Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli na udane 65nm przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać? Myślę że na pewno. Hmm, szykuje się za dwa miechy jakaś nowość, bo nic mi nie wiadomo o jakiś nowych procesorach lub nowych rewizjach? 65nm procki obecnie mają powiększone timingi cache, a nowe potężne X2 z większym MB cache są w 90nm. Jak by coś miało być za dwa - trzy miechy to by AMD juz zapowiedzialo, tak myślę, więc na nowości które AMD szykuje jako odsiecz dla obrony swojego dobrego imienia przyjdzie nam jeszcze troche poczekać.

65 nm na dzisiaj jest interesujące jak ktoś lubi energooszczędne CPU.

(na razie nie ma w sklepach bo podobno wszystko jest wysyłane do fabryk HP i Dell)

Nowością od AMD dla graczy nie liczących się z kosztami jest FX stepping F3 do podstawki F (1207 FX)

(prawdopodobnie bedzie w styczniu bo tutaj http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813131146

jest przedsprzedaż płyty ASUS L1N64-SLI WS Dual Socket L (Socket 1207FX) z 4x PCI-E x16 ( x16, x8, x16, x8)

 

Dla mnie najbardziej interesujące jest kiedy będzie łatwo dostępny X2 35W w umiarkowanej cenie.

Dzisiaj w cenie do 500 zł AMD robi szybsze dwurdzenowe CPU niż Intel , w granicach 1200 szybsze są CPU Intela (zwłaszcza po OC).

Czy AMD uda się wyprodukować CPU wydajniejsze niż najszybszy conroe to i tak dla większości kupujących nie ma znaczenia ze

względu na ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyć w BIOSie :) Czasami nie ma takiej opcji - wtedy trzeba wyłączyć inne niż domyślne Vcore i ew. mnożnik, no i sterownik do procesora wgrać, ustawić profil i gotowe.

Do C&C w AMD X2 to mam zainstalowac to?(windows xp) :AMD Athlon™ 64/FX Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16

 

http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Techni...71_9706,00.html

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do C&C w AMD X2 to mam zainstalowac to?(windows xp) :AMD Athlon™ 64/FX Processor Driver for Windows XP and Windows Server 2003 Version (x86 and x64 exe) 1.3.2.16

 

http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Techni...71_9706,00.html

W pierwszej kolejności tak bo to jest sterownik do procesora. Potem zainstaluj c'n'q software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności tak bo to jest sterownik do procesora. Potem zainstaluj c'n'q software.

Ten "sterownik" to jest właśnie coś co umożliwia zmianę napięcia i mnożnika procka w zależności od obciążenia - zresztą, opis mówi za siebie: "Allows the system to automatically adjust the CPU speed, voltage and power combination that match the instantaneous user performance need". Co rozumiesz przez "c'n'q' software" ?

Ja instaluję tylko i wyłącznie wyż. wym. sterownik, do tego dualcore optimizer, w zarządzaniu energią przestawiam na "minimalne zarządzanie energią" i wszystko działa jak powinno. Coś instalujesz dodatkowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj programu Crystal CPUID :) Ja ustawiam "na sztywno" napięcie i mnożnik i mam te ustawienia w ikonach na pulpicie.

Klikam odpowiednią ikonę i przełącza się bez problemu.

C'n'Q wyłączony w biosie.

 

BTW: RMClock w ogóle mi nie działa.

Crystal CPUID to bardzo fajny programik jesli sie go umiesci w StartUp z odpowiednimi parametrami to nie trzeba nic

robic recznie przy kazdym uruchomieniu komputera.

Przykladowo CrystalCPUID.exe /CQ /HIDE mamy wlaczone zarzadzanie mnoznikiem i zamkniete okno programu po starcie

komputera. Wiecej opcji jest opisanych w pliku ReadMeCpuid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "sterownik" to jest właśnie coś co umożliwia zmianę napięcia i mnożnika procka w zależności od obciążenia - zresztą, opis mówi za siebie: "Allows the system to automatically adjust the CPU speed, voltage and power combination that match the instantaneous user performance need". Co rozumiesz przez "c'n'q' software" ?

Ja instaluję tylko i wyłącznie wyż. wym. sterownik, do tego dualcore optimizer, w zarządzaniu energią przestawiam na "minimalne zarządzanie energią" i wszystko działa jak powinno. Coś instalujesz dodatkowo ?

Dziala ale nie do konca. Problem w tym ze napiecie mi nie spada i jest caly czas stale. Na kreconym bo jak zapodam bez krecenia to dziala.

A jest sens zostawiac wlaczonym C&C ze mnoznik spada a napiecie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie C'n'Q działa (łącznie z obniżaniem napięcia) przy VID/FID ustawionym na manual i podniesionym napięciu.

U mnie (napięcie ustawione na sztywno 1.35V) objaw identyczny jak u mmmaaarr-a - napięcie nie jest obniżane, spada tylko mnożnik - może to zależy od płyty głównej ?. A co do sensu - temperatury spadają, procek mniej się grzeje przy taktowaniu 1,35 Ghz niż przy 2,7 Ghz, czyli efekt w postaci chłodniejszego procka i wolniejszych/cichszych wiatraczków jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście test PClab? Ciekawe co na to powie AMD <_<. Poczekamy na kontratak ATI&AMD i może być cciekawie :). Teraz wypada napisać jedno: LUDZIE, NIE KUPUJCIE X2 OD AMD, obecna generacja jest zbyt droga i zbyt mało wydajna by realnie konkurować z C2D, ja poczekam... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupowac X2 od AMD?? Przeciez jesli ktos ma dobre pamieci i plyte pod S939 lub AM2 to calkowicie nie oplaca sie ta przesiadka dla kilkunastu % wiekszej wydajnosci ktorej i tak w pracy codziennej widac nie bedzie. Chyba ze ktos dysponuje wieksza gotowka to przeciez moze sobie kupic co tylko chce i wtedy tak C2D bedzie lepszym wyborem, lecz dla przecietnego uzytkownika to sie w ogole nie oplaca.

Ja tam na swojego X2 Toledo nie narzekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh obecnie x2 3800+ am2 jest tanszy o okolo 150zl od x2 3800+ 939 i gdzie tu racjonalizm

za roznice to juz mozna prawie 512 mb ramu kupic

 

jaka byla najnizsza cena x2 3800+ w calej histori bo teraz ponizej 590 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze moja za X2 3800+ Toledo? dalem za procka 530 + 6,5 przesylka. :)

oo a kiedy to bylo nowka ?

 

obecne ceny x2 3800+ 939 sa nieco oderwane od rzeczywistosci

 

o ile x2 3800+ am2 dostaniemy za 420zl to taki na 939 ponizej 600zl trudno dostac a sa naiwniacy co na allegro kupuja za 700zl ( czyli prawie 1gb ramu + x2 3800+ am2)

za to kase juz teraz mozna kupic core 2 duo 1.86 ktory nie ma co ukrywac poczciwego x2 3800+ mozliwosciami zjada na sniadanie. Zabawa w 2 rdzenie na 939 robi sie bezsensowna bo za roznice w cenie mozna (miedzy x2 939 za 600zl a odpowiednikiem na am2) juz miec na am2 512mb ramu ddr2 i praktycznie ten sam procek

939 to jedynie oplaca sie a64 3200+ nic wiecej

realna wartosc x2 3800+ to powinno byc 2x cena a64 3200+ czyli okolo 480zl a obecnie jest to dobro rzadkie to winduja ceny

e4300 bedzie w 2q 2007 po 400zeta a na dzien dobry robi min 2.4 ghz ( taki odpowiednik a64 x2 3ghz) nawet na badziewnej plytce

cena x2 na 939 mowie stanowcze nie

 

dla mnie kupowanie 2 rdzeni powyzej 400zl nie ma sensu

osobiscie czekam na 300zl za 2 jajka i mysle ze bedzie to jeszcze w tym roku

wojna cenowa wyniszcza bilanse amd i intela i ja sie bardzo z tego ciesze

koniec dorabiania zysku netto

a przyjda czasy ze powyzej 300zl trudno bedzie sprzedac 3800 x2 939 jesli core duo e4300 bedzie kosztowal tyle samo a ze przez rok ceny leca nawet 50% w dol na sprzecie to dlugo nie poczekamy

Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że intel nieźle rozegrał. AMD zapomniało o 939 szybciej niż wszyscy myśleli i na siłę chciało wypromować AM2. Teraz ktoś kto składa nową platformę przejdzie prawdopodobnie na intela bo dobre 939 nie za bardzo jest gdzie kupić (w sklepie) a po co ładować się w AM2 skoro jest lepsze C2D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że intel nieźle rozegrał. AMD zapomniało o 939 szybciej niż wszyscy myśleli i na siłę chciało wypromować AM2. Teraz ktoś kto składa nową platformę przejdzie prawdopodobnie na intela bo dobre 939 nie za bardzo jest gdzie kupić (w sklepie) a po co ładować się w AM2 skoro jest lepsze C2D ?

na am2 oplaca sie narazie tylko kupic x2 3800+ ktory jest po 415 zl

jednordzeniowki sa drogie

 

na 939 warto kupic tylko a64 3200+

jak e4300 spadnie do 400zl to na am2 x2 3800+ bedzie musial spasc w okolice 260zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na am2 oplaca sie narazie tylko kupic x2 3800+ ktory jest po 415 zl

jednordzeniowki sa drogie

 

na 939 warto kupic tylko a64 3200+

jak e4300 spadnie do 400zl to na am2 x2 3800+ bedzie musial spasc w okolice 260zl

Taaa... a płyty główne po 150zł. E4300 raczej nie spadnie poniżej 550zł, a x2 3800+ 65nm będzie kosztował poniżej 400zł to będzie bardzo dobrze :)

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...