Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa... a płyty główne po 150zł. E4300 raczej nie spadnie poniżej 550zł, a x2 3800+ 65nm będzie kosztował poniżej 400zł to będzie bardzo dobrze :)

wedle zapowiedzi intela ( rozklad jazdy publikowany niedawno w necie) q2 2007 e4300 bedzie po 123$

ludzie troche wiecej optymizmu mamy wojne jest wojna leje sie krew i to widac po ostatnich wynikach finansowych amd i intela. Koniec z dorabianiem obu firm.

Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedle zapowiedzi intela ( rozklad jazdy publikowany niedawno w necie) q2 2007 e4300 bedzie po 123$

ludzie troche wiecej optymizmu mamy wojne jest wojna leje sie krew i to widac po ostatnich wynikach finansowych amd i intela.

I nie wróży to niczego dobrego! Bo wkońcu ceny mogą pójść w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 X2 6000+ w lutym 2477459[/snapback]

Taaa... a płyty główne po 150zł. E4300 raczej nie spadnie poniżej 550zł, a x2 3800+ 65nm będzie kosztował poniżej 400zł to będzie bardzo dobrze :)

x2 3800 oem juz jest ponizej 400 zl

 

http://allegro.pl/item160716407_athlon_x2_...1_2_v_nowe.html

 

http://allegro.pl/item160257017_amd_athlon...arancja_fv.html

 

Brisbane 115 $

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103036

 

Szkoda ze nie u nas :cry:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie siedzę na tym co w podpisie, noszę się z zamiarem małej modernizacji sprzętu... i stwierdzam, że troszkę szkoda pozbywać się szczytowego modelu od DFI ;-) i przesiadać się na jakiegoś AM2, czy dwujajowego Intela. Wole dołożyć 200zł (w stosunku do wersji AM2) do X2 s939 i ciszyć się nadal sporawą mocą. Przesiadka na AM2 wydaje się być śmieszna, bo poza tanimi procami nie oferuje praktycznie nic więcej od tego co już mam. Znowu wchodzić w Intela to jak dla mnie dość spory wydatek - dobre mobo ~600zł, proc ~700zł, ddr2 ~800zł... a znając życie to za swoje zabawki bym za wiele nie dostał.

 

@fanboy

Skoro już ich nie produkują to cena rośnie, naturalna reakcja rynku, bo proc mocny i poszukiwany... a zapewne X2 s939 jest zdecydowanie za mało w stosunku do ilości właścicieli mobo z tą podstawką. ;-)

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie siedzę na tym co w podpisie, noszę się z zamiarem małej modernizacji sprzętu... i stwierdzam, że troszkę szkoda pozbywać się szczytowego modelu od DFI ;-) i przesiadać się na jakiegoś AM2, czy dwujajowego Intela. Wole dołożyć 200zł (w stosunku do wersji AM2) do X2 s939 i ciszyć się nadal sporawą mocą. Przesiadka na AM2 wydaje się być śmieszna, bo poza tanimi procami nie oferuje praktycznie nic więcej od tego co już mam. Znowu wchodzić w Intela to jak dla mnie dość spory wydatek - dobre mobo ~600zł, proc ~700zł, ddr2 ~800zł... a znając życie to za swoje zabawki bym za wiele nie dostał.

 

@fanboy

Skoro już ich nie produkują to cena rośnie, naturalna reakcja rynku, bo proc mocny i poszukiwany... a zapewne X2 s939 jest zdecydowanie za mało w stosunku do ilości właścicieli mobo z tą podstawką. ;-)

przesiadać się imho nie ma sensu, zgodze się ;D

 

ale gdy ktoś przechodzi np. z s.A czy s.478 wtedy sens jest ;)

 

bo potem zawsze łatwiej przesiąść się na to co jest obecnie najwydajniejsze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket 939 jak na razie dorównuje AM2 po prostu AM2 to Socket 939 z DDR2 :) może sytuacja zmieni się jak wejdzie AM3 :) w tym roku (chyba tak) wtedy może będzie sens przesiadki :)

ale popatrz na taką sytuacje gdy takie ramki ddr2 mają 4-4-4-12 przy 1000mhz albo tak jak klub 600mhz na XS ? :)

 

wtedy 939 zaczyna odstawać ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeśl banalne bytanie. Chaciałbym wycisnąć max soków z mojego mobo. Najpierw zmienić proca na coś, co podejdzie pod 3.0GHz, a potem CrossFire.

Co do procka: który z nich ma największy potencjał OC- Opteron 156 (Toledo/Denmark), czy Opteron 146 (San Diego). Przeglądałem aukcje i w opisach wszystkie się super hiper kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pomyliłem z opkiem?. Wg opisów zlinkowanych aukcji, jeden ma rdzeń Toledo, drugi - Denmark.

O Toledo oczywiście wiem (próbowałem kupić, ale padło na Menchesterka [600zł]), tylko tu się trochę pogubiłem, że są 3 rdzenie do wyboru.

Czy ten Denmark jest lepszy/nowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na stepping procesora.

 

AMD Opteron:

"Known good steppings that are capable of 3ghz:

CCB1E 0550VPMW

CCBWE 0550UPMW (Some are crappy actually)

CCB1E 0605XPMW

CCB1E 0606VPMW

CCB1E 0608MPMW

CCB1E 0609FPAW

CCB1E 0609FPMW

CCBBE 0610DPMW

CCBBE 0615EPMW

CCBBE 0617FPMW

 

Honorable Mention:

CCBWE 0530TPMW (2.9ghz avg.)

CCBWE 0546XPMW (2.85ghz avg.)

CCBWE 0609FPAW (Unconfirmed precise averages, but seems to be 2.8-2.9)

 

AVOID if you want to hit 2.8ghz+:

CCBWE 0534SPMW

CCBWE 0543TPMW

CCBWE 0546MPMW

CCBWE 0551 (Any packing code) (2.7-2.75ghz 1.55v)

CCBWE 0602 (Any packing code)

CCBWE 0607 (Any packing code) (2.65ghz 1.55v)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 X2 3800+ (Manchester) @2.6 1.4V

 

to juz ci nie wystarcza

 

za te ceny za allegro mozna miec bez lachy e4300 ktory opka 165 zjada na sniadanie

Edytowane przez popow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@popow

Już o tym pisałem... nie wszyscy chcą zaraz wydawać ponad 2000 zł - pocesor, mobo, ram.

Zresztą jeśli chodzi o gry, a nie wyścigi w syntetykach to za bardzo nie zjada: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2220-38

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@popow

Już o tym pisałem... nie wszyscy chcą zaraz wydawać ponad 2000 zł - pocesor, mobo, ram.

Zresztą jeśli chodzi o gry, a nie wyścigi w syntetykach to za bardzo nie zjada: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2220-38

na egielda dobitnie pokazuje ze nawet w 1280x1024 w takim oblivionie pisanym niby pod 2 jajka roznica miedzy 1 rdzeniowym a64 a core2duo jest w granicach bledu pomiarowego

3dsmarki smarkami ale w zyciu codziennym :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu codzinnym to mi obecny proc starcza. Niekręcony Venice 3000+ też mi starczał. Nie chodzi mi o jakieś imponujące cyferki w podpisie.

Lubię sobie pograć, a na takim SpellForce2 czy X3 cpu mi czasami klęka. Nawet częściej niż czasami. Przy różnych rozdziałkach mam tyle samo (malo) fps.

Na x3 nawet c2d czasami nie daje rady, co przyznają na tej giełdzie.

939 jest skończone, a ja zamierzam na nim jeszcze trochę posiedzieć. I w międzyczasie przesiąść się na Vistę. Taniej mi będzie jeszcze raz zmienić procka niż cały sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej mi będzie jeszcze raz zmienić procka niż cały sprzęt.

Ja bym raczej zmienił GPU niż CPU, jakos trudno uwierzyc że słabym ogniwem tego zestawu jest X2 @2600 :> Może po prostu x1900GT zasysa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 to nie jest slaby procek. Problem w tym zeby winda plus progsy/gry zaczely wykozystywac jego moc i potencjal. A tak nie jest. Marzylo by mi sie cos takiego ze 2 rdzenie jada na 100% obciazenia kazde. Ustawilem sobie w grach ustawienie ile % mocy cpu wykozystuje aplikacja i niestety max jaki widzialem to bylo 60-75%.

 

 

A co do grafy to po zrobieniu kilku testow u siebie na ostro wykreconej grafie pomimo wyzszych taktow ilosc fps nie byla wcale wyzsza przez co wynik byl hmmmm prawie taki sam jak poprzednio. Czyzby procek byl za slaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa narazie mi starcza. Po za tym w przyszłości planuję CF i będzie mnie to kosztowało pewnie z 500zł

Poza tym, gdy zmieniasz różne rozdziałki bez ruszania detali - i masz DOKŁADNIE tyle samo fps, to raczej gpu się wyrabia, co innego go trzyma :)

Tutaj możesz zobaczyć moje fpsy z obliviona. Na ostatnim dziwnie zwalnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa narazie mi starcza. Po za tym w przyszłości planuję CF i będzie mnie to kosztowało pewnie z 500zł

Poza tym, gdy zmieniasz różne rozdziałki bez ruszania detali - i masz DOKŁADNIE tyle samo fps, to raczej gpu się wyrabia, co innego go trzyma :)

Tutaj możesz zobaczyć moje fpsy z obliviona. Na ostatnim dziwnie zwalnia :D

Momencik a gdzie ja napisalem ze zmienilem rozdzialke?? Napisalem o MHz i markach a nie grach w roznych rozdzialkach.

Moje gpu tez do slabych nie nalezy na taktach 770/770 :]

 

A co do Obliviona to moze engine porypany i dlatego tak zwalnia :D optymalizacja sie klania i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja/lenistwo programistów to inna para kaloszy.

Co mam zrobić gdy chcę pograć w ulubioną gierkę (nie oblivion :P) organizować pikietę pod ich siedzibą? :mur:

Zakupic 3 razy mocniejszy niz teraz sprzet :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...