Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezy jaki proc sie trafi... ogolnie 2x 512kb cache daja sie łatwiej podkrecać, ale i wsród 2x 1MB cache trafiaja sie okazy ktore robią ponad 3GHz na stosunkowo małym VCore...

 

Co do rożnic w wydajności to rożńie to bywa... średnio 2800MHz i 2x1MB cache to okolo 3-4% mniejsza wydajność niż 3000MHz i 2x512kB cahce.

 

ale np. taki Doom 3 potrzebuje okolo 3100Mhz na 1MB kaszy zeby osiągnać ta wydajność co 2800MHz przy 2MB kaszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz :)

Ale ja też jestem happy :D Manchesterek chodzi jak w podpisie z włączonym C'n'Q i dałem za niego z wysyłką niecałe 600zł.

Nawet przez godzinę chodził na 2.7, ale nie sprawdzałem jak ze stabilnością. Wg sprzedawcy 2.8 robi przy 1.52V. Skoro taka duża różnica w napięciu, to zapewne jest to dla niego granica tolerancji.

Właśnie przyszedł do mnie Asus A8R32-MVP Deluxe, to mógłbym sprawdzić, ale jakoś nie chce mi się rozbierać dzisaj kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trafiłem takiego X2 4200 ->

post-7013-1163611655_thumb.jpg

Jestem zadowolony, w tej chwili 2400Mhz @ 1,2V

Ano szczęściaż... mój Toledo z sygnatury 2700 i ani du du więcej. A i to nie jest zupełnie stabilne na napięciu 1.55V :(

 

Na szczęście kumpel odsprzedał mi go 2 miesiące temu za 700zł (boxowy)... i biorąc ceny ze sklepów to była całkiem całkiem cena :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem. Moze ktos juz sie z tym spotkal a mianowicie spojrzcie na obrazek dolaczony do posta. Mam A64 X2 Toledo 3800+ tylko kurcze dlaczego w menadzerze urzadzen sa 2 CPU a w menadzerze zadan tylko 1 CPU. Wiem tylko ze 2 tygodnie temu instalowalem XP i na poczatku bylo ok (menadzer zadan wyswietlal dwa okna CPU) i nagle stalo sie to co widac ponizej. Nawet CPU-Z nie widzi drugiego rdzenia. Czy mozliwe ze cos sie spalilo czy moze to wina sterownikow, optimizera itp ?? Dodam tylko ze gdy spostrzeglem ze ma to miejsce to od razu zrobilem reinstalke driverow od procesora oraz optimizera, lecz nic nie pomoglo. Ma ktos jakis pomysl ?

post-9454-1163702425_thumb.jpgpost-9454-1163702633_thumb.jpg

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak 2500Mhz :rolleyes: stabilnie :) ale jak przechodzę na 2600Mhz czyli X2 5000+ to system się fajnie ładuje zero problemów ale Prime :unsure: po sekundzie ukazuje to

More than one CPU detected.

You should run two copies of SP2004 simultaneously.

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 32 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 1299MHz FSB: 250MHz [259MHz x 5.0 est.]

CPU: 1299MHz FSB: 250MHz [259MHz x 5.0 est.]

2006-11-15 20:48 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 0 minutes 0 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

w sumie dziwne bo system startuje bez problemu. Mnożnik 10x częstotliwość 260Mhz a napięcie 1,488V dziwne daje większe napięcie ale nie zmienia sytuacji :unsure: Ram na pewno tego nie powoduje bo daje mu div 166 i pracuje na mniej niż 230Mhz a przy 240Mhz też leci stabilnie. W semie nie wiem co o tym myśleć. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem. Moze ktos juz sie z tym spotkal a mianowicie spojrzcie na obrazek dolaczony do posta. Mam A64 X2 Toledo 3800+ tylko kurcze dlaczego w menadzerze urzadzen sa 2 CPU a w menadzerze zadan tylko 1 CPU. Wiem tylko ze 2 tygodnie temu instalowalem XP i na poczatku bylo ok (menadzer zadan wyswietlal dwa okna CPU) i nagle stalo sie to co widac ponizej. Nawet CPU-Z nie widzi drugiego rdzenia. Czy mozliwe ze cos sie spalilo czy moze to wina sterownikow, optimizera itp ?? Dodam tylko ze gdy spostrzeglem ze ma to miejsce to od razu zrobilem reinstalke driverow od procesora oraz optimizera, lecz nic nie pomoglo. Ma ktos jakis pomysl ?

Może w biosie wyłączyłeś obsłuę 2 rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w BIOSIE nie ma czegos takiego o ile mi wiadomo. Moge jeszcze kogos prosic kto posiada DFI na NF4 i procesor A64 X2 o screena lub spisanie tego co wyswietla mu sie podczas POSTU Mobo, chodzi mi tylko o dane na temat procesora i rdzeni.

 

EDIT:

Sprawdzilem jednak na Viscie procesor i jest ok. Sa 2 rdzenie :D, czyli w XP cos z driverami namieszalem ale teraz jak to odwrocic. Jest jakis program aby usunac pozostalosci po driverach AMD i Optimizerze ?? Dodam tylko ze format dysku wykluczam :D

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w BIOSIE nie ma czegos takiego o ile mi wiadomo. Moge jeszcze kogos prosic kto posiada DFI na NF4 i procesor A64 X2 o screena lub spisanie tego co wyswietla mu sie podczas POSTU Mobo, chodzi mi tylko o dane na temat procesora i rdzeni.

Może w biosie od dfi nie ma, ale w biosie AsRocka Duall jest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problemik zazegnany. Przysiadlem dzis troszke do tego i troszke szczescia mialem i znalazlem ta stronke - http://forums.pcper.com/showthread.php?t=430601 Koles opisuje wlasnie moj problem. Nie wiadomo dlaczego tak sie stalo ale jak juz sie stalo to trzeba bylo sobie z tym poradzic :D Rozwiazanie problemu znajduje sie na stronie - http://forums.amd.com/index.php?showtopic=73727 Polecam druga metode:

 

"Find the following files in as recent a version as you can, check setup cabs for SP2, or on another computer with most recent version and SP2. Then copy them onto a jumpdrive, then rename them as follows:

ntkrnlmp.exe rename to ntoskrnl.exe

ntkrpamp.exe rename to ntkrnlpa.exe

halmacpi.dll rename to hal.dll

Copy those three files to your \windows\system32 directory from safe mode.

 

Reboot normally.

 

The computer should now detect a new device, being an ACPI multiprocessor computer, and it will install that in your device manager. Your task manager will show two processors, etc."

 

Dziala bez zarzutu i jest juz wszystko ok. Prosze takze o dodanie tej wiadomosci do FAQ na pierwszej stronie, bo ktos takze moze sie z tym spotkac i nie bedzie wiedzial jak sie za to zabrac.

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problemik zazegnany. Przysiadlem dzis troszke do tego i troszke szczescia mialem i znalazlem ta stronke - http://forums.pcper.com/showthread.php?t=430601 Koles opisuje wlasnie moj problem. Nie wiadomo dlaczego tak sie stalo ale jak juz sie stalo to trzeba bylo sobie z tym poradzic :D Rozwiazanie problemu znajduje sie na stronie - http://forums.amd.com/index.php?showtopic=73727 Polecam druga metode:

 

"Find the following files in as recent a version as you can, check setup cabs for SP2, or on another computer with most recent version and SP2. Then copy them onto a jumpdrive, then rename them as follows:

ntkrnlmp.exe rename to ntoskrnl.exe

ntkrpamp.exe rename to ntkrnlpa.exe

halmacpi.dll rename to hal.dll

Copy those three files to your \windows\system32 directory from safe mode.

 

Reboot normally.

 

The computer should now detect a new device, being an ACPI multiprocessor computer, and it will install that in your device manager. Your task manager will show two processors, etc."

 

Dziala bez zarzutu i jest juz wszystko ok. Prosze takze o dodanie tej wiadomosci do FAQ na pierwszej stronie, bo ktos takze moze sie z tym spotkac i nie bedzie wiedzial jak sie za to zabrac.

 

a ja nie moge dojsc do ładu mam to samo co ty i kiszka :( te pliki do podmianki masz z cd z windą czy jak z tego katalogu sp2 ??

nie moge dojsc do ladu ciagle jest jeden procek i kiszka :(

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

witam mam pytanie co byscie brali x2 na am2 3600 boxa czy tray'a 3800 (obie wersje x2)

i mniej wiecej jak z oc tych procków

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam do połowy przyszłego roku, zobaczę co pokaże AMD i ATI ....

 

Do tego czasu zakładam, że gierki będą dobrze wyglądały i płynnie działały w rozdzielczości 1280*1024 (mam taki LCD 17'') ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już sam nie wiem co zrobie... zobaczymy co przyniesie najbliższy czas i może się pozbęde mojego rodzynka, kurde podobnie jak robak, kiedy ja ostatnio miałem intela.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...