tańszych go nie ma. Jeśli tak, to sorry za całe zamieszanie :)

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jakieś wyniki :?:

 

Ktoś z forum kupił jeszcze tego* procka :?:

 

* 3187419[/snapback]

P.S: Czy przy zwiększaniu HTT muszę podnosić napięcie na NB/SB :?: :?: :?:
To zależy o ile zwiększasz ;).

 

 

Płyta nie chce wstać na tym procu, a innego nie mam, pewnie trzeba bios zaktualizować, grrrr, nowego proca trza kupić :/

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie mam nikogo, dlatego poszukuję ludzi dobrej woli z Warszawy :oops: . I w międzyczasie najtańszego proca na am2.... Poza tym opteronów na am2+ to chyba nie ma? albo ja nie znam :>. Przynajmniej nie słyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...