Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Function -> AMD K6/K7/K8/LX Multiplier (skrót CTRL + K) i tam masz ustawianie mnożnika, napięć i przycisk do tworzenia skrótów ;)

 

--EDIT--

Tylko jakoś u mnie te skróty nic nie zmieniają :/

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakoś u mnie te skróty nic nie zmieniają

 

U mnie też, dlatego korzystam z ikonki w Tray'u ( chyba dobrze napisalem )

 

Klikam PPM>> Quick Multipiler >> i mam 3 opcje do wyboru

 

maximum ( 2.7GHz @ 1.2V )

middle ( nie korzystam )

minimum ( 1.0Ghz @ 0.98V )

 

bo nie przełącza automatycznie procka po uruchomieniu aplikacji 3D.

Od tego jest C'n'Q - ale u mnie to nawet przy odpaleniu FF mnożnik i napięcie skakało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie coś mam problem z Crystalem. ustawia o pół volta za duże napięcie na procesorze (nie takie na jakie sie umawiałem z nim x]])

 

Ale to problem do rozwiązania jest :)

 

Tak czy siak, 1320MHz @ 0.9V śmiga aż miło :). I nareszcie mogę wyłączyć wentylek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój KN9 SLI potrafi najniżej dać 1.250V, ale na F2 problemu nie było. Mnie to tam nie rusza, obniżam wartość i pakuje ORTHOSA :)

Stabilne jest póki co 1320MHz @ 0.90V czytane przez SpeedFana (jest to wartość niemalże identyczna z miernikową czytaną na cewce).

 

Inna sprawa, że odzwyczaiłem się od tej częstotliwości i teraz czuję jakie to wolne jest pierońsko na takich taktowaniach x]]

Ale przynajmniej prądu ciągnie malutko :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sztuka dla sztuki czy naprawdę Wam szkoda tych kilku zł rocznie? ;P

 

To wciąga jak, OC** ! xDD

 

To bardziej chodzi o ilość wytwarzanego ciepła= bedzie ciszej

 

Dokładnie :D Przy 20*C wentylatorek śmiga na 900-1000 rpm - jest błoga cisza :) W zasadzie, to można by pasywa zrobić :D

 

p.s. ** szczególnie, jeśli się nie ma możliwości podkręcania xDD ( tak jak ja :| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Czy jest duża różnica w wydajności procka na tych samych aplikacjach przy tym samym taktowaniu, chodzi mi przykładowo o 3 GHz i A64 x2 2x512Kb, a 2x1Mb. Czy jest jakiś sens zmieniać procka, czy nie?

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Czy jest duża różnica w wydajności procka na tych samych aplikacjach przy tym samym taktowaniu, chodzi mi przykładowo o 3 GHz i A64 x2 2x512Kb, a 2x1Mb. Czy jest jakiś sens zmieniać procka, czy nie?

 

Pozdrawiam!!

W szczególnych przypadkach jest spora różnica. Są aplikacje które potrzebują "lubią" duży cache u procesorów.

W testach syntetycznych jest różnica w wydajności procesorów 2x1Mb a 2x512kb ale jest znikoma.

Więc sensu dużego to nie ma, ale jak byś się uparł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dorwalem druga sztuke 7750+ i znowu d...blada.Chyba mam pecha,albo te rewizje ktore teraz wychodza sa do bani.Polecial 3100 na 1,425,na 3200 juz sciana,dalem 1,5V i wywala sie po kilku minutach orthosa na p9.Od poprzedniego jest minimalnie lepiej kretliwy :mur: ,jedyny plus,ze smiga na zanizonym napieciu na def,czego poprzedni nie potrafil.Ile temu dziadowi mozna zapodac V?? Temperatury dosc wysokie, przy 1,5V bylo 63 stopnie

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon z sygny na 1.35... tak na początek :)

http://img12.imageshack.us/img12/4674/profb.jpg

BTW Ile testów na p9 wystarczy zeby potwierdzic stabilnosc?

Nie trzeba dużo testów. Nawet "głupi" ewerest Ultimate Edition wywali Ci błąd po kilku godzinach jak coś jest nie tak. Skoro Super PI Ci prechodzi(powyżej 2godzin) jest OK Dla Windsora F3 3 GHz to standardowa częstotliwośc...

Spróbój dać coś powyżej 3GHz wtedy testy możesz przeprowadzać dokładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam, jak tylko przyjdzie plyta z gwary :) Dam mu wiekszy woltaż bo na poprzedniej tylko przy Phenomach sie dalo ustawiać.

Licze na jakies 3.3GHz @ 1.4, zobaczymy jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fajnego F3 4600+ X2

 

3,0Ghz - 1,23V orthos stabilny

3,2Ghz - 1,325V ortohs stabilny

3,3Ghz - 1,40V orthos stabilny

 

3,55Ghz - 1,525V wywala orthos :)

 

wiecej info w syg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moim prockiem.Ostatnio chciałem sobie podkręcić mego Athlona AM2+ brisbane 4400+ oraz wymieniłem pastę na arctic silver 5.Mam standardowy radiator AC i nie miałem problemu z temperaturą.Lecz po podkręcaniu sprawdzałem stabilność superpi i innymi i temperatura przekraczała maximum i komp się wyłączał.Postanowiłem dać se spokój z podkręcaniem i więc w biosie przywróciłem wszystko do normy- defaults.Ale teraz temperatura rośnie sama z siebie nawet gdy nic nie robię.Wchodzę do biosu a tam 70-90 stopni :/.

Mój komp:

Zasilacz Chieftec 400 wat GPS-400AA-101A

Pamięci Aeneon 800

Mobo GIGABYTE M61PME-S2

Grafika 8600gt Gainward ( nie śmiać się ^^)

 

Co może być tego przyczyną?Jakieś skoki napięcia?

Pls help :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe problemy z OC. Płyta (podpis) ma genialne możliwości OC. Jak coś zwale to sprawdza i zanim puści kompa do windy każe poprawić błąd. Bardzo mi się to podoba bo reset ustawień mam zasłonięty dodatkowym kabelkiem do grafiki.

Tylko że od OC odwykłem przez ostatnie dwa lata. Mam ramki 1066 cl5 ale nie ustawiają się domyślnie w taki sposób tylko 2*400 cl5. Dokładnie to powinno być 2*533 cl5-5-5-15-48 T2 a jest 2*400 cl5-5-5-5-15-24 T1. Mam możliwość edycji wszystkich opóźnień ale tam gdzie jest 24 najwyższa wartość do wyboru jest 26. Dalej są jakieś dodatkowe które nie są opisane liczbami. Mam tez możliwość wyboru prędkości wg kontrolera procesora 200-266-333-400 no i podnoszenie szyną. Jak ustawić szynę i ramy aby osiągnąć jak najlepsze OC procka (podpis) i co najmniej domyślne takty ram?

Druga rzecz to czy jest możliwe aby dysk 160'tka 7200.9 ograniczał max stabilne FSB?

Czy do ustalenia max FSB mam odłączyć nagrywarkę kartę graficzną i dodatkowy dysk?

No i jakie napięcia ustawić na mostki i HT, na proca sam pokombinuje.

Dzisiaj jeszcze przesiadka na Win7 64bit :)

To sztuka dla sztuki czy naprawdę Wam szkoda tych kilku zł rocznie? ;P

Jak wprowadzą limity na prąd i wyższe ceny powyżej limitu a to się może stać już niedługo to ta sztuka zacznie być wartościowa ;)

Zawsze lepiej mniej energii zużyć bo i środowisko się chroni i parę złotych na piwo zostanie :D

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...