Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ytanie dotyczące podkręcenia procka AMD Athlon64 x2 5200+ (2700MHz) na płycie ASROCK AM2NF3-VSTA NF3250 AM2. Czy wystarczy że zmienię Multiplier na x14 i uzyskam 2800MHz? Czy jeszcze musze jakieś inne rzeczy w biosie zmieniać. Ogolnie szukałem na rożnych forach podpowiedzi co do tej płyty i tego procesora ale mało osób używa tego odelu.

 

Jeżeli ktos ma te płyte i tego procka prosze o podpowiedz czy mozna jakos bezstresowo podkręcic taki zestaw.

 

Zasilacz corsair 450W

Pamięci 800 Samsung ( beą wymienione na Geil lib Corsair)

 

Thx za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam ytanie dotyczące podkręcenia procka AMD Athlon64 x2 5200+ (2700MHz) na płycie ASROCK AM2NF3-VSTA NF3250 AM2. Czy wystarczy że zmienię Multiplier na x14 i uzyskam 2800MHz? Czy jeszcze musze jakieś inne rzeczy w biosie zmieniać. Ogolnie szukałem na rożnych forach podpowiedzi co do tej płyty i tego procesora ale mało osób używa tego odelu.

 

Jeżeli ktos ma te płyte i tego procka prosze o podpowiedz czy mozna jakos bezstresowo podkręcic taki zestaw.

 

Zasilacz corsair 450W

Pamięci 800 Samsung ( beą wymienione na Geil lib Corsair)

 

Thx za wszelkie podpowiedzi.

Zależy jaką masz wersję tego Athlona jeżeli masz Black Edition z odblokowanym mnożnikiem to wtedy wystarczy przestawić mnożnik

A jeżeli nie to musisz jechać z magistralą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje porady na temat OC. Moja konfiguracja to X2 6000+, MSI K9N Platinum ( MS-7250 ), OCZ 4GB 800mhz 5-4-4-15, 9600GT, Zalman 650W, chlodzenie standart z wiekszym wiatrakiem. Probowalem wszystkiego i nie moge wyciagnac wiecej niz 3.12 wg bios i 3.1 wg cpu-z. Powyzej tego albo system sie wiesza albo nic sie nie wlacza. Temperatura nie wiecej niz 55 w stresie. Podejzewam, ze to moze byc problem z chipsetem, jest wrzacy. Probowalem dodatkowo go chlodzic ale to nic nie dalo. Czy ktos mial stycznosc z ta plyta ? Czy wogole warto probowac krecic tego procka ?

pzdr

Edytowane przez adrpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc na razie bez dokładniejszych testów na chybił trafił podkręciłem procesor do 2938mhz na zasilaniu 1,2V na boxie. Jest póki co stabilny, choć dokładniejszych testów jeszcze nie robiłem, na noc zapuszczę. Jak się okaże w pełni stabilny to obniżę mnożnik i podbije szynę aby pamięci wyżej poszły :)

Edit:

Stabilny nie był, obniżyłem taktowanie o 62,5 mhz i jest stabilny. Myślę, że do 3ghz będzie potrzebował więcej papu a to już nie na boxowym chłodzeniu.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje porady na temat OC. Moja konfiguracja to X2 6000+, MSI K9N Platinum ( MS-7250 ), OCZ 4GB 800mhz 5-4-4-15, 9600GT, Zalman 650W, chlodzenie standart z wiekszym wiatrakiem. Probowalem wszystkiego i nie moge wyciagnac wiecej niz 3.12 wg bios i 3.1 wg cpu-z. Powyzej tego albo system sie wiesza albo nic sie nie wlacza. Temperatura nie wiecej niz 55 w stresie. Podejzewam, ze to moze byc problem z chipsetem, jest wrzacy. Probowalem dodatkowo go chlodzic ale to nic nie dalo. Czy ktos mial stycznosc z ta plyta ? Czy wogole warto probowac krecic tego procka ?

pzdr

Ogólnie Ax2 z serii 6xxx kręcą się dość słabo..

 

PS. Ktoś moze mi pomóc z temperaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie max napięcia dać na energooszczędny 4850e (na boxie)?

Tyle żeby go nie usmażyć :wink: Powyżej 1.35v bedzie mu pewnie cieplutko. Na codzień pow. 1.5v to katowanie cepa. Kup jakąś lepszą chłodziarke i możesz lecieć napieciem w górę ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie płytka lubi OC :D puściłem nawet HTT350 i był by pewnie wstał gdyby nie dysk. Im wyższe HTT tym bardziej stary dysk, na którym teraz mam system 160 7200.9 seagate wykazuje błędy. Najpierw przy moim obecnym HTT 266 muszę wyłączyć smart. Wyłączam na szczęście płytka umożliwia pozostawienie smarta dla drugiego dysku. Po podniesieniu HTT na 325 dysk nabawił się errorów i musiałem go leczyć za pomocą checkdiska. Przy 350 już nie wstał i pomógł dopiero reset cmosu.

Co zrobić aby dyskowi ulżyć podczas OC? Są jeszcze dodatkowe funkcje w "Tseries" zakładce od OC.

ATIG reference clock - zakres regulacji 100-500 domyślnie 100

SB reference clock - zakres regulacji 100-500 domyślnie 100

kilka innych w tym:

Hyper Transport configuration

w tym menu są

NODEO PCI-x2 HT Link (bez wyboru)

HT Link speed - od 200/400/600/800/1ghz/1.2ghz/1.4ghz/1.6ghz/1.8ghz/2ghz domyślnie auto

HT link Width - 4bit/ 8 bit / 16bit domyślnie auto

 

Próbowałem się pobawić tymi opcjami to się zwiesił. Opis w instrukcji jest taki, że są i nic więcej na ich temat.

 

Jak to poustawiać aby dysk działał jak należy. Dodam, że przy HTT 200 dysk pracuje bez zarzutu i ma włączony smart. Może to wina mostka południowego?

 

Zdjęć nie mogłem dodać z tego kompa.

 

3261114[/snapback]

Tyle żeby go nie usmażyć :wink: Powyżej 1.35v bedzie mu pewnie cieplutko. Na codzień pow. 1.5v to katowanie cepa. Kup jakąś lepszą chłodziarke i możesz lecieć napieciem w górę ^_^

Pierwsze co zamierzam zmieniać to chłodzenie :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz mnożnik HT, chyba w każdym FAQ dotyczącym oc Athlonów o tym piszą... I wyłącz SidePort, nawet jeśli nie korzystasz z integry.

Dzięki.

Poczytałem więcej o HT. Powinno być dla semprona 800, dla athlona 1000 a dla phenoma 2000. Nie zaleca się przekraczania tych wartości a podstawowy HT jest zależny od HTT (FSB).

Z tego wynika że teraz mam HT 1330 a na maxa podkręciłem je 1600 i szło tylko dysk jęczał :roll:

Obniżę mnożnik HT do odpowiednich wartości i wtedy ustalę max HTT płyty.

Edit: jaki programik zamiast speedfana użyć do kontroli temperatur i obrotów wentylatorów? Na mojej edycji win 7 speedfan nie działa.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia:)

 

Ja się właśnie zastanawiam czy nie kupić jakiegoś Karakorum, jakby co zostanie kiedyś pod nowy procesor. Tylko nie ma żadnej gwarancji, że mój Brisbane pójdzie choćby pare MHz do góry na lepszym chłodzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka odpaliła na HTT323, ale coś jej nie pasowało. Po podniesieniu mnożnika już na takim htt nie chciała pracować. To chyba granice chipsetu 790gx bo sama płyta ani gorąca nie jest na sekcji. Może po podniesieniu napięcia na chipset wyżej pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty temperatur na rdzeniach brisbane od wersji coretemp 0.99.3 i dalej są poprawnie interpretowane przez program?

Bo w wersji 0.99.4 mam odczyty w temp pokojowej :) A w 0.99.1 ujemne.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi CoreTemp wariuje strasznie, z resztą u mnie najlepiej pokazuje czujnik "Procesor" a czujnik "Procesor / rdzeń 1" i "Procesor / rdzeń 2" głupoty totalne (mówię jak jest w Evereście) a CoreTemp zczytuje z Procesor / rdzeń 1/2 właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się grzeje? Mój A64 x2 przy 1.33V ( standard ) osiągał max 52*C. A przy aktualnym ( 1.175V ) max temperatura jaką zanotował HWmonitor to 45*C.

Nie przejmujcie się tak :wink: Mój G1 śmiga już 2 lata na 2.93Ghz i 1.45v i mam pod orthosem 60* na WC (co prawda pasywnym). Do 65* O/C jest przyjemne - póżniej zaczynają się schody, choć widać skalowalność zależna od temperatury już od 55*(w moim przypadku)

 

@maxymili

Karakorum i leć na 3.3Ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewnie walnięty czujnik w swoim Abicie, bo w IDLe mam około 50* a w stresie może podskoczyć nawet do ponad 80*.. Czasem jak go zresetuję to pokazuje mi 30* w IDLE (wszystkie tempy ze SpeedFana, CoreTemp podobnie pokazuje)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...