Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, panie specjalista-od-amd, a zauwazyłeś że 3600+ Windsor to kastrat? I jako jedyny z Windsorów ma kesz obcięty do 2x256Kb? :lol2:

Więc siłą rzeczy jest słabszy od pozostałych. 120zł uważam że to dużo za 3600+ wykastrowanego Windsora, ostatnio sprzedałem 3800+ Windsora (pełen kesz 2x512) z w miarę dobrym OC (2,8GHz) za 115zł i uważam, że nie było to tanio. Innego OEMa też 3800+ to puściłem za 90zł.

 

 

 

No. Kiedyś jednego z 3800+ X2 za 60zł kupiłem. To źle że rozglądam się za okazjami? :lol2:

 

Ty, Poza tym wjeżdzasz tu na mnie a w innym poście zareklamowałem Twojego 4600+ jakiemuś gościowi :lol2:

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Jaka-Moge...66#entry3354066

A nie chodzilo to czasem o tego ES 4600+ za 120zł?

A ze ty komus cos proponujesz mojego to naprawe mi to zwisa i powiewa. Spodziewasz sie ukłonów z tego tytułu? wyrazy glebokiego szacunku?

 

Juz teraz wiem skad mialem te wszystkie smichu warte ofery :)

Sprzedazy poprzez Forum juz mam dość! Byłem doslownie spamowany smiesznymi ofertami.

np. Jeden dzieciak chciał bym proca wysłał pierwszy bo on musi sprawdzic itp i dopiero zaplaci, tłumaczył sie tez tym ze mama nie pozwoli mu na przestoj kompa.

Kolejna osoba chciał proca za 100zł

Nastepna osoba kupywala ode mnie proca bodajze 3tyg.

ITD. ITP.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzilo to czasem o tego ES 4600+ za 120zł?

Gdybyś potrafił czytać to zauwazyłbyś owe zdanie:

 

Mam zamiar kupić AMD 64 X2 AM2 3600+ za 120PLN

A gdybyś mimo tego nadal miał wątpliwości czy chodziło mi o 3600+ czy 4600+, to....

 

"Jak Windsor z obciętym keszem, to wg mnie 120zł to za drogo. "

Czy 4600+ ma obcięty L2?

 

A ze ty komus cos proponujesz mojego to naprawe mi to zwisa i powiewa. Spodziewasz sie ukłonów z tego tytułu? wyrazy glebokiego szacunku?

Tak, szczery ukłon w moja strone

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie czytam setek stron tego calego spamu.

Bo po co jak taki Salen wszystko potrafi wytlumaczyc :)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie znam tej płyty i jej mozliwości, ale procek na 90% da radę 2,5 zrobić. To Brisbane czy Windsor? Jak Windsor z obciętym keszem, to wg mnie 120zł to za drogo.

 

2. Co co ES-a to sprawdź ten temat z naszego forum:

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-...go-t305384.html

Dzięki za informację

Brisbane bo 65nm,mniej prądu pobiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800Mhz ... tyle w F3 wyciaga kontroler ( nieoficjane podkrecenie i 1066 chodzi )

 

Z najlepszych proców z pełnym L2 2Mb i 65W TDP to Windsorek 5200+. .ADO5200IAA6CZ Spokojnie 700Mhz up idzie wyciagnac przy sensownych napieciach ( ale juz z minimum AC64 pro radiatorem )

Moj mi lata 3.3ghz przy 1.45V..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura dla x2 3800 + windsor f2 65 w czyzby 70 stopni ??. Oraz jakie macie tempetature dla idle i stres na boxie.

Ps. Wczesniej mialem am2 orelans 3000 + 1 jajo i chodzil na 2750 na napieciu 1,55. Wlozylem nowego proca czyli x2 3800+ windsor ft 65 w i pomyslalem ze maja takie same napiecia i dalem 1,55 i sie 3 razy komp sie wylaczyl. Teraz boje sie ze moglem go upiec na amen.

 

Teraz wiem ze ze napiecie dla x2 to 1,2 1,25 a dla 1 jajowego 1,35-1,4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam procesor AMD Athlon 64 X2 5200+. Zauważyłem, że w każdej grze (nawet w tych, które obsługują dwurdzeniowce, na przykład Risen) zawsze jest wykorzystywany tylko jeden rdzeń (na ogół w 100 proc., czyli ogólny użycie jest równe 50 proc.), co zapewne wpływa na wydajność tego typu produkcji. Kombinuję ze zmianą koligacji w Menedżerze zadań, gdy włączam gry – niestety nic to nie daje (działa zabieg, dzięki któremu na przykład drugi, a nie pierwszy [domyślny] rdzeń bierze na siebie odpowiedzialność, ale – nawet gdy oba pola są zaznaczone – nie można zrobić tak, by i inny rdzeń pomagał temu maksymalnie obciążanemu: zawsze musi uczestniczyć tylko jeden).

 

Na komputerze mam zainstalowane oprogramowanie "AMD Processor Driver", które zostało dodane na płycie w zestawie. Zastanawiam się, czy zainstalować program "AMD Dual-Core Optimizer". Zastanawiam się, bowiem często czytam, że rzeczony program często negatywnie wpływa na wydajność, pojawiają się błędy, komplikacje, ponadto najlepiej instalować go na świeżym systemie – a u mnie na razie format nie wchodzi w grę.

 

Cóż mogę zrobić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Witam,

 

Posiadam procesor AMD Athlon 64 X2 5200+. Zauważyłem, że w każdej grze (nawet w tych, które obsługują dwurdzeniowce, na przykład Risen) zawsze jest wykorzystywany tylko jeden rdzeń (na ogół w 100 proc., czyli ogólny użycie jest równe 50 proc.), co zapewne wpływa na wydajność tego typu produkcji. Kombinuję ze zmianą koligacji w Menedżerze zadań, gdy włączam gry – niestety nic to nie daje (działa zabieg, dzięki któremu na przykład drugi, a nie pierwszy [domyślny] rdzeń bierze na siebie odpowiedzialność, ale – nawet gdy oba pola są zaznaczone – nie można zrobić tak, by i inny rdzeń pomagał temu maksymalnie obciążanemu: zawsze musi uczestniczyć tylko jeden).

 

Na komputerze mam zainstalowane oprogramowanie "AMD Processor Driver", które zostało dodane na płycie w zestawie. Zastanawiam się, czy zainstalować program "AMD Dual-Core Optimizer". Zastanawiam się, bowiem często czytam, że rzeczony program często negatywnie wpływa na wydajność, pojawiają się błędy, komplikacje, ponadto najlepiej instalować go na świeżym systemie – a u mnie na razie format nie wchodzi w grę.

 

Cóż mogę zrobić?

 

Pozdrawiam

 

AMD Dual-Core Optimizer jest wymagany do poprawnego dzialania i rozdzielania dzialan pomiedzy 2 rdzenie...

 

osobiscie nie zauwazylem zadnych bledow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Dual-Core Optimizer jest wymagany do poprawnego dzialania i rozdzielania dzialan pomiedzy 2 rdzenie...

OK, tylko łatka ta – z tego, co wiem – podnosi wydajność gier, które NIE obsługują dwurdzeniowych procesorów firmy AMD. A mi głównie chodzi o te produkcje, które wykorzystują właśnie dwa rdzenie (vide rzeczony Risen).

Czy warto ją instalować, zważywszy jeszcze na jej wybryki w systemie u niektórych użytkowników?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zainstaluję – tylko chciałbym wiedzieć, czy można ją zainstalować na nieświeży system (wszystkie sterowniki są już zainstalowane, a czasami kolejność implementowania tego i owego ma znaczenie).

Czy można ją w razie czego łatwo odinstalować (to jest jakiś tradycyjny sterownik czy po prostu uruchamia się go, kiedy chce się?)?

Edytowane przez MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za rady.

Niedługo zainstaluję (obecnie nie mam wiele czasu, a wolę to i owo robić ze spokojem) i na pewno podzielę się spostrzeżeniami. :wink:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem używaną płytę FOXCONN K8M890M2MA-RS2H + AMD 3600 X2, i jest dosyć dziwny problem z uruchamianiem, tzn płyta startuje co drugi lub trzeci raz, włącze komputer nic się nie pojawia, po drugim razie zazwyczaj normalnie startuje, bios wgrałem najnowszy żeby nie było problemów z obsługą pamięci DDR 800, niewiem co może być powodem takiego zachowania ??

 

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam proca wyzej wymienionego do ilu mam zwiekszyc napiecie,zeby poszlo wiecej niz 218 na magistrali systemowej.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1002279

Na boxie to dużo chyba nie pokręcisz go, jakie tempy teraz? Jeżeli dobrze pokazuje cpu-z napięcie to możesz mu dać 1,3v no chyba że procek już teraz ma gorąco to sobie odpuść podnoszenie napiecia. Do większego kręcenia szyną zmniejsz mnożnik HT z x5 na x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj temperatury jakie masz teraz na boxie. Można spróbować dać 1.3v (bo def jest 1.25v).

Na normalnym chłodzeniu i zasilaczu dowaliłbym nawet 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
do użytkowników AMD X2 4400+. Ile udało Wam się podkręcić 4400+ (Brisbane) bez zmiany innych parametrów (poza CPU Frequency naturalnie) na standardowym, boxowym chłodzeniu ?
Czy takie podkręcanie znacznie skraca żywotność procesorów AMD ? Dziś spotkałem się właśnie z takimi opiniami. Podkręcałem już kilka procesorów, ale zasadniczo były to Intele, z AMD nie miałem takich doświadczeń.
Sprzęt jest taki, jak w sygnaturze.

Standardowy ekran kineskopowy CRT (ang. cathode-ray tube). Kineskop jest lampą elektronową, w której elektrony emitowane przez podgrzewaną katodę formowane są w uporządkowaną wiązkę przez działo elektronowe, następnie przyśpieszane przez anodę uderzają w powierzchnię ekranu pokrytą luminoforem, wywołując jego świecenie.Kineskop kolorowy zawiera trzy niezależne działa elektronowe, po jednym dla każdego koloru. Wiązki odchylane są przez to samo pole magnetyczne w taki sposób, że trafiają pod różnymi kątami w ten sam punkt, znajdującej się kilka centymetrów przed ekranem, maski. Po przejściu przez otwór maski każdy ze strumieni pada na plamkę odpowiedniego luminoforu - czerwonego, zielonego i niebieskiego.Technologia zwykłego kineskopu próżniowego umożliwia realizacje telewizji trójwymiarowej bez okularów. Telewizja taka zamiast jednej kamery używa siatki kamer np 4x4, 8x8 lub 4x8 i sygnał z każdej kamery przesyłany jest jednocześnie w innym paśmie częstotliwości. Kineskop taki ma wtedy 3x16 lub 3x64 wiązek elektronowych i każda z trójek dział elektronowych wyświetla niezależnie obraz paralaksy z odpowiedniej kamery z siatki. Przy opracowywaniu teorii oprócz wiedzy i umiejętności, które posiadam posłużyłem się również informacjami zawartymi w literaturze, którą wymieniam na końcu każdego działu, mając nadzieję, że zachęci to do sięgnięcia po te pozycje w celu pogłębienia swojej wiedzy.Aby przejść do interesującego Cię zagadnienia wybierz go z rozwijanego menu działu "teoria" albo naciśnij strzałkę "dalej" (w tym przypadku przejdziesz do następnego tematu w ustalonej kolejności).
Jeśli interesujesz się elektroniką, a w szczególności elektroniką analogową, to dobrze trafiłeś. Mam nadzieję, że znajdziesz tu informacje, których szukasz. Nie opuszczaj więc tej strony. Masz do dyspozycji 8 głównych działów tematycznych oraz forum dyskusyjne. Wszystko to jest dostępne z poziomu menu widocznego powyżej na każdej otwieranej stronie. Tutaj będę umieszczał krótkie informacje o nowych materiałach umieszczanych ostatnio w poszczególnych działach tematycznych. Zapraszam więc do korzystania z zasobów tego serwisu.

Pozdrawiam

Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procek kręci się inaczej, jednemu pójdzie 50%, a drugi 20% i kaplica. Bez zmiany napięcia więcej jak 200MHz bym nie liczył, chyba że sztuka igła to poleci więcej. OC skraca żywotność, wysokie temperatury zwłaszcza. Zamiast 15 pożyje Ci 10 lat. ;) Nie można przegiąć z napięciem, trzeba zapewnić dobre chłodzenie. Co i jak robić masz w przylepionych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało się nieco podkręcić tego Athlona (Athlon 64 X2 4400+). W tej chwili bus speed leci na 230 MHZ, ale HT Link obniżony na 800 MHz i pamięci na 667.
Orthos leci "już" 20 minut i narazie jest ok.
Zastanawia mnie inna sprawa. Do mierzenia temperatury używam Core Temp i Everesta (SpeedFan wykłada się podczas uruchamiania).
Coretemp podczas działania Orthosa pokazuje dla 1 rdzenia 65 stopni, da drugiego 56, natomiast Everest 1 rdzeń 34, 2 rdzeń 44, procesor 54.
Skąd takie rozbieżności ? Czy możecie polecić program, który pokaże temperaturę bliską rzeczywistej ?

Telewizor plazmowy Panasonic TH 42PV60 jest jednym z najlepszych modeli dostępnych obecnie na rynku. Rozdzielczość 1024 x 768 (HD) Real Black: kontrast 10 000:1 HD Ready, wejście HDMI x 2, wejście PC Wejście komponentowe, wejście SCART x 3

Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją oraz sprzedażą pilotów zdalnego sterowania do telewizorów, magnetowidów, tunerów SAT, DVD, CD, AUDIO. DIP jest to skrót od angielskiej nazwy obudowy dwurzędowej czyli DUAL IN LINE PACKAGE, czasami spotyka się również nazwę DIL. W obudowach typu DIP są umieszczane układy scalone do montażu tradycyjnego (przewlekanego) co oznacza, że w obwodzie drukowanym w miejscu pod montaż takiego układu są otwory w takim rozstawie i ilości jakie ma układ scalony. Przykład jak wyglądają typowe układy w obudowie DIP jest pokazany na zdjęciu obok. W obudowach DIP umieszczane są układy scalone o ilości wyprowadzeń od 4 do 48. Wśród obudów typu DIP rozróżnia się jeszcze obudowy DIP-300 mil oraz DIP-600 mil - różnią się one rozstawem dwóch rzędów wyprowadzeń układu scalonego. Szczegółowe dane dotyczące wymiarów w zależności od ilości wyprowadzeń podane są na poniższych rysunkach i w tabelach.
   Przyjęło się używać określenia pin dla wyprowadzeń elementów elektronicznych, będę więc również z tego korzystał, czyli pin oznacza wyprowadzenie, nóżkę, końcówkę elementu. Jeszcze jedno wyjaśnienie, mianowicie co to jest mil - to określenie oznacza jedną tysiączną cala (1 cal = 2,54 cm), czyli 100 mil = 2,54 mm. Przy projektowaniu obwodów drukowanych pod układy scalone umieszczone w obudowach typu
DIP-300 przygotowuje się rozmieszczenie rzędów otworów w rozstawie 300 mil czyli 3 · 2,54 = 7,62 mm, dla DIP-600 będzie to 15,24 mm. Na rysunku obudowy DIP pokazany jest znacznik identyfikujący pin 1 układu, czasami jest to kropka usytuowana bezpośrednio przy pinie 1. W tabelach kolorem czerwonym zaznaczyłem najważniejsze wymiary.
Posiadamy największy wybór pilotów, gwarantujemy wysoką jakość naszych produktów oraz atrakcyjne ceny. Naszym celem jest systematyczne rozszerzanie oferty pilotów oraz trafopowielaczy. Na bieżąco dodajemy do niej piloty do nowego, produkowanego na świecie sprzętu. W najbliższym czasie wprowadzimy do oferty tranzystory (np. BU508) i podstawowe układy scalone. Nawet najlepsze symulatory programowe nie zastąpią rzeczywistego układu, w którym będzie można sprawdzić doświadczalnie wyniki swojej pracy. Dlatego jestem zdania, że niezbędnym dla każdego chcącego dobrze poznać mikrokontrolery jest wyposażenie swojego warsztatu w odpowiednie narzędzia, takie jak zestawy uruchomieniowe i programatory. Jak je zdobyć? Dla elektroników mających pewne doświadczenie i czas rozwiązaniem jest zaprojektowanie samemu takiego zestawu. Uważam jednak, że lepiej zaopatrzyć się w gotowe układy (najbardziej kosztowna opcja) lub kupić same obwody drukowane pozostawiając sobie montaż i uruchomienie. Ja skorzystałem z ostatniej możliwości czyli kupiłem obwody opracowane pod konkretne zestawy uruchomieniowe, następnie zaopatrzyłem się w potrzebne elementy i wykonałem montaż we własnym zakresie. Zestawy przy poprawnym montażu nie wymagały żadnych zabiegów przy uruchamianiu. Dokładniejszy opis tych zestawów uruchomieniowych

Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale HT Link obniżony na 800 MHz

 

Dla czego zmniejszyłeś HT na 800 Mhz ? - już doczytałem (nic nie daje podkręcenie {a byłoby OC przy pozostawieniu na 1 Ghz + OC FSB} poza ew. utratą stabilności. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...