Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

toledo ma inny kontroler niz venice , pamietam ze chyba mardokowi winbondy sporo nizej fikaly na sd niz na venice. ale ktos tu dal przyklad 4x512 geili i naprawde super wynik byl ,na venice praktycznie nie osiagalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja mam kingmaxy i też raczej stabilne nie sa powyżej 200 MHz.

Takie kostki ;)

i co z tego?

 

@narciarz - kontroler w Toledo jest jakis wybredny, sprobuj pobawic sie timingami, ew. zm. biosu. W przypadku moich Winbondow troche to pomoglo, ale i tak daleko im teraz do wynikow jakie mialy na Opteronie 148... (byc moze dlatego, ze nie mialem czasu porzadnie potestowac timingow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego?

 

@narciarz - kontroler w Toledo jest jakis wybredny, sprobuj pobawic sie timingami, ew. zm. biosu. W przypadku moich Winbondow troche to pomoglo, ale i tak daleko im teraz do wynikow jakie mialy na Opteronie 148... (byc moze dlatego, ze nie mialem czasu porzadnie potestowac timingow)

wszystko fajnie tylko, że mi się blue screeny robią nawet jak mam inne timingi niż z spd pamięci ustawione. Oczywiście przy 200MHz. Nie mogę w to uwierzyć, ale jak nawet ustawie 201 Mhz to reset za resetem mam.

Normalnie porażka. Co do biosu to mam właśnie najnowszy oficjalny ze stronki dfi. Chyba, że wrzuce jakąś bete specjalna pod TCCD pamięci. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem.

Do tej pory miałem Venice 3000+@2.7ghz na szynie 300MHz, pamięci XBLK PDP i wszystko łaziło pięknie na 300MHz.

Kupiłem od jednego usera z forum selekta X2 toledo i fajnie lazi na 3Ghz ale tylko i wysłącznie na szynie 200Mhz. Nie moge zmusić pamięci do pracy powyżej 200Mhz bo kończy się to blue screenami w windzie.

Co to może być ? Bios mam najnowszy 403 do płyty.

Czyżby kontroler pamięci poszedł w procku ? czy może nie lubi samsungów TCCD ?

A jaka masz plyte? Jesli to LANPARTY UT nF4 Ultra-D to sprobuj na tym biosie:N4D623-3.zip. Nie wiem ja mialem problem z kreceniem na venicie jak zapodalem inny nowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz plyte? Jesli to LANPARTY UT nF4 Ultra-D to sprobuj na tym biosie:N4D623-3.zip. Nie wiem ja mialem problem z kreceniem na venicie jak zapodalem inny nowszy

No właśnie jak miałem Venice to cały czas miałem bios N4D623-3. Wsadziłem x2 i zaczeły się problemy.

Wczoraj zapodałem 406 ten najnowszy i jeszcze gorzej było. Dziś zapodam 329 i zobacze czy na tym nie pojdzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi np na starszych biosach , chociazby 510 x-cell2 wogole windows nie chcial sie instalowac (z prockiem x2)-chociaz u innych osob uzywajacych winbondy ten bios smiga...w sumie to sam windows chodzil po zrobieniu uptade -ale z czasem przyszedl format i klapsa . zmienilem na 623-3 i wszystko wrocilo do normy -windows zainstalowany. trzeba probowac bo jak widac u kazdego inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam najnowszy bios czyli NF4LD406.EXE, po zmianie procka na X2 chodzi spoko ale na venicie nie moglem poszalec na tym biosie, NARCIARZ podnosiles napiecie na chipsecie i HT?

no jasne, że podnosiłem.

Od 2 dni przetestowałem czyba z 5 biosów. Żaden nie jest stabilny powyżej 200Mhz na szynie.

Wkurzyłem się i sprzedaje to dziadostwo i kupuje C2D.

 

 

Nie zgadniecie na co wpadłem i jak rozwiązałem problem. W sumie komp mi się zaczął resetować i walić blue screeny od 3 dni, a x2 mam z tydzień czasu. Wcześniej laził na szynie 300 i monożniku 9 wraz z pamięciami ustwionymi na 300Mhz.

Kompa mało wyłączam i praktycznie cały dzień, a czasem i noc chodzi. Ostatnio zaczeły się resety i tak skojarzyłem, że ja ogrzewam mieszkanie, a komp stoi jakiś 1m od kaloryfera :))) W prawdzie mam water cooling, ale widać podgrzewał się w środku.

No to dziś otworzyłem dziada i skierowałem na pamięci i układ zasilający wentylator. Wrzuciłem najnowszy bios. No i komp lazi na 3000MHz taktowany 300Mhz na pamięciach. Oczywiście jest stabilny. Przez wc nie ma ruchu powietrza w budzie i się grzeją pamięci i te tranzystory zasilające :/

Normalnie idzie dostać do głowy z kompami :mur:

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasnie przy 4x512 na tym biosie nie chcial sie windows instalowac -na poczatku myslalem ze to przez oc , ale dalem default i to samo...musialem zmieniac na 623-3. po instalce wrocilem do x-cella i wszystko normalnie chodzilo-ale sama instalacja nie przechodzila

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie napiecia. Czy 1.55V na Mancheterze 3800+ kreconym na 2800Mhz na dluzsza mete nie bedzie szkodliwe dla procesora? (komp chodzi 24h non stop).

To zalezy od temperatur. Jak sa w miare niskie to nie powinno to byc szkodliwe dla procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie napiecia. Czy 1.55V na Mancheterze 3800+ kreconym na 2800Mhz na dluzsza mete nie bedzie szkodliwe dla procesora? (komp chodzi 24h non stop).

Podaj lepiej temperatury jakie są na procku, ile to ma jajek i czym to chłodzisz.

 

EDIT: wylookałem z siga :>

Wszytsko zleży od temperatur - jak nie przekraczają 60 to looz.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj lepiej temperatury jakie są na procku, ile to ma jajek i czym to chłodzisz.

 

EDIT: wylookałem z siga :>

Wszytsko zleży od temperatur - jak nie przekraczają 60 to looz.

Teraz mam w ortosie jakies 42-43 stopnie patrzac w smartguardianie. W core temperature mam na kazdym jajku do 53 stopni w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tzn "kiedy". To jest idle? Chodzi nam o tempy w stresie, czyli max do ilu dochodzą.

A tak swoją drogą to na moim "koślawym" (max póki co to tylko 2,6Ghz i to przy kosmicznym napięciu 1,6V) Toledo tempy w Core Temp podczas testów doszły do 100C na jednym jaju (drugie chyba było 97C czy coś koło tego). Procek zniósł to dzielnie:)

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tzn "kiedy". To jest idle? Chodzi nam o tempy w stresie, czyli max do ilu dochodzą.

A tak swoją drogą to na moim "koślawym" (max póki co to tylko 2,6Ghz i to przy kosmicznym napięciu 1,6V) Toledo tempy w Core Temp podczas testów doszły do 100C na jednym jaju (drugie chyba było 97C czy coś koło tego). Procek zniósł to dzielnie:)

Podalem temp podczas stresu. Tccase max wyswietla mi 61 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam okazje kupic 3800+ Toleda za mniej niz 7 stow... Chcialbym jednak

nabyc cos z czego moge uzyskac jak najwieksza wydajnosc... Od poczatku bylem nastawiony na 4400+ ze

wzgledu na 2 MB cache.. Tyle ze ten procek

kosztuje ponad 9 stow... Chodzi ofkoz o 939..

 

Mam wiec pytanko - co bedzie bardziej wydajne - 4400+ z 2MB cachu, czy podkrecony 3800+ np do 2,4 ghz ?

Albo inne zestawienie - 3800+ podkrecony na 2,6 czy 4400+ podkrecony na 2,4 ?

 

Prosilbym o odpowiedz oparta na faktach, gdyz ponad 200 zl roznicy w cenie droga nie chodzi...

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam okazje kupic 3800+ Toleda za mniej niz 7 stow... Chcialbym jednak

nabyc cos z czego moge uzyskac jak najwieksza wydajnosc... Od poczatku bylem nastawiony na 4400+ ze

wzgledu na 2 MB cache.. Tyle ze ten procek

kosztuje ponad 9 stow... Chodzi ofkoz o 939..

 

Mam wiec pytanko - co bedzie bardziej wydajne - 4400+ z 2MB cachu, czy podkrecony 3800+ np do 2,4 ghz ?

Albo inne zestawienie - 3800+ podkrecony na 2,6 czy 4400+ podkrecony na 2,4 ?

 

Prosilbym o odpowiedz oparta na faktach, gdyz ponad 200 zl roznicy w cenie droga nie chodzi...

 

Z gory dzieki

Wystarczy przejżeć ten topik. Wszystko tu już było powiedziane. Na każde Twoje pytanie!

Wiem że jest duży ale po to jest opcja wyszukiwania na dole strony :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo inne zestawienie - 3800+ podkrecony na 2,6 czy 4400+ podkrecony na 2,4 ?

Przejrzyj ten wątek. Zacznij od końca. Było robione podobne porównanie. Większy cache w 4400+ "daje" ok. 150-200 Mhz względem podkręconego 3800+ Czyli 3800+@2,6 = 4400+@2,4 (mniej więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie wyżej taktowany 3800+ toledo. 2 MB cache daje kilka % wzrostu wydajności w grach. A to nadrobi się wyższym taktowaniem.

Dodatkowo 3800+ będzie wydzielało mniej ciepła, żarło mniej prądu i będzie podatniejsze na OC.

Lepsze imo 3800+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...