Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

ale czy ty nie rozumiesz ze chodzi tu o BE? by moc manewrowac mnoznikiem? z 710 to chlopak znow musiał by walczyc z HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, ale yalu to poważny sklep. Mają niezłe okazje czasem aby zachęcić klientów. Tak kiedyś kupiłem u nich ramy tylko teraz odbiór osobisty jest dodatkowo płatny a że mam tam daleko więc już nie kupuję.

Proca z grafą planuję na przyszły rok raczej, najpierw coolerek i obudowę wymienię. No i zobaczymy jak się do tej pory ceny x3 i x4 ułożą. Ideał to 705e@x4 3,6 stable lub 905e 3,6 stable na jak najniższych napięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gralu PII710 kosztuje 449zł.

Co do sklepow gdzie proc ten byl za 400zł to z gory wiedzialem ze to pomylka, ale zawsze mozna sie klocic po zlozeniu zamowienia za te 400zł, prawa konsumenta ze wiązące są informacje podane na stronie przemiotu, itp itd.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK! Udało się!

 

3GHz, 3000MHz.

Dołączona grafika

 

Dobra, koniec tej euforii. Teraz niech ktoś mi logicznie wytłumaczy : JAK?! Bo otóż... obniżyłem napięcie na procesorze do 1.3V :o I proc wystartował na HTT 222. No i gdzie tu logika? Na 1.35 ekran o bezpieczeństwie.

 

Temperatury już chyba trochę wysokie, tak więc dalej nie będę kręcił - już wiem, że na pewno zakupie lepsze chłodzenie. Od 5 minuty ORTHOS'a temp się nie zmieniały. Testowałem dokładnie 34minuty.

 

Ja pierdyle, ale to wciąga...

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

dales 1,3V cpu-z widzi 1,35V? Plyty gigusia mają do siebie to ze zawyzają napiecia vcore. o wlasnie 0,05 a tym bardziej w stresie. Moze dlatego bylo info o bezpieczenstwie. "moze" Kiepska mobo i tyle.

Chodzi stabilnie przynajmniej? wywalczyles 50mhz, roznica jest pewnie wyraznie odczuwalna ;) i nawet syg. zmieniona od razu. hehe

Gratulacje!

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale ciesze się jak małe dziecko :) Te 3GHz to taka magiczna bariera. Ale jak pisałem, koniec euforii - zresztą, ten proc jest za szybki do 7600GS - podkręcanie mało odczuwalne.

 

CPU-z w IDLE podaje 1.296V - może rzeczywiście wtedy było zbyt duże napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem wam ten komunikat o bezpieczeństwie?

 

Ale tak na to patrząc - chcąc więcej podkręcić będę musiał zwiększyć napięcie ( bo chyba nie odwrotnie ), i co? Znowu płyta się osmarka przy 218HTT? Może któraś opcja odpowiada za to bezpieczeństwo i idzie ją wyłączyć?

EDIT

Dołączona grafika

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

nie spotkalem sie z czyms takim. Bywalo cos podobnego jak sie przekraczało PCI- 100Mhz na niektorych pl.glonwych.

Sprobuj HTT 250 z mnoznikiem 12, HT na X4, memclock 533, CR - 2T itd. Tez bedzie 3.0ghz. A tak w ogole te twoje 3.0ghz stabilne w orthosie? Ja jak kiedys przy 3,2ghz zjechalem z napieciem na 1,30V to orthos wywalił mi w 3godzinie :)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dales 1,3V cpu-z widzi 1,35V?

A możesz wyjaśnić od kiedy napięcia mierzy się programami? To chyba normalne, że cpu-z przekłamuje... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie 34minuty Orthosa, potem nie cała godzinka L4D.

 

Jutro rano zrobię dłuższe testy.

 

Ustawiłem tak jak poleciłeś - otrzymałem ekran o bezpieczeństwie :) Pewnie napięciu muszę obniżyć ( słaby żart )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

A możesz wyjaśnić od kiedy napięcia mierzy się programami? To chyba normalne, że cpu-z przekłamuje... :rolleyes:

Akurat w wiekszosci pokazuje OK. Mierzylem kiedys na trzech plytach glownych (platforma AMD) miernikiem w odpowiednich punktach pomiarowych i odchylenia byly z rzedu 0,02V +/- w stresie.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 1.375V na proca, jedno oczko w górę dla chipsetu, 13.5 x 240htt(!) - działa, podczas bootowania - 3240Mhz. Ale tylko pulpit się pokazał i dostałem BSOD'a.

 

Pewnie temperatury? Trzeba zainwestować w chłodzenie. Widzę, że coś płycie się poprawiło- jednak coś tam potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w wiekszosci pokazuje OK. Mierzylem kiedys na trzech plytach glownych (platforma AMD) miernikiem w odpowiednich punktach pomiarowych i odchylenia byly z rzedu 0,02V +/- w stresie.

Akurat w większości nie pokazuje ok i każdy kto choć trochę siedzi w temacie może to potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

widocznie moj miernik byl zepsuty ;)

 

Za male napiecie przy tych 3,24ghz. To jest brisbane wiec probuj wlasnie mnozniki "polowki" U kogos widzialem 3,2Ghz Brisbane przy 1,40V w pelni stabilnie.

Pokombinuj przy 3,1Ghz. trzymaj sie mnoznikow "polowek" Gdybys mial widnsora to "cale"

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest świetna. Odpalam dziś komp i ekran o bezpieczeństwie :D. Wchodzę do BIOS'u, wszystkie ustawienia tak jak wczoraj ( 3ghz ) ale za nie chce na nich pracować :) HTT218 znowu max.

 

Czy ja czegoś nie rozumiem/źle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest świetna. Odpalam dziś komp i ekran o bezpieczeństwie :D . Wchodzę do BIOS'u, wszystkie ustawienia tak jak wczoraj ( 3ghz ) ale za nie chce na nich pracować :) HTT218 znowu max.

 

Czy ja czegoś nie rozumiem/źle robie?

Miałem niedawno płytę GB z podobną przypadłością po OC. Jak już odpaliła, to system chodził 100% stabilnie ale od czasu do czasu przy bootowaniu wywalała taki właśnie ekran. Zazwyczaj kliknięcie w "last known good" i ponowny boot załatwiało sprawę. Chociaż zdarzało się, że parę razy trzeba było operację powtarzać.

Funkcja o tyle dobra, że jak przeholujesz z OC, to płyta zawsze odpali w Safe Mode a że nerwów czasem potrafi napsuć, to inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka płyta? Wychodzi na to, że płyta za 170zł... to płyta za 170zł. Niczym nie dorównuje płytom za 300zł.

 

Wiem, wiem, niczego nowego nie odkryłem - jednak składał spore nadzieje w tej mojej budżetówce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka płyta? Wychodzi na to, że płyta za 170zł... to płyta za 170zł. Niczym nie dorównuje płytom za 300zł.

 

Wiem, wiem, niczego nowego nie odkryłem - jednak składał spore nadzieje w tej mojej budżetówce :/

Za 200zł :)

GA-M52L-S3P - wyglądała przyzwoicie jak za te pieniądze - solidy na sekcji zasilania, 4 fazy, obsługa procków AM3.

Ciekawi mnie jak z tym mnożnikiem? Czy to tylko w moim egzemplarzu? Czy może ten model już tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum i AS5 przed chwilą zamontowane.

 

Na Boxie rekord to 3,3ghz i ~55*C idle

Karakorum 3,4ghz i 50*C w stresie - orthos wywala po dwóch minutach.

 

post-159520-1247242387_thumb.jpg

 

 

Chce tylko stabilne 3,3 -okaże się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum i AS5 przed chwilą zamontowane.

 

Na Boxie rekord to 3,3ghz i ~55*C idle

Karakorum 3,4ghz i 50*C w stresie - orthos wywala po dwóch minutach.

Chce tylko stabilne 3,3 -okaże się.

Ładnie, niskie temperatury.

CCB8F czy CCB6F?

Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...